عکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ

برای دیدن تمامی عکسها و در سایز واقعی کلیک کنید عكس خبري/ شب چله‌ي چلچراغ &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &#1711&#1604&#1588&#1740&#1601&#1578&#1607 &#1601&#1585&#1575&#1607&#1575&#1606&#1740 / &#1575&#1605&#1740&#1606 &#1605&#1607&#1583&#1608&#1740 ( &#1607&#1605&#1587&#1585 &#1711&#1604&#1588&#1740&#1601&#1578&#1607 &#1601&#1585&#1575&#1607&#1575&#1606&#1740 )&nbsp &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp متن کامل گفت و گوی فاطمه معتمد آریا با سید محمد خاتمی در جشن شب چله چلچراغ… سینمای ما – جشن سالانه […]

برای دیدن تمامی عکسها و در سایز واقعی کلیک کنید

عكس خبري/ شب چله‌ي چلچراغعکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ
&nbsp


عکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ
&nbsp


عکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ
&nbsp


عکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ
&nbsp


عکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ
&#1711&#1604&#1588&#1740&#1601&#1578&#1607
&#1601&#1585&#1575&#1607&#1575&#1606&#1740 / &#1575&#1605&#1740&#1606 &#1605&#1607&#1583&#1608&#1740 ( &#1607&#1605&#1587&#1585 &#1711&#1604&#1588&#1740&#1601&#1578&#1607 &#1601&#1585&#1575&#1607&#1575&#1606&#1740 )&nbspعکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ
&nbsp


عکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ
&nbsp


عکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ
&nbsp


عکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ
&nbsp

متن کامل گفت و گوی فاطمه معتمد آریا با سید محمد خاتمی در جشن شب چله چلچراغ…

سینمای ما – جشن سالانه مجله «چلچراغ» كه هر سال با عنوان «شب چله» در شب یلدا برگزار می‌شود، با حضور «سید محمد خاتمی» و دهها تن از چهره‌های سیاسی، فرهنگی و هنری هوادار اصلاحات در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد. مجری مراسم در بخش‌هایی «فاطمه معتمد آریا» بازیگر توانای سینمای ایران، بود. او بود كه خاتمی را به روی سن كشید و چند كلامی با او هم‌صحبت شد.

خاتمی در جلسه پرسش و پاسخ كوتاه جشن شب یلدای مجله «چلچراغ» با تاكید بر لزوم ارتقای جایگاه ایران در عرصه بین‌المللی، اظهار امیدواری كرد روزهای روشن‌تری را در این عرصه برای كشورمان شاهد باشیم.

خاتمی در پاسخ به این پرسش معتمدآریا كه «چه زمانی برای نخستین بار دیوان حافظ به دست گرفتید؟»، گفت: یادم نیست! با حافظ خیلی سر و كار داشته‌ام؛ اما به درستی اولین باری را كه حافظ به دست گرفتم، به یاد ندارم.

وی افزود: در مكتب‌خانه‌های‌ قدیم پس از آموزش قرآن، سعدی و حافظ می‌خواندند، ولی من مكتب كم رفتم و از دبستان شروع كردم. در خانه ما پدرم كه یك روحانی بود، اهل ذوق و ادب بود. ایشان وقتی معانی‌البیان درس می‌دادند از اشعار فارسی به عنوان شاهد مثال استفاده می‌كردند؛ از این رو من از همان ابتدا با حافظ و سعدی آشنا شدم و حافظ را آیینه تمام‌نمای فاخر جان بلند ایرانی می‌دانم.

خاتمی در ادامه به درخواست فاطمه معتمدآریا، تفالی به دیوان حافظ به نیت جمع حاضر در مراسم زد و فالی گرفت. وی در پاسخ به پرسش دیگر مجری در بیان رمز ارتباطش با جوانان گفت: من فقط می‌توانم بگویم جوانان را دوست دارم.

خاتمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینكه «آیا می‌دانید جوانان نیز چقدر شما را دوست دارند؟»، گفت: متشكرم! به آنها ارادت دارم. محبت را از آن‌ها می‌بینم و فكر می‌كنم با وجود فاصله سنی، هم‌زبانی و هم‌دلی در بین ما وجود دارد. كاری كه من كردم این است كه جوانان را باور و سعی كنم به گونه‌ای كه هستند به آنها نگاه كنم، نمی‌دانم چه‌قدر موفق بوده‌ام، فقط می‌دانم جوانان از این‌كه من چه‌قدر تلاش كرده‌ام، آگاهند.

خاتمی در ادامه در پاسخ به پرسش دیگر معتمدآریا درباره نوع سخن‌گفتنش با مردم و تاثیرگذاری آن در ارتباط با جوانان، اظهار داشت: شما هنرمندان به‌خصوص شما خانم معتمدآریا شخصیت‌های اخلاقی هستید كه متعلق به یك نسل نیستید؛ متعلق به ایران هستید و نه تنها این نسل بلكه نسل‌های بعدی به شما احترام می‌گذارند.

معتمدآریا در ادامه پرسش و پاسخ كوتاه خود با خاتمی به مستندی كه از دوران ریاست‌جمهوری وی تهیه كرده، اشاره و از آن به عنوان «كالای ذی‌قیمتی كه در گنجینه منزل خود آن را نگهداری می‌كند»، یاد كرد.

خاتمی هم در ادامه در بیان رمز ارتباط مستحكم خود با قشرهای مختلف جامعه ایرانی گفت: نمی‌دانم. من قطره‌ای بسیار كوچك و ناچیز از اقیانوس عظمت و بزرگی ملت ایران هستم و به این افتخار می‌كنم كه ایرانی‌ام. ایران بسیار بزرگ است و باید جایگاهی بالاتر از آنچه امروز دارد، در عرصه بین‌المللی داشته باشد. ان‌شاءالله با همت، اندیشه بلند و دل‌های آزاد، روزهای روشن‌تری را برای ایران عزیز ببینیم.

منبع خبر : نوروز

——————-

سینمای ما ـ امیر کاظمی: امسال نیز طبق رسم هرساله ی هفته نامه چلچراغ، جشن شب چله این هفته‌ نامه، امروز یکشنبه ۲ دی در سالن همایش و نمایش میلاد با حضور چهره های سرشناس برگزار شد . جشن امسال چلچراغ که قطعاً بزرگترین جشن شب چله نیز بود با حضور بیش از ۲۳۰۰ نفر از خوانندگان این هفته نامه از ساعت ۴ با حضور برزو ارجمند به عنوان خواننده بر روی سن آغاز شد. امیر مهدی ژوله ( نویسنده طنز ) اجرای این مراسم را بر عهده داشت و پس از اجرای قطعه زمستان توسط برزو ارجمند از او و خانواده هنرمندش تشکر کرد . ژوله گفت : « همان طور که می دانید خانواده ارجمند همگی هنرمند هستند . من چند وقت پیش فکر می کردم ارجمند ها چه کار هنری بوده که انجام نداده باشند ٬ به این نتیجه رسیدم که آنها فقط اخبار نمی گویند. آن هم به این معنا نیست که نتوانند٬ فقط اهل دروغ گفتن نیستند! ! » مراسم اهدای نشان شب چله ( اهدای نشان به انتخاب خوانندگان مجله به کسانی که در سال گذشته نام ایران را بلند آوازه کردند ) با اهدای نشان محبوبیت ورزشی توسط امیر صدری ( دبیر بخش ورزشی ۴۰ چراغ ) به تیم والیبال نوجوانان آغاز شد . در ادامه با حضور هانیه توسلی و علی میرمیرانی ( از نویسندگان ۴۰ چراغ ) نشان محبوبیت نسل سوم با پخش کلیپی کمدی به نویسندگی محراب قاسمخانی و با بازی محمد شیری و محمدرضا هدایتی ٬ به عادل فردوسی پور رسید . فردوسی پور پس از حضور بر روی سن گفت : « سلام … خیلی ممنون از این انتخاب … قهرمان ماندن همیشه سخت تر از قهرمانی است. من سعی می کنم قهرمان بمانم. » فرزاد حسنی و بهاره رهنما زوج دیگری بودند که با حضور بر روی سن جایزه ویژه ادبیات را به هوشنگ مرادی کرمانی اهدا کردند . کل کل های حسنی و رهنما در طول حضورشان بر روی سن نیز یکی از بخش های جذاب برنامه بود. . بزرگمهر شرف الدین با حضور بر روی سن به دلیل نو آوری در ساختار و ارائه موسیقی تلفیقی ایرانی ٬ نشان موسیقی را به محسن نامجو اهدا کرد. نامجو با تشویق حضار بر روی سن آمد و با صدایی محزون گفت : « از همه ی شما ممنونم … من در نگهداری وسایل شخصی خودم کمی سهل انگاری کردم و چند سی دی که از وسایل شخصی من بود به بیرون راه پیدا کرد … این سی دی ها به غیر از آلبوم ترنج هیچ کدام شان قانونی به بازار راه نیافته اند و با پخش آنها برای من دردسر هایی درست شده … »

ژوله گفت : « تا باشه از این دردسر ها … این سی دی ها در بیان که ما کارهاتون را بشنویم حداقل » پگاه آهنگرانی و منصور ضابطیان که چند سال پیش اجرای برنامه شب چله چلچراغ را بر عهده داشتند بر روی سن آمدند و با پخش شدن قسمتی از فیلم « مارمولک » نشان سینمایی ۴۰ چراغ به پرویز پرستویی رسید. ضابطیان گفت : « آقای پرستویی متاسفانه تهران نیستند و به اصرار بچه‌های ۴۰ چراغ ساعاتی قبل از سفرشون به دفتر هفته نامه آمدند و جلوی دوربین ۴۰ چراغ با شما صحبت کردند . » پس از پخش کلیپ مربوط به صحبت های پرویز پرستویی ٬ نشان او به دخترش اهدا شد . با پخش قسمت های مربوط به حضور مرحوم قیصر امین پور در جشن شب چله پارسال ٬ حال و هوای مراسم تغییر کرد . حضور همسر مرحوم علی شریعتی که سال گذشته قیصر امین پور نشان خود را به او اهدا کرده بود همه را به یاد گذشته انداخت . مراسم با حضور همسر مرحوم امین پور ادامه پیدا کرد. ژوله گفت : « روحش شاد است و یادش همواره گرامی است … » با پخش قسمتی از سریال موفق « شب های برره » ژوله گفت : « قرار بود ادامه ی این قسمت را مهران مدیری و سیامک انصاری بصورت زنده اجرا کنند که متاسفانه آقای انصاری کسالت داشتند و نشد که این اتفاق بیفتد . من دعوت می کنم از یک کمدین که او را نمیشناسید. البته شاید بعضی ها اسم ایشان را شنیده باشند یا تصویرشان را دیده باشند. آقا بیا. » مهران مدیری بر روی سن می آید . ژوله پس از تشویق حضار : « می شناسیدشون مگه ؟ … هنوز ۱ سال از خلاقیت هنری شون نگذشته که ! » ( سال گذشته مهران مدیری نشان خلاقیت هنری را از ۴۰ چراغ دریافت کرده بود . ) مدیری : « من ۲۷ ساله کار هنری می کنم و یک سال هست نشان خلاقیت هنری گرفتم ! » محراب قا سمخانی نیز بر روی سن حاضر می شود . ژوله : « قرار گذاشتیم هرسال به مناسبت سالگرد خلاقیت هنری از مهران مدیری و محراب قاسم خانی تقدیر کنیم. » . شروین نادری ( یکی از نویسندگان مجله ) که سال گذشته به همراه نیما رئیسی اجرای مراسم را بر عهده داشتند پس از حضور بر روی سن گفت : « قرار بود با آقای رئیسی بیاییم اما آقای رئیسی سر فیلمبرداری بودند و نتونستن بیان . من دعوت می کنم از بهزاد فرهانی که بیان روی سن تا نشان ویژه نسل سوم را به برگزیده این بخش اهدا کنیم . » بهزاد فراهانی نیز با حضور بر روی سن از حضار تشکر کرد . نادری نشان ویژه نسل سوم را به گلشیفته فراهانی اهدا کرد . بهزاد فرهانی پس از حضور گلشیفته فراهانی بر روی سن از شوهر او نیز دعوت کرد تا بر روی سن حاضر شود . گلشیفته گفت: « من خیلی ممنونم با این که من امسال هیچ فیلمی روی اکران نداشتم باز هم من را انتخاب کردید . امیدوارم بتوانیم قدر آنهایی که هستند را تا وقتی هستند بدانیم . من نمی خوهام برای رسول ملا قلی پور ۱۰ دقیقه سکوت کنید من ازتون می خواهم برای۱۰ ثانیه یک دستی بزنید که عمو رسول صدایش را بشنود. . » برنامه با اجرای قطعاتی توسط حسین زمان ادامه پیدا کرد . حضور سید محمد خاتمی در اواسط برنامه باعث شد تا ناخوداگاه جمعیت لحظاتی را ایستاده به تشویق او بپردازند . فاطمه معتمد آریا پس از اجرای زمان بر روی سن آمد و با دعوت از سید محمد خاتمی سالن را منفجر کرد . معتمد آریا گفت : « آقای خاتمی روی ما هنرمندان را کم کردند ٬ هیچ کس در جهان اگر اینجا می آمد به این اندازه تشویق نمی شد . » مراسم یلدای چلچراغ با فال حافظ محمد خاتمی و گفتگوی وی با معتمد آریا خاتمه پیدا کرد . و بالاخره نویسندگان ۴۰ چراغ پس از حضور بر روی سن با گرفتن عکس یادگاری با سید محمد خاتمی، با خوانندگان خود وداع کردند.

در انتها بخش‌هایی از حرف‌های مهمان‌های ویژه مراسم درباره هفته نامه چلچراغ را می‌خوانید:

برزو ارجمند : تقریبا همه شماره ها رو خوندم . خیلی قسمت هاشو دوست دارم . ضابطیان و ژوله رو دوست دارم. هر سال مراسم چلچراغ رو شرکت می کنم . دلم می خواد هر سال این پیشرفت ادامه داشته باشه چون خودمو جزو خانواده ی چلچراغ می دونم .
بهاره رهنما : قبلا برای چلچراغ می نوشتم . مقاله های بزرگمهر شرف الدین رو دوست دارم . ولی الان کمتر چلچراغ رو دوست دارم. زمانی که من می نوشتم بهتر بود. دوست دارم کاریکاتور منصورضابطیان رو بکشم . آقای خلیلی رو دوست دارم و امیدوارم کارهای بیشتری از ایشون ببینم.

محسن نامجو : کلا زیاد نشریات رو نمی خونم . دوست دارم آقای خاتمی رو ببینم . آرزو د ارم انرژی مثبت بچه های چلچراغ جواب بده .

عادل فردوسی پور : تقریبا بیشتر شماره های چلچراغ رو خوندم . قسمت های ورزشی رو دوست دارم . امیدوارم که این مراسم تداوم داشته باشه .

باران کوثری : همیشه چلچراغ رو می خونم. همه ی قسمت هاشو به یک اندازه دوست دارم .اینجا هر کسی رو می بینم خیلی هیجان زده می شم . آرزو دارم همیشه بمونه چون تنها نشان جوانیمه .

مهران مدیری : من چلچراغ می خونم . به طور کلی همه قسمت هاش رو دوست دارم . آرزوم اینه که همیشه که به همین سلامت به کارهاشون ادامه بدن.

منبع خبر : سینمای ما

عکس : گلشیفته فراهانی و همسرش در شب چله چلچراغ