لیلا حاتمی یکی از ده خوش پوش فستیوال کن + تصاویر

تماشا: لباس لیلا حاتمی که روزهای اخیر در محافل بین المللی و ازجمله در فستیوال کن نامش مطرح و بسیار مورد توجه رسانه های دنیا بود، از سوی یکی از مهم ترین مراکز لباس و مد دنیا به عنوان یکی از ده لباس برتر مراسم فرش قرمز اختتامیه کن انتخاب شد. به نوشته وب سایت […]

تماشا: لباس لیلا حاتمی که روزهای اخیر در محافل بین المللی و ازجمله در فستیوال کن نامش مطرح و بسیار مورد توجه رسانه های دنیا بود، از سوی یکی از مهم ترین مراکز لباس و مد دنیا به عنوان یکی از ده لباس برتر مراسم فرش قرمز اختتامیه کن انتخاب شد.

لیلا حاتمی یکی از ده خوش پوش فستیوال کن + تصاویر

به نوشته وب سایت مرکز ورلدفشن ترندز در حالی که صدها بازیگر مرد و زن مشهور در این مراسم حضور داشتند، ده نفر بیش از سایرین درخشیدند. در فهرستی که این موسسه منتشر کرده، نام شریل کول، پاس وگا، نیکول کیدمن، چن تینگ جیا، کامیلا آلوز، دایانا کروگر، اوا لانگریا، لیلا حاتمی، فریدا پینتو و کریسچن استورات دیده می شود.

 جالب است بدانید که لباس های لیلا حاتمی با طراحی و نظارت طراح ایرانی، شیبا امیرسرداری در خیاطخانه لیلا لطیفی در ایران تولید شده اند و زیورآلات او را هم مریم مظفریان طراحی کرده و ساخته است.

در این باره، پرس تی وی با چاپ تصویر لیلا حاتمی در مراسم اختتامیه فستیوال کن نوشت که بازیگر مطرح ایرانی که فوق العاده به زبان فرانسه مسلط است، جایزه بزرگ کن (Grand Prix) را به «متئو گارونه» کارگردان فیلم «واقعیت» اهدا کرد. به نظر می رسد، طراحان ایرانی بیش از طراحان مطرح در دنیا، سلیقه و ظرفیت های جهانی را می شناسند.

لیلا حاتمی یکی از ده خوش پوش فستیوال کن + تصاویر

لیلا حاتمی، در مراسم اختتامیه اسکار و درحالی که «جدایی نادر از سیمین»، اسکار بهترین فیلم خارجی را از آن خود کرد، با لباسی حضور پیدا کرد که نه تنها در حد و اندازه جهانی نبود که حتی لباسی ایرانی هم به نظر نمی رسید. خیلی ها لبا سرتاپا سفید و گیپور او را با لباس های عروس های پاکستانی مقایسه کردند و در نهایت هم این لباس بود که در رده چهارم جدول بدترین لباس ها قرار گرفت.

اما این بار در کن، لیلا حاتمی با دو لباس دیده شد. یکی در مراسم فرش قرمز کن که با لباسی سبزرنگ وارد مراسم شد. لباسی که خیلی چنگی به دل نمی زد. اما در نهایت او که برای اهدای جایزه بزرگ کن، روی استیج فراخوانده شده بود، با لباس سفید و مشکی و طراحی گل قرمز، توانست به خوبی بدرخشد و جبران مافات کند. او همراه با این لباس، صندل پاشنه بلند مشکی هم به پا کرده بود و جواهراتی ظریف و در عین حال کار دست، پوشیده بود.

نتیجه اعتماد لیلا به طراحان داخلی به جای طراحانی همچون اسکادا، قرار گرفتن در لیست 10 زن خوش لباس در کل فستیوال کن، به عنوان یکی از مهم ترین گردهمایی های جهانی است. گردهمایی که بخش مد و پوشش در آن، به اندازه متن ماجرا یعنی سینما و رقابت های فرهنگی، مهم است.

لیلا حاتمی یکی از ده خوش پوش فستیوال کن + تصاویر