رسانهRSSاشتراک:

خاطره مهندس جعفری جلوه از همکاری با رسول ملاقلی‌پور

من در آن جا نویسنده بودم و او تصویربردار و قرار بود ماحصل آنچه که من می‌نویسم و آن‌چه که او تصویر می‌گیرد، گزارش آن سفر باشد سینمای ما- معاون امور سینمایی با ذکر خاطره‌ای از سال ۵۹ گفت: سال ۵۹ به عنوان نویسنده همراه رسول ملاقلی‌پور بودم و به عنوان سفیران انقلاب به چند […]

من در آن جا نویسنده بودم و او تصویربردار و قرار بود ماحصل آنچه که من می‌نویسم و آن‌چه که او تصویر می‌گیرد، گزارش آن سفر باشد

سینمای ما- معاون امور سینمایی با ذکر خاطره‌ای از سال ۵۹ گفت: سال ۵۹ به عنوان نویسنده همراه رسول ملاقلی‌پور بودم و به عنوان سفیران انقلاب به چند کشور آفریقایی سفر کردیم. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سینمای ایران، مهندس جعفری‌جلوه معاون امور سینمایی در حاشیه مراسم بزرگداشت مرحوم رسول ملاقلی‌پور که سه‌شنبه شب در تالار حرکت برپا شد، در گفتگویی، مرحوم رسول ملاقلی‌پور را هنرمندی خواند که سینمای دفاع مقدس را نمی‌دید بلکه به آن عمل می‌کرد.
او افزود : ملاقلی پور گفتنی نیست، بلکه حس کردنی و دینی است زیرا شخصیت او محسوس بود.
وی به خاطراتش با مرحوم ملاقلی‌پور اشاره کرد و افزود: من خیلی بیشتر از سینما او را درک کردم، سال‌ها پیش‌تر، حدود سه دهه قبل، در یک سفر در سال ۵۹ به عنوان سفیران انقلاب در کشور سنگال، گینه و مالی با او همراه بودم. من در آنجا نویسنده و نگارنده بودم و او تصویربردار و قرار بود ماحصل آنچه که من می‌نویسم و آنچه که او تصویر می‌گیرد، گزارش آن سفر باشد.
معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد شخصیت مرحوم ملاقلی‌پور را چون مولایش علی (ع) ‌دانست و یادآورشد: من ملاقلی‌پور را سه دهه پیش شناختم با لحظه لحظه عواطفش، حیرتش و او جمع نقیضین بود. مثل مولایش علی (ع). قهر و مهر همزمان در او جمع شده بود. در پشت قهر او مهر بود و پشت مهر او قهر. وی تصریح کرد: جمع تمام این محسنات است که می‌توان گفت که او هنوز هم دیدنی است، پیش از اینکه درباره او حرف بزنیم، باید او را حس کنیم و او را ببینیم و بکوشیم او را بنمایانیم او و امثال او را.
جعفری‌جلوه سینمای ملاقلی‌پور را جزئی از عملش دانست و گفت: ملاقلی‌پور، سینمای دفاع مقدس را نمی‌دید، او به سینمای دفاع مقدس عمل می‌کرد، زیرا وجودش جزئی از دفاع مقدس بود.
وی مرحوم ملاقلی‌پور را مرد عمل و حماسه چه در جایگاه فرهنگ و چه در میدان جنگ دانست و افزود: ملاقلی‌پور راوی این حماسه و این نامه و یادنامه عاشقانه بزرگ بود. او بخشی از حماسه و پهلوانی و دلاوری بود و دلاورانه سینمای دفاع مقدس را رقم زد و هرگز اوج او را در سینمای دفاع مقدس فراموش نمی‌کنم.
جعفری جلوه گفت: یاد و خاطره آن مرحوم همیشه در قلب و روح ما ماندنی است زیرا ملاقلی‌پورها همیشه دیدنی و جاوید هستند.

منبع خبر : فارس

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت