من اعتیاد به دیدن عکسهای مبتذل دارم!

اعتياد به سايتهاي… سوال : سلام نميدونم چه طور براتون بگم آخه از حرفي كه ميخوام بزنم خجالت ميكشم من حدود 6-7 ماه پيش كه وارد اينترنت شدم به طور اتفاقي وارد سايت مبتذلي شدم سايت خيلي مبتذلي كه……….بود ،از همون روز شيطون بر من غلبه كرد وباعث شد هر روز حدود يكي دو ساعت […]

اعتياد به سايتهاي…
سوال :
سلام نميدونم چه طور براتون بگم آخه از حرفي كه ميخوام بزنم خجالت ميكشم من حدود 6-7 ماه پيش كه وارد اينترنت شدم به طور اتفاقي وارد سايت مبتذلي شدم سايت خيلي مبتذلي كه……….بود ،از همون روز شيطون بر من غلبه كرد وباعث شد هر روز حدود يكي دو ساعت از وقتم رو صرف ديدن عكس هاي مبتذل اون سايت كنم وبه همين ترتيب به ديدن اينجور عكسها اعتياد پيدا كنم حالا از شما خواهش ميكنم قبل از اينكه در منجلاب فرو برم راهي پيش پام بذاريد تا بتونم بر نفس خودم قلبه كنم اگه راهي بهم نشون بدين هم دنيارو به من دادين هم اخرت.
خدا نگهدار

پاسخ :
دوست عزیز
سلام؛
ببینم! اینو می دونستی که با دیدن هر کدوم از این عکسها داری یه سم قوی و بی صدا رو به روح و روانت تزریق می کنی؟! سمی که ممکنه از اثر کردنش بی خبر باشی ولی یه روز بدجوری چشمهاتو باز می کنه که اون موقع شاید خیلی دیر شده باشه.
یه سوال، توی این مدت تمایلت به مسائل جنسی بیشتر نشده؟! بیشتر به جنس مخالف متمایل نشدی؟! بیشتر نگاهشون نمی کنی؟! تحریک های مداوم نداری؟! تمایلت به رابطه با خدا کمتر نشده؟! مضطرب نیستی؟!! اگه اینطوره، یعنی سموم داره کم کم اثرش رو می گذاره و اگه بازم پیش بری…
یه کم اطرافتو نگاه کن! یه چیزایی قبلاً برات مهم بودن و بهت آرامش می دادن ولی یه مدتیه که بهشون بی توجه شدی و برات کمرنگ شدند. مثل تحصیلت، رابطت با دوستات، خانوادت، فامیلت و مهمتر از همه خداوند بزرگ! اگه اینارو با دقت مرور کنی می بینی که لذت چند دقیقه این عکسها معادله با اضطراب و مشکل توی موقعیت های مختلف و خراب شدن آینده ای که می تونه پر از رشد و پیشرفت و موفقیت و نیز نزدیکی به خداوند باشه. اینا همون چیزاییه که شیطان با تمام قوا می خواد ازت بگیره! و هر وقت که داری عکسهارو تماشا می کنی بدون که داره از پس اون عکسها تمسخرت می کنه. بام می خواهی بهش اجازه بدی؟!
سعی کن ساعات حضورت توی اینترنت رو محدود کنی و تا مجبور نشدی و کار ضروری نداشتی واردش نشو و بالافاصله بعد از تموم شدن کارهای ضروری و مفید بدون مکث و فکر کردن ازش خارج شو. سعی کن فعالیت های لذت بخش دیگه ای رو که برات آسیب زا نیستند توی برنامه روزانت اضافه کنی. با خانوادت و دوستات (البته اونایی که حرفها و رفتارشون برات تحریک کننده نیست) بیشتر در ارتباط باشی. به هیچ وجه بیکار نباشی و از شیطانی که تو رو تحت نظر داره، غافل نشی!
به خداوند پناه ببر و یادت باشه که یه روز مرگمون فرا می رسه و تموم لذت های آسيب زاي چند دقیقه ای تبدیل به عذابی چند هزار ساله می شه که با دست خودمون ساختیم.
همچنان پاسخگوت هستم.
عنایت حضرت مهدی (عج) به همراهت.

مشاور : نسيم سحري

من اعتیاد به دیدن عکسهای مبتذل دارم!