عکس : دكوراسيون اتاق نوجوانان

اجازه دهيد فرزند نوجوان شما هنگام دكوراسيون اتاقش، ابراز وجود كند. صبور باشيد و به فكر و ايده او احترام بگذاريد. درست مانند شما كه در مناسبت‌هاي مختلف مثلا به دنيا آمدن فرزند يا گرفتن عروسي در خانه دكوراسيون منزل را تغيير مي‌دهيد، فرزند نوجوان شما نيز دوست دارد نوجواني را در اتاق‌خواب جديد بگذراند. […]

اجازه دهيد فرزند نوجوان شما هنگام دكوراسيون اتاقش، ابراز وجود كند. صبور باشيد و به فكر و ايده او احترام بگذاريد.
درست مانند شما كه در مناسبت‌هاي مختلف مثلا به دنيا آمدن فرزند يا گرفتن عروسي در خانه دكوراسيون منزل را تغيير مي‌دهيد، فرزند نوجوان شما نيز دوست دارد نوجواني را در اتاق‌خواب جديد بگذراند. قبل از دوره راهنمايي، بهترين زمان براي تغيير دكوراسيون و دادن هويت جديد است. اما اين كار ممكن است در هر زمان ديگر مثلا از 9 سالگي و بعضي مواقع در دبيرستان انجام شود.

رنگ كردن، ارزان‌ترين راه براي تغيير رويايي يك اتاق است. از فرزند خود بخواهيد از بين نمونه‌هاي رنگ يكي را به سليقه خود و چند درجه روشن‌تر انتخاب كند.

با تنوع محصولات موجود با قيمت‌هاي مختلف، تغيير دكوراسيون يك اتاق براي شما و فرزندتان جالب و سرگرم‌كننده خواهد بود. اجازه دهيد او از حمايت شما در ابراز علاقه و اظهارنظر در مورد دكور اتاقش مطمئن شود. به خاطر استقلال فكري او ممكن است شما تنها نقش مشاور و تامين‌كننده هزينه را داشته باشيد.

موضوع مهم آن كه نوجوانان خيلي حساس و عجول هستند و اكثرا توجهي به آن‌چه بزرگ‌ترها در انتهاي كار در نظر دارند، ندارند. آن‌ها از طرح‌هاي شاد، متهورانه و جديد خوششان مي‌آيد. حتي بچه‌هايي كه طرح‌هاي ملايم‌تر را مي‌پسندند، در مورد نماهاي سنتي هم قيد و شرط را دوست ندارند.

بعد از به توافق رسيدن با فرزندتان در مورد ميز، تخت و پوشش پنجره، سعي كنيد با توجه به بودجه‌اي كه در نظر گرفته‌ايد، بهترين جنس را انتخاب كنيد. در مرحله بعد، فضا را با چيزهاي ارزان‌قيمت و جديد مانند صندلي‌هاي بادي در رنگ‌هاي شاد و متنوع، لامپ‌هاي شيك، چراغ‌هاي خواب رنگي و ملحفه‌هاي خوشرنگ پر كنيد.

رنگ كردن ديوارها احساس تازگي داده، ارزان‌ترين و سريع‌ترين راه تغيير كلي در يك اتاق است.

در صورت لزوم به فرزند خود توضيح دهيد رنگ روي ديوارها تيره‌تر از كاتالوگ خواهد شد و اين كه طراحان حرفه‌اي براي رسيدن به طرح دلخواه معمولا رنگ را چند درجه روشن‌تر انتخاب مي‌كنند.

با خريد چند قوطي رنگ كوچك، بگذاريد او هر رنگ را روي ديوار امتحان كند و يك ديوار را با هر كدام از رنگ‌ها به اندازه يك متر رنگ كند تا بتواند بهترين را انتخاب نمايد. نوجوانان موقع تغيير دكوراسيون به چيزي جز آن‌چه در ذهن دارند، توجه نمي‌كنند. صبور باشيد. مي‌توانيد با متعادل كردن تصميمات آني او در اين مبارزه قدرت بدون دخالت مستقيم بيشترين كمك را به او بكنيد.

نقش يك دكوراتور داخلي را بازي نماييد و فرزند خود را در قالب يك مشتري ببينيد. زماني كه او انتخاب‌هاي خود را انجام داد، پارچه، نمونه رنگ، تصاوير پرده و وسايل را روي يك تخته سفيد بزرگ بچسبانيد تا بتواند نگاه كلي به كليت كار داشته باشد. اگر نتيجه كار خيلي شلوغ بود، سعي كنيد طرح را منسجم كنيد. در كل توجه داشته باشيد كه بچه‌ها و نوجوانان به دنبال اتاقي رويايي يا تا حد امكان شبيه به استوديو هستند.

عکس : دكوراسيون اتاق نوجوانان

عکس : دكوراسيون اتاق نوجوانان

عکس : دكوراسيون اتاق نوجوانان

عکس : دكوراسيون اتاق نوجوانان

نبوغ يا بودجه اضافه خود را روي اين پروژه انجام دهيد.

از كمد ديواري نهايت استفاده را ببريد.

اگر فرزند شما بزرگ و در آستانه ازدواج بوده و قرار است اتاق او تبديل به اتاق كار شود، از تخت جمع شونده استفاده كنيد اما اگر قرار است به عنوان اتاق ميهمان باشد، در انتخاب اندازه تخت آزاديد.

همشهري آنلاين- ندا شريف

عکس : دكوراسيون اتاق نوجوانان