رسانهRSSاشتراک:

۱۱ فیلم و مجموعه تلویزیونی درنوروز۸۷پخش ازسیما

۱۱ فیلم و مجموعه تلویزیونی درنوروز۸۷پخش ازسیما
سینمای ما – معاون سیمای رسانه ملی گفت : درنوروز۸۷ روزانه ۱۱ فیلم و مجموعه تلویزیونی از شبکه های سیما پخش خواهد شد و برنامه پخش برنامه های نمایشی در شبکه های مختلف به گونه ای تنظیم شده است که زمان پخش این برنامه ها هم زمان نیست. به گزارش واحد مرکزی خبر، مرتضی میر […]

سینمای ما – معاون سیمای رسانه ملی گفت : درنوروز۸۷ روزانه ۱۱ فیلم و مجموعه تلویزیونی از شبکه های سیما پخش خواهد شد و برنامه پخش برنامه های نمایشی در شبکه های مختلف به گونه ای تنظیم شده است که زمان پخش این برنامه ها هم زمان نیست.
به گزارش واحد مرکزی خبر، مرتضی میر باقری در نشستی خبری که امروز در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد افزود : در برنامه های نوروزی ۲۵ فیلم سینمایی ویژه کودک و نوجوان پخش خواهد شد علاوه بر این که این گروه سنی از ۸ تا ساعت ۱۹ می توانند ویژه برنامه های خود را در یکی از شبکه های سیما مشاهده کنند .

او درباره تکرار برنامه ها برای آن دسته از بینندگانی که موفق به دیدن پخش اول آن نشده اند گفت : براساس نظر سنجی صورت گرفته بینندگان تکرار برنامه ها در ایام نوروز به همان میزان مخاطبان برنامه های پخش اول است که برای این منظور نیز طراحی های لازم صورت گرفته است و بخشی از فیلم ها و سریال های روزانه ، تکرار روز قبل خواهد بود .

وی افزود : فیلم های سینمایی شبکه چهارم سیما همراه با نقد و همزمان با پخش فیلم های سینمایی شبکه دوم نیز مسابقه برگزار و جوایزی به برندگان اهدا خواهد شد .

معاون سیمای رسانه ملی گفت: بر اساس طرحی که امسال در خصوص سریال های نوروزی به شبکه های مختلف ابلاغ شد فقط سریال هایی مجوز پخش را دریافت خواهند کرد که تا ۲۰ اسفند به مرحله تدوین رسیده و ۱۰ قسمت آن نیز در اختیار گروه های فیلم و سریال شبکه ها قرار گرفته باشد .

معاون سیمای رسانه ملی درباره نسبت پخش فیلم های ایرانی و خارجی در نوروز نیز گفت : فیلم های ایرانی در نظر گرفته شده برای نوروز پنجاه درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و ۴۰ درصد فیلم های مورد نظر برای پخش در نوروز ایرانی خواهد بود .

میرباقری در خصوص پخش مجموعه های تلویزیونی از شبکه های مختلف سیما در نوروز گفت: مجموعه های تلویزیونی پیامک از دیار باقی از شبکه یک ، نشانی از شبکه دو، مرد هزار چهره از شبکه سه و قرارگاه مسکونی از شبکه پنج پخش خواهد شد .

وی همچنین افزود : ۳۰۰ برنامه مستند در حوزه های مختلف برای نوروز در نظر گرفته شده است که نیمی از آنها تولید داخل و نیمی مستند خارجی خواهد بود .

معاون سیمای رسانه ملی افزود : علاقه مندان به برنامه های مستند می توانند هر روز ۲۰ برنامه مستند را از شبکه های مختلف ببینند .

او افزود: رویکرد رسانه ملی در برنامه های نوروزی به ترتیب رویکرد تفریحی، آموزشی و ارشادی خواهد بود .

میرباقری گفت : برای شبکه آموزش برنامه هایی برای افرادی که در آستانه آزمون سراسری قرار دارند شامل مرور درس های دبستان ، راهنمایی و دبیرستان و همچنین درس های پیش دانشگاهی در نظر گرفته شده است .

او با اشاره به تقارن هفته وحدت با ایام نوروز گفت :علاوه بر پخش برنامه هایی در این خصوص در شبکه های مختلف ، برنامه های ویژه ای نیز در زمینه هفته وحدت از شبکه قران سیما پخش خواهد شد.

میرباقری در خصوص ساخت تله فیلم نیز گفت: امسال ۱۵۰ تله فیلم تولید شد که تعدادی از این تله فیلمها در نوروز پخش خواهد شد .

وی در پاسخ به پرسشی درباره ورود برخی مدیران صدا و سیما در حوزه تهیه کنندگی و کارگردانی مجموعه های تلویزیونی گفت: ورود مدیران رسانه ملی در این عرصه ها خلاف است و صدا و سیما به هیچ مدیری اجازه وارد شدن به این حوزه را نمی دهد .

معاون سیمای رسانه ملی افزود: تنها در یک مورد تهیه کنندگی مجموعه تلویزیونی در چشم باد به دلایلی به مسئول گروه حماسه و دفاع مقدس واگذار شد که این مورد از مصادیق ورود مدیران به عرصه تهیه کنندگی نیست بلکه با تشخیص سازمان به این فرد ماموریتی محول شد .

او همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درخصوص سفارش دادن چند مجموعه تلویزیونی به یک کارگردان نیز این موضوع را رد کرد و گفت : هیچ کارگردان یا تهیه کننده ای در زمان تولید یک اثر مجاز نیست سفارش تولید مجموعه ای دیگر را بر عهده بگیرد .

میرباقری افزود : کارگردانی با توجه به امکاناتی که در اختیار داشت چند فیلمنامه را به حوزه های مختلف داده بود که البته این نیز در صدا و سیما روال نیست .

خبرنگاری درخصوص پایین بودن کیفیت تله فیلم های تولیدی صدا و سیما پرسید و معاون سیما رسانه ملی پاسخ داد: گروهی متشکل از افراد متخصص در اداره طرح و برنامه معاونت سیما مسئول تجزیه و تحلیل این فیلم ها هستند و شاخص های بدست آمده را به گروه های فیلم و سریال شبکه ها ارائه می کنند .

وی با بیان اینکه امسال ۱۵۰ تله فیلم تولید شد گفت: سقف بودجه ای برای تولید این فیلم ها وجود ندارد و به هر تعداد فیلمی که تولید شود با لحاظ کردن کیفیت آن بودجه اختصاص می یابد.

معاون سیمای رسانه ملی در پاسخ انتقادی درباره حضور نیافتن چهره های برجسته سینما در مجموعه های تلویزیونی گفت: رویکرد صدا و سیما رویکرد گیشه ای نیست و استقبال بینندگان از بسیاری از مجموعه های پر مخاطب نیز به خاطر چهره های شاخص آن نبوده است.

وی افزود : بسیاری از بازیگران برجسته برای حضور در مجموعه های تلویزیونی مناسبتی اعلام آمادگی می کنند بدون اینکه نرخی را مشخص کنند.

منبع خبر : جام جم آنلاین

تلگرام پرشین وی

رایانمهر

چهل نما

عروسی ساز

آیسان پرواز

نو عروس

روش‌ های عجیب هنرمندان وطنی و خارجی برای ماندگاری در ذهن مردم توسط فضای مجازی
روش‌ های عجیب هنرمندان وطنی و خارجی برای ماندگاری در ذهن مردم توسط فضای مجازی
سکوت مهران مدیری در برابر پاسخ پرابهام ابوالحسن تهامی‌نژاد در برنامه دیشب دورهمی
سکوت مهران مدیری در برابر پاسخ پرابهام ابوالحسن تهامی‌نژاد در برنامه دیشب دورهمی
مراسم سالگرد درگذشت زنده یاد علی معلم با حضور گسترده هنرمندان مشهور
مراسم سالگرد درگذشت زنده یاد علی معلم با حضور گسترده هنرمندان مشهور
تشییع پیکر زنده یاد لوون هفتوان با حضور چهره های معروف
تشییع پیکر زنده یاد لوون هفتوان با حضور چهره های معروف
دورهمی در نوروز ۹۷ تا کی پخش می‌شود؟
دورهمی در نوروز ۹۷ تا کی پخش می‌شود؟
بالاخره علت عدم پخش دورهمی با حضور کتایون ریاحی و زمان پخش برنامه مشخص شد
بالاخره علت عدم پخش دورهمی با حضور کتایون ریاحی و زمان پخش برنامه مشخص شد
خبر بد و خوب از خندوانه در سال ۹۷
خبر بد و خوب از خندوانه در سال ۹۷
بدل ایرانی چهره های مشهور | از آنجلینا جولی تا بهنام بانی
بدل ایرانی چهره های مشهور | از آنجلینا جولی تا بهنام بانی
رایانمهرامیران پرواز
چهل نما