تاریخ نشر :سه شنبه 03 ژانویه 2017 مشاهده : مذهبی RSS اشتراک:

حضرت عبدالعظیم (ع) نائب امام هادی(ع) در ری

حضرت عبدالعظیم (ع) نائب امام هادی(ع) در ری حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم بهاری کارشناس مسائل مذهبی در خصوص علل هجرت سید الکریم، شاه عبدالعظیم حسنی به ایران اظهار کرد: دوره حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) دوره ایست که امامان معصوم (ع) به ایشان حکم می کنند تا برای هدایت و بیداری جوامع متعدد موجود آن […]

حضرت عبدالعظیم (ع) نائب امام هادی(ع) در ری

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم بهاری کارشناس مسائل مذهبی در خصوص علل هجرت سید الکریم، شاه عبدالعظیم حسنی به ایران اظهار کرد: دوره حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) دوره ایست که امامان معصوم (ع) به ایشان حکم می کنند تا برای هدایت و بیداری جوامع متعدد موجود آن زمان هجرت کرده و در اماکن دیگر قرار گیرند تا افکار دینی را مورد ترویج قرار دهند.

وی افزود: یکی از دلایل دور شدن ایشان از شهر و دیار خود و سکونت در ایران فشار فراوان خلافت عباسی بر ائمه اطهار(ع) و پیروانشان بود.

بهاری با اشاره به آماده سازی مجموعه شیعیان برای ارتباط غیر مستقیم با امامان (ع) تاکید کرد: جامعه درحال آماده شدن برای این موضوع بود که از جریان غیبت صغری و غیبت کبری امام زمان (عج) به خوبی استقبال کند و ذهنش آماده می شد تا از نائبان امامان معصوم (ع) بهره ببرد.
وی افزود: این اتفاق از دوران امام جعفر صادق (ع) شروع شد که ایشان اولین نائبی را که منصوب کرد زراره در کوفه بود.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: حضرت عبدالعظیم(ع) هم آنقدر که از لحاظ نیابت مورد توجه و احترام است از لحاظ نسبت خونی و فرزند امام بودن مورد توجه نیست.

وی در پایان گفت: در روایت از امام موسی کاظم(ع) آمده است که ایشان می فرماید: بولایتی علی بن ابیطالب افضل من ولادتی علی بن ابی طالب؛ اینکه من فرزند علی بن ابی طالب(ع) هستم مهم نیست بلکه جانشینی من بر امیر المومنین(ع) اهمیت دارد، لذا حضرت سید الکریم (ع)هم با حکمی که از امام معصوم(ع) گرفت به صورت رسمی با عنوان نائب امام هادی(ع)  وارد ری شد و این منطقه را تحت تاثیر خود قرار داد.

باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط :

برابری فضیلت زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) و امام حسین(ع)

ماجرای دیدار امام رضا(ع) با حضرت عبدالعظیم

وزیر ورزش در غبارروبی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) + تصاویر

زوایای پنهان حضور زنی با سم کشنده در حرم حضرت عبدالعظیم

سرقت 500 موتورسيکلت در اطراف حرم حضرت عبدالعظيم (ع)

حضرت عبدالعظیم (ع) نائب امام هادی(ع) در ری

    مطالب مرتبط:
چهل نما
رایانمهربهنودگشت