گردشگریRSSاشتراک:

راهنمای سفر به کهگیلویه و بویر احمد در تعطیلات نوروز +تصاویر

راهنمای سفر به کهگیلویه و بویر احمد طبیعت استان کهگیلویه و بویر احمد نیازی به معرفی ندارد و همه ساله، خصوصا در نوروز گردشگران مشتاق زیادی را از سراسر کشور به سمت خود جذب می‌کند. در قسمت اول راهنمای سفر نوروزی به استان کهگیلویه و بویر احمد، پس از نگاهی اجمالی به موقعیت، هزینه‌ها و […]

راهنمای سفر به کهگیلویه و بویر احمد

طبیعت استان کهگیلویه و بویر احمد نیازی به معرفی ندارد و همه ساله، خصوصا در نوروز گردشگران مشتاق زیادی را از سراسر کشور به سمت خود جذب می‌کند.

در قسمت اول راهنمای سفر نوروزی به استان کهگیلویه و بویر احمد، پس از نگاهی اجمالی به موقعیت، هزینه‌ها و معرفی هتل‌های شهرستان یاسوج، به معرفی یکی از شهرستان‌های پرطرفدار آن یعنی سی‌سخت و جاذبه‌های طبیعی و گردشگری آن پرداختیم. در ادامه با هم نگاهی به شهرستان‌های دیگر این استان و جاذبه‌های طبیعی آن‌ها خواهیم داشت.
دوگنبدان

دو گنبدان مرکز شهرستان گچساران است و مردم آن لر زبان و ترک زبان هستند.
آبشار گنج بنار

 راهنمای سفر به کهگیلویه و بویر احمد در تعطیلات نوروز

این آبشار در ۷ کیلومتری شمال گچساران واقع شده است. آبشار گنج بنار که ۳۰ متر ارتفاع دارد، آب خود را از چندین چشمه تامین می‌کند. در حوالی این آبشار امامزاده‌ای قرار دارد که برای بومیان آنجا قابل بسیار احترام است. هر چند که گچساران هوایی گرم دارد، اما شما بدون شک می‌توانید از هوای مطبوع و خنک این منطقه لذت ببرید.

چهارطاقی خیرآباد

 راهنمای سفر به کهگیلویه و بویر احمد در تعطیلات نوروز

چهارطاقی خیرآباد بنای تاریخی به یادگار مانده از سلسه‌ی ساسانی اکنون در روستای ده ناصر در ۵۰ کیلومتری گچساران واقع است. این اثر نمایانگر معماری اصیل ایرانی در دوره  ساسانی است و مذهب، سیاست و نوع حکومت آن دوره را به خوبی به تصویر می‌کشد. اگر به تاریخ و آثار تاریخی علاقه دارید، بی تفاوت از کنار این بنا رد نشوید.

منطقه‌ی حفاظت شده کوه خامین

 در ۳۰ کیلومتری شرق دوگنبدان منطقه‌ای با وسعت ۲۵۶۷۱ هکتار پوشیده از درختان بلوط، زالزالک، ارژن، انجیر وحشی و… وجود دارد که زیستگاه بسیار مناسبی برای گونه‌های مختلف جانوری مانند پلنگ، خوک وحشی، سمور وحشی، خرس قهوه‌ای، گراز، سنجاب ایرانی، سمور، گرگ، خرگوش، كبك، شاهين، جغد، سارگپه پا بلند، كبوتر جنگلی، جغد، گرگ، خرگوش و شاهين است. متاسفانه خطر شکارچیان محلی و سنتی و چرای بیش از حد دام‌ها، این منطقه زیبا و بکر را تهدید می‌کند.

کجارو

اخبار مرتبط:

راهنمای سفر به زیبایی های پنانگ مالزی +تصاویر

راهنمای سفر به آنتالیا در ترکیه + تصاویر

راهنمای سفر به «ماخونیک»؛ یک روستای جهانی

راهنمای سفر به ترکیه/ آداب و رسوم مردم ترکیه+تصاویر

راهنمای سفر سیاحتی ارزان به آفریقا+تصاویر

    مطالب مرتبط:

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت