چه کنیم کباب کوبیده در منزل خوب شود,طرز تهیه کباب کوبیده

با سلام اغلب کوبیده ای که درمنزل بر روی منقل زغال درست می کنیم حالت خشک شده وتکه تکه بر روی سیخ پیدا میکند و بعد از جدا کردن گوشت از سیخ ، کباب تکه تکه میشود(بعضی اوقات زیاد بعضی اوقات کم)لذل از شما کارشناس محترم می خواستم بپرسم که چگونه میتوان کباب کوبیده هایی […]

با سلام اغلب کوبیده ای که درمنزل بر روی منقل زغال درست می کنیم حالت خشک شده وتکه تکه بر روی سیخ پیدا میکند و بعد از جدا کردن گوشت از سیخ ، کباب تکه تکه میشود(بعضی اوقات زیاد بعضی اوقات کم)لذل از شما کارشناس محترم می خواستم بپرسم که چگونه میتوان کباب کوبیده هایی نرم مانند آنچه که در اکثر کباب فروشی های باسابقه است تهیه کرد؟

 پاسخ : دوست عزیز برای اینکه شما تمام اشکالات کارتان را بدانید من طرز تهیه کباب کوبیده را به طور کامل برایتان توضیح می دهم توجه داشته باشید که کلاْ‌درست کردن کباب کوبیده کمی تجربه هم لازم دارد.

 مواد لازم (برای ۴ نفر) :‌

گوشت سر دست و گردن یک کیلو

– پیاز رنده شده ۴ تا ۵ عدد متوسط

– جوش شیرین یک قاشق چایخوری

– نمک و فلفل در حد لازم

 طرز تهیه کباب کوبیده

 طرز تهیه:

گوشت سر دست و گردن را دو بار چرخ کنید. پیاز رنده شده را در صافی بریزید و بدون این که با دست آن را فشار دهیدُ‌آب اضافی اش را بگیرید و کنار بگذارید.

 پیاز و نمک و جوش شیرین را به گوشت بیفزایید و به خوبی مخلوط کنید و مالش دهید. این گوشت را یک ساعت در یخچال بگذارید و دوباره آن را چنگ بزنید (در صورتی که ظرف محتوی گوشت را کمی حرارت بدهید به طوری که ظرف داغ شود. گوشت موقع کباب شدن در آتش نخواهد ریخت).

بعد دستتان را به آب پیاز آغشته کرده و از گوشت به اندازه یک عدد پرتقال متوسط برداشته روی سیخ کباب قرار داده و خوب آن را روی سیخ پهن کنید و دو طرف آن را خوب بچسبانید.

 پس از آماده شدن سیخ هاُ آتش فراوانی درست کرده و سیخ ها را روی آتش قرار دهید. بلافاصله سیخ ها را ژشت و رو کنید تا کباب ها خودشان را بگیرند و از سیخ نریزند. کباب ها نباید زیاد برشته و خشک شوند. پس از این که کباب خودش را گرفت دیگر نیازی به آتش زیاد ندارند./ن-ج

سیب سبز

اخبارمرتبط :

طرز تهیه «کروکت گوشت» ، غذایی خوشمزه و آسان با گوشت چرخ کرده

کف گوشت در حال پخت را نگیرید

خوردن گوشت قرمز در دوران بارداري ممنوع

چه کنیم کباب کوبیده در منزل خوب شود,طرز تهیه کباب کوبیده