تاریخ نشر :یکشنبه 29 آوریل 2012 مشاهده : چهره ها RSS اشتراک:

آتیلا پسیانی و همسرش ! + تصاوير

  فاطمه نقوي و ستاره پسياني در نمايش ملانصرالدين — بیوگرافی آتیلا پسیانی آتیلا پسیانی متولد سال ۱۳۳۶ در تهران است , لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دارد , وی فرزند «جمیله شیخی» و همسر «فاطمه نقوی» بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر است. دو فرزند دارد , یک پسر و یک […]

آتیلا پسیانی و همسرش

 آتیلا پسیانی و همسرش ! + تصاوير

فاطمه نقوي و ستاره پسياني در نمايش ملانصرالدين

بیوگرافی آتیلا پسیانی

آتیلا پسیانی متولد سال ۱۳۳۶ در تهران است , لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا دارد , وی فرزند «جمیله شیخی» و همسر «فاطمه نقوی» بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر است. دو فرزند دارد , یک پسر و یک دختر , دخترش ستاره نیز بازیگر است , بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۷ و همچنین بازی در سینما را از سال ۱۳۶۲ با «مرگ سفید» کاری از «حسن زندباف» تجربه کرد.
 

—-

آتیلا پسیانی و همسرش ! + تصاوير

بیوگرافی فاطمه نقوی همسر آتیلا پسیانی

فاطمه نقوی متولد سال ۱۳۳۳ در تهران است , لیسانس روان شناسی کودک از مدرسه عالی شمیران دارد ,وی بازیگر سینما و تئاتر است , بازی در تئاتر را از سال ۱۳۵۶ و حضور جلوی دوربین را از سال ۱۳۵۷ با فیلم کوتاه «سکوت و سلام»، همکاری «شاهرخ غیاثی» تجربه کرد و همینطور بازی در سینما را از سال ۱۳۶۰ با «عفریت»، همکاری «فرشید فلک نازی» شروع کرد. از فعالیتهای هنری اش عبارتند از : فیلم های دایره , نسل سوخته , دو فیلم با یک بلیت , گنج , گال و ….

—–.

آتیلا پسیانی و همسرش ! + تصاوير

بیوگرافی ستاره پسیانی دختر آتیلا پسیانی

ستاره پسیانی متولد سال ۱۳۶۱ در تهران است , او بیش از ۱۵ سال است که بازیگر است و بیشتر کار تئاتر می کند و در سینما و تلویزیون فعالیت کمی دارد , وی در سال ۱۳۸۸ موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در بیست و هشتمین جشنواره تئاتر فجر شد , از جمله فعالیتهای هنری اش عبارتند از فیلم‌های روایت‌های ناتمام، موج سوم، زن سوم , ورود آقایان ممنوع و سریال بچه‌های من و کلاه قرمزی ۸۸ و نمایش های متولد ۶۱ , تریو , خانه, مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش, تجربه های اخیر و …..

—-

آتیلا پسیانی ليسانسه بازيگري و كارگرداني تئاتر از دانشگاه هنرهاي زيبا است و بازي در تئاتر را از سال 1347 و بازي در فيلم را از سال 1362 با &quotمرگ سفيد&quot كاري از حسين زندباف تجربه كرد.

پسياني موسس گروه تئاتر &quotبازي&quot و همچنين كارگاه نمايش در مجموعه تئاتر شهر است. گروه تئاتر &quotبازي&quot هم اكنون متشكل از فاطمه نقوي، خسرو پسياني و ستاره پسياني است كه خانواده وي مي باشند.

از نمايش هايي كه وي كارگرداني آن ها را برعهده داشته است؛ مي توان از &quotكشتي شيطان&quot، &quotهرامسا&quot ، &quotاركستر زنان آشوتيس&quot، &quotمجلس تقليد هفت خوان&quot، &quotآئورا&quot، &quotبودن يا نبودن&quot، &quotفاطمه عنبر&quot، &quotآبي كه گاو مي خورد، شير مي شود&quot، &quot اينم از اين&quot، &quotآبي كه مار مي خورد زهر مي شود&quot، &quotبرف سبز&quot، &quotتبار خون&quot، &quotرستخيز&quot، &quotدرد دل با سگ&quot، &quotقهوه قجري&quot، &quotگنگ خواب ديده&quot، &quotبازي در گالري&quot، &quotبحرالغرايب&quot، &quotكاليگولا شاعر خشونت&quot، &quotنجواي خاك&quot، &quotمتابوليك&quot و نمايشنامه خواني هاي &quotغليظ مثل عسل&quot و &quotكلاغ و دوچرخه&quot نام برد.

پسياني بازي در فيلم هاي &quotنقطه بي بازگشت&quot، ‌&quotپاداش&quot، &quotدوزخ‌، برزخ، بهشت&quot، &quotسفر مرگ&quot، &quotصداها&quot،‌ &quotفرزند صبح&quot، &quotموش&quot،‌&quotيك وجب از آسمان&quot،‌ &quotسايه&quot،‌ &quotآتش بس&quot، &quotچه كسي امير را كشت&quot،‌ &quotشبانه&quot،‌ &quotعروسك فرنگي&quot، &quotكارگردان مشغول كارند&quot، &quotاسپاگتي در هشت دقيقه&quot، &quotجايي براي زندگي&quot، &quotگاوخوني&quot، &quotسفر به فردا&quot، &quotشام‌آخر&quot، ‌&quotنيمه پنهان&quot، &quotآب و آتش&quot، &quotآواز قو&quot، &quotابر و خورشيد&quot، &quotنسل سوخته&quot، &quotدوزن&quot، &quotهيوا&quot،‌ &quotقاعده بازي&quot،‌ &quotهفت سنگ&quot،‌ &quotعقرب&quot، &quotديپلمات&quot، &quotشيخ مفيد&quot،‌ &quotبا كمال خونسردي&quot،‌ &quotروز شيطان&quot، &quotخاكسترسبز&quot، &quotمسافران&quot، &quotدو فيلم با يك بليط&quot، &quotراز خنجر&quot، &quotپرواز پنجم ژوئن&quot، &quotكشتي آنجليكا&quot، &quotطلسم&quot، &quotمرگ سفيد&quot تجربه كرده است.

وي در مقام دستيار كارگردان و برنامه‌ريز در فيلم &quotبهترين‌باباي دنيا&quot حضور داشت و دستيار كارگردان، بازيگردان و انتخاب بازيگر فيلم &quotبوي پيراهن يوسف&quot نيز بود.

وي دستيار كارگردان فيلم &quotدو فيلم با يك بليط&quot بازيگردان و انتخاب بازيگر &quotسفر به فردا&quot، بازيگردان &quotهيوا&quot، انتخاب بازيگر &quotمزرعه پدري&quot، &quot‌آژانس شيشه اي&quot و دستيار صحنه و لباس فيلم &quotديپلمات&quot بود.

از جوايزي كه پسياني براي بازي در فيلم دريافت كرده است،‌ مي‌توان به دريافت جايزه نقش مكمل مرد براي فيلم &quotشام آخر&quot، نقش مكمل مرد براي فيلم &quotآب و آتش&quot، نقش مكمل مرد فيلم &quotنسل سوخته&quot و نقش مكمل مرد فيلم &quotدوزن&quot اشاره كرد.

پسياني همچنين سابقه بازي در مجموعه هاي تلويزيوني &quotشش نفر زير باران&quot،‌ &quotزيرهشت&quot، &quotچارديواري&quot، &quotرستگاران&quot، &quotراه بي‌پايان&quot، &quotزيرتيغ&quot،‌ &quotآخرين گناه&quot، &quotاولين شب آرامش&quot، &quotگمگشته&quot، &quotخانواده رضايت&quot، &quotآپارتمان&quot، &quotمحله بروبيا&quot، &quotمحله بهداشت&quot را دارد.

باشگاه خبرنگاران/ارسالی کاربران

آتیلا پسیانی و همسرش ! + تصاوير

چهل نما
رایانمهربهنودگشت