آرامش و خواب رویایی با چیدمان اتاق خواب به سبک کلاسیک

اتاق خواب به سبک کلاسیک , هميشه به سبك كلاسيك درزمینه هاي مختلف علاقه داشتم، متوجه شدم اين سبك، سبك مناسبي نيز براي چيدمان اتاق‌خواب است.

اتاق خواب به سبک کلاسیک

اتاق خواب به سبک کلاسیک , هميشه سبك چيدمان اتاق‌خواب برايم اهميت زيادي داشته و انتخاب و تصمیم‌گیری سخت بود. براي تغيير دكوراسيون اتاق‌خواب تقريبا تمام پاساژها و مغازه‌ها را ديده بودم و سرویس‌های خواب را در اتاقم می‌چیدم و تجسم می‌کردم. ازآنجایی‌که هميشه به سبك كلاسيك درزمینه هاي مختلف علاقه داشتم، متوجه شدم اين سبك، سبك مناسبي نيز براي چيدمان اتاق‌خواب است.
تلفيق چوب، چرم و رنگ‌های گرم كاملا مطابق باسلیقه‌ام بود و مرا راضي می‌کرد.
نظم و سادگي اين نوع چيدمان به همراه هارموني بين آثار كلاسيك برايم بسيار جذاب بود.

 

سرويس خواب

اتاق خواب به سبک کلاسیک

اتاق خواب به سبک کلاسیک

خواب راحت و به‌اندازه، لازمه سلامتي هر فردي و براي سيستم ايمني بدن بسیار پراهمیت است. انتخاب تخت خواب مناسب و راحت در اين مورد نقش بسيار مهمي دارد، پس در انتخاب آن بايد دقت بسياري داشت و از آن غافل نشد. تخت خواب چوبي منبت‌کاری شده با پوشش چرم و يا پارچه مخمل براي كساني كه طرفدار سبك كلاسيك هستند، انتخاب بسيار هوشمندانه‌ای است. ميز توالت و كمدهاي كنار تخت نيز بايد كاملا با تخت خواب هماهنگ باشند تا زيبايي اتاق چشمگيرتر شود.

 

 

تشک و کالای خواب

علاوه بر تخت خواب راحت و مناسب، تشك راحت و استاندارد هم از موارد مهم و لازم براي اتاق‌خواب است. ارتفاع، نوع پارچه، مواد داخل تشك، استحكام و مقاومت از نشانه‌های مرغوبيت يك تشك هستند. هم‌چنین بررسي تاثير آن بر سلامت جسماني از نكات مهم در انتخاب تشك به‌حساب می‌آید.

اتاق خواب به سبک کلاسیک
روتختي و كاور تخت از مواردي هستند كه در زيبايي اتاق‌خواب نقش بسزايي دارند.
براي يك اتاق‌خواب كلاسيك در انتخاب رنگ و پارچه دقت بسياري داشته باشید.

 

فرش

اتاق خواب به سبک کلاسیک

اتاق خواب به سبک کلاسیک

وجود فرش در هر فضايي آن را گرم‌تر و آرام‌تر می‌کند. حال كه صحبت از اتاق‌خوابی گرم و آرامش‌بخش است، باید بدانیم که قرار دادن يك فرش زيبا و مناسب با سبك كلاسيك اتاق‌خواب، آن را جذاب‌تر و زيباتر خواهد كرد. پس فرشي انتخاب كنيد كه با رنگ، بافت و سبك وسايل هماهنگي داشته باشد. هم چنين بنا بر سليقه خود می‌توانید فرش‌های كوچك و يا بزرگ را براي قرار دادن در اتاق انتخاب كنيد. فرش‌های مناسب برای این سبک از دکوراسیون معمولا طرح و نقش‌های فشرده و الهام گرفته از طبیعت دارند.

 

 

پردهاتاق خواب به سبک کلاسیک

 

اتاق خواب به سبک کلاسیک

پرده يكي از عناصر مهم در خانه است و تاثير بسيار زيادي بر روي سبك چيدمان و زيبايي آن دارد. پرده اتاق‌خواب هم از اين قاعده پيروي می‌کند؛ بنابراين در انتخاب پرده يك اتاق‌خواب كلاسيك بسيار ريزبينانه عمل كنيد تا فضاي اتاق در كنار ساير وسايل به فضايي كلاسيك و شيك تبديل شود. پرده‌ها با سبک کلاسیک پرنقش‌ونگارند و با والان های خاص خود معنا پیدا می‌کنند. چوب‌پرده و یراق‌آلات مورداستفاده در این نوع پرده‌ها نیز بهتر است تابع این نقش و نگارها باشند. پارچه‌های مخمل و ساتن براق می‌توانند گزینه‌های خوبی برای این سبک دکوراسیون به‌حساب آیند.

 

روشنايي

اتاق خواب به سبک کلاسیک

اتاق خواب به سبک کلاسیک

بی‌شک نوردهي و روشنايي يكي از عناصر مهم در هر فضايي اعم از داخلي و خارجي به‌حساب می‌آید. روشنايي مناسب در اتاق‌خواب تاثير زيادي بر روي خواب راحت و آرام دارد. ممكن است بخواهيد روشنايي اتاق كم باشد و يا اتاق نوراني را دوست داشته باشيد.
اين نكته را نيز در نظر بگيريد كه امکان دارد اتاق‌خواب علاوه بر فضايي براي استراحت،
براي كارهاي ديگري نيز قابل‌استفاده باشد،
پس در انتخاب روشنايي اين نوع اتاق نيز دقت كافي داشته باشيد.
چراغ‌ها، دیوارکوب‌ها و انواع دیگر وسایل روشنایی در سبک کلاسیک ,
معمولا به رنگ طلایی و نقره‌ای هستند اجزا و بدنه آنها باظرافت و دقت خاصی تزئین شده است.
این چراغ‌ها به‌صورت جفت استفاده‌شده و در چیدمان اتاق به شکل قرینه قابل‌مشاهده هستند.

 

 

وسايل دکوری

اتاق خواب به سبک کلاسیک

اتاق خواب به سبک کلاسیک

وجود وسايل دكوري در هر فضايي در خانه به آن انرژي و زيبايي افزوده و چيدمان آن را تكميل می‌کنند، پس نبايد از آنها حتي در اتاق‌خواب نيز غافل شد. دكوراتيوهايي هماهنگ با سبك كلاسيك اتاق‌خواب تاثير زيادي بر زيباتر شدن آن خواهند داشت. شما می‌توانید بنا بر سليقه خود از انواع كوچك و يا بزرگ براي چيدمان اتاق‌خواب استفاده كنيد. وسایل دکوری کلاسیک اصولاً از جنس چینی، نقره و شیشه هستند و در آنها طرح‌هایی از نقوش موجود در طبیعت به چشم می‌خورد که مانند وسایل روشنایی به‌صورت جفت و قرینه استفاده می شوند.

اتاق خواب به سبک کلاسیک

 

منزل

کلیپ و فیلم

چهل نما
رایانمهربهنودگشت