دریاچه بالئا دریاچه ای بی نظیر در قلب رومانی +تصاویر

دریاچه  بالئا دریاچه  بالئا ناشی از یک یخچال طبیعی است که در ارتفاع 2034 متری کوهستان Făgăraș و در شهرستان Sibiu سیبیو رومانی واقع شده است. در این منطقه دو سری کلبه ییلاقی همواره در طول سال باز هستند؛ یکی از آنها ایستگاه هواشناسی و دیگری ایستگاه نجات کوهستانی است. محدوده ی اطراف دریاچه بالئا […]

دریاچه  بالئا

دریاچه  بالئا ناشی از یک یخچال طبیعی است که در ارتفاع 2034 متری کوهستان Făgăraș و در شهرستان Sibiu سیبیو رومانی واقع شده است. در این منطقه دو سری کلبه ییلاقی همواره در طول سال باز هستند؛ یکی از آنها ایستگاه هواشناسی و دیگری ایستگاه نجات کوهستانی است. محدوده ی اطراف دریاچه بالئا با مناظر خارق العاده بسیار دیدنی است.

دریاچه  بالئا

تابستان ها دسترسی به این منطقه با ماشین و از طریق جاده ی Transfăgărășan (DN7C) ممکن است. جاده ی Transfăgărășan یکی از معروف ترین جاده های کوهستانی اروپا و به احتمال زیاد یکی از نفس گیرترین جاده های رومانی است. این جاده پیتستی Pitesti را به Sibiu متصل می کند و دریاچه ی یخچال طبیعی آن مکانی است که بیشتر افراد نمی توانند بدون توقف از کنار آن بی تفاوت بگذرند.

 دریاچه  بالئا

در طول زمستان، دسترسی به این منطقه با ماشین امکان پذیر نبوده و تنها با تله کابین می توان از آن دیدن کرد و کاملا ارزش بازدید دارد چرا که مناظر برفی و خالص آن شما را به شدت تحت تاثیر زیبایی خود قرار می دهند.

تابستان ها خیلی سخت است که نگاه خود را از آب های شفاف آبی رنگ که کوهستان ها و خانه های اطراف را در خود منعکس می کنند، بگیرید.

دریاچه  بالئا

جالب است بدانید که در سال 2006 اولین هتل یخی در اروپای شرقی در اطراف این دریاچه ساخته شد.

لست سکند

اخبار مرتبط:

زیباترین دریاچه های طبیعی ایران +تصاویر

تصاویر دیدنی از بزرگترین دریاچه مصنوعی ایران در تهران

تصاویری رویایی و شگفت انگیز از دریاچه زیبا کاناس

دریاچه لوئیز مکانی زیبا در کانادا+تصویر

دریاچه ای بسیار زیبا که با گل های نیلوفر پوشیده شده است+تصاویر

دریاچه بالئا دریاچه ای بی نظیر در قلب رومانی +تصاویر

    مطالب مرتبط: