بیوگرافی کامل حمیده عباسعلی ( نایب قهرمان کاراته جهان ) +عکس های جدید ایشان

بیوگرافی کامل حمیده عباسعلی  حمیده عباسعلی متولد ۲۳ اسفند ۱۳۶۸ در شهر ری، کاراته کار است .  فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد است، نامش همواره مترادف با مدال است ستاره ای که انحصار مردان بر رشته ای چون کاراته را شکست و با مدال های رنگارنگش نشان داد . بیوگرافی کامل […]

حمیده عباسعلی

بیوگرافی کامل حمیده عباسعلی

 حمیده عباسعلی متولد ۲۳ اسفند ۱۳۶۸ در شهر ری، کاراته کار است .  فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی ارشد است، نامش همواره مترادف با مدال است ستاره ای که انحصار مردان بر رشته ای چون کاراته را شکست و با مدال های رنگارنگش نشان داد .

 حمیده عباسعلی

بیوگرافی کامل حمیده عباسعلی

تاریخ تولد: 23 اسفند 1368

محل تولد: تهران( شهرری )

قد: 180 سانتی متر

وزن: 71 کیلوگرم

تیم باشگاهی: دانشگاه آزاد

شروع فعالیت 

  کاراته را از ۸ سالگی همراه خواهرم دریکی از باشگاههای شهرری شروع کردم . خواهرم پس ازاینکه به اصرار مادرم کمربند مشکی اش را گرفت کاراته را کنار گذاشت ولی من به خاطر علاقه ای که پیدا کرده بودم تا به امروز ادامه دادم .  اولین بار در بازی های آسایی سال ۲۰۱۱ در کمیته تیمی صاحب مدال نقره شد، او نخستین زن ایرانی شد که کشورش را به مدال جهانی کاراته رسانده است.

یک صف شکن  

 حمیده عباسعلی در کاراته بانوان به نوعی یک صف شکن بود و با موفقیت او مسیر برای حضور دیگر بانوان در این رشته هموار شد. حمیده عباسعلی در رقابت های جهانی آلمان موفق شد مدال نقره جهان را کسب کند؛ مدالی که نخستین مدال تاریخ کاراته بانوان ایران محسوب می شد.

بجز کاراته ورزش مورد علاقه دیگر ؟ 

  در دوران راهنمایی  فوتبال و بسکتبال انجام می دادم . حتی یکی از معلمان پیشنهاد داد تا بسکتبال را به صورت حرفه ای ادامه بدهم ولی ازآنجا که پرداختن به دو رشته ورزشی برایم دشوار بود ترجیح دادم تا کاراته را به صورت حرفه ای ادامه بدهم.  الگو   نحوه مبارزه جاسم ویشگاهی را می پسندم، ضربات زیبایی به حریف می زند. با اینکه از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده است اما هنوزهم تکنیک هایش را به خوبی اجرا می کند.

حمیده عباسعلی

افتخارات حمیده عباسعلی

علاقه به فوتبال و استقلال 

  به خاطر رشته تحصیلی ام اغلب رشته های ورزشی را دنبال می کنم  ازجمله فوتبال.   طرفداراستقلال هستم و عاشق رنگ آبی‌. از بین مربیان و فوتبالیست ها شخصیت مرحوم ناصر حجازی برایم ارزشمند بود . زمانی که آقای حجازی در استقلال بودند این تیم عملکرد بهتری داشت خدا رحمت کند ایشان را، شاید بیشتر کسانی که جذب استقلال شدند به خاطرشخصیت ایشان بود.

افتخارات ورزشی حمیده عباسعلی

√ کسب مقام اول و دوم مسابقات جهانی سبک ایتو سکای در سالهای 2006 و 2005
√ کسب مقام اول مسابقات سبک شیتو کای جهان در سال 1387 – چین
√ کسب مقام سوم آسیایی جوانان و امید در سال 1389 – هنگ کنگ
√ کسب مقام دوم جایزه یزرگ ترکیه در سال 1389
√ کسب مقام دوم مسابقات آسیایی در سال 1390
√ کسب مقام سوم مسابقات آسیایی در سال ۱۳۹۰
√ کسب مقام اول مسابقات آسیا در سال ۱۳۹۴
√ کسب مقام دوم در مسابقات جهانی در سال ۱۳۹۳

ویکی پدیا

اخبار مرتبط :

بیوگرافی کامل رضا شاهرودی +عکس های جدید ایشان

بیوگرافی کامل هما حسینی +عکس های جدید ایشان

بیوگرافی کامل رضا قوچان نژاد +عکس های جدید ایشان

بیوگرافی کامل سردار آزمون +عکس های جدید ایشان

بیوگرافی کامل هاشم بیک زاده +عکس های جدید ایشان

    مطالب مرتبط:

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت