تاریخ نشر :چهار شنبه 09 مارس 2011 مشاهده : دکوراسیون و چیدمان RSS اشتراک:

دکوراسیون آبی – نارنجی

در این سلسله مقالات چند اتاق نشیمن به شما معرفی می‌شود که عنصر رنگ، در آرایش و چیدمان آن‌ها نقش اساسی دارد. برای داشتن یک اتاق رنگین، لازم است با روان‌شناسی رنگ‌ها و تأثیر متقابل رنگ‌ها بر یکدیگر آشنا باشید. چرخه ی رنگ کمک می‌کند که در رنگ‌آمیزی اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌های ناسازگار […]

در این سلسله مقالات چند اتاق نشیمن به شما معرفی می‌شود که عنصر رنگ، در آرایش و چیدمان آن‌ها نقش اساسی دارد. برای داشتن یک اتاق رنگین، لازم است با روان‌شناسی رنگ‌ها و تأثیر متقابل رنگ‌ها بر یکدیگر آشنا باشید. چرخه ی رنگ کمک می‌کند که در رنگ‌آمیزی اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌های ناسازگار و نامطبوع در کنار هم بپرهیزید. استفاده از این چرخه را- که بسیار هم آسان است- یاد بگیرید تا بتوانید در یک آن تشخیص دهید که چه رنگ‌هایی با یکدیگر سازگارند. در خلال معرفی اتاق‌ها، توضیحات جامع‌تری درباره ی رنگ خواهیم داد.

رنگ‌های تند، مبل‌های کوتاه و راحت، و سقف پارچه‌ای چادری را تنها می‌توان به سبک مراکشی نسبت داد. اگر مایلید درون یک اتاق سرد محیطی به گرمی آفتاب سوزان صحرا پدید آورید، این طرح برای شما تدارک دیده شده است.

برای داشتن یک محیط گرم و هیجان‌انگیز، به دنبال رنگ‌های طبیعی موجود در مناطق حاره‌‌ای باشید؛ مثل رنگ‌های شن و سفال و رنگ ادویه‌ها مانند زغفرانی، دارچینی و زنجبیلی. این رنگ‌ها همه بر روی چرخه ی رنگ در یک‌سو قرار می‌گیرند.

کوسن‌ها و رواندازهایی با ترکیب این رنگ‌ها انتخاب کنید و کف‌پوشی با جنس زمخت، مثل چوب پرداخت نشده یا موزاییک سفالی‌رنگ، برگزینید تا با رنگ لوازم هماهنگی پیدا کند. دوختن نوارهای رنگی و قیطان‌های طلایی روی قالیچه‌ها و کوسن‌ها به این سبک تکامل می‌بخشد.

کاناپه‌ای کوتاه با رواندازهای نقش و نگاردار و کوسن‌های راه راه، یک نقطه ی مرکزی دنج و راحت و دلکش به‌وجود می‌آورد.
از پارچه‌هایی که بافت طبیعی درشت دارند، مثل کتان و کنف پرداخت نشده، در کنار ابریشم لطیف و گران‌بها استفاده کنید.

جلوی مبل یک میز کوتاه قهوه‌خوری بگذارید و کف اتاق به‌صورت پراکنده بالشتک‌های بزرگ قرار دهید. تزیینات پارچه‌ای را تنها به کاناپه محدود نکنید. با پارچه‌ای بلند و عریض سایه‌یانی درست کرده آن را در طول سقف نصب کنید و امتداد آن را بر روی دیوار پشت کاناپه رها سازید. به این ترتیب حالتی مانند چادر عرب‌های بادیه‌نشین فراهم می‌آورید. در ضمن، هر زمان که از این طرح خسته شدید، به‌‌راحتی می‌توانید این پارچه را (که به مثابه سقف و دیوار خیمه شماست!) جمع کنید و کنار بگذارید. منظره اتاق را با اشیای تزیینی نقره‌ای و شمع‌های فانوسی طلایی و چراغ‌های نفتی تکمیل کنید و فضایی شاعرانه و پر احساس به‌وجود آورید.

منبع:ایران آذین

دکوراسیون آبی – نارنجی

    مطالب مرتبط:
تاریخ نشر :جمعه 12 فوریه 2010 مشاهده : دکوراسیون و چیدمان RSS اشتراک:

دکوراسیون آبی – نارنجی

در این سلسله مقالات چند اتاق نشیمن به شما معرفی می‌شود که عنصر رنگ، در آرایش و چیدمان آن‌ها نقش اساسی دارد. برای داشتن یک اتاق رنگین، لازم است با روان‌شناسی رنگ‌ها و تأثیر متقابل رنگ‌ها بر یکدیگر آشنا باشید. چرخه رنگ کمک می‌کند که در رنگ‌آمیزی اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌های ناسازگار و […]

در این سلسله مقالات چند اتاق نشیمن به شما معرفی می‌شود که عنصر رنگ، در آرایش و چیدمان آن‌ها نقش اساسی دارد. برای داشتن یک اتاق رنگین، لازم است با روان‌شناسی رنگ‌ها و تأثیر متقابل رنگ‌ها بر یکدیگر آشنا باشید. چرخه رنگ کمک می‌کند که در رنگ‌آمیزی اتاق‌تان، از به کار بردن رنگ‌های ناسازگار و نامطبوع در کنار هم بپرهیزید. استفاده از این چرخه را- که بسیار هم آسان است- یاد بگیرید تا بتوانید در یک آن تشخیص دهید که چه رنگ‌هایی با یکدیگر سازگارند. در خلال معرفی اتاق‌ها، توضیحات جامع‌تری درباره ی رنگ خواهیم داد.

در یک اتاق بزرگ می‌توان از تقابل رنگ‌های مهیج به‌گونه‌ای کار آمد استفاده کرد، در حالی که ممکن است همین تضاد رنگی در یک اتاق کوچک ، خیلی شلوغ به نظر برسد.

آبی و نارنجی رنگ‌های مکملی هستند که در چرخه ی رنگ، کاملاً مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند.و می‌توانند ترکیبی بسیار هماهنگ را به دست دهند.در عکس بالا ، فرم نیم‌دایره و رنگ نارنجی تند دیوار شومینه، راه حل مبتکرانه‌ای برای افزودن رنگ و فرم، به دیوار بسیار بزرگ پشت آن است. موکت خوش نقش با مرکزیت رنگ زرد، حس گرما را در کف اتاق پخش می‌کند. در این اتاق‌نشیمن از پرده‌های طرح‌دار با سه رنگ تند استفاده شده که در ضمن به‌صورت واحدهای رنگی مشخصی هستند که بیش‌ترین تأثیر را در فضا می‌گذارند.

شکل مستطیلی و رنگ‌های تند، اثر متقابل بر یکدیگر را تشدید می‌کنند.سوتیتر2شکل‌های مدرن کارآیی خوبی در اتاق‌های بزرگ دارند. مبل‌های بسیار بزرگ این اتاق، با انحنای ظریف و زیبا، در کنار دیوار نارنجی نیم‌دایره و حالت نامنظم میز وسط، به فضای نشیمن شکل می‌‌دهند و دید را متمرکز می‌کنند. در این جا هنر تقسیم‌بندی یک فضای بزرگ و تبدیل آن به یک مکان مناسب برای زندگی، به‌ وضوح دیده می‌شود. آجرهای شیشه‌ای ، پارتیشن زیبایی به‌وجود می‌آورند که در عین حال هیچ مزاحمتی برای ورود نور به داخل ایجاد نمی‌کند. از این دیوار شیشه‌ای برای پوشاندن در جلویی و قسمت ورودی خانه استفاده شده است.

منبع:مجله ی ایران آذین

دکوراسیون آبی – نارنجی

چهل نما
رایانمهربهنودگشت