عکس : چيدمان اتاق پذيرايي

هنگام چيدمان اتاق پذيرايي نكات ذيل را در نظر بگيريد. – رنگي كه براي اتاق‌پذيرايي انتخاب مي‌كنيد، بر نوع احساس ميهمان‌ها تاثير دارد. رنگ‌ها مي‌توانند انرژي زا بوده يا موجب آرامش شوند و اين بستگي به سردي يا گرمي آن‌ها دارد. به عنوان مثال تركيب سفيد و آبي در طرح ذيل احساس آرامش، خونسردي را […]

هنگام چيدمان اتاق پذيرايي نكات ذيل را در نظر بگيريد.
– رنگي كه براي اتاق‌پذيرايي انتخاب مي‌كنيد، بر نوع احساس ميهمان‌ها تاثير دارد. رنگ‌ها مي‌توانند انرژي زا بوده يا موجب آرامش شوند و اين بستگي به سردي يا گرمي آن‌ها دارد. به عنوان مثال تركيب سفيد و آبي در طرح ذيل احساس آرامش، خونسردي را همراه با وسايل هماهنگ آن ايجاد كرده است. فرش قهوه‌اي مايل به زرد گرمي به محيط مي‌دهد و تون سرد را متعادل مي‌كند

– به پوشش ديوارها و سقف توجه كنيد. مي‌توانيد اتاق پذيرايي را كه مورد استفاده كل اعضاء خانواده است، بيشتر از اتاق‌هاي ديگر آراسته‌، پر نقش و نگار يا رسمي نماييد. چون اين اتاق حالت خوشامد داشته و نشان‌دهنده شخصيت شما است، در انتخاب كاغذ ديواري و هر چيزي كه سليقه شما را مي‌رساند، دقت كنيد. در اين تصوير، طرح ديوارها گرمي، بافت، قدمت و زيبايي خاصي به آن داده است.

– انتخاب كف‌پوش

از اين اتاق زياد استفاده مي‌شود، پس از كف‌پوشي استفاده كنيد كه ضمن راحتي، طرح شما را كامل كند.
استفاده از موكت روشن، بين كوسن‌هاي گل‌دار و راه‌هاي پرده ارتباط برقرار كرده است.

عکس : چيدمان اتاق پذيرايي

عکس : چيدمان اتاق پذيرايي

عکس : چيدمان اتاق پذيرايي

عکس : چيدمان اتاق پذيرايي

عکس : چيدمان اتاق پذيرايي

اگر مي‌خواهيد مبلمان و كارهاي هنري بيشتر به چشم آيند، كف‌پوش‌ را روشن انتخاب كنيد.
پاركت‌ها و فرش رايج‌ترين گزينه‌اند در عين حال از سراميك، سنگ و فرش نيز زياد استفاده مي‌شود.

– يك نقطه را مركز توجه قرار دهيد

انتخاب يك قسمت به عنوان مركز توجه، افراد را جذب مي‌كند. معمولا شومينه يا تلويزيون مركز توجه قرار مي‌گيرند. مي‌توان هر دو را انتخاب كرد. حتي يك اثر هنري زيبا هم مي‌تواند مركز توجه باشد.

– اتاق پذيرايي جاي تجمع است بنابر اين مبلمان آن را طوري بچينيد كه امكان ارتباط و گفتگو بين افراد فراهم شود. صندلي‌ها را با فاصله از ديوار و طوري قرار دهيد كه روبه روي هم باشند.
اگر اتاق‌پذيرايي به اندازه كافي بزرگ است، براي راحتي بيشتر آن‌ها را دو تا دو تا قرار دهيد. با صندلي‌ها و مبل استيل دايره را گسترش دهيد اما همچنان صميميت را حفظ كنيد.

– نورپردازي

نور اتاق پذيرايي بايد آرامش‌بخش باشد. سعي كنيد نور حالت لايه لايه داشته باشد. منابع نور را طوري قرار دهيد كه تشكيل يك مثلث را بدهند تا از رسيدن نور به همه جا مطمئن شويد. چراغ‌هاي روميزي كه نور را به پايين منعكس مي‌كنند و نور آرك، افراد را تشويق به نشستن و استراحت مي‌كنند. [فضاي خانه را با نورپردازي مناسب تغيير دهيد]

– پرده

– اگرچه در گذشته انتخاب پرده سنگين اهميت بسياري داشته است، اما نوع پرده بستگي به نظر شما دارد.
در اين تصوير، تركيب پشت‌دري و پرده، بلندي و انتخاب جنس ضخيم به زيبايي آن افزوده است. ضمن آن كه جلو نور را مي‌گيرد، حريم خصوصي نيز ايجاد مي‌كند.

– اگر از اتاق‌پذيرايي براي ديدن تلويزيون استفاده مي‌كنيد، چه مدل تلويزيون قديمي باشد چه جديد، بهتر است از فضاي مناسب مثلا بالاي شومينه و پوشش كشويي براي استتار آن استفاده كنيد.

– با آثار هنري و چيزهاي زيبا كه دوست داريد، ديوار اتاق پذيرايي را تزيين كنيد تا فضا حالت شاد و زنده پيدا نمايد. وسايل را با هم هماهنگ كنيد و آن‌ها را تا حد امكان پايين نزديك مبلمان قرار دهيد. اشتباه اكثر افراد آن است كه تابلوها را خيلي بالا نصب مي‌كنند. در اين تصوير، تابلوها آن‌قدر پايين هستند كه با مبل ارتباط برقرار شده است. در واقع تابلو همسطح چشم و با چراغ كناري در ارتباط است.

همشهري آنلاين- ندا شريف

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت