تاریخ نشر :پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۷مشاهده : 54رسانهRSSاشتراک:

«داریوش مهرجویی ساخت فیلم به عنوان عیدی به نیکی کریمی

«داریوش مهرجویی ساخت فیلم به عنوان عیدی به نیکی کریمی
نظرات فرشته طائرپور، نویسنده رمان و تهیه‌کننده «زن دوم» درباره زوایای مختلف فیلم «داریوش مهرجویی موافقت تلویحی خود را برای ساخت فیلم به عنوان عیدی به نیکی کریمی اعلام کرده بود» سینمای ما- فرشته طائرپور معتقد است: «زن دوم» یک فیلم قصه‌گو است و این فیلم ماجرایی عاشقانه را تعریف می‌کند، بی‌آنکه شخصیت‌هایش به ورطه‌های […]

نظرات فرشته طائرپور، نویسنده رمان و تهیه‌کننده «زن دوم» درباره زوایای مختلف فیلم
«داریوش مهرجویی موافقت تلویحی خود را برای ساخت فیلم به عنوان عیدی به نیکی کریمی اعلام کرده بود»

سینمای ما- فرشته طائرپور معتقد است: «زن دوم» یک فیلم قصه‌گو است و این فیلم ماجرایی عاشقانه را تعریف می‌کند، بی‌آنکه شخصیت‌هایش به ورطه‌های خودخواهی، خیانت، بی‌رحمی و خشونت‌های کلامی یا رفتاری سقوط کنند. این تهیه‌کننده و یکی از نویسندگان فیلم‌نامه همزمان با اکران فیلم «زن دوم» در گفت‌ و گویی با خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: من به شدت معتقدم که تعریف عشق در گذشته به مراتب جانانه‌تر و ناب‌تر از تعاریفی است که امروزه و در نسل فعلی، شاهد آنیم. دلم برای نسل جوان کنونی بسیار می‌سوزد بخاطر اینهمه بیگانگی‌اش با مفاهیمی چون عشق، آنهم از آن نوعی که در فرهنگ، تاریخ، ادبیات و عرفان ما ریشه داشته و دارد.
طائرپور افزود: این نسل، کلا عشق را با عیش اشتباه گرفته است… تصور می‌کند که اگر در رابطه‌ای خوش نگذراند یا نفعی نبرد، باخته است … باور نمی‌کند که باخت واقعی، در فروختن غم‌های شریف به شادی‌های سخیف رخ می‌دهد. غم‌هایی که از دختران خام، زنان بالغ و از پسران کال، مردان کامل می‌سازد.

مردم بهترین حامی و موثرترین مبلغ فیلم‌ها هستند

او معتقد است: در میان اکران‌های نوروزی و لابلای فیلم‌های تفریحی،«زن دوم» در نگاه اول، یک فیلم عیدانه به نظر نمی‌رسد، اما اگر بهار در فرهنگ ما و همه‌ جهان، فصل عشق و عاشقان است که هست، آنوقت «زن دوم» بهاری‌تر و عیدانه‌ای‌تر از همه فیلم‌هاست. خوشبختانه تجربه نشان داده که وقتی فیلمی با موضوع عشق و با احترام به شعور مخاطب ساخته می‌شود، مردم خود بهترین حامی و موثرترین مبلغ آن می‌شوند.
طائرپور ضمن اشاره به هفته‌های سپری شده‌ی نمایش فیلم ادامه داد: تاکنون و ظرف این دوهفته‌ای که فیلم به نمایش درآمده، زنان و مردان بسیاری را دیده‌ام که برای‌ بار سوم و چهارم به تماشای فیلم آمده‌اند. فیلم به‌ شکلی روزافزون ، منحنی رو به رشدی در فروش دارد و مطمئن هستم که فروش واقعی آن از اواخر هفته سوم فروردین و با پایان یافتن تعطیلات نوروزی آغاز خواهد شد.

فروش زن دوم نسبت به ظرفیت نمایشی آن خوب است

او در عین حال فروش «زن دوم» را نسبت به ظرفیت سالن‌هایی که در اختیار دارد، خوب ارزیابی کرد و افزود: هیچ فیلمی را نباید با فیلم دیگر مقایسه کرد و هر فیلم را باید با شرایط مطلوب خود آن فیلم سنجید. تعداد سالن‌های «زن دوم» نصف تعداد سالن‌های دو فیلم دیگری است که درحال نمایش هستند. در میان این ۱۲-۱۳ سالنی که «زن دوم» را نمایش می‌دهند ، تعداد ۹ سالن ظرفیتی کمتر از سیصد صندلی دارند. از سویی دیگر به دلیل تایم فیلم ، «زن دوم» یک و گاهی دو سانس کمتر از فیلم‌های دیگر در روز، نمایش دارد. اگر مانند همه کشورهای صاحب سینما در جهان، تعداد صندلی سالن‌های هر فیلم را ملاک قرار دهیم، عملا «زن دوم» یک چهارم فیلم‌های همزمان خود (به استثنای فیلم به‌همین سادگی ) ظرفیت نمایش دارد و فروش کنونی آن نشان می‌دهد که در صد اشغال ظرفیت «زن دوم» بالاتر از فیلم‌های دیگر است. اما بهرحال چون معمولا این جمع نهایی فروش فیلم‌هاست که فارغ از محاسبات آماری اعلام می‌شود، فعلا «زن دوم» در رده سوم فروش قرار دارد. البته باید صبر داشت و ادامه ماجرا را بعد از باز شدن دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها و کلا از سر گرفته شدن زندگی عادی، پیگیری کرد. او معتقد است: این‌جور فیلم‌ها برای اکران به زمان بیشتری نیاز دارند تا پاسخگوی تماشاگران خود باشند و عدم برخورداری از سالن و سانس‌های کافی را جبران کنند.

برایم تناسب سالن مهم‌تر از تعداد بود

این تهیه‌کننده اضافه کرد: فارغ از واقعیت کمبود سالن‌های متناسب برای فیلم‌هایی چون «زن دوم»، خود من نیز از پخش کننده فیلم خواسته بودم که هر سالنی را برای اکران این فیلم در نظر نگیرد و فقط به سراغ سالن‌هایی برود که زنان تنها و زوج‌های سینمارو می‌توانند مشتریان آن باشند. برای من تناسب سالن، مهمتر از تعداد آن بود. نه می‌خواستم سالن‌هایی که استعداد دارند در ایام نوروز با فیلم‌های تفریحی رونق داشته باشند گرفتار فیلم من شوند و نه می‌خواستم که «زن دوم» در سالن‌های نیمه‌پرُ به نمایش درآید با این وضع سالن‌های زیادی برای انتخاب در اختیار نبود و در نتیجه فیلم با سالن‌ها و سئانس‌های کمتری نمایش خود را آغاز کرد.

مخاطبان «زن دوم»

فرشته طائرپور درباره‌ی مخاطب اصلی فیلم «زن دوم» به ایسنا توضیح داد: مخاطب این فیلم در معنای عام، انسان‌های اهل عشق و عاطفه و در معنای خاص، میانسالانی هستند که یا خود تجربه‌ی عاشقانه در زندگی‌شان داشته‌اند و یا چنین اشتیاقی را در دل حفظ کرده‌اند. این گروه افرادی‌ هستند که از رمان‌های عاشقانه استقبال می‌کنند، اهل شعر و موسیقی و هنر هستند و در روزگار کنونی که روزمرگی و مشکلات اقتصادی، حال و مجالی برای عواطف باقی نگذاشته و زندگی چهره‌ای عبوس و محاسبه‌گر به خود گرفته، دلشان برای عوالم عاشقانه و قصه‌های عاطفی تنگ است. دلشان برای آن عشق‌های اصیل و نجیب و عمیقی که نسل‌های قبلی داشتند تنگ است. از سویی دیگر جوانانی از نسل کنونی نیز که هزار جور مانع و محاسبه برای بروز عواطف خود دارند و کنجکاوند که بدانند عشق در نسل گذشته چه تعاریف و مصادیقی داشت، مخاطبان دیگری برای «زن دوم» به حساب می‌آیند.

اصرار داشتم زمان فیلم کوتاه نشود

این تهیه‌کننده‌ی سینما درباره‌ زمان‌بندی بلند فیلم و از دست دادن یک سانس در هر روز توضیح داد: با آگاهی از اینکه یک سئانس را به خاطر مدت زمان فیلم از دست خواهیم داد، اصرار داشتم زمان فیلم کوتاه نشود. حتی به پخش‌کننده‌ها و سینمادارهایی که معتقدند سانس‌های فیلم حتما باید زیر نود دقیقه باشد، فیلم را قبل از اکران عمومی نشان دادم، همه‌ی آن‌ها توصیه کردند که فیلم کشش واقعی را دارد و لازم نیست کوتاه شود. به قول برخی از کسانی که فیلم را دیده‌اند، فیلم به نسبت عادت‌های سینمای ایران طولانی است، اما مطلقا خسته‌کننده نیست. او افزود: فیلم «زن دوم» خلاصه‌ای از قصه‌ی اصلی است، فیلم در مونتاژ اولیه حدود ۱۶۵ دقیقه است که نسخه سینمایی فعلی (۱۲۴ دقیقه) از دل همان در آمده است. داستان فیلم از فصل‌های متعددی عبور می‌کند که یا در روایت سرگذشت کاراکترها موثرند و یا در بیان احوال آنها برای رسیدن به تصمیم‌ها. تصور می‌کنم فیلم در هیچ بخشی دچار افت قصه نمی‌شود.
طائرپور توضیح داد: به‌هرحال بافت اولیه داستان برای سریال نوشته شده و زمانی‌ که خانم کریم‌زاده شروع به‌ همکاری در نوشتن داستان کرد از او خواستم که در بند زمان نباشد و هر آنچه را که داستان طلب می‌کند، بنویسد. اعتنا و اهمیت به‌ وجه ادبی کار (اعم از روایت داستان و کلام فیلم) شاید تایم فیلم را بالا برده باشد اما نهایت تلاش برای خسته کننده نبودن کار از سوی همه ما بخصوص کارگردان، صورت گرفته است.

زن دوم فصل جدیدی در کارنامه‌ی سینمایی‌ام بود

او در پاسخ به اینکه چرا روند ساخت فیلم از زمان نوشتن رمان تا ساخت فیلم طولانی شد، توضیح داد: برایم اهمیت داشت که حتما در شرایط خوبی این فیلم ساخته شود. شرایطی که مجبور نباشم به خاطر ملاحظات اقتصادی چیزی را از فیلم کم بگذارم. این تنها فیلم سینمایی غیرکودکانه‌ای بود که می‌ساختم و به نوعی فصل جدیدی در کارنامه سینمایی من به حساب می‌آمد. دلم می‌خواست همانقدر که از اصالت موضوع مراقبت کرده بودم، تولید آن را نیز بر خود آسان نگیرم. طی سالهای اخیر درباره‌ی موضوعاتی چون مثلث عشقی ، خیانت و تعدد زوجات، فیلمها و سریال‌های زیادی ساخته شده. در عین حال که «زن دوم» میتوانست به‌سمت هر یک از این فضاها بغلطد برایم مهم بود که در موضع‌گیری، شخصیت‌پردازی، فضاسازی و ساختار با نمونه‌های ساخته شده، حداکثر فاصله را حفظ کند.

هیچ کاراکتری در این فیلم منفی نیست

او معتقد است: در «زن دوم» هیچ کاراکتری منفی نیست. عشق بر نفرت و حسادت غلبه دارد، بی‌آنکه شعار دهد… احترام به‌ خود و اهمیت به حق انتخاب برای هر انسانی از محورهای اصلی موضوع است … مقایسه‌ای اگر می‌شود میان دو رقیب نیست، میان دو موقعیت است و از آن بیشتر میان دو حال متفاوت و گاه متضاد در درون یک انسان … میان خواستن و داشتن … و میان خودخواهی و خیرخواهی.

روند ساخت زن دوم در این سالها

طالئرپور با اشاره به اینکه در این سال‌ها «زن دوم» در یک دوره‌ی قرار بود به‌ شکل ویدیویی و سپس تلویزیونی ساخته شود که هرکدام به دلایلی عملی نشد و درباره‌ی تعدد نامهای کارگردانانی که برای ساخت این فیلم شنیده می‌شد توضیح داد: پوراحمد، امینی، اسعدیان، موتمن ، داودنژاد، کرامتی ، احمدی و میری از جمله کارگردان‌هایی بودند که یا من با آنها و یا آنها با من درباره ساخت این فیلم، گفتگو کردیم. همه مذاکرات به محض رسیدن به مرحله تغییر در فیلمنامه، به بن‌بست می‌رسید. یا آنها پس می‌کشیدند و یا من مردد می‌شدم. در دوره‌ای به شدت تشویقم کردند که خودم فیلم را کارگردانی کنم و همه دوستان و دست اندرکاران از بازیگران اصلی گرفته تا فیلمبردار و طراح و گریمور و صدابردار قبلی، مشفقانه اعلام می‌کردند که حاضرند در این مورد همراهی و کمک کنند. حتی کارگردانان صاحب معرفتی مانند داودنژاد، کرامتی و میری ، اعلام آمادگی کردند که در کنار من امور تکنیکی کارگردانی را تقبل کنند و دوستانه در کنارم باشند. همیشه ممنون این لطف و اعتمادشان هستم، اما خوشبختانه وسوسه نشدم و ترجیح دادم همه آن سختگیری و وسواسی را که در مورد دیگران داشتم در حق خود نیز اعمال کنم. در دوره‌ای به نیکی کریمی پیشنهاد دادم که با توجه به علاقه‌ای که به داستان داشت و در طول ده سال گذشته تنها چهره همراه و قطعی فیلم بود، آن را کارگردانی کند. نیکی هم مثل من که فکر می‌کردم تهیه‌کنندگی این فیلم قابل جمع با مسئولیت دیگری در آن نیست، هوشمندانه اعلام کرد که بازیگری را در «زن دوم» به کارگردانی آن ترجیح می‌دهد و دلش می‌خواهد که با تمرکز بیشتری نقش اصلی فیلم را بازی کند. نیکی پیشنهاد آقای مهرجویی را داد. خودش با او صحبت کرده بود و کتاب را برایش برده بود. آقای مهرجویی موافقت تلویحی خود را در مصاحبه‌ای بعنوان عیدی به نیکی کریمی اعلام کرده بود. پیش از سفرم به آمریکا با ایشان جلسه‌ای گذاشتیم و ایشان نظراتی روی داستان داشتند که با انجام آنها مطمئنا فیلم خوبی ساخته می‌شد ولی من اصرار داشتم که همین فیلمنامه ساخته شود. قرار شد بعد از سفر مذاکرات را ادامه دهیم. سفر من چندماه طول کشید و وقتی برگشتم ایشان مشغول فیلم جدیدشان شده بودند. عملا موضوع منتفی شد.
او ادامه داد: صحبت مجدد با احمد امینی که تازه سریال «اولین شب آرامش» را تمام کرده بود، آغاز شد. او اولین کارگردانی بود که فیلمنامه را حتی قبل از چاپ کتاب خوانده و پسندیده بود. پروانه ساخت و عوامل تامین شدند و مراحل پیش تولید را شروع کردیم.
فیلمنامه ۱۳۴ صفحه‌ای به ۹۲ صفحه رسیده بود که قرار شد با احمد امینی بنشینیم و مشترکا کار خلاصه سازی را انجام دهیم. باز بحث تغییر در فیلمنامه مسئله‌ساز شد و بنده و امینی متفقا به این نتیجه رسیدیم که بهترست همکاری را در همانجا متوقف کنیم. جالب اینجا بود که هر بن‌بست و توقفی برای من، اصل موضوع را متوقف نمی‌کرد و همزمان و البته بدون شتاب، روی کوتاه کردن فیلمنامه، قطعی کردن عوامل و بازبینی و انتخاب لوکیشن‌ها کار می‌کردم.

طلسم ده ساله‌ی زن دوم با ورود سیروس الوند شکست

این تهیه‌کننده گفت: فیلمنامه به ۶۰ صفحه( همین نسخه ساخته شده) رسیده بود که بالاخره طلسم ده ساله «زن دوم»، بسیار اتفاقی و با ورود سیروس الوند به ماجرا شکسته شد. کار شتاب گرفت و توافق‌ها به سرعت حاصل شد. ظرف یک ماه ویرایش نهایی را با کمترین تغییرات باتفاق آقای الوند انجام دادیم و سایر عوامل و لوکیشن‌ها نیز قطعی شدند. شاید فکر کنید که در مورد این فیلمنامه چون خودم در آن دخیل بودم اینهمه حساسیت داشتم، ولی اصولا معتقدم که مهمترین مرحله خلق یک فیلم، دستیابی نویسنده و تهیه‌کننده و کارگردان به نسخه نهایی فیلمنامه است. همه حرف‌ها و جدل‌ها باید در همین مرحله تمام شود و با عبور از آن، دیگر نباید جز به‌ضرورت و با توافقی سه‌جانبه، در حین تولید تغییراتی در متن داد. حرمت هر فیلمنامه‌ای که سناریستی آنرا نوشته و تهیه‌کننده‌ای روی آن سرمایه‌گذاری کرده و کارگردانی پسندیده و پذیرفته که آن را بسازد باید حفظ شود. از سیروس الوند برای همیشه ممنونم که وقتی فیلمنامه را پذیرفت، در حرفه‌ای‌ترین شکل ممکنه، به آن وفادار ماند.

روند انتخاب بازیگران

طائرپور در بخش دیگری از توضیحاتش درباره‌ی چگونگی ساخت زن دوم توضیح داد: یکی دیگر از گره‌های گشوده شده پذیرش محمدرضا فروتن برای بازی در نقش بهرام بود. از زمان «وقتی همه خواب بودند»، فروتن بازی در «زن دوم» را پذیرفته بود، اما برای نقش «امیر». در نتیجه ما برای نقش بهرام همچنان در حال جستجو و مذاکره بودیم. پیدا کردن یک بهرام مناسب، سخت‌تر از پیدا کردن امیر بود. سرانجام فروتن بر خلاف میل اولیه خود و صرفا با لطف، از نقش مطلوبش گذشت و پذیرفت که بهرام فیلم «زن دوم» باشد و این فرصت را به امیر آقایی بدهد که انصافا با بازی درخشانش در فیلم، از آن خوب استفاده کرد. می‌دانستم که امیر کتاب را خوانده و بسیار دوست دارد که این نقش را بازی کند. خودم هم فکر می‌کردم که امیر خوبی از این امیر بیرون می‌آید. این را دو سه سکانس بیاد ماندنی از سریال احمد امینی برایم ثابت می‌کرد. اما این تصمیمی نبود که من به‌ تنهایی بگیرم. خوشبختانه آقای الوند هم با دیدن آن صحنه‌های سریال «اولین شب آرامش» امیر آقایی را برای ایفای نقش امیر پذیرفتند.

اولویت ادبیات و کلام در این فیلم انتخابی است

این نویسنده، تهیه‌کننده معتقد است: اولویت ادبیات و کلام در این فیلم، یک اولویت انتخابی و آگاهانه است. حفظ فضاهای گفتگو و جدل بدین معنا نیست که حواسمان به کلامی شدن صحنه نبوده است. من معتقدم که گفتگو در زندگی ما ایرانیان، بخصوص قشری که با خواندن سروکار داشته، نقش مهمی دارد. خوب حرف زدن آدم‌های یک فیلم با یکدیگر و استدلال‌های بدون شعارشان برای اتفاقات، به‌اعتقاد من از لوازم یک فیلم است مخصوصا وقتی کاراکترها از قشری تحصیل کرده و مدرن انتخاب شده‌اند. ممکن است که دیالوگ‌های غلط و سخیف و رکیک در این سالها، موجب بازار گرمی بسیاری از فیلمها شده باشد، اما پرهیز از این مطلب نیز مشتریانی دارد که به احترام آنها، فیلم‌هایی مثل «زن دوم» ساخته می‌شوند. مشتریانی که خوب حرف‌زدن آدم‌ها برایشان ارزش دارد.

طرح فیلم‌نامه بعدی «زن دوم» آماده نوشتن است

طائرپور در پایان این گفت‌و گو خاطرنشان کرد: طرح فیلمنامه بعدی «زن دوم» که ادامه ماجراهای همین کاراکترهاست، آماده نوشتن است و دوچیز تکلیف آنرا روشن می‌کند، یکی بازگشت سرمایه قسمت اول که درحال اکران است و دیگر همت مجدد مینو کریم زاده برای مشارکت در نگارش آن.

سینمای کودک در جامعه‌ی ما آدرس و نشانی ندارد

تهیه‌کننده فیلم‌هایی چون «گلنار»، «پاتال» ، «مدرسه پیرمردها»، «پسر مریم» و «یکی بود یکی نبود» درباره بازگشتش به ساخت فیلم‌های برای کودکان گفت: من به سینمای کودک زمانی دوباره سلام خواهم کرد که احساس کنم سینمای کودکی وجود دارد و صاحب یک نشانی شده است. متاسفانه سینمای کودک، فعلا در جامعه‌ی ما چه برای من فیلمساز، چه برای مخاطبان آن، هیچ آدرسی برای مراجعه ندارد.

منبع خبر : ایسنا

سمی ترین گیاهان جهان را بشناسیدسمی ترین گیاهان جهان را بشناسید
اکران مردمی فیلم دلم میخواد برقصم با حضور مهناز افشار نسخه نیو استایل!!!اکران مردمی فیلم دلم میخواد برقصم با حضور مهناز افشار نسخه نیو استایل!!!
روشن شدن رنگ پوست با نسخه های طبیعی و سنتیروشن شدن رنگ پوست با نسخه های طبیعی و سنتی
رنگ خون عادت ماهیانه شما این نشانه ها درباره سلامتی تان را آشکار می کندرنگ خون عادت ماهیانه شما این نشانه ها درباره سلامتی تان را آشکار می کند
زن و ارثیه | زن چه مقدار از اموال شوهرش را به ارث می برد؟زن و ارثیه | زن چه مقدار از اموال شوهرش را به ارث می برد؟
دکوراسیون آشپزخانه های زیبا به رنگ سبز +عکسدکوراسیون آشپزخانه های زیبا به رنگ سبز +عکس
میگرن را با این خوارکی ها کنترل کنیدمیگرن را با این خوارکی ها کنترل کنید
تزیین توت فرنگی به شکل گل های مختلف+تصاویرتزیین توت فرنگی به شکل گل های مختلف+تصاویر
با جزئیات و مشخصات گوشی ۶٫۱ پلاس نوکیا آشنا شویدبا جزئیات و مشخصات گوشی ۶٫۱ پلاس نوکیا آشنا شوید
تبلیغات بهاره رهنما برای برند جواهرات دوستشتبلیغات بهاره رهنما برای برند جواهرات دوستش
پای اسکرامبلی توت فرنگی و ریواس عصرانه ای ساده و خوشمزهپای اسکرامبلی توت فرنگی و ریواس عصرانه ای ساده و خوشمزه
جزییات دستگیری سعید , خواننده پاپ ایرانی به اتهام آزار جنسی!!جزییات دستگیری سعید , خواننده پاپ ایرانی به اتهام آزار جنسی!!
افزایش میل جنسی و افزایش اسپرم با تغذیه مناسبافزایش میل جنسی و افزایش اسپرم با تغذیه مناسب
افزایش هوش کودک ۱ ساله با این روشهاافزایش هوش کودک ۱ ساله با این روشها
زندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوانزندگی ، عشق، علایق و خاطرات جالب ویدا جوان
دستمال توالت رنگی و معطر چه آسیبی به شما میزد؟دستمال توالت رنگی و معطر چه آسیبی به شما میزد؟
خواهرزاده های بهنوش طباطبایی که به او لذت مادر بودن می دهند!خواهرزاده های بهنوش طباطبایی که به او لذت مادر بودن می دهند!
با انجام این کارها باعث تخریب شخصیت خودمان می‌شویمبا انجام این کارها باعث تخریب شخصیت خودمان می‌شویم
افزایش تنوع ممنوعه ها این بار مانتوی جلوباز ممنوعافزایش تنوع ممنوعه ها این بار مانتوی جلوباز ممنوع
آنجلینا جولی با تیپ و مدل لباس متفاوت در کشور کامبوج +عکسآنجلینا جولی با تیپ و مدل لباس متفاوت در کشور کامبوج +عکس
بیوگرافی کامل شهرام قائدی ( بازیگر سینما و تلویزیون ) +عکس های جدید ایشانبیوگرافی کامل شهرام قائدی ( بازیگر سینما و تلویزیون ) +عکس های جدید ایشان
تاثیر معکوس قرص های لاغری برای یک زن جوان!تاثیر معکوس قرص های لاغری برای یک زن جوان!
با خودروی ساینای سایپا بیشتر آشنا شوید+تصاویربا خودروی ساینای سایپا بیشتر آشنا شوید+تصاویر
زیباترین و جذاب ترین مکان های پاییزه چین +تصاویرزیباترین و جذاب ترین مکان های پاییزه چین +تصاویر
معمای جالب | تعداد مکعب قرمزمعمای جالب | تعداد مکعب قرمز
عکس های خنده دار ۴۱۷ | از بردن آبروی پدر و مادر توسط بچه تا لنز جدید!عکس های خنده دار ۴۱۷ | از بردن آبروی پدر و مادر توسط بچه تا لنز جدید!
درباره قالی های سجاده ای یا محرابی بیشتر بدانیددرباره قالی های سجاده ای یا محرابی بیشتر بدانید
شهادت دادن در دادگاهشهادت دادن در دادگاه
هاتف اصفهانی | شعر زیبای سوی خود خوان یک رهم تا تحفه جان آرم تو راهاتف اصفهانی | شعر زیبای سوی خود خوان یک رهم تا تحفه جان آرم تو را
واکنش علیرضا بیرانوند به تمجید رهبر انقلاب از او!واکنش علیرضا بیرانوند به تمجید رهبر انقلاب از او!
کاریکاتور پیدا شدن مسبب اصلی بدبختی موسسات مالیکاریکاتور پیدا شدن مسبب اصلی بدبختی موسسات مالی
شخصیت شناسی جالب ، نگاه تان به آینده است یا اکنون؟شخصیت شناسی جالب ، نگاه تان به آینده است یا اکنون؟
حواشی وام‌های میلیاردی به مجریان خنده‌باز و گر‌یه‌ ساز تلویزیون!!حواشی وام‌های میلیاردی به مجریان خنده‌باز و گر‌یه‌ ساز تلویزیون!!
نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
رایانمهر
خانواده احسان علیخانی در مراسم تجلیل از ماه عسل و تشکر احسان علیخانی از مادرش!خانواده احسان علیخانی در مراسم تجلیل از ماه عسل و تشکر احسان علیخانی از مادرش!
اعتراض شدید پرستو صالحی به رقص دو خانم جلوی مسجداعتراض شدید پرستو صالحی به رقص دو خانم جلوی مسجد
غیرمنتظره / پولسازترین بازیگران سینمای ایران در فصل بهار چه کسانی بودند؟غیرمنتظره / پولسازترین بازیگران سینمای ایران در فصل بهار چه کسانی بودند؟
خداحافظی ناگهانی عادل فردوسی پور از تلویزیون و واکنش کیهان به پخش فیلم رئیس جمهور کروواسی!خداحافظی ناگهانی عادل فردوسی پور از تلویزیون و واکنش کیهان به پخش فیلم رئیس جمهور کروواسی!
ماجرای تخلف در قرعه کشی خندوانه و پایان مرحله اول خنداننده شوماجرای تخلف در قرعه کشی خندوانه و پایان مرحله اول خنداننده شو
مهمانی سریال پاهای بیقرار با حضور همه اعضای خانواده شریفی نیا!مهمانی سریال پاهای بیقرار با حضور همه اعضای خانواده شریفی نیا!
از ممنوع التصویری حمید استیلی و آزاده صمدی تا مائده هژبری، همه جنجال‌ های صدا و سیما!از ممنوع التصویری حمید استیلی و آزاده صمدی تا مائده هژبری، همه جنجال‌ های صدا و سیما!
خبر خوب / توضیحات حسن فتحی درباره ساخت فصل چهارم شهرزادخبر خوب / توضیحات حسن فتحی درباره ساخت فصل چهارم شهرزاد
اکران مردمی فیلم دلم میخواد برقصم با حضور مهناز افشار نسخه نیو استایل!!!اکران مردمی فیلم دلم میخواد برقصم با حضور مهناز افشار نسخه نیو استایل!!!
به بهانه پایتخت و عصبانی نیستم ، مصاحبه جذاب با بهرام افشاریبه بهانه پایتخت و عصبانی نیستم ، مصاحبه جذاب با بهرام افشاری
هدیه جالب جناب خان به بازیکنان تیم ملی فوتبال و پخشِ خلافِ روالِ عادی مسابقه خنداننده شو!هدیه جالب جناب خان به بازیکنان تیم ملی فوتبال و پخشِ خلافِ روالِ عادی مسابقه خنداننده شو!
انتقام دمی مور از همسرش بروس ویلیس بعد از هجده سال/ تو در تمام آن سال‌ها مرده بودی!انتقام دمی مور از همسرش بروس ویلیس بعد از هجده سال/ تو در تمام آن سال‌ها مرده بودی!
بهاره رهنما: اون جنین عشقتو سقط کردم …!بهاره رهنما: اون جنین عشقتو سقط کردم …!
هدیه گران قیمتی که بهاره رهنما به جای مهریه گرفت!+ فیلمهدیه گران قیمتی که بهاره رهنما به جای مهریه گرفت!+ فیلم
جایگزین رامسین کبریتی که به جم پیوست در سریال ستایش | لاله مرزبان هم دختر ستایش شد!جایگزین رامسین کبریتی که به جم پیوست در سریال ستایش | لاله مرزبان هم دختر ستایش شد!
ترانه علیدوستی و دخترش حنا در اکران خصوصی خاله قورباغهترانه علیدوستی و دخترش حنا در اکران خصوصی خاله قورباغه
بدل ایرانی چهره های مشهور | از آنجلینا جولی تا بهنام بانیبدل ایرانی چهره های مشهور | از آنجلینا جولی تا بهنام بانی
کشف حجاب لادن طباطبایی در شبکه من و تو!کشف حجاب لادن طباطبایی در شبکه من و تو!
دعوای رامبد جوان با حسین فرح بخش به فحاشی کشیده شد:دهنت و گل بگیر!دعوای رامبد جوان با حسین فرح بخش به فحاشی کشیده شد:دهنت و گل بگیر!
خانواده احسان علیخانی در مراسم تجلیل از ماه عسل و تشکر احسان علیخانی از مادرش!خانواده احسان علیخانی در مراسم تجلیل از ماه عسل و تشکر احسان علیخانی از مادرش!
چرا احسان علیخانی ازدواج نمی‌کند؟! | تکلیف ادعای عجیب مهمان ماه عسل چه شد؟چرا احسان علیخانی ازدواج نمی‌کند؟! | تکلیف ادعای عجیب مهمان ماه عسل چه شد؟
پاسخ جالب ترلان پروانه به رامبد جوان درباره شایعات فضای مجازی در مورد او!پاسخ جالب ترلان پروانه به رامبد جوان درباره شایعات فضای مجازی در مورد او!
درگیری لفظی بین مهران مدیری و اکبر عبدی و کنسل شدن برنامه «شبی با عبدی»درگیری لفظی بین مهران مدیری و اکبر عبدی و کنسل شدن برنامه «شبی با عبدی»
افتضاحی که بوتاکس روی صورت مریم اوزرلی یا همان خرم سلطان به بار آوردافتضاحی که بوتاکس روی صورت مریم اوزرلی یا همان خرم سلطان به بار آورد
جشن تولد مهناز افشار و رضا کیانیان در اکران مردمی فیلم سینمایی دلم میخواد!جشن تولد مهناز افشار و رضا کیانیان در اکران مردمی فیلم سینمایی دلم میخواد!
عروس شدن لطیفه گودرزی ؛ گوینده خبر ورزشی شبکه سه!عروس شدن لطیفه گودرزی ؛ گوینده خبر ورزشی شبکه سه!
از مصطفی زمانی تا سحر دولتشاهی | سالگرد درگذشت زنده یاد عباس کیارستمی با حضور چهره های مشهوراز مصطفی زمانی تا سحر دولتشاهی | سالگرد درگذشت زنده یاد عباس کیارستمی با حضور چهره های مشهور
ماجرای دعوت نشدن محسن قاضی‌مرادی به خندوانه از زبان همسرشماجرای دعوت نشدن محسن قاضی‌مرادی به خندوانه از زبان همسرش
موفق‌ترین زوج سینمای ایران : شهاب حسینی و ترانه علیدوستی یا رضا گلزار و مهناز افشارموفق‌ترین زوج سینمای ایران : شهاب حسینی و ترانه علیدوستی یا رضا گلزار و مهناز افشار
عمل زیبایی چشم های ترلان پروانه شایعه یا واقعیت؟!عمل زیبایی چشم های ترلان پروانه شایعه یا واقعیت؟!
از بهاره کیان افشار تا الناز حبیبی و جواد یساری | مراسم افتتاحیه “دشمن زن” در باغ کتاباز بهاره کیان افشار تا الناز حبیبی و جواد یساری | مراسم افتتاحیه “دشمن زن” در باغ کتاب
ماجرای حضور مریم امیرجلالی در پارتی و دستگیری اش چیست؟ماجرای حضور مریم امیرجلالی در پارتی و دستگیری اش چیست؟
انتقاد شدید مجری معروف از عادل فردوسی پور : گزارشگری فردوسی پور فاجعه بود!انتقاد شدید مجری معروف از عادل فردوسی پور : گزارشگری فردوسی پور فاجعه بود!
اکران مردمی فیلم سینمایی خجالت نکش در سینما استقلالاکران مردمی فیلم سینمایی خجالت نکش در سینما استقلال
اعتراف بهنوش بختیاری به بزرگترین اشتباه زندگی اشاعتراف بهنوش بختیاری به بزرگترین اشتباه زندگی اش
بدآموزی در کودک شو و اتفاقی عجیب و خارج از عرف در این برنامه +فیلمبدآموزی در کودک شو و اتفاقی عجیب و خارج از عرف در این برنامه +فیلم
طوفان توئیتری مهناز افشار برای همسرش و علنی کردن شغل برادرهایش!طوفان توئیتری مهناز افشار برای همسرش و علنی کردن شغل برادرهایش!
اعتراض شدید پرستو صالحی به رقص دو خانم جلوی مسجداعتراض شدید پرستو صالحی به رقص دو خانم جلوی مسجد
غیرمنتظره / پولسازترین بازیگران سینمای ایران در فصل بهار چه کسانی بودند؟غیرمنتظره / پولسازترین بازیگران سینمای ایران در فصل بهار چه کسانی بودند؟
خداحافظی ناگهانی عادل فردوسی پور از تلویزیون و واکنش کیهان به پخش فیلم رئیس جمهور کروواسی!خداحافظی ناگهانی عادل فردوسی پور از تلویزیون و واکنش کیهان به پخش فیلم رئیس جمهور کروواسی!
ماجرای حضور متفاوت لادن طباطبایی در شبکه من و تو چه بود؟ماجرای حضور متفاوت لادن طباطبایی در شبکه من و تو چه بود؟
منتشرکننده فیلم ناصر ملک مطیعی در دورهمی شناسایی شد ؛ پشت‌پرده این ماجرا چه بود؟منتشرکننده فیلم ناصر ملک مطیعی در دورهمی شناسایی شد ؛ پشت‌پرده این ماجرا چه بود؟
اکران مردمی فیلم دلم میخواد برقصم با حضور مهناز افشار نسخه نیو استایل!!!اکران مردمی فیلم دلم میخواد برقصم با حضور مهناز افشار نسخه نیو استایل!!!
بهمن فرمان آرا، رضا کیانیان، مهاز افشار، سحر دولتشاهی و بهناز جعفری در پردیس ملت برای اکران مردمی فیلم سینمایی جدید فرمان آرا با نام دلم میخواد حاضر شدند. از نکات جالب توجه این مراسم حضور مهناز افشار با استایل و آرایش جدیدش بود.
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
جدیدترین مدل های دکوراسیون برای خانه ، آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق خواب
تجربه ایی بی نظیر در سواحل مدیترانه ! یک تابستان فراموش نشدنی
چیدمان شیک و طراحی فوق العاده اتاق کودک + تصاویر
مجلل ترین و باشکوه ترین عروسی های ایرانی !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
انتقام دمی مور از همسرش بروس ویلیس بعد از هجده سال/ تو در تمام آن سال‌ها مرده بودی!
خداحافظی ناگهانی عادل فردوسی پور از تلویزیون و واکنش کیهان به پخش فیلم رئیس جمهور کروواسی!
به بهانه پایتخت و عصبانی نیستم ، مصاحبه جذاب با بهرام افشاری
خبر خوب / توضیحات حسن فتحی درباره ساخت فصل چهارم شهرزاد
از ممنوع التصویری حمید استیلی و آزاده صمدی تا مائده هژبری، همه جنجال‌ های صدا و سیما!
ماجرای تخلف در قرعه کشی خندوانه و پایان مرحله اول خنداننده شو
خانواده احسان علیخانی در مراسم تجلیل از ماه عسل و تشکر احسان علیخانی از مادرش!
مهمانی سریال پاهای بیقرار با حضور همه اعضای خانواده شریفی نیا!
اعتراض شدید پرستو صالحی به رقص دو خانم جلوی مسجد
غیرمنتظره / پولسازترین بازیگران سینمای ایران در فصل بهار چه کسانی بودند؟
هدیه جالب جناب خان به بازیکنان تیم ملی فوتبال و پخشِ خلافِ روالِ عادی مسابقه خنداننده شو!
دعوای رامبد جوان با حسین فرح بخش به فحاشی کشیده شد:دهنت و گل بگیر!
اکران مردمی فیلم سینمایی خجالت نکش در سینما استقلال
تصاویر دیدنی اکران فیلم دارکوب با حضور امین حیایی، سارا بهرامی و هادی حجازی فر
۱۰ فیلم برتر عاشقانه سینمای ایران
موفق‌ترین زوج سینمای ایران : شهاب حسینی و ترانه علیدوستی یا رضا گلزار و مهناز افشار
عمل زیبایی چشم های ترلان پروانه شایعه یا واقعیت؟!
منتشرکننده فیلم ناصر ملک مطیعی در دورهمی شناسایی شد ؛ پشت‌پرده این ماجرا چه بود؟
بدآموزی در کودک شو و اتفاقی عجیب و خارج از عرف در این برنامه +فیلم
ماجرای دعوت نشدن محسن قاضی‌مرادی به خندوانه از زبان همسرش
چرا احسان علیخانی ازدواج نمی‌کند؟! | تکلیف ادعای عجیب مهمان ماه عسل چه شد؟
حاشیه ساز شدنِ سریال ستایش ، سریالی که در انتظار نرگس محمدی است!
حرف های تلخ اما واقعیِ امیر آتشانی: بخاطر زنده ماندن همه زندگی‌ام را فروختم!
از مصطفی زمانی تا سحر دولتشاهی | سالگرد درگذشت زنده یاد عباس کیارستمی با حضور چهره های مشهور
بهاره رهنما: اون جنین عشقتو سقط کردم …!
پیام جناب‌ خان به خواستگار احلام کار دستش داد/سری جدید خنداننده شو آغاز شد
هدیه گران قیمتی که بهاره رهنما به جای مهریه گرفت!+ فیلم
جایگزین رامسین کبریتی که به جم پیوست در سریال ستایش | لاله مرزبان هم دختر ستایش شد!
تصاویر دیدنی اکران فیلم سینمایی دارکوب با حضور گلشیفته ای ها!
راز زندگی نازنین بیاتی و هدیه عجیب جناب خان به او
درگیری لفظی بین مهران مدیری و اکبر عبدی و کنسل شدن برنامه «شبی با عبدی»
بهنوش بختیاری هم خواننده شد| کنسرت بهنوش بختیاری در تالار وحدت!
هنرمندان مشهور در نشست رسانه ای سریال ساخت ایران۲ در اعتراض به قاچاق
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
چیدمان میز ناهارخوری با اصول و قواعد پذیرایی شیک و مدرن ! + تصاویر
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه تابستان 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
اکران مردمی فیلم دلم میخواد برقصم با حضور مهناز افشار نسخه نیو استایل!!!
اکران مردمی فیلم دلم میخواد برقصم با حضور مهناز افشار نسخه نیو استایل!!!
انتقام دمی مور از همسرش بروس ویلیس بعد از هجده سال/ تو در تمام آن سال‌ها مرده بودی!
انتقام دمی مور از همسرش بروس ویلیس بعد از هجده سال/ تو در تمام آن سال‌ها مرده بودی!
خداحافظی ناگهانی عادل فردوسی پور از تلویزیون و واکنش کیهان به پخش فیلم رئیس جمهور کروواسی!
خداحافظی ناگهانی عادل فردوسی پور از تلویزیون و واکنش کیهان به پخش فیلم رئیس جمهور کروواسی!
به بهانه پایتخت و عصبانی نیستم ، مصاحبه جذاب با بهرام افشاری
به بهانه پایتخت و عصبانی نیستم ، مصاحبه جذاب با بهرام افشاری
خبر خوب / توضیحات حسن فتحی درباره ساخت فصل چهارم شهرزاد
خبر خوب / توضیحات حسن فتحی درباره ساخت فصل چهارم شهرزاد
از ممنوع التصویری حمید استیلی و آزاده صمدی تا مائده هژبری، همه جنجال‌ های صدا و سیما!
از ممنوع التصویری حمید استیلی و آزاده صمدی تا مائده هژبری، همه جنجال‌ های صدا و سیما!
ماجرای تخلف در قرعه کشی خندوانه و پایان مرحله اول خنداننده شو
ماجرای تخلف در قرعه کشی خندوانه و پایان مرحله اول خنداننده شو
خانواده احسان علیخانی در مراسم تجلیل از ماه عسل و تشکر احسان علیخانی از مادرش!
خانواده احسان علیخانی در مراسم تجلیل از ماه عسل و تشکر احسان علیخانی از مادرش!
رایانمهرامیران پرواز
چهل نما