قیمه نثار یک غذای پرطرفدار مجلسی

قیمه نثار  به میزان لازم روغن۱ عدد پیاز۲ قاشق غذاخوری رب گوجهبه میزان لازم زردچوبه۳۰۰ گرم گوشتبه میزان لازم نمکبه میزان لازم فلفل سیاه۱/۲ قاشق مرباخوری پودر دارچین۴ پیمانه برنج۴ قاشق غذاخوری زرشک۲ قاشق غذاخوری شکر۵۰ گرم کره۱ قاشق غذاخوری خلال پسته۱ قاشق غذاخوری خلال بادام۱ قاشق غذاخوری گلاب۱ قاشق غذاخوری زعفران دم کرده طرز […]

قیمه نثار 

به میزان لازم روغن
۱ عدد پیاز
۲ قاشق غذاخوری رب گوجه
به میزان لازم زردچوبه
۳۰۰ گرم گوشت
به میزان لازم نمک
به میزان لازم فلفل سیاه
۱/۲ قاشق مرباخوری پودر دارچین
۴ پیمانه برنج
۴ قاشق غذاخوری زرشک
۲ قاشق غذاخوری شکر
۵۰ گرم کره
۱ قاشق غذاخوری خلال پسته
۱ قاشق غذاخوری خلال بادام
۱ قاشق غذاخوری گلاب
۱ قاشق غذاخوری زعفران دم کرده

قیمه نثار یک غذای پرطرفدار مجلسی

طرز تهیه

قیمه نثار یا قیمه نساء از غذاهای سنتی قزوین است و معمولا این غذای بسیار خوشمزه و پر از عطر و طعم را در مهمانی های خود سرو می کنند.

نکاتی در مورد تهیه ی قیمه نثار
۱- پیاز را خرد کنید.
۲- گوشت را به سایز دلخواه خرد کنید.
۳- برنج را از ۲ ساعت قبل در آب نمک خیس کنید.
۴- زرشک را تمیز بشویید.
در قابلمه ای روی حرارت متوسط، کمی روغن بریزید و پیاز را در آن تفت دهید تا نرم شود. رب گوجه فرنگی و زردچوبه را اضافه کنید و با پیاز تفت دهید.گوشت خرد شده را به آن ها اضافه کنید و تا تغییر رنگ دهد تفت دهید. نمک، فلفل سیاه و پودر دارچین را به همراه۲ لیوان آب به آن ها اضافه کنید و بگذارید تا گوشت روی حرارت متوسط پخته و نرم شود. در این میان برنج را برای ۲۰ دقیقه بپزید. آن را آبکشی کنید.زرشک، شکر و کره را در ماهیتابه ی کوچکی بریزید، آن را روی حرارت متوسط قرار دهید، مواد را ترکیب کنید، تا کره آب شده و شکر در آن حل شود. مقداری از آن را برای تزیین کنار بگذارید.خلال پسته و بادام را در گلاب بخوابانید تا نرم شود. سپس آن ها را آبکش کنید. مقداری از آن ها را برای تزیین بردارید.در قابلمه ای کمی روغن بریزید، برنج، گوشت، زرشک و خلال ها را لایه به لایه در قابلمه بریزید. آن را برای۳۰ دقیقه دم کنید. (می توانید برنج را جدا دم کرده و هنگام کشیدن مواد را لایه به لایه در دیس بکشید.)قیمه نثار را درظرف مورد نظر بکشید. آن را با زرشک، خلال بادام ، خلال پسته و برنج زعفرانی تزیین کنید.

آشپز باشی

اخبار مرتط :

قیمه نثار (غذای سنتی قزوین)

طرز تهیه «قیمه نثار» ویژه افطاری های ماه رمضان

قیمه نثار – غذای سنتی قزوین

چگونه قیمه پلو خوشمزه درست کنیم

طرز تهیه یکی از خوشمزه‌ ترین غذای سال ، قیمه نذری

قیمه نثار یک غذای پرطرفدار مجلسی

برچسب ها: ,
    مطالب مرتبط: