تاریخ نشر :سه شنبه 19 فوریه 2008سایر خبرهاRSSاشتراک:

تسهیلات جدید تأمین اجتماعی

تسهیلات جدید تأمین اجتماعی
تسهیلات جدید تأمین اجتماعی برای بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران اعلام شد خبرگزاری فارس: مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، گسترش کارگزاری‌های رسمی در سطح کشور، افزایش میزان کمک‌ هزینه کفن و دفن و تعمیم آن به همسران مستمری‌بگیران و راه‌اندازی ده‌ها مرکز درمانی را از جمله اقدامات و تسهیلات جدید این سازمان برای بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تحت […]

تسهیلات جدید تأمین اجتماعی برای بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران اعلام شد

خبرگزاری فارس: مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، گسترش کارگزاری‌های رسمی در سطح کشور، افزایش میزان کمک‌ هزینه کفن و دفن و تعمیم آن به همسران مستمری‌بگیران و راه‌اندازی ده‌ها مرکز درمانی را از جمله اقدامات و تسهیلات جدید این سازمان برای بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش، عنوان کرد.

حسینعلی ضیائی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس یکی از راهبردهای اساسی این سازمان را توسعه و گسترش کارگزاری‌های رسمی در کشور اعلام کرد و گفت: به منظور دسترسی آسان و سریع‌تر بیمه‌شدگان، بازنشستگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان به خدمات سازمان تأمین اجتماعی به ویژه در شهرهای پرجمعیت و یا مناطق محروم و دور افتاده، این سازمان نسبت به ایجاد ۴۱ کارگزاری رسمی در سطح کشور اقدام کرده است و در نظر دارد تا پایان سال‌جاری در صورت فراهم آمدن امکانات فنی و مخابراتی نسبت به تأسیس ۳۰ مرکز دیگر اقدام کند.
مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: در مناطقی که سازمان تأمین اجتماعی دارای شعبه یا نمایندگی نیست کارگزاری‌های جایگزین ایجاد شده که نسبت به ارائه خدمات بیمه‌ای به مردم این مناطق محروم اقدام می‌کند و در حال حاضر تعداد آن‌ها به ۷ مرکز می‌رسد.
ضیایی هدف از ایجاد نمایندگی‌های رسمی را برون‌سپاری وظایف این سازمان در چارچوب سیاست‌های عمومی دولت در واگذاری برخی از فعالیت‌ها به بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: در این راستا ارائه خدمات مناسب‌تر با دسترسی آسان‌تر و سریع‌تر و کاهش حجم مراجعات به شعب بزرگ و دارای مشتریان پرشمار را دنبال می‌کند.
وی اظهار داشت: صدور و تعویض دفترچه‌های درمانی بیمه شدگان و مستمری‌بگیران در کارگزاری‌های رسمی با بهره‌گیری از خطوط پرسرعت ارتباطی، دریافت لیست و دیسکت حق بیمه، صدور برگ پرداخت حق بیمه، پلاک‌برداری و شناسایی کارگاه‌های جدید، پیگیری و وصول ماده ۶۶ قانون تأمین اجتماعی،‌ ابلاغ برگ‌های مطالباتی سازمان و… از جمله خدمات سازمان تأمین اجتماعی است که توسط کارگزاری‌های رسمی ارائه می‌شود.

*پرداخت کمک هزینه دفن بیمه‌شدگان برابر با حداقل دستمزد ماهانه بیمه‌شده

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به افزایش میزان کمک هزینه کفن و دفن و تعمیم آن به همسران بیمه شدگان و مستمری‌ بگیران تحت پوشش گفت: میزان تعرفه کمک هزینه کفن و دفن مشمولان اصلی اعم از بیمه‌شدگان اجباری و اختیاری و مستمری‌بگیران و مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در سال جاری در شهرهای با بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت یک میلیون ریال و در شهرهای با جمعیت کمتر از آن ۷۵۰ هزار ریال بود که براساس مصوبه شورای‌عالی تأمین اجتماعی این میزان به حداقل دستمزد ماهانه سال فوت بیمه شده اصلی افزایش یافت.
*پرداخت هزینه کفن و دفن همسران بیمه‌شدگان توسط تأمین اجتماعی

ضیایی اظهار داشت: تاکنون صرفاً در صورت فوت بیمه‌شده اصلی مبلغی به عنوان هزینه کفن و دفن به بازماندگان متوفی پرداخت می‌شد و بابت فوت افراد تحت تکفل آن تکلیفی به عهده این سازمان نبود. هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی در یک اقدامی اصلاحی و با هدف افزایش رضایت‌مندی مخاطبان و ایجاد تسهیلات جدید برای آنان پیشنهاد پرداخت هزینه کفن‌ و دفن برای فوت همسران مشمولان سازمان اعم از بیمه شدگان و مستمری‌بگیران را ارائه کرد که به تصویب شورای عالی تأمین اجتماعی رسید.
وی افزود: میزان کمک هزینه کفن و دفن فوت همسران بیمه شدگان و مستمری‌بگیران اصل مشابه بیمه‌شدگان اصلی و برابر با حداقل دستمزد ماهانه مبنای کسر حق بیمه شد.

*راه‌اندازی درمانگاه‌های متعدد در شهرستان‌ها

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به مصوبات اخیر هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی گفت: ‌در جلسات اخیر هیئت مدیره این سازمان موضوع احداث درمانگاه فوق تخصصی در محله نارمک غربی تهران، درمانگاه شهرستان رزن از توابع استان همدان و مرکز درمانی شهرستان داراب و راه‌اندازی درمانگاه سیار در منطقه ورامین به تصویب رسید و علاوه بر این افزایش فعالیت ساعات کار مراکز درمانی مشکین‌شهر، مرودشت و خمینی شهر مورد تأیید قرار گرفت.
ضیائی ادامه داد: دی‌کلینیک‌های شهرهای هشتگرد، یاسوج و عسلویه به ترتیب به بیمارستان عمومی و بیمارستانهای ۳۲ تخت‌خوابی تبدیل شدند.
وی افزود: از دیگر مصوبات اخیر هیئت مدیره این سازمان راه‌اندازی بخش رادیولوژی مشکین شهر و بخش NICU بیمارستان آیت‌الله کاشانی کرمان است.

عروسی ساز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
چهل نما
واکنش کاربران به اظهارات تأسف‌آور لیلا حاتمی در برلین!
واکنش کاربران به اظهارات تأسف‌آور لیلا حاتمی در برلین!
مهم‌تری راز صدام فاش شد!
مهم‌تری راز صدام فاش شد!
برف و باران در راه است | وضعیت منطقه دنا نامساعد
برف و باران در راه است | وضعیت منطقه دنا نامساعد
معاینه چشم سهیلا جورکش توسط وزیر بهداشت
معاینه چشم سهیلا جورکش توسط وزیر بهداشت
واکنش مدیرعامل آسمان به پیدا شدن جعبه سیاه آی تی آر!
واکنش مدیرعامل آسمان به پیدا شدن جعبه سیاه آی تی آر!
زن خون آشام آمریکایی سوژه شد!!
زن خون آشام آمریکایی سوژه شد!!
۱۰ خودرویی که ارزان شدند+ جدول قیمت
۱۰ خودرویی که ارزان شدند+ جدول قیمت
امام جمعه سرپل ذهاب با لباس مبدل درحال امداد!
امام جمعه سرپل ذهاب با لباس مبدل درحال امداد!
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز