تازه های آشپزی

طرز تهیه رولت ساده

مواد لازم: 100 گرم آرد کاملا سفید 5 عدد تخم مرغ 100 گرم شکر 3 قاشق سوپخوری آب گرم یک دوم قاشق چایخوری وانیل یک سوم قاشق چایخوری بیکینگ پادر یک فنجان پودر شکر( برای تزئین روی رولت) مواد داخل...

مواد لازم:

100 گرم

آرد کاملا سفید

5 عدد

تخم مرغ

100 گرم

شکر

3 قاشق سوپخوری

آب گرم

یک دوم قاشق چایخوری

وانیل

یک سوم قاشق چایخوری

بیکینگ پادر

یک فنجان

پودر شکر( برای تزئین روی رولت)
مواد داخل رولت:

150 گرم

خامه

یک دوم فنجان

پودر شکر

یک سوم قاشق چایخوری

وانیل
طرز تهیه:

سفیده تخم مرغ را جداگانه خوب به هم می زنیم تا سفت شود. یک دوم شکر را به آن اضافه کرده، خوب به هم می زنیم و بعد از سفت شدن کامل، آن را کنار می گذاریم.

زرده ها را با وانیل و آب گرم به هم می زنیم تا کف کند. بقیه شکر را به آن اضافه کرده و خوب به هم می زنیم تا مایع، کرم رنگ شود. آرد و بیکینگ پادر را یک بار الک کرده و به تدریج به زرده اضافه می کنیم.

سفیده را در سه مرحله داخل مایع می ریزیم و آرام و به صورت دورانی و در یک جهت آن را به هم می زنیم. کاغذ روغنی را در کف سینی فر قرار داده و مایع را روی آن می ریزیم و با کاردک سطح آن را صاف می کنیم. سینی را در فر350 درجه به مدت20- 15 دقیقه روی پنجره وسط فر قرار می دهیم تا نان بپزد، ولی خشک نشود.

برای تهیه مواد داخل رولت، خامه و پودر شکر و وانیل را با هم مخلوط می کنیم.

سپس نان پخته شده را روی دستمال تمیزی برمی گردانیم و با برس روی کاغذ روغنی چسبیده به نان ، کمی آب می مالیم و آن را از نان جدا کرده و بلافاصله نان را لوله می کنیم و می گذاریم سرد شود. نان سرد شده را باز کرده و خامه آماده شده را با کاردک به طور یکنواخت روی آن می مالیم. مجدداً نان را لوله کرده و روی آن را با پودر شکر یا خامه آماده شده تزئین می کنیم و آن را در یخچال قرار می دهیم.

jazzaab.ir

پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
نگاه ویژه در پرشین وی بخوانید
نگاه ویژه در پرشین وی بخوانید
سایر مطالب این بخش
فروشگاه آنلاین گل فروشگاه 242
جراحی بینی فروشگاه اینترنتی مدیسه