راهنمای سفر به بندر لنگه – Travel guide to Bandar Lengeh

راهنمای سفر به بندر لنگه آثار تاریخی و باستانی زیادی داره که ارزش تاریخی این شهر رو بیان می کنن و دیدنشون خالی از لطف نیست.

راهنمای سفر به بندر لنگه

راهنمای سفر به بندر لنگه ، بندر لنگه یکی از بنادر مهم جنوب ایران، در استان هرمزگانه، که در ۱۹۲ کیلومتری بندرعباس قرار گرفته. آب و هواش مثل سایر شهرهای ساحلی مرطوبه و تابستونای شرجی و گرمی داره. این بندر از بنادر زیبای ایرانه، که بهش عروس یا مروارید خلیج فارس هم می‌گن. آثار تاریخی و باستانی زیادی داره که ارزش تاریخی این شهر رو بیان می کنن و دیدنشون خالی از لطف نیست.

کجا اقامت کنم؟

واسه اقامت تو این بندر، هم می‌تونین خونه و ویلای ساحلی کرایه کنین، هم اگه دوس دارین از هتل دیپلمات تو بلوار جانبازان استفاده کنین. علاوه بر اون مهمانپذیر گلستان و مهمانپذیر امیر هم آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

راهنمای سفر به بندر لنگه
هتل دیپلمات | Hotel Diplomat
راهنمای سفر به بندر لنگه
مهمانپذیر امیر

چی بخورم؟ کجا بخورم؟

به جز قلیه ماهی معروف، گبولی از غذاهای محلی بندر لنگه ست که می تونین هر دوشون رو در رستوران های این شهر مثل رستوران بهونه و رستوران مهمانپذیر گلستان تست کنین. غذاپزی لنگه هم غذاهاش خیلی خوب و خوشمزه ست.
پیشنهادی هم که می تونیم به فست فود خور هامون بدیم شامل پیتزا کلبه و پیتزا سفیر می شه.

راهنمای سفر به بندر لنگه
رستوران بهونه
راهنمای سفر به بندر لنگه
پیتزا سفیر | Pizza Safir

چی بخرم؟

گلابتون دوزی، حصیربافی، خوس دوزی، تور بافی، سوزن دوزی و … از صنایع دستی بندر لنگه هستن، که علاوه بر ماهی می تونین اونا رو به عنوان سوغات برای عزیزانتون تهیه کنین. یکی از چیزهایی که در سفر نباید از دست داد، بازدید از بازارهای قدیمی شهره که بازار مساء یکی از اوناست و بزرگترین بازار بندر لنگه به حساب میاد.
اگه هم قصد خرید از مراکز خرید مدرن این شهر رو دارین ،
می تونین سری به مرکز خرید پردیس یا مجتمع تجاری یاقوت بزنین.

راهنمای سفر به بندر لنگه
مجتمع خرید پردیس
راهنمای سفر به بندر لنگه
مجتمع تجاری یاقوت

کجاها برم؟

این شهر پر از جاذبه تاریخی و گردشگریه که برای دیدن همشون باید چند روزی رو وقت بارین، ولی اگه بخوایم چند تا از مهم‌ تریناش رو معرفی کنیم، می‌شه به خانه فکری، که از الگوهای اصیل معماری جنوب ایرانه، مسجدملک بن عباس،
که مسجدی زیبا از زمان تیموریانه و به خاطر انحراف مناره‌اش لقب پیزای ایران رو بهش دادن،
آبشار بدو، منطقه بیابانی سایه خوش، قلعه مغویه، مسجد شیخی،
کاروانسرای بلدنگ و ساحل صدف که صخره ای و بسیار زیباست اشاره کرد.

همگردی

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت