رسانهRSSاشتراک:

فیلم‌های سیما در هفته جاری

فیلم‌های سیما در هفته جاری
خبرگزاری فارس: در هفته جاری به مناسبت رحلت امام (ره) و سالروز قیام پانزده خرداد، در هفته جاری سیما علاوه بر فیلم‌های سینمایی هفتگی خود فیلم‌هایی ویژه‌ای نیز تدارک دیده است. به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، در هفته جاری شبکه اول سیما فیلم‌های «پایان نمایش»، «فرشته‌ای در کنار من» و«بی‌پایان» را پخش خواهد […]

خبرگزاری فارس: در هفته جاری به مناسبت رحلت امام (ره) و سالروز قیام پانزده خرداد، در هفته جاری سیما علاوه بر فیلم‌های سینمایی هفتگی خود فیلم‌هایی ویژه‌ای نیز تدارک دیده است.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، در هفته جاری شبکه اول سیما فیلم‌های «پایان نمایش»، «فرشته‌ای در کنار من» و«بی‌پایان» را پخش خواهد کرد.

*«پایان نمایش»:
فیلم سینمایی «پایان نمایش» روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد ساعت ۱۶ از شبکه اول سیما پخش می شود.این فیلم که نسخه سینمایی سریالی به همین نام است در دو قست ۱۰۰ دقیقه‌ایی پخش خواهد شد.
پایان نمایش داستان زوج جوانی را دنبال می‌کند که در سال های قبل از انقلاب مرد خانواده به دلیل فعالیت های سیاسی به زندان نامعلومی می‌افتد، زن جوان که اینک باردار است در پی همسر و یافتن او سفری را آغاز می کند که این سفر ماجراهای این فیلم را رقم می‌زند تا در این بستر بخشی از وقایع تاریخ معاصر ایران از جمله قیام پانزده خرداد به نمایش درآید.
پایان نمایش به همت بهمن زرین پور نوشته و کارگردانی شده و در ۱۵ قسمت نوروز سال ۸۵ از شبکه اول سیما پخش شده است.
امین زندگانی، سولماز غنی، شهرام عبدلی، احمد دلاوری و … بازیگران این فیلم هستند که به همت رضا انصاریان در گروه فیلم و سریال شبکه اول سیما تهیه شده است.

*«فرشته‌ای در کنار من»:
فیلم سینمایی فرشته‌ای در کنار من روز پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه در قالب سینما یک از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.
این فیلم به کارگردانی «جین کمپیون» ساخته شده و محصول کشورهای استرالیا و نیوزلند در سال۱۹۹۰ است.
داستان این فیلم درباره زندگی نویسنده معروف نیوزلندی به نام «جانت فریم» است. او در خانواده‌ایی فقیر و پرجمعیت بزرگ شده و از کودکی به خاطر تفاوتش با سایر کودکان به گونه‌ایی غیر عادی در جامعه پذیرفته می شود و درجوانی سراز تیمارستان در می‌آورد و…..

*«بی پایان»:
فیلم سینمایی بی پایان روز جمعه ۱۸ خرداد ماه ساعت ۱۶ از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.
این فیلم به کارگردانی «کاوه سجاد حسینی» ساخته شده ویک طنز ماورایی است که داستان یک دانشجوی سال آخر فلسفه را دنبال می کند که بصورت اتفاقی با یک خانم دکتر آشنا شده و دلباخته او می شود. اما خانم دکتر بر اثر حادثه تصادف به کما می رود و در این حالت روح او به سراغ دانشجو می آید و از او کمک می طلبد. دانشجو برای نجات جان دکتر نذر می کند هفت کار خیر انجام دهد و این آغاز ماجراست.
تهیه کننده این فیلم «علیرضا رئیسیان» است و در آن بازیگرانی چون بابک حمیدیان، علیرام نورایی، سهیلا گلستانی، محبوبه بیات و حسین توشه به ایفای نقش پرداخته اند.

در این هفته شبکه سوم سیما نیز برای این هفته فیلمهایی چون «کافه ترانزیت»،«شکوفه‌های سنگی»، «غریبانه»، «قانون»، «گل و تگرگ»‌ و «آخرین دام گذار» را تدارک دیده است.

*«غریبانه»:
فیلم سینمایی غریبانه به کارگردانی «احمد امینی» روز یکشنبه سیزدهم خرداد ماه ساعت ۱۷:۱۵ از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.
این فیلم محصول سال ۱۳۷۶ است و بازیگرانی چون ابوالفضل پورعرب، هدیه تهرانی، محمد رضا دواد نژاد، دلدار گلچین و میترا حجار در آن بازی کرده‌اند.
درخلاصه داستان این فیلم آمده است: مرد جوانی به نام بزرگ با خواهر و شوهر خواهرش زندگی می کند. یک روز یوسف، شوهر خواهر بزرگ که دریک نمایشگاه اتومبیل کار می‌کنداز او می خواهد که ماشین گران قیمت خانم دکتر ثابتی را به او تحویل دهد. اما بزرگ ماشین را تصادف کرده تحویل می دهد و یوسف مجبور می شود برای پرداخت خسارت چند چک به خانم دکتر بدهد و …

*«شکوفه‌های سنگی»:
فیلم سینمایی شکوفه های سنگی محصول ایران در سال ۱۳۸۳ است و روز یکشنبه ساعت ۲۴ از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.
نویسنده و کارگردان این فیلم «عزیزا…حمید نژاد» است و بازیگرانی چون کامران حمزه آقایی، لیلی عبدالهی، حسین امینی،محمد بابک دری و …در آن بازی کرده‌اند.
درخلاصه این فیلم آمده است:دریکی از شهرهای کوچک مرزی کردستان،یک معلم مدرسه که زندگیش با زندگی دانش آموزانش درهم آمیخته،متوجه می شود که یکی از بچه ها برای گذراندن زندگی و نیز تعهد مالی که دارد، علیرغم میل خود دریک مرغ فروشی کار می کند و …

*«قانون»:
فیلم سینمایی قانون محصول ایران در سال ۱۳۷۴ به کارگردانی «فرامرز قریبیان» است که روز دوشنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۷:۱۵ از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم بازیگرانی چون فرامرز قریبیان، عبدالرضا اکبری، جمشید جهان زاده، منوچهر حامدی،نرسی گرگیا و …بازی کرده‌اند و خلاصه آن از این قرار است:مفخم که قاچاقچی بین الملل است بار دیگر به ایران بازگشته تا محموله ای را با نظارت خود به خارج از کشوربفرستد. او این بار در یک معامله پنج میلیارد تومان شمش طلا ازیک تاجر یهودی کلاهبرداری می کند و …

*«کافه ترانزیت»:
فیلم سینمایی کافه ترانزیت به نویسندگی و کارگردانی «کامپوزیا پرتوی» در سال ۱۳۸۳ ساخته شده و روز دوشنبه ۱۴ خرداد ماه ساعت ۲۴ ازشبکه سوم سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم بازیگرانی چون پرویز پرستویی، فرشته صدرعرفایی، اسماعیل سلطانیان و جعفر وهاب پوربازی کرده‌اند. کافه ترانزیت داستان زنی به نام ریحانه است که درمیان آدمهای متفاوت اطرافش، ایستادن را تجربه می کند .

*«سقوط»:
فیلم سینمایی سقوط به کارگردانی «محمد رضا ورزی» ساخته شده است.
این فیلم روز سه شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۰:۳۰ پخش خواهد شد.

*«گل وتگرگ»:
فیلم سینمایی «گل و تگرگ» محصول سال ۱۳۸۴به کارگردانی «علی اکبر میهن خواه» است.
این فیلم روز سه شنبه ۱۵ خرداد ماه ساعت ۲۴ پخش خواهد شد و بازیگرانی چون فاطمه گودرزی، مجید مظفری، رضا توکلی، سوگل خسروی و فریماه ارباب در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.
این فیلم داستان پزشک زنی است که به دنبال شوهر خود می گردد . او در حین جستجو با دکتر میکروب شناسی به نام فرهاد آشنا می شود و در نهایت …

*«آخرین دام گذار»:
فیلم سینمایی «آخرین دام گذار» محصول مشترک کشورهای کانادا، فرانسه، سوئیس، آلمان و ایتالیا در سال ۲۰۰۴ است که روز چهارشنبه ۱۶ خرداد ماه ساعت ۱۷:۴۵ از شبکه سوم سیما پخش خواهد شد.
این فیلم به کارگردانی «نیکلاس ونییر» ساخته شده و بازیگرانی چون نرمن ویندر، می لو، آلکس ون بیبر و کن بولتون در آن بازی کرده‌اند.
آخرین دام گذار داستان مردی است که در جنگلهای سرد شمال کانادا مشغول ارتزاق از طریق دامهای حیوانی است اما زندگی اوبه علت تاثیر زندگی مدرن در طبیعت دچار اختلال می شود و…

شبکه چهار سیما نیز در قالب برنامه «سینما و ماوراء» فیلم سینمایی «فرشته روی شانه راست» را پخش خواهد کرد.

*«فرشته روی شانه راست»:
فیلم سینمایی فرشته روی شانه راست روز یکشنبه ۱۰ خرداد ماه از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.
این فیلم محصول سال ۲۰۰۵ کشور تاجیکستان به کارگردانی «جمشید عثمان اف» است و داستان مردی بزه کار است که به دلیل بیماری مادرش به زادگاه خود در یک روستا باز می‌گردد و با مرگ مادر رو به رو می شود. مادر زنی عارف مسلک و مرگ آگاه است و فیلم تقابل درونی این دو را به تصویر می کشد.

شبکه تهران نیز این هفته فیلمهای چون «نسیم شمال باد جنوب»، «پرواز در شب»و «ارنست گنج یاب می‌شود» را پخش خواهد کرد.

*«نسیم شمال باد جنوب»:
فیلم سینمایی نسیم شمال باد جنوب به کارگردانی «محمد مهدی عسگر پور» ساخته شده و روز ۱۴ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه تهران پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان ابن فیلم آمده است:نوجوان ۱۵ ساله ای در بهمن ۵۷ در روستایی زیبا بنام درگل از توابع سوادکوه با خانواده اش زندگی می کند. شوق دیدار امام این نوجوان را با ماجراهایی خاصی روبرو می کند.

*«پرواز در شب»:
فیلم سینمایی پرواز در شب روز ۱۵ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ پخش خواهد شد.این فیلم به کارگردانی شادروان «رسول ملاقلی پور» ساخته شده و بازیگرانی چون فرج الله سلحشور،علی یعقوب زاده، جعفر دهقان، مصطفی لاجوردی و جواد هاشمی در آن بازی کرده‌اند.
ماجرای این فیلم درباره یک گردان نیروهای ایران است که در محاصره ارتش دشمن قرار می گیرند و ارتباط آنها با قرارگاه مرکزی قطع می شود. چهار نفر از رزمندگان گردان انتخاب می شوند تا برای درخواست کمک خود را به قرارگاه برسانند از آن میان سه تن کشته می شوند و یکی خود را به قرارگاه می رساند. فرمانده گردان نیز برای تهیه آب آشامیدنی سربازان زخمی محاصره دشمن را می شکند، اما کشته می شود. قوای کمک سر می رسد و پس از مقابله با دشمن بقیه افراد گردان را نجات می دهد.

*«ارنست گنج یاب می شود»:
فیلم سینمایی ارنست گنج یاب می‌شود روز جمعه ۱۸ خرداد ماه ساعت ۱۳:۳۰ پخش خواهد شد و تکرار آن نیز روز جمعه ساعت ۱۳:۳۰ پخش خواهد شد.
در خلاصه این فیلم آمده است:ارنست فلزی می یابد و به دوستش که استاد دانشگاه و مدرس رشته باستانشناسی است، نشان می دهد او در تایید نظریه‌اش برمی‌آید که جواهرات سلطنتی انگلستان درکاخ نیست، اما هیچ کس حرفش را باور نمی کند، ولی ارنست می‌تواند توپ جنگی که حاوی جواهرات است را پیدا کند و…

عروسی ساز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
چهل نما
بدترین بازیگران سینمای ایران : نیکی کریمی دومین تمشک طلایی را هم گرفت
بدترین بازیگران سینمای ایران : نیکی کریمی دومین تمشک طلایی را هم گرفت
توضیح شهرزاد مدیری دختر مهران مدیری درباره مدل شدنش!
توضیح شهرزاد مدیری دختر مهران مدیری درباره مدل شدنش!
مانی حقیقی: لیلا حاتمی دوست دوران کودکی من است
مانی حقیقی: لیلا حاتمی دوست دوران کودکی من است
برنامه دورهمی فردا چهارشنبه ۲ اسفند پخش نمیشود
برنامه دورهمی فردا چهارشنبه ۲ اسفند پخش نمیشود
تازه ترین خبرها از ساخت سری چهارم زیر آسمان شهر
تازه ترین خبرها از ساخت سری چهارم زیر آسمان شهر
«لیلا حاتمی» با گریم عجیب در جشنواره برلین!
«لیلا حاتمی» با گریم عجیب در جشنواره برلین!
چرا الناز شاکردوست از بیمارستان مرخص شد و بلافاصله شروع به کار کرد؟
چرا الناز شاکردوست از بیمارستان مرخص شد و بلافاصله شروع به کار کرد؟
اعترافِ شهاب حسینی در شبکه نمایش خانگی
اعترافِ شهاب حسینی در شبکه نمایش خانگی
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز