رسانهRSSاشتراک:

محمدرضا گلزار،مهمان آخرین شب‌ شیشه‌ای شد

محمدرضا گلزار،مهمان آخرین شب‌ شیشه‌ای شد
به گزارش خبرگزاری فارس، این بازیگر در آغاز آخرین برنامه شب شیشه‌ای با ترفند ترک مصاحبه، مجری برنامه را غافلگیر کرد و به نوعی برجذابیت این آن افزود. او درباره نحوه ورودش به سینما گفت: من خیلی اتفاقی توسط ایرج قادری وارد عرصه بازیگری شدم، اما سعی کردم بر دانش و تجربه سینمائی‌ام، اضافه کنم، […]

به گزارش خبرگزاری فارس، این بازیگر در آغاز آخرین برنامه شب شیشه‌ای با ترفند ترک مصاحبه، مجری برنامه را غافلگیر کرد و به نوعی برجذابیت این آن افزود.
او درباره نحوه ورودش به سینما گفت: من خیلی اتفاقی توسط ایرج قادری وارد عرصه بازیگری شدم، اما سعی کردم بر دانش و تجربه سینمائی‌ام، اضافه کنم، کمااینکه «سام و نرگس» را به‌عنوان کار اول دوست دارم. در آن زمان من هیچ پیش‌زمینه ذهنی نسبت به سینما نداشتم. اگر کارنامه سینمایی من را تماشا کنید، روند روبه رشدی در آن خواهید دید البته من هم معتقدم که باز هم باید تلاش کنم. می‌دانم که ضعف‌هایی در کار من وجود داشته و دارد و سعی می‌کنم تا این ضعف‌ها را جبران کنم.
وی اظهار داشت: شما وقتی قرار است در فیلمی بازی کنی، از ابتدا نمی‌دانی که چه اتفاقی قرار است در آن فیلم بیافتد. کارگردان حرفه‌ای است، فیلمنامه پتانسیل خوبی دارد، و… همه چیز نشان می‌دهد که در آن باید اتفاق خوبی بیفتد و هیچ اطلاعی نسبت به نتیجه کار نداری… اما خب شرایط سینمای ما گاه موجب می‌شود که فیلمی ضعیف از آب در بیاید.
گلزار گفت: معمولاً اکثر کارگردان‌ها، قبل از شروع فیلمبرداری می‌گویند که ما با تو همکاری می‌کنیم، فیلمنامه جای عوض شدن دارد و نظرات شما حتماً دیده خواهد شد. این اتفاق گاهی اوقات رخ نمی‌دهد و گاه، این اتفاق می‌افتد.
وی گفت: اگر بازیگری صحنه‌ای را آن طور که کارگردان می‌خواهد اجرا کند، این کار خاصی نیست، یعنی هر آدمی با یکسری خصوصیات فیزیکی، می‌تواند آن کار را انجام بدهد اما بهتر این است که بازیگر مسیر را از کارگردان بگیرد و طبق آن مسیر، شرایطی را که خودش می‌خواهد، ایجاد کند. برای من در فیلم «آتش بس» این اتفاق افتاد و تهیمنه میلانی به کار من اعتماد کرد. همین‌طور فیلم «بوتیک» یا «توفیق اجباری»که حتماً نتیجه اش را خواهید دید.
وی درمورد ندیده گرفته شدنش در «بوتیک» گفت: من احساس می‌کنم که امر داوری امری سلیقه‌ای و نسبی است. هیئت انتخاب جشنواره، آن سال فیلم بوتیک را لایق حضور در انتخاب‌های نهایی ندیدند و گفتند فیلم پیام آموزنده و ارزش هنری ندارد. حالا شاید خیلی عجولانه در این مورد تصمیم گرفتند. من احساس می‌کنم که غیر از خود من، به عنوان مثال، بازی رضا رویگری ، افسانه چهره آزاد، گلشیفته فراهانی و حامد بهداد. فکر کنم که کمی نسبت به بوتیک کم لطفی شد.
گلزار در مورد حضورش در فیلم «آتش بس» و موفقیت این فیلم در اکران عمومی گفت: من فکر می‌کنم وقتی مردم از اثری استقبال می‌کنند، به احترام مردم ما هم به این فیلم باید احترام بگذاریم. حتما ً یک چیزی هست که مردم به سینماها می‌روند و آن را نگاه می‌کنند. وی اظهار داشت: چقدر خوب است که بین فیلم پر فروش و پر محتوا خط کشی نکنیم. ما باید با ارائه یک محتوای خوب تماشاگر زیادی را به سینما بکشانیم و به سینما کمک کنیم.
بازیگر کما گفت: اینکه فیلم‌های من پر مخاطب بوده اول لطف خدا است و بعد لطف مردم که همیشه شامل حال من بوده است. اقتصاد سینمای ما خیلی بیمار است و من اگر بتوانم برای این اقتصاد بیمار کاری انجام بدهم، خوشحال خواهم شد.
گلزار در ادامه به نقل خاطره‌ای از فیلم «آتش بس» پرداخت و گفت: سکانس گریستن من در این فیلم، خیلی سخت بود، برای اینکه زمانی که در یک فیلم قرار است عزیزی را از دست بدهی، اتفاق بدی برایت می‌افتد، شرایط برایت محیا است، حس گرفته‌ای و میروی برای آن شرایط گریه می‌کنی. اما زمانی که به شما می‌گویند بیا برای کودک درونت گریه کن – کودک درونی که من تا قبل از فیلم آتش بس نمی‌دانستم که چه هست- بچه‌گانه گریه کردن کار خیلی سختی است.
وی افزود: گریه من نزدیک ۴ ساعت طول کشید و دیگر بند نمی‌آمد، حالا من نمی‌دانم که کودک درونم کمک کرد که این اتفاق بیافتد و تهمینه میلانی برایشان اینقدر جالب بود که می‌گفتند خب، رضا بنشین آن گوشه، گریه کن تا ادامه صحنه را بگیریم.
گلزار در بخش دیگری از صحبت‌های خود، ضمن اشاره به این که قبل از ورود به سینما و در کنار فعالیت در عرصه موسیقی، در زمینه تدریس معارف در آموزشگاه‌ها فعال بوده، گفت: اعتقاد قلبی من این است که آنچه خداوند به انسان داده، یک موهبت است و انسان هیچ استحقاقی در گرفتن آن نداشته است. خدا خواسته که هرچیزی را به انسان بدهد. اگر آن چیزی که به افراد داده می‌شود، به یکسری آدم‌های دیگر داده شود، شاید به آن صورت که بقیه استفاده می‌کنند، او نتواند استفاده کند، پس خدا می داند که چه کسی را در چه موقعیتی قرار بدهد و هرکسی، به همان اندازه هم باید جوابگو باشد.

عروسی ساز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
چهل نما
برنامه دورهمی فردا چهارشنبه ۲ اسفند پخش نمیشود
برنامه دورهمی فردا چهارشنبه ۲ اسفند پخش نمیشود
تازه ترین خبرها از ساخت سری چهارم زیر آسمان شهر
تازه ترین خبرها از ساخت سری چهارم زیر آسمان شهر
«لیلا حاتمی» با گریم عجیب در جشنواره برلین!
«لیلا حاتمی» با گریم عجیب در جشنواره برلین!
چرا الناز شاکردوست از بیمارستان مرخص شد و بلافاصله شروع به کار کرد؟
چرا الناز شاکردوست از بیمارستان مرخص شد و بلافاصله شروع به کار کرد؟
اعترافِ شهاب حسینی در شبکه نمایش خانگی
اعترافِ شهاب حسینی در شبکه نمایش خانگی
بدل ایرانی آنجلینا جولی در اکران خصوصی فیلمش
بدل ایرانی آنجلینا جولی در اکران خصوصی فیلمش
تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش با همراهی بازیگران سینما از اساتید قلم‌زنی در گالری پولادخان
تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش با همراهی بازیگران سینما از اساتید قلم‌زنی در گالری پولادخان
واکنش باران کوثری به توقف اکران «عصبانی نیستم»: مردم به چند قیم نیاز دارند؟
واکنش باران کوثری به توقف اکران «عصبانی نیستم»: مردم به چند قیم نیاز دارند؟
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز