تاریخ نشر :یکشنبه 04 جولای 2010 مشاهده : چهره ها RSS اشتراک:

عکس :: افسانه بایگان،حمید لولایی،حسن جوهرچی و شهاب حسینی در دیدار با رهبری

خبرگزاري فارس: پروانه معصومي، فرج‌الله سلحشور، محمدرضا ورزي، جواد نوروزبيگي، اميرحسين شريفي، حميد آخوندي، مهدي سجاده‌چي و احمد نجفي كه در ديدار روز گذشته هنرمندان رسانه ملي با مقام معظم رهبري حضور داشتند، در اين باره سخن گفتند. به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، روز گذشته جمعي از مديران و هنرمندان رسانه ملي با […]

خبرگزاري فارس: پروانه معصومي، فرج‌الله سلحشور، محمدرضا ورزي، جواد نوروزبيگي، اميرحسين شريفي، حميد آخوندي، مهدي سجاده‌چي و احمد نجفي كه در ديدار روز گذشته هنرمندان رسانه ملي با مقام معظم رهبري حضور داشتند، در اين باره سخن گفتند.

به گزارش خبرنگار راديو و تلويزيون فارس، روز گذشته جمعي از مديران و هنرمندان رسانه ملي با مقام معظم رهبري ديدار كردند،
بر اساس اين گزارش، در اين ديدار «سيد عزت‌الله ضرغامي» رئيس سازمان صدا و سيما، جمعي از مديران اين سازمان و هنرمنداني چون محمدرضا ورزي، مسعود جعفري‌جوزاني، سيروس مقدم، محمدحسين لطيفي، ابوالقاسم طالبي، شهريار بحراني، شهاب حسيني، ضياءالدين دري، پروانه معصومي، افسانه بايگان، الهام حميدي، محمدرضا شريفي‌نيا، كوروش زارعي، كيانوش عياري، اميرحسين شريفي، كامبيز ديرباز، دانيال حكيمي، سعيد آقاخاني، حميد لولايي، شاهرخ استخري، فريدون جيراني، نادر طالب‌زاده، مجيد مظفري، احمد نجفي، داريوش كاردان، داوود ميرباقري، شهره لرستاني، رضا ايرانمنش، فاطمه گودرزي، ابهاره افشاري، محمد درمنش، جواد نوروزبيگي، مهدي سجاده‌چي، جواد اردكاني، مسعود ده‌نمكي، حسن جوهرچي، سام درخشاني، حبيب احمدزاده و… حضور داشتند.
چند تن از اين هنرمندان در گفت‌وگو با فارس از اين مراسم گفتند.

** ورزي: رهنمودهاي رهبري محتوايي، ساختاري، نو و به‌موقع بود

«محمدرضا ورزي» كه در جلسه ديدار هنرمندان با مقام معظم رهبري حضور داشت، درباره اين مراسم، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه راديو و تلويزيون فارس گفت: جلسه خوبي بود و موارد بسيار خوبي در آن مطرح شد و مي‌تواند كارگشا باشد. به هر حال اين ديدارها مي‌تواند به صنف ما انگيزه مي‌دهد. در واقع نتيجه بسيار مطلوبي در بر دارد و فضا بسيار زيبا بود و همه كساني كه آنجا بودند، با فضاي بسيار خاصي آنجا را ترك كرديم و اين ديدار خيلي چسپيد.
وي افزود: مقام معظم رهبري به دليل كمبود وقت مطالبي را به صورت كلي بيان كردند و توصيه‌هايي محتوايي، ساختاري و با نگاهي نو به فيلمنامه‌نويسي ارائه كردند و رهنمودهاي‌شان بسيار به موقع بود كه اميدوارم انشاء الله عملياتي شود و بتوانيم از آنها استفاده كنيم.
كارگردان مجموعه تلويزيوني «سال‌هاي مشروطه» درباره موارد طرح شده از سوي هنرمندان نيز اظهار داشت: وقتي ما هنرمندان خدمت آقا مي‌رويم، بيشتر مشكلات و درد دل‌هاي‌مان را مي‌بريم و راهكار از حضرت آقا طلب مي‌كنيم. مسائلي كه طرح كرديم بيشتر درباره توليدات‌مان بود. گويا مقام معظم رهبري سالي يك‌بار چنين ديداري با هنرمندان دارند و اين تعامل مي‌تواند روي آثار توليد شده كه مستقيم بر فرهنگ‌مان تاثير دارند، اثر بگذارد.
ورزي با بيان اين كه استنباط من اين بود كه تمام هنرمندان حاضر در اين ديدار با فضايي گرم و معنوي مواجه شدند، ادامه داد: من به عنوان يكي از كساني كه در اين مراسم سخناني ارائه كردم، بيشتر روي بحث تحقيق در پروژه‌ها طرح موضوع كردم و توقع مي‌رود كه در ساخت آثار پژوهشي در رسانه ملي، بيشتر از اين‌ها بايد وقت گذاشت. ضمن اينكه بحث ساخت يك شهرك سينمايي بزرگ را هم مطرح كردم. ما زمين كم آورده‌ايم و احتياج به يك زمين بسيار بزرگ داريم كه تبديل به يك شهرك شود.
وي ادامه داد: ضرورت تجهيز امكانات نيز يكي ديگر از موارد طرح شده از سوي من بود. ما براي ساخت آثار فاخر بايد امكانات به روزي داشته باشيم. برخي از تجهيزات ما در حال حاضر در دنيا منسوخ شده و مستمعل جهان سوم است.

** معصومي: با تب 39 درجه، خود را به ديدار رهبري رساندم

«پروانه معصومي» گفت: من امروز بيمار بودم و حدود 39 درجه تب داشتم، اما با شوق فراوان در مراسم ديدار با مقام معظم رهبري حضور پيدا كردم.
پروانه معصومي كه امروز در مراسم ديدار هنرمندان با مقام معظم رهبري حضور داشته، درباره اين ديدار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه راديو و تلويزيون فارس گفت: من امروز بيمار بودم و حدود 39 درجه تب داشتم، اما با شوق فراوان در اين مراسم حضور پيدا كردم.
وي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در مورد مسائل مختلف توليد برنامه‌ و سريال در صداوسيما، افزود: من در اين مراسم جزو كساني بودم كه در رديف اول نشسته بودم.
وي كه در بخشي از مراسم سخناني را در حضور مقام رهبري ارائه داده بود، گفت: از شدت بيماري نوشته‌هايي را كه براي حضور در اين مراسم آماده كرده بودم، با خود نياورده بودم و هنگام حرف زدن نيز از ذهن خود استفاده كردم.

** سجاده‌چي: رهبر انقلاب تنها يك شخصيت سياسي نيستند

«مهدي سجاده‌چي» فيلمنامه‌نويس كه در مراسم ديدار هنرمندان با مقام معظم رهبري حضور داشت و براي دقايقي پشت تريبون حاضر شد و درباره مشكلات اين صنف و رعايت نكردن حقوق مؤلفان در كشور صحبت كرد، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه راديو و تلويزيون فارس گفت: ديدار امروز اهالي سيما با مقام معظم رهبري، بسيار خوب و تخصصي بود زيرا در جمع فعالان حيطه هنرهاي نمايشي تلويزيون صورت گرفت و از قبل هماهنگ شده بود كه چه افرادي در حضور مقام معظم رهبري صحبت كنند. البته اين بدين معنا نيست كه افراد چه سخناني بگويند، بدين معنا كه افرادي كه پشت تريبون قرار مي‌گرفتند، از قبل مشخص شده بودند و آن‌ها نيز مطالبي را آماده كرده بودند.
وي ادامه داد: گفت‌وگوها بسيار خوب و تخصصي صورت گرفت و هريك از دوستان درباره مسائل و مشكلات حوزه نمايش در حيطه‌هاي مختلف صحبت كردند و رهبر انقلاب نيز فرمايشاتي داشتند، اما متاسفانه فرصت محدود بود و ايشان نتوانستند تمام رهنمودهاي خود را در اين حوزه بيان كنند و اميدواريم در فرصتي ديگر از رهنمودهاي ايشان بهره‌مند شويم.
سجاده‌چي به تأثيرات اين ديدارها در حل معضلات و مشكلات فرهنگي كشور اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب تنها يك شخصيت سياسي نيستند بلكه يك كاراكتر كاملاً فرهنگي دارند و به همين دليل به راحتي مي‌توان درباره مشكلات و معضلات فرهنگي كشور كه يكي از آن‌ها معضل قديمي عدم رعايت حقوق مؤلفان است، با ايشان صحبت كرد.
وي ادامه داد: به واقع، با چه كسي بهتر از ايشان مي‌توان اين مشكل را مطرح كرد و تقاضاي پيگيري در اين خصوص داشت؟ ايشان بهترين فرد در اين زمينه هستند زيرا با مسايل فرهنگي به خوبي آشنا هستند و مي‌توان اين موضوعات كلان ملي را با ايشان مطرح كرد.

** آخوندي: ديدار اهالي سيما با رهبر معظم انقلاب پرانرژي، پويا و سازنده بود

«حميد آخوندي» تهيه‌كننده سينما و تلويزيون كه در مراسم ديدار هنرمندان با مقام معظم رهبري حضور داشت، درباره اين مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه راديو و تلويزيون فارس گفت: به نظرم ديدار بسيار خوبي بود. من در گذشته چندين بار توفيق داشتم در جمع همكاران به ديدار مقام معظم رهبري نايل شوم اما اين ديدار به نظرم پويا ، با انرژي و دلچسب بود.
وي اظهار داشت: گفت‌وگوهايي كه در اين ديدار مطرح شد، بسيار منصفانه و در حوزه مسايل سينما و تلويزيون بود. برخلاف ديداري كه ما در ماه مبارك رمضان با مقام معظم رهبري داشتيم و در آن ديدار كه پس از انتخابات صورت گرفته و گفتگوها بعضاً برگرفته از اوضاع و احوال پس از انتخابات بود، در اين ديدار خانواده فرهنگي در گفت‌وگوهاي‌شان خارج از دسته‌بندي‌ها و انتقاد از جريان خاصي، تنها به ارائه نقطه‌نظرات‌شان در حيطه مشكلات حوزه فرهنگ و هنر پرداختند. از اين بين سخنان آقايان جعفري جوزاني، محمدحسين لطيفي و خانم پروانه معصومي بسيار خوب بود و با آنها هم‌نظر بودم.
وي ادامه داد: اين ديدار به قدري خوب و پرانرژي بود كه مقام معظم رهبري نيز يكي دو بار به اين مسئله اشاره كردند كه اي كاش وقت بود و مي‌توانستيم بيشتر صحبت كنيم و ايشان در مقاطع مختلف زماني نكاتي را يادداشت مي‌كردند.
آخوندي گفت: ما با هجمه فرهنگي از سوي دشمن مواجه بوده‌ايم و هستيم و به نظرم اين گونه جلسات، بسيار مؤثر خواهد بود. اي‌كاش اين جلسات بيشتر برپا شود تا هنرمندان كشور، بتوانند نقطه‌نظرات خود را با رهبر معظم انقلاب مطرح كنند.
وي در ادامه افزود: اي كاش نماينده‌اي از تهيه‌كنندگان نيز مي‌توانست پشت تريبون قرار گيرد و از مشكلات دغدغه‌هاي اين صنف به طور مستقل نيز صحبتي به ميان مي‌آمد. البته اميدواريم در ديدارهاي بعدي اين امكان به وجود آيد و در اين زمينه هم انصاف بيشتر رعايت شود.
آخوندي در خاتمه گفت: اميدواريم مشروح سخنان مقام معظم رهبري از صدا و سيما پخش شود تا همكاراني كه نتوانستند در اين ديدار حضور داشته باشند از نقطه نظرات هوشمندانه و با درايت مقام معظم رهبري آگاه شوند، زيرا رهبر معظم انقلاب به زيبايي به بحث درام، شخصيت‌پردازي اشاره داشتند و اين نشان از دقت ايشان به حوزه سينما و تلويزيون داشت.

** سلحشور: رهبر انقلاب فرمودند كه نبايد برخي حرام‌ها را به خاطر فيلم‌سازي حلال كنيم

«فرج‌الله سلحشور» كه در ديدار هنرمندان رسانه ملي با رهبر معظم انقلاب حضور داشت، درباره اين ديدار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه راديو و تلويزيون فارس گفت: مسئولان صداوسيما تصميم گرفته بودند كه عده‌اي از هنرمندان و عوامل فيلمساز را خدمت مقام معظم رهبري ببرند تا ديداري داشته باشند. در ابتداي اين مراسم آقاي ضرغامي صحبت كرد و اشاره‌هايي به پيشرفت‌هاي صداوسيما و آثار ارزشمندي كه ساخته شده داشت و در حقيقت، گزارش كاري ارائه داد كه به ظاهر پر و پيمان به نظر مي‌رسيد و فعاليت‌هاي گسترده‌اي را در بر مي‌گرفت. بعد از ايشان هم آقاي جعفري جوزاني به عنوان بهترين فيلمساز دوران بعد از انقلاب معرفي شد و جوزاني نيز درباره نارسايي‌ها و كمبودهايي كه وجود دارد و محدوديت‌هايي كه مميزي پخش براي هنرمندان ايجاد مي‌كند، صحبت كرد و از اين بابت گله‌مند بود.
وي ادامه داد: پس از جوزاني، ضياءالدين دري، ابوالقاسم طالبي، پروانه معصومي، شهاب حسيني و … صحبت كردند و بيشتر بحث‌شان اين بود كه چرا انتقاد از آنها ايجاد مي‌شود. چرا هر ارگاني كه درباره‌اش فيلم انتقادي ساخته مي‌شود، در جهت دفاع از خود بر مي‌آيد و چرا امكانات و بودجه براي ساخت آثار و فيلم‌هاي جنگي كم است.
كارگردان سريال يوسف پيامبر(ع) در ادامه به سخنان پروانه معصومي در اين مراسم اشاره و اظهارداشت: خانم معصومي معتقد بود كه مردم فقط كساني نيستند كه در تهران زندگي مي‌كنند و كساني كه در روستاها نيز زندگي مي‌كنند، جزو مردمي هستند كه در ايران زندگي مي‌كنند. ضمن اين كه مردم بيشتر با توليدات داخلي و ايراني ارتباط بيشتر و بهتري برقرار مي‌كنند.
وي تصريح كرد: شهاب حسيني نيز در سخنان خود بر اين موضوع تاكيد داشت كه سريال زندگي شهيد بابايي بسيار تاثيرگذار است و پيشنهاد داد كه درباره زندگي شهدا، جانبازان، علما، بزرگان، مفاخر علمي، ديني، ورزشي و … فيلم‌ها و سريال‌هاي بيشتري ساخته شود كه مي‌تواند جوانان مملكت را علاقه‌مند كند.
سلشحور افزود: ابوالقاسم طالبي نيز در سخنان خود گفت بهتر است ما در عرصه فيلم‌سازي از يك نفر كه مقام معظم رهبري است حرف‌شنوي داشته باشيم تا كمتر دچار سردرگمي شويم.
وي ادامه داد: مقام معظم رهبري در سخنان خود به دو نكته بسيار مهم اشاره كردند و فرمودند كه اگر يك‌سري از ايرادهايي در فيلم‌ها وجود دارد بايد گرفته شود و علما و مسئولان دين موظفند نسبت به برخي مسائل نظير نمايش روابط غلط تذكر بدهند و نمي‌توانند سكوت كنند. از ما نخواهيد كه بعضي حرام‌ها را به خاطر فيلم‌سازي حلال كنيم. همچنين تلويزيون‌هاي فارسي زبان بيرون از مرزها نيز مشغول فعاليت هستند كه ما نبايد نسبت به آنها بي‌توجه باشيم و يكي از علت‌هايي كه من بارها با فيلمسازان ديدار داشته‌ام، اين است كه بايد آنها را توجيه كنيم.
سلحشور در ادامه گفت‌وگو با فارس تصريح كرد: مقام معظم رهبري در بخش ديگري از سخنان خود به بحث نقد اشاره داشتند و در اين‌باره فرمودند كه هنرمندان بايد بتوانند به همه مسائل بپردازند و از همه توانايي خود استفاده كنند اما نق نزنند. من تعهد مي‌كنم كه اگر نقد درست بكنيد، هيچ‌كس ايراد نگيرد. ايراد اين است كه سياه‌نمايي‌هايي داريد و برخي مسائل را طرح مي‌كنيد بدون اينكه راه درمان آن را بازگو كنيد. و در چنين حالتي تخريب به وجود مي‌آيد. واقعا مملكت ما طي اين سال‌ها پيشرفتي نداشته است؟ ما از هر نظر مقابل ابرقدرت‌هاي جهاني ايستاده‌ايم و شما نبايد منكر اين موارد شويد.
وي ادامه داد: مقام معظم رهبري همچنين در سخنان خود به بحث زبان فيلم‌هاي تاريخي اشاره داشتند و فرمودند كه ادبياتي كه شما در توليد آثار تاريخي به كار مي‌بريد، غلط است و معلوم نيست كه متعلق به كدام دوره است. اگر نمي‌توانيد، به همان زبان محاوره‌اي معمول صحبت كنيد كه مردم بهتر بفهمند.

** نوروزبيگي: هنرمندان مسائل مختلف‌ را در حضور رهبر انقلاب بيان كردند

«جواد نوروزبيگي» تهيه‌كننده سينما و تلويزيون كه در مراسم ديدار هنرمندان با مقام معظم رهبري حضور داشت، درباره اين مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه راديو و تلويزيون فارس گفت: در اين جلسه هنرمنداني كه پشت تريبون حضور پيدا كردند، هريك به مشكلات و مسائل مختلف حوزه سينما و تلويزيون اشاره داشتند.
وي گفت: در اين ديدار، هنرمندان به راحتي در حضور رهبر معظم انقلاب مشكلات را مطرح كردند و دغدغه‌هاي‌شان را در اين حوزه عنوان نمودند.
اين تهيه‌كننده تلويزيون و سينما ادامه داد: مقام معظم رهبري در اين ديدار با هوشياري به اين سخنان گوش فرادادند و راهنمايي‌هاي بسيار ارزنده‌اي را در فرمايشات‌شان عنوان كردند. دوستان به مشكلاتي از جمله مميزي در حوزه سينما و تلويزيون اشاره كردند و نظراتي را مطرح كردند و رهبر انقلاب نيز آن‌ها را يادداشت نمودند.
نوروزبيگي در ادامه افزود: من با پيش‌بيني كه از ديدارهاي قبلي با حضور رهبر معظم انقلاب داشتم، احساس مي‌كردم اين ديدار نيز مثل گذشته خواهد بود و ما لذتي از حضور در جلسه ديدار با مقام معظم رهبري خواهيم برد. اين نوع جلسه‌ها كه دغدغه‌ هنرمندان با مسئولان كشور از نزديك و بدون واسطه مطرح مي‌شود، به نظرم بسيار تأثيرگذار خواهد بود.

** شريفي: تحليل‌ حرفه‌اي مسائل هنري توسط مقام‌رهبري برايم لذت‌بخش بود

«اميرحسين شريفي» درباره اين مراسم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه راديو و تلويزيون فارس گفت: مراسم امروز بسيار عالي بود و هنرمندان در يك محيط بسيار صميمانه و گرم توانستند حرف‌هاي‌شان را با مقام معظم رهبري در ميان بگذارند.
وي افزود: متاسفانه وقت كم آمد، رهبر معظم انقلاب 14 رهنمود داشتند كه بخشي از آنها در اين نشست مطرح شد. اين جلسه بسيار صميمانه برگزار شد و هنرمندان در كمال آزادي حرف‌ها و مشكلات‌شان را با مقام معظم رهبري در ميان گذاشتند. حتي پس از پايان جلسه نيز ايشان حدود 5 دقيقه در ميان هنرمندان بودند و هركس هر حرفي داشت، با ايشان در ميان گذاشت.
شريفي ادامه داد: يكي از مباحثي كه در اين جلسه مقام معظم رهبري به آن اشاره فرمودند، بحث ساخت آثار تاريخي بود. ايشان فرمودند لازم نيست شما در توليد اين آثار از ديالوگ‌هاي خاصي استفاده كنيد. ديالوگ‌ها را با زبان معمولي استفاده كنيد تا مردم هم بهتر آن را درك كنند و بيشتر با آن ارتباط برقرار كنند.
وي تصريح كرد: نكته بعدي نيز كه مقام معظم رهبري به آن اشاره فرمودند، بحث نقد در برنامه‌ها بود. ايشان متذكر شدند كه انتقاد به شيوه منصفانه و سازنده در آثار نمايشي به‌جاست و مي‌تواند راه‌گشا باشد.
اين تهيه كننده سينما و تلويزيون در ادامه به سخنان سيدعزت‌الله ضرغامي رئيس سازمان صداوسيما نيز اشاره و عنوان داشت: صحبت‌هاي آقاي ضرغامي هم بسيار جالب بود. ايشان درباره مشكلات موجود در عرصه توليد صحبت كرد و اينكه الان شبكه‌هاي برون مرزي نيز در جهت به دست آوردن افكار عمومي ملت ما تلاش مي‌كنند و ما بايد به گونه‌اي اثر توليد كنيم كه مردم سرگرم شبكه‌هاي داخلي و برنامه‌هاي تلويزيون خودمان باشند.
وي در ادامه گفت: يكي از مواردي كه براي من خيلي قابل توجه بود، اين بود كه مقام معظم رهبري به كار هنر اشراف كامل داشتند و به طور كاملا حرفه‌اي روند فيلمسازي را براي ما تشريح كردند. براي من خيلي لذت بخش بود كه رهبر مملكتم اين قدر حرفه‌اي موارد چنيني را تحليل مي‌كنند.
وي در پايان سخنانش گفت: در هيچ جاي دنيا مردم اين‌قدر آزادانه نمي‌توانند در كنار رهبر خود بايستند و با ايشان حرف بزنند.

**نجفي: بايد خودمان را به دانش اجتماعي، سياسي و هنري تجهيز كنيم

«احمد نجفي» بازيگر سينما و تلويزيون كه در مراسم روز گذشته ديدار هنرمندان رسانه ملي با مقام معظم رهبري حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه راديو و تلويزيون فارس درخصوص اين ديدار گفت: جلسه فوق‌العاده‌اي بود و بچه‌ها در كمال راحتي و صداقت همه حرف‌هايشان راجع به رسانه ملي و سينما را خدمت ايشان عرض كردند.
وي در ادامه افزود: اين جلسه بدون هيچ رودربايستي برگزار شد و حضرت آقا هم خيلي با محبت و آگاهي جواب دوستان را دادند. دوستان هم پذيرفتند كه بايد تغييراتي در كارها داده شود.
نجفي ادامه داد: اگر اين جلسات به همين شكل با هيئت دولت هم برگزار شود، از نظر اجرايي به نفع سينما و تلويزيون است. فكر مي‌كنم بايد از اين جلسات گذاشته شود. همچنين آقاي ضرغامي هم متن خيلي خوبي داشتند و با درايت متن‌شان را خواندند.
وي اضافه كرد: مقام معظم رهبري از فيلم‌هايي كه ديده بودند، صحبت كردند و هشدار دادند و تشويق كردند براي ساخت فيلم‌هاي خوب. به نظر من اين هشدار بسيار درست و بجا بود.
بازيگر سريال «كارآگاه علوي» در ادامه در رابطه با تاثيرگذاري اين جلسات بيان داشت: اين جلسات به دليل اينكه با حضور جمعي از افراد فرهنگي جامعه برگزار مي‌شود، بسيار مؤثر خواهد بود. با اين كار خود به خود يك فضاي خودسانسوري از بين مي‌رود. نگاه مثبت، بهتر و مستندتر به جامعه كم كم جاي خودش را باز مي‌‌كند و ما بايد از نگاه كينه و فقر و بدبختي خارج شويم.
وي در ادامه تصريح كرد: متاسفانه ما خيلي از مواقع فقر را به بهانه گرفتن جايزه به تصوير مي‌كشيم. به نظرم اين كار غلطي است كه بعضي از سينماگران ما انجام مي‌دهند. بله درست است مشكلات وجود دارد ولي بايد چشم‌‌مان را باز كنيم. دوستان آزادند و مي‌‌توانند فيلم‌‌هايشان را بسازند ولي آنقدر تكيه بر فقر و نكبت، دل آدم را اذيت مي‌كند. به قول مقام معظم رهبري چيزهاي مثبت زيادي هم وجود دارد. به هر حال مي‌‌توان هم نكات مثبت را تصوير كرد و هم فقر و بدبختي، ولي بايد در اين زمينه تعادل وجود داشته باشد.
احمد نجفي در ادامه به فارس گفت: ما زير فشار هستيم و اين فشار را بايد درك كنيم. آن‌‌ها با سينماي ما كار ندارند بلكه با چيز ديگري كار دارند. براي خارجي‌ها سينما شده قيمتي كه مي‌‌توانند با آن بهانه‌گيري كنند. آن‌ها هر وقت دل‌شان مي‌‌خواهد تحريم مي‌كنند. ما بايد اين نكات را خودمان بفهيم و نبايد هر روز به ما زنگ بزنند و اين نكات را بگويند.
اين بازيگر سينما و تلويزيون در پايان اظهار داشت: اين جلسه مي‌تواند راه‌گشايي براي رسيدن به تعادل جلسات باشد. مسئولان نظام بايد به ما اعتماد كنند و ما هم بايد حتما خودمان را به دانش اجتماعي، سياسي و هنري تجهيز كنيم تا بتوانيم محصول خوبي توليد كنيم. بايد محصولات ما حرفي براي گفتن داشته باشند و اين حرف هم درست زده شود. عکس :: افسانه بایگان،حمید لولایی،حسن جوهرچی و شهاب حسینی در دیدار با رهبری

عکس :: افسانه بایگان،حمید لولایی،حسن جوهرچی و شهاب حسینی در دیدار با رهبری

عکس :: افسانه بایگان،حمید لولایی،حسن جوهرچی و شهاب حسینی در دیدار با رهبری

عکس :: افسانه بایگان،حمید لولایی،حسن جوهرچی و شهاب حسینی در دیدار با رهبری

عکس :: افسانه بایگان،حمید لولایی،حسن جوهرچی و شهاب حسینی در دیدار با رهبری

عکس :: افسانه بایگان،حمید لولایی،حسن جوهرچی و شهاب حسینی در دیدار با رهبری

عکس :: افسانه بایگان،حمید لولایی،حسن جوهرچی و شهاب حسینی در دیدار با رهبری

برچسب ها:
چهل نما
رایانمهربهنودگشت