بستنی میوه ای برای کودکان

مـواد لازم برای 6 کودک: کیوی 2 عدد 120 کیلوکالری هندوانه 100 گرم 60 کیلوکالری توت‌فرنگی 1 لیوان 60 کیلوکالری آناناس 4 حلقه 120 کیلوکالری آب سیب 2/1 لیوان 60 کیلوکالری آب آناناس 1 لیوان 120 کیلوکالری آب پرتقال 1 لیوان 120 کیلوکالری طـرز تـهـیـه: * در ظرفی برش هندوانه‌تان را به صورت گلوله‌های کوچکی […]

مـواد لازم برای 6 کودک:

کیوی

2

عدد

120

کیلوکالری

هندوانه

100

گرم

60

کیلوکالری

توت‌فرنگی

1

لیوان

60

کیلوکالری

آناناس

4

حلقه

120

کیلوکالری

آب سیب

2/1

لیوان

60

کیلوکالری

آب آناناس

1

لیوان

120

کیلوکالری

آب پرتقال

1

لیوان

120

کیلوکالری

طـرز تـهـیـه:

* در ظرفی برش هندوانه‌تان را به صورت گلوله‌های کوچکی در آورید و به کناری بگذارید.

* کیوی و توت‌فرنگی را با هم در مخلوط‌کن بریزید و آناناس‌ها را به صورت مکعبی خرد کنید.

* آنگاه مخلوط کیوی و توت‌فرنگی را با آب سیب مخلوط و قالب مخصوص تهیه بستنی یخی را با این مایه پر کنید.

* تکه‌های آناناس را نیز با آب پرتقال مخلوط کنید و گلوله‌های هندوانه را در آب آناناس بیندازید و هر یک از این مخلوط‌ها را در قالب‌های مخصوص بریزید و آن‌ها را برای حداقل 4 ساعت در فریزر قرار دهید.

* به این ترتیب بستنی‌های یخی رنگارنگ شما آماده خوردن خواهند بود.

اگر کودکتان لاغر است

بهتر است تکه‌های موز را نیز به مخلوط بستنی‌هایتان اضافه کنید یا این که موز را با شیر مخلوط و با کنجد و پودر نارگیل مزه‌دار کنید و آن را در قالب بریزید. به این ترتیب بسته‌های یخی پرکالری‌تری به دست خواهند آمد. در ضمن افزودن پودر مغزهایی مانند بادام هندی و فندق نیز میزان انرژی دریافتی را به میزان قابل‌ملاحظه‌ای افزایش خواهد داد.

اگر کودکتان یبوست دارد

خوردن میوه‌هایی که آبدار هستند و فیبر بیشتری دارند به این بچه‌ها توصیه می‌شود. بنابراین در میان انواع بستنی‌های یادشده، بستنی هندوانه از همه بهتر است زیرا سرشار از آب است و می‌تواند به کاهش شدت یبوست کمک کند. در صورت دسترسی به گلابی یا کمپوت آن نیز می‌توانید به صورت مخلوط شده با آب آناناس بستنی یخی‌هایی را تهیه کنید که میزان فیبر دریافتی را افزایش می‌دهند.

اگر کودکتان کم‌خون است

بهتر است در میان انواع بستنی‌های اشاره شده، بستنی آب پرتقال و تکه‌های آناناس را انتخاب و به آن پودر مغزهایی مانند فندق و کنجد اضافه کنید. به این ترتیب آهن موجود در این مغزها با ویتامین C موجود در آب پرتقال و آناناس بهتر و بیشتر جذب بدن خواهد شد.

بخش تغذیه و آشپزی تبیان

بستنی میوه ای برای کودکان