حلقه نان سیر و مرغ با سس آلفردو بسیار خوشمزهحلقه نان سیر و مرغ با سس آلفردو بسیار خوشمزه

این حلقه نان بسیار خوشمزه به نظر می آید زیرا حاوی سس آلفردو و پودر سیر است که هر دو آن ها به مرغ طعم و عطر بسیار خوبی می بخشند. بنابراین توصیه می کنیم یک بار در خانه آن را امتحان کنید.

آشپزیRSSاشتراک:

خمیر پیتزا ، به راحتی در خانه خمیر پیتزا درست کنید

خمیر پیتزا  مواد لازم ۱ کیلوگرم آرد۱ قاشق چای خوری نمک۱۴ گرم خمیر مایه۱ قاشق غذاخوری شکر۶۵۰ میلی لیتر آب ولرم طرز تهیه ۱- به آرد اضافی برای آرد پاشی نیاز دارید. استفاده از آرد دو صفر باعث می شود که خمیر بهتری داشته باشید.۲- خمیر باید برای ۱ ساعت در محلی گرم استراحت کنید.۳- […]

خمیر پیتزا 

مواد لازم

۱ کیلوگرم آرد
۱ قاشق چای خوری نمک
۱۴ گرم خمیر مایه
۱ قاشق غذاخوری شکر
۶۵۰ میلی لیتر آب ولرم

خمیر پیتزا ، به راحتی در خانه خمیر پیتزا درست کنید

طرز تهیه

۱- به آرد اضافی برای آرد پاشی نیاز دارید. استفاده از آرد دو صفر باعث می شود که خمیر بهتری داشته باشید.
۲- خمیر باید برای ۱ ساعت در محلی گرم استراحت کنید.
۳- با این میزان مواد حدود ۶ تا ۸ عدد پیتزای متوسط خواهید داشت.
آرد و نمک را روی سطح کار الک کنید و سپس وسط آن را گود کنید.خمیر مایه را به همراه شکر در ۶۵۰ میلی لیتر آب ولرم حل کنید و برای چند دقیقه کنار بگذارید، سپس آن را در گودال وسط آرد بریزید.با کمک چنگال، کم کم آرد را با آب ترکیب کنید و سپس آن را با دست آغشته به آرد ورز دهید تا خمیر یکدست شده و حالت ارتجاعی داشته باشد.خمیر را در ظرفی آرد پاشی شده قرار دهید، روی سطح آن آرد بپاشید، روی ظرف را با پارچه ای مرطوب بپوشانید و برای ۱ ساعت در محلی گرم قرار دهید تا حجم خمیر ۲ برابر شود.بعد از این مدت دوباره خمیر را کمی ورز دهید. خمیر را تقسیم کنید. با این میزان مواد می توانید ۶ تا ۸ عدد پیتزای متوسط بپزید. بهتر است که خمیر را در فضای آزاد رها نکنید و حداکثر ۲۰ دقیقه قبل از پخت پیتزا آن را چانه کنید. برای پخت آن ها را به پهنای نیم سانتی متر باز کنید.می توانید خمیر را از قبل آماده کنید، در کیسه ی نایلونی پیچیده و در یخچال و یا فریزر نگه دارید.

آشپز باشی

اخبار مرتبط :

به راحتی در منزل خمیر پیتزا درست کنید

چگونه خمیر پیتزا را در منزل تهیه کنیم

روش تهیه خمیر پیتزا در خانه

طرز تهیه خمیر پیتزا بدون پودرخمیر ترش

طرز تهیه خمیر پیتزا و تهیه کیک یزدی

    مطالب مرتبط:

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت