تاریخ نشر :شنبه 06 مارس 2010 مشاهده : دکوراسیون اتاق خواب, دکوراسیون و چیدمان RSS اشتراک:

عکس : تزيين اتاق‌خواب نوزاد

دكوراسيون اتاق نوزاد يكي از زيباترين لحظات براي خوشامدگويي قدم نورسيده است چه انتظار پسر داشته باشيد چه دختر، آن‌قدر تنوع تخت و كمد و وسايل نوزاد زياد است كه در اين زمينه محدوديتي نخواهيد داشت. اتاق نوزاد را تا زمان نوپا شدن شيك و ساده نگه داريد. وسايل اتاق‌خواب را باز كرده و از […]

دكوراسيون اتاق نوزاد يكي از زيباترين لحظات براي خوشامدگويي قدم نورسيده است
چه انتظار پسر داشته باشيد چه دختر، آن‌قدر تنوع تخت و كمد و وسايل نوزاد زياد است كه در اين زمينه محدوديتي نخواهيد داشت.

اتاق نوزاد را تا زمان نوپا شدن شيك و ساده نگه داريد. وسايل اتاق‌خواب را باز كرده و از آن‌ها استفاده كنيد. آن‌ها را نو كنار نگذاريد چون هرچه كودك بزرگ‌تر مي‌شود و شخصيتش شكل مي‌گيرد، به چيزهاي خاص علاقه پيدا مي‌كند تا آن موقع چيزهاي بي‌استفاده هر چند هم كه نو باشند، از مد مي‌افتند.

نكات مهم:

– كودكان علاقه زيادي به آويز دارند. خودتان مي‌توانيد با رعايت استانداردهاي ايمني و با توجه به دكور اتاق، آويز ساخته و به لوستر يا پنجره اتاق آويزان كنيد.

– با انتخاب اسب گهواره‌اي يا همان متحرك، متناسب با كودك نوپا، به تعادل او كمك كنيد. دقت كنيد كه پايه‌هاي آن ايمن و مناسب بچه‌هاي كوچك‌تر باشد.

– سبدهاي چرخ‌دار، راه مناسبي براي جا دادن وسايل و جابه‌جا كردن آن‌ها از يك اتاق به اتاق ديگر است.

– قرار دادن نقشه جهان، تصوير حيوانات مختلف يا انواع رنگ‌ها روي ديوار، حالت تزيين و در عين حال آموزشي دارد.

– با كشيدن رنگين كمان، خرس عروسكي يا هر طرح ديگر روي ديوار اتاق نوزاد را منحصر كنيد.

رنگ و طرح:

رنگ‌هاي خنثي، پاستل و طرح‌هاي آرام با رنگ‌هاي ملايم بهترين گزينه‌اند. از آنجا كه اين اتاق محل استراحت و در عين حال بازي كودك خواهد بود، ايجاد محيطي ساكت و آرام اهميت دارد. [رنگ زرد در دكوراسيون]

از كاغذ ديواري‌هاي متنوع در بازار فقط براي تزيين يك ديوار استفاده كنيد تا طرح شلوغ و غيرقابل تحمل نشود.

از كف‌پوش‌هاي روشن استفاده نماييد تا محيط دلبازتر و بزرگ‌تر به نظر رسد.

استفاده از تابلوچسب‌هاي حروف يا اعداد لاتين راه خوبي براي ايجاد نشاط در اتاق كودك و ايجاد محيط آموزشي تشويق‌كننده است. از همين طرح‌ها مي‌توانيد براي روبالشي، ملحفه و پرده استفاده نماييد.

استفاده از كاغذهاي رنگي به شكل پرچم كه به ريسمان وصل شده‌اند، روش ديگري براي ايجاد تنوع رنگ در اتاق و ظاهري شاد و سيرك‌مانند است.

پارچه‌هاي شاد و براق يا كاغذهاي كادو را به صورت لوزي ببريد. آن‌ها را از وسط تا زده، روي يك روبان نازك و بلند قرار دهيد و لبه مثلث‌ها را به هم بچسبانيد.

مبلمان:

تخت‌هاي حفاظ ‌دار براي اتاق نوزاد مناسب‌ترند. چون به مرور زمان مي‌توان نرده‌هاي آن را برداشت. با آمدن فرزند بعدي هم مي‌توان آن را به حالت اول درآورده، مجددا مورد استفاده قرار داد. تخت‌هاي چرخ‌دار كه در قسمت زير كشودار و قابل تبديلند، بسيار مفيدند و تا وقتي كودك از پوشك در مي‌آيد، قابل استفاده‌اند.

مي‌توانيد قفسه‌هاي كتاب را به شكل خانه‌هاي عروسكي، قلعه و حتي ايستگاه آتش‌نشاني انتخاب كنيد تا نظم و ترتيب بخشي از بازي بچه‌ها شود.

قفسه‌هاي فلزي و چوبي به شكل‌ها و مدل‌هاي مختلف براي جادادن اسباب‌بازي‌هاي بزرگ مناسبند. مي‌توانيد با زياد شدن اسباب بازي‌ها، تعداد قفسه‌ها را زياد كنيد.

همچنين به يك جعبه يا سبد بزرگ اسباب‌بازي نياز داريد تا بتوانيد سريع خرده‌ريزها را داخل آن بريزيد.

بازي:

براي اتاق‌ نوزاد كف‌پوش مخصوص ضروري است و زماني كه كودك بيشتر وقت خود را روي چهار دست و پا مي‌گذراند، نرم‌تر از فرش است. انواع مختلف آن با بهترين كيفيت و طرح‌هاي متنوع از مدل خرسي گرفته تا پيست مسابقه براي ماشين‌بازي و يك ورزشگاه تمام عيار زماني كه مي‌خواهيد فرزند خود را سرگرم نگه داريد، در دسترسند.

عکس : تزيين اتاق‌خواب نوزاد

عکس : تزيين اتاق‌خواب نوزاد

عکس : تزيين اتاق‌خواب نوزاد

تاپ‌هاي بچه هم روش موثري در تخليه انرژي آن‌هاست. مي‌توانيد از نوعي كه به چارچوب وصل مي‌شود يا از سقفي و ساده آن استفاده كنيد. براي بچه‌هاي كوچك‌تر ني‌ني لاي‌لاي تهيه كنيد.

همشهري آنلاين- ندا شريف

عکس : تزيين اتاق‌خواب نوزاد

چهل نما
رایانمهربهنودگشت