رسانهRSSاشتراک:

گفت‌وگو با نسرین مقانلو:بازیگر ساعت شنی

گفت‌وگو با نسرین مقانلو:بازیگر ساعت شنی
خط قرمزی وجود نداشته که «ساعت شنی» آن را بشکند حذفیات «ساعت شنی» قلبم را تکه‌تکه می‌کند مخالفان لطف کنند تا پایان سریال را ببینند نسرین مقانلو که هم‌اینک سریال «ساعت شنی» با بازی وی از شبکه‌ی اول سیما پخش می‌شود، آرزو کرد که این مجموعه تلویزیونی می‌توانست تمام و کمال از تلویزیون پخش شود […]

خط قرمزی وجود نداشته که «ساعت شنی» آن را بشکند
حذفیات «ساعت شنی» قلبم را تکه‌تکه می‌کند
مخالفان لطف کنند تا پایان سریال را ببینند

نسرین مقانلو که هم‌اینک سریال «ساعت شنی» با بازی وی از شبکه‌ی اول سیما پخش می‌شود، آرزو کرد که این مجموعه تلویزیونی می‌توانست تمام و کمال از تلویزیون پخش شود تا مسوولان و روانشناسان می‌توانستند راه‌حلی برای این معضلات اجتماعی پیدا کنند.

این بازیگر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی پذیرش و ایفای نقش‌های منفی توسط وی، با تأکید بر این‌که مینا به هیچ‌وجه شخصیتی منفی نیست، خاطرنشان کرد: من هیچ‌کدام از نقش‌هایی که تا به حال بازی کرده‌ام را منفی ندیده‌ام؛ چراکه هیچ آدمی قبلاً نمی‌تواند بد باشد؛ گاه شرایط مختلف دست به دست هم می‌دهند تا انسانی را به این مرحله بکشانند.
وی ادامه داد: در مورد «ساعت شنی» هم وضعیت به همین منوال است.در این سریال یک‌سری واقعیت‌های اجتماعی به تصویر کشیده می‌شود که نه در ایران، بلکه در تمام کشورهای دیگر هم شاهد هستیم.
***
مقانلو با اشاره به سخت‌گیری خود در انتخاب نقش‌هایی که به وی پیشنهاد می‌شود، اظهار کرد: من آدم سختی هستم و به سختی کاری را می‌پذیرم. چراکه معتقدم باید کم، ولی درست کار کرد و نقش‌هایی را پذیرفت که تأثیرگذار باشد و مردم را به فکر وادار کند.
این بازیگر سینما و تلویزیون تصریح کرد: بازیگری این نیست که صرفاً کار کمدی انجام دهی و مردم را بخندانی؛ بلکه نقش باید به گونه‌ای باشد که واقعیت قشری از مردم جامعه را به تصویر بکشد.
***
نسرین مقانلو در پاسخ به پرسش ایسنا درباره محدودیت‌هایی که در ایفای شخصیت‌هایی چون «مینا» در «ساعت شنی» پیش روی بازیگر قرار دارد، گفت: محدودیت در کار ما بسیار بود روز اولی که آقای بهرامیان با من درباره نقش مینا صحبت کردند، با این‌که این شخصیت را بسیار کم دوست داشتم، به وی گفتم اجازه دهید این نقش را نپذیرم، چراکه نمی‌توانم آن بازی که باید، را انجام دهم. آقای بهرامیان به من گفت که فیلم‌نامه از سوی تلویزیون تصویب شده است و مرا مطمئن ساخت که پلانی حذف نخواهد شد؛ اما امروز می‌بینم که این‌گونه نیست.
بازیگر سریال «ساعت شنی» در ادامه تصریح کرد: غیر از صحنه‌هایی که من در آن‌ها ایفای نقش کرده‌ام، صحنه‌های بازیگران دیگر هم درآمده است و هر بار از خودم می‌پرسم که چرا باید این اتفاق بیفتد؛ هر پلانی و سکانسی که از «ساعت شنی» حذف می‌شود، گویی یک تکه از قلب من کنده شده است و به هیچ وجه آن چه را از تلویزیون می‌بینم برایم راضی‌کننده نیست.
مقانلو در ادامه گفت: تا ۷-۸ قسمت پخش سریال «ساعت شنی» با وضعیت چندان بدی مواجه نبود و تنها یکسری از دیالوگ‌ها حذف می شد، اما از قسمت ۸-۹ به بعد، سریال با حذف بسیار همراه شد.

این بازیگر انتقاد به جا را قبول دانست و در عین حال گفت: «ساعت شنی» سریال خارق‌العاده‌ای نبوده و تنها به مشکلاتی که ممکن است در هر جامعه‌ای وجود داشته باشد بازتر پرداخته است. «ساعت شنی» قصد راحتی دارد، بنابراین نباید وحشت داشت که مورد قبول کسی نباشد.
***
مقانلو با اعتقاد بر این‌که باید به سازندگان سریال «ساعت شنی» برای بیان اهدافی که مدنظر داشته‌اند فرصت داد.

وی افزود: «ساعت شنی» خط قرمزی را نشکسته است و در واقع خط قرمزی وجود نداشته است. قصد این سریال همانند یک قصه عادی است و تنها بازتر به معضلات اجتماعی پرداخته است. بنابراین مخالفان این سریال بهتر است به خود لطف کرده و تا پایان این سریال را ببیننند و بعد درباره‌ی آن قضاوت کنند.
بازیگر نقش مینا، متذکر شد: مینا شخصیت منفی ندارد و همان‌طور که خودش هم در قصه می‌گوید« هر دختری در خانه منتظر می‌نشیند تا خواستگاری بیاید و در خانه‌اش را بزند.» اما در مورد او وضعیت به این منوال نبوده است. مینا به دلیل فقر خانواده انتخاب اشتباه می‌کند و پس از یک‌سال با بچه‌ای که دارد از همسرش جدا می‌شود. او به خود اعتماد دارد که بدون شوهر هم می‌تواند زندگی‌اش را اداره کند. مینا طرفدار زنان است و به مردان اعتماد نمی‌کند چراکه زندگی به او این را آموخته. او زنی مهربان است که زبان شیرینی ندارد اما قلب مهربانی دارد و به خیلی زنان کمک می‌کند. او با این‌که از «فرهاد» جدا شده است اما پس از خودکشی او درهم می‌شکند و در تنهایی خود با پرنده‌اش قرار می‌گذارد که اگر او برود، فرزندش را به خانه می‌آورد و در نهایت هم این کار را می‌کند.
نسرین مقانلو تأکید کرد: مینا به گروهی از زنان جامعه تعلق دارد که در اصطلاح به آنان «تیغ‌زن» می‌گویند و خدای ناکرده قصد خودفروشی ندارد.
***
بازیگر سریال‌های مسافری از هند (قاسم جعفری) و حس سوم (مهدی فخیم‌زاده) درباره پذیرش همکاری با بهرام بهرامیان به عنوان کارگردانی جوان، گفت: در خلال صحبت‌هایی که با آقای بهرامیان درباره نقش مینا داشتم، احساس کردم که وی با وجود سن کم خوب مسائل را درک می‌کنند. ضمن این‌که ایشان به لحاظ اخلاقی شخصیتی مثبت دارند و تنها به کار فکر می‌کنند.
نسرین مقانلو درباره همکاری با بازیگران جوان در سریال «ساعت شنی»، این مسأله را تا حدودی دشوار خواند و گفت: بازیگران جوان ما بسیار با استعداد بودند. البته در خلال کار سعی کردیم به حسشان کمک کنیم تا در مقابل ما جوابی که می‌خواهند، بدهد. به آن‌ها می‌گفتیم که در کنارتان هستیم و مشکلی نخواهید داشت.

این بازیگر در پایان با ابراز امیدواری نسبت به طرح بیشتر موضوعات اجتماعی در فیلم و سریال‌ها، از سایر سازندگان «ساعت شنی» و مسوولان صداوسیما بابت ساخت چنین سریالی تشکر کرد.

عروسی ساز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
چهل نما
چرا الناز شاکردوست از بیمارستان مرخص شد و بلافاصله شروع به کار کرد؟
چرا الناز شاکردوست از بیمارستان مرخص شد و بلافاصله شروع به کار کرد؟
اعترافِ شهاب حسینی در شبکه نمایش خانگی
اعترافِ شهاب حسینی در شبکه نمایش خانگی
بدل ایرانی آنجلینا جولی در اکران خصوصی فیلمش
بدل ایرانی آنجلینا جولی در اکران خصوصی فیلمش
تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش با همراهی بازیگران سینما از اساتید قلم‌زنی در گالری پولادخان
تجلیل نیوشا ضیغمی و همسرش با همراهی بازیگران سینما از اساتید قلم‌زنی در گالری پولادخان
واکنش باران کوثری به توقف اکران «عصبانی نیستم»: مردم به چند قیم نیاز دارند؟
واکنش باران کوثری به توقف اکران «عصبانی نیستم»: مردم به چند قیم نیاز دارند؟
خواننده‌ها را چه کسی به «دورهمی» دعوت می‌کند؟
خواننده‌ها را چه کسی به «دورهمی» دعوت می‌کند؟
گلایه الناز شاکردوست از عوامل فیلمی که در صحنه‌اش آسیب دید
گلایه الناز شاکردوست از عوامل فیلمی که در صحنه‌اش آسیب دید
جنجال‌ های محسن افشانی این‌بار با رونمایی از همسرش!
جنجال‌ های محسن افشانی این‌بار با رونمایی از همسرش!
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز