تاریخ نشر :شنبه 27 آگوست 2016 مشاهده : نوشیدنی RSS اشتراک:

طرز تهیه شکلات زابایون ، یک نوشیدنی خوشمزه ( فوری )

طرز تهیه نوشیدنی شکلات زابایون مواد اولیه زرده تخم‌مرغ                                        چهار عدد شکر دانه ریز                                        ۵۰ گرم شکلات خالص                                     ۵۰ گرم آب انگور                                              ۱۲۵ میلی‌لیتر پودر کاکائو                                           به میزان لازم طرزتهیه زرده تخم‌مرغ‌ها را با شکر می‌زنیم تا کاملا کرم رنگ شوند. شکلات را ریز رنده کرده و به مخلوط تخم‌مرغ اضافه می‌نماییم. سپس آب انگور […]

طرز تهیه نوشیدنی شکلات زابایون

مواد اولیه

زرده تخم‌مرغ                                        چهار عدد

شکر دانه ریز                                        ۵۰ گرم

شکلات خالص                                     ۵۰ گرم

آب انگور                                              ۱۲۵ میلی‌لیتر

پودر کاکائو                                           به میزان لازم

طرزتهیه

زرده تخم‌مرغ‌ها را با شکر می‌زنیم تا کاملا کرم رنگ شوند. شکلات را ریز رنده کرده و به مخلوط تخم‌مرغ اضافه می‌نماییم. سپس آب انگور را به مخلوط شکلات افزوده و خوب هم می‌زنیم. مخلوط شکلات را به آرامی روی قابلمه پر از آب در حال جوش قرار می‌دهیم. همزن را روی دور کند تنظیم می‌کنیم و در حالی که مخلوط روی حرارت ملایم قرار دارد آن را مرتب هم می‌زنیم تا مخلوط سفت و غلیظ شود. مواظب باشید که مخلوط زیاد نپزد یا بریده نشود. مخلوط داغ را داخل ظرف شیشه‌ای یا فنجان قهوه‌خوری می‌ریزیم و روی آن مقداری پودر کاکائو می‌پاشیم. سپس شکلات را داغ سرو می‌نماییم.

طرز تهیه شکلات زابایون

نکات
این دسر را پس از آماده کردن بلافاصله سرو می‌کنیم زیرا به تدریج تغییر شکل داده و بریده می‌‌شود. اگر هنگام پخت مخلوط سفت شد بلافاصله آن را از روی حرارت برداشته و داخل کاسه آب سرد قرار می‌دهیم تا خنک شود سپس با دور تند دسر را هم می‌زنیم تا دوباره به حالت اول برگردد.

با علم

اخبار مرتبط :

طرز تهيه ي چند نوع نوشيدني گوارا در منزل

ایده هایی برای تزیین لیوان نوشیدنی مهمان ها

با مصرف این نوشیدنی ها انرژی خود را افزایش دهید !

بهترين نوشيدني براي بيماران ديابتي است

چربی سوزترین نوشیدنی دنیا

طرز تهیه شکلات زابایون ، یک نوشیدنی خوشمزه ( فوری )

چهل نما
رایانمهربهنودگشت