رسانهRSSاشتراک:

رادان: برای نقش اسماعیل از جانباز “محمدی” الهام گرفتم

رادان: برای نقش اسماعیل از جانباز “محمدی” الهام گرفتم
فارس نیوز- به گزارش خبرگزاری فارس، رادان در برنامه “شب شیشه‌‌ای”، افزود: موقعی که برای شناخت شخصیت‌های واقعی به آسایشگاه جانبازان می‌رفتم به حس غریبی می‌رسیدم. این که سال‌ها برای مملکت جنگید‌ه‌ای، از ناموس مملکت دفاع کرده‌ای و حالا گوشه بیمارستانی افتاده‌ای و هیچ‌کس حتی خانواده‌ات به تو سر نمی‌زند. وی گفت: برای رسیدن به […]

فارس نیوز- به گزارش خبرگزاری فارس، رادان در برنامه “شب شیشه‌‌ای”، افزود: موقعی که برای شناخت شخصیت‌های واقعی به آسایشگاه جانبازان می‌رفتم به حس غریبی می‌رسیدم. این که سال‌ها برای مملکت جنگید‌ه‌ای، از ناموس مملکت دفاع کرده‌ای و حالا گوشه بیمارستانی افتاده‌ای و هیچ‌کس حتی خانواده‌ات به تو سر نمی‌زند.
وی گفت: برای رسیدن به آن نقش که از نظر سنی با من تفاوت داشت من یادم است ۱۵ جلسه تست گریم تفاوت داشتیم.
رادان در ادامه یادآورشد: ما ستاره نیستیم و در سینمای ایران، ستاره نداریم چرا که در سینمای دنیا، ستاره از تعریف دیگری برخوردار است.ستاره‌های سینمایی دنیا دستمزدهای نامتعارفی دارند و آن دستمزدهای نامتعارف، به آنها اجازه این را می‌دهد که در کارهای خیریه مشغول شوند، ورزش کنند و… در حالی که اینجا، همه به ستاره‌ها می‌گویند که مواظب خودت باش، شغل دوم داشته باش چون در بازیگری، اگر دوره‌ات بگذرد، تامین آنچنانی نخواهی داشت.
وی در مورد ورودش به سینما گفت: ورود من به سینما بیشتر زائیده یک تفریح بود و بیشتر به یک شوخی می‌ماند. دورهم جمع شدیم، کلاس بازیگری رفتیم و حتی خجالت می‌کشیدیم که بگوئیم داریم به کلاس بازیگری می‌رویم مبادا بگویند شما “عشق هنرپیشگی” هستید… جالب آن‌که من دو، سه هفته بیش‌تر کلاس بازیگری نرفتم. یک روز ما با بچه‌های کلاس مشغول بازی کردن بودیم و نقش‌های متعددی را که به ما می‌دادند، بازی می‌کردیم، از پشت شیشه‌های کلاس، دوسه نفر آمدند و با هم پچ پچ کردند، ولی صدای ما را نمی‌شنیدند. آمدند،‌ به همدیگر اشاره کردند و من را نشان دادند.
وی افزود: بعد از کلاس، آمدند جلو و یک آدرس را روی تکه روزنامه‌ای به من دادند. من به آن آدرس رفتم و تا مدت‌ها بعد و حتی تا دو شب قبل از فیلمبرداری، نمی‌دانستم نقش چندم هستم و فکر می‌کردم صرفا قرار است حضوری در فیلم داشته باشم.
رادان گفت: در”شورعشق” به من گفتند این سناریو را بخوانم و نقش من را مشخص کردند. من فیلمنامه را ورق می‌زدم و با خودم می‌گفتم این نقش چقدر زیاد است و بعد فهمیدم این نقش اول آن فیلم است.
او ادامه داد: هفت، هشت سال از آن زمان می‌گذرد. آن زمان که ۲۰ سالم بود و آمدم جلوی دوربین، بازی کردم، بازیگری برایم یک کارعجیب بود اما ترسناک نبود.
رادان ضمن تشریح شرایطی که به اعطای زرشک زرین بدترین فیلم سال ۷۸ توسط منتقدان به فیلم شورعشق انجامید، گفت: من موافق این زرشک زرین هم بودم و اگر زرشک را آن زمان به بازیگر فیلم می‌دادند، ‌خودم اولین نفری بودم که دلم می‌خواست کاندیدا شوم، چون آدم از شکست‌هایش، درس پیروزی می‌گیرد.
وی ادامه داد: من در ۱۹ فیلمی که بازی کرده‌ام، شکست‌های زیادی خورده‌ام. فیلم‌هایی مثل ازدواج صورتی یا رز زرد که شکست‌هایی فاحش برای من به دنبال داشت.
رادان گفت: وقتی با محمدرضا شریفی‌نیا به یک سفر رفتیم، تمام ایرانی‌های خارج از کشور، شریفی نیا را با فیلم دنیا می‌شناختند و من با همان کارگردان، فیلم بعدی‌اش را کار کردم که علی‌رغم زحمت همه گروه، فیلم موفقی نشد. برای آن فیلم مبلغی را گرفتم که شاید الان رقم نرمالی باشد اما آن زمان خیلی زیاد بود به طوری که اتحادیه تهیه‌کنند‌گان در یک اطلاعیه، به تهیه‌کنندگانی که دستمزد خارج از حد متعارف می‌دهند تذکر داد.
این بازیگر گفت: برای خودم یک شرط را قرار داده‌ام و آن اینکه نقش‌های متفاوتی را بازی کنم و در یک نقش تکرار نشوم. برای همین، من همه‌جور نقش را،‌از بچه کافی شاپ‌نشین بالای شهری تا جوان شیمیایی قطع نخاعی را بازی کرده‌ام و هر آنچه در توانم بوده برای ایفای این نقش‌ها ارائه داده‌ام.
برنده دو سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر افزود: من در ۱۹ فیلمی که بازی کرده‌ام، اگر ۱۹ تا عکس را کنار هم بگذارید، حداقل در گریم من روی این قضیه پافشاری کرده‌ام که برای مخاطب یک چهره از من جا نیفتد و فکر نکنند که این چهره از من جا افتاده چون اگر اینگونه باشد، از یک جایی به بعد، حتی اگر من هم بخواهم آن چهره را تغییر دهم، تهیه کننده نمی گذارد و راضی نمی‌شود.
وی گفت:‌من با شش فیلم اول خود سعی می کردم کاری کنم که دیده شوم، بازی کنم و در بورس باشم. روی اکران باشم که دیده شوم تا یک روز بهروز افخمی بیاید من را صدا بزند که بیا در گاوخونی، یک ربع انتهایی‌اش بازی داری و ۷۵ دقیقه قرار است صحبت کنی و این فیلم می شود متفاوت‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران و به خاطر آن یک ربع به من جایزه هم می‌دهند.
وی همچنین پس از خواندن دوباره نامه خود در دوران جشنواره بیست و پنجم و دفاع دوباره از اقدام خود در مراسم پایانی جشنواره، درمورد بازی در سنتوری گفت: من هم معتقدم بعض از نقش‌ها خودشان جایزه می‌گیرند، سر فیلم سنتوری، وقتی ساعت ۱/۵ نصف شب داشتم قرارداد بازی در این فیلم را با محمدرضاشریفی نیا می‌بستم، او به من گفت: سنتوری یک نقش جایزه بگیر است و اگر این نقش موفق نشود، تو نتوانسته‌ای.
وی درمورد حضور بازیگران در عرصه تبلیغات و بیلبوردهای تجاری گفت: حضور بازیگران در این عرصه، وسیله‌ای است برای کسب درآمد بیشتر تا فارغ از مسائل مالی، بازیگر فیلمنامه‌ها را بخوانند و فیلم‌هایی را که دوست دارند، کار کنند. شاید اگر من مساله مالی نداشته باشم، دو سال هم کار نکنم. من می خواهم فیلم‌هایی را بازی کنم که بعدها جلوی بچه هایم بتوانم سربلند باشم.
وی متذکر شد: بازیگریک شخصیت حقیقی دارد و یک شخصیت حقوقی. شخصیت حقوقی بازیگر حق ندارد در ملا عام سیگار بکشد چون شاید پسر کوچکی که او را می‌بیند، تصور کند کار او درست است و به واسطه او سیگاری شود. این شخصیت حقوقی، همان شخصیتی است که فیلم بازی می‌کند، و چون مردم بازی او را دوست داشته‌اند روی بیلبورد می‌رود تا موجب شود مردم کالاهایی را به خاطر او خریداری کنند. من البته مسوول این نیستم که کالا خوب باشد اما در عین حال روی انتخاب‌هایم دقت می‌کنم. از یک سو در زمینه تبلیغ کالاهای تجاری فعال هستیم و از آن سو باید برویم به سمت کارهای خیریه تا نفعمان به مردم هم برسد چون هرآنچه هنرمند دارد از مردم است.
وی تاکید کرد: به همراه بازیگران سینما و به ویژه به اتفاق گلشیفته فراهانی تصمیم گرفته‌ایم که در کارهایی عام‌المنفعه شرکت کنیم. مثلا درپاکسازی محیط زیست به فعالیت بپردازیم یا به بچه‌های یتیم کمک کنیم.

عروسی ساز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
چهل نما
تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش با همراهی بازیگران سینما از اساتید قلم‌زنی در گالری پولادخان
تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش با همراهی بازیگران سینما از اساتید قلم‌زنی در گالری پولادخان
واکنش باران کوثری به توقف اکران «عصبانی نیستم»: مردم به چند قیم نیاز دارند؟
واکنش باران کوثری به توقف اکران «عصبانی نیستم»: مردم به چند قیم نیاز دارند؟
خواننده‌ها را چه کسی به «دورهمی» دعوت می‌کند؟
خواننده‌ها را چه کسی به «دورهمی» دعوت می‌کند؟
گلایه الناز شاکردوست از عوامل فیلمی که در صحنه‌اش آسیب دید
گلایه الناز شاکردوست از عوامل فیلمی که در صحنه‌اش آسیب دید
جنجال‌ های محسن افشانی این‌بار با رونمایی از همسرش!
جنجال‌ های محسن افشانی این‌بار با رونمایی از همسرش!
ماجرای جالب ازدواج شاهرخ استخری در برنامه دورهمی
ماجرای جالب ازدواج شاهرخ استخری در برنامه دورهمی
گریه الناز حبیبی به خاطر تهدیدهای گروه فیلمسازی
گریه الناز حبیبی به خاطر تهدیدهای گروه فیلمسازی
سحر ولدبیگی از دورهمی خداخافظی کرد!
سحر ولدبیگی از دورهمی خداخافظی کرد!
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز