توپ های یخی دریاچه میشیگان ,جاذبه ای بسیار حیرت انگیز+تصاویر

توپ های یخی دریاچه میشیگان هر زمستان در سواحل دریاچه ی میشیگان آمریکا و همچنین در سواحل استرومی تالین شمالی در کشور استونی، صدها توپ یخی به صورت طبیعی تشکیل می شوند. قطر این توپ ها می تواند در گستره ای بین چند اینچ تا بیش از یک فوت برسد.  این توپ ها زمانی تشکیل […]

توپ های یخی دریاچه میشیگان

هر زمستان در سواحل دریاچه ی میشیگان آمریکا و همچنین در سواحل استرومی تالین شمالی در کشور استونی، صدها توپ یخی به صورت طبیعی تشکیل می شوند. قطر این توپ ها می تواند در گستره ای بین چند اینچ تا بیش از یک فوت برسد.

 توپ های یخی دریاچه میشیگان ,جاذبه ای بسیار حیرت انگیز

 این توپ ها زمانی تشکیل می شوند که قطعات یخ باعث شکسته شدن صفحات یخی بخش هایی از دریاچه شده، سپس امواج قطعات یخی را جابجا کرده و همین عمل باعث می شود یخ های بیشتری دور آنها لایه لایه جمع گردد؛ به همین شکل آنها بزرگ و بزرگ تر شده و در نهایت مانند گلوله برف می گردند. لازم به ذکر است که حرکت امواج باعث و بانی شکل کره ای آنها است.

توپ های یخی دریاچه میشیگان ,جاذبه ای بسیار حیرت انگیز

پدیده ی مشابهی در ساحل استرومی و خلیج فنلاند دیده می شود. بر طبق اخبار آلمانی اشپیگل آنلاین، شرایط خاصی برای تشکیل این توپ های یخی مورد نیاز است. بدین صورت که سطح دریا باید صاف بوده و بخش پایه ی این گلوله ها نباید با شیب زیاد فرو بیفتند و این شرایط در خلیج فنلاند در محدوده ی کشور استونی برقرار است.

 توپ های یخی دریاچه میشیگان ,جاذبه ای بسیار حیرت انگیز

 

118 سفر

اخبار مرتبط:

زیباترین دریاچه های طبیعی ایران +تصاویر

تصاویر دیدنی از بزرگترین دریاچه مصنوعی ایران در تهران

تصاویری رویایی و شگفت انگیز از دریاچه زیبا کاناس

دریاچه لوئیز مکانی زیبا در کانادا+تصویر

دریاچه ای بسیار زیبا که با گل های نیلوفر پوشیده شده است+تصاویر

توپ های یخی دریاچه میشیگان ,جاذبه ای بسیار حیرت انگیز+تصاویر

    مطالب مرتبط: