تاریخ نشر :دوشنبه 28 ژانویه 2008سایر خبرهاRSSاشتراک:

رمز پایداری ازدواج از زبان ستاره‌ها !

رمز پایداری ازدواج از زبان ستاره‌ها  !
ستاره‌های سینما و موسیقی و مد و ورزش معمولا از لحاظ رفتاری و شخصیتی با آدم‌های معمولی تفاوت دارند. در واقع حالا فرهنگ خاص ستاره‌ها و آدم مشهورها (Celebrity) تعاریف خاص خودش را پیدا کرده و واژگان زیادی را به زبان محاوره‌ای جوامع ـ به ویژه در غرب ـ اضافه کرده این رفتار خاص ـ […]

ستاره‌های سینما و موسیقی و مد و ورزش معمولا از لحاظ رفتاری و شخصیتی با آدم‌های معمولی تفاوت دارند. در واقع حالا فرهنگ خاص ستاره‌ها و آدم مشهورها (Celebrity) تعاریف خاص خودش را پیدا کرده و واژگان زیادی را به زبان محاوره‌ای جوامع ـ به ویژه در غرب ـ اضافه کرده این رفتار خاص ـ و متفاوت ـ عموما در فرهنگ معمول جوامع رفتاری نامناسب و نه چندان منطبق با ارزش‌ها ارزیابی می‌شود وحتی در جوامع باز اخلاقی هم مورد انتقاد قرار می‌گیرد. ستاره‌های مشهور عموما با ولخرجی، بوالهوسی، خود شیفتگی، واکنش‌های غیرعادی و اعتیاد به الکل یا مواد روانگردان و این گونه صفات مورد نقد قرار می‌گیرند و این گونه رفتارهای آن‌ها است که همیشه خوراک رسانه‌های زرد را تامین می‌کند و سوژه خوانندگان و شنوندگان و بینندگان برشمار این رسانه‌ها می‌شود.

یکی از بهترین خوراک‌های رسانه‌ای در حیطه celebrity مساله ازدواج‌ها و طلاق‌های فوق ستاره‌هاست انگار خصلت ستاره بودن بی خیال بودن است با بی خیالی ازدواج کردن و با بی خیالی جداشدن برای همین است که اگر ازدواج یک فوق ستاره دوام بیاورد همه تعجب می‌کنند در حالی که از خیر طلاق گرفتن یک فوق ستاره کسی تعجب نمی‌‌کند، فکر می‌کنید متوسط عمر ازدواج آدم مشهورها چقدر است؟ قطعا نمی‌توان عمر متوسطی برای ازدواج این همه آدم تعیین کرد اما می‌توان چند تا از کوتاه‌ترین آنها را معرفی کرد، این شما و این کوتاه‌ترین ازدواج‌های هالیوودی.

رودولف والنتینو و جین آکر (سال ازدواج: ۱۹۱۹)

مدت دوام آوردن عروسی: ۶ ساعت

ستاره مشهور سینامی صامت و بازیگر تازه مطرح شده آن دوران جشن عروسی باشکوهی گرفتند اما فردا صبح پس از یک دعوای شدید از هم جدا شدند، کسی علت جدایی این زوج را نفهمید هر چند پیشخدمت هتل محل اقامت آن‌ها ادعا می‌کرد که زوج بر سر نحوه صبحانه خوردن دعوا کرده‌اند. طلاق این دو از لحاظ رسمی البته سه سال بعد ثبت شد اما این دو طی این سه سال حتی یک ثانیه هم در کنار هم نبودند.

بریتنی اسپیرزو جیسون الکساندر (سال ازدواج: ۲۰۰۴)

مدت دوام آوردن عروسی: ۵۵ ساعت

ستاره مشهور دنیای موسیقی پاپ در سال‌های اولیه شهرتش در حالی که ۲۲ ساله بود با همکلاسی قدیمی خود جیسون الکساندر که در شهر لوئیزیانا در یک مکانیکی کار می‌کرد ازدواج کرد اما تنها سه روز بعد با او برای همیشه خداحافظی کرد، او بعدها در مورد این ازدواج گفت : «در کالج جیسون دوست خوبی برای من بود … بعد که من مشهور شدم به دیدنم آمد و با هم تصمیم گرفتیم که یک کار عجیب انجام بدهیم، تصمیم گرفتیم که بی سر و صدا عروسی کنیم، اما خب این کار ما اشتباه بود، یک شوخی بچگانه که زیادی ادامه پیدا کرد…

دنیس هاپر و میشل فیلیپس (سال ازدواج: ۱۹۷۰)

بازیگر ـ و بعدا کارگردان ـ معروف هالیوود

در آغاز دهه هفتاد با دختری هشت سال جوان‌تر از خودش ازدواج کرد اما این ازدواج فقط هشت روز دوام آورد. فیلیپس بعدها مدعی شد که از طرف هاپر مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

شر و گرگ آلمن (سال ازدواج: ۱۹۷۵)

مدت دوام آوردن عروسی: ۹ روز

خواننده ـ و در معدودی اوقات بازیگر ـ مشهور سینما تنها سه روز پس از ثبت طلاقش از سانی بونو با جت اختصاصی خودش گرگ آلمن موزیسین را به لاس وگاس برد و با او ازدواج کرد اما ۹ روز بعد از او درخواست طلاق داد، اگرچه وی مدعی شد که اعتیاد آلمن به الکل و مواد مخدر علت جدایی بوده اما براساس گزارش‌ها او ۱/۱ میلیون دلار به آلمن داد تا طلاق به صورت توافقی ثبت شود.

درو باریمور و جرمی توماس (سال ازدواج: ۱۹۹۴)

مدت دوام آوردن عروسی: ۳ روز

دروباریمور دختر شرور هالیوود در دهه ۹۰ در نوع خود نمونه بود. ازدواج او با جرمی توماس تنها سه روز و ازدواج او با تام گرین ـ در سال ۲۰۰۱ ـ تنها پنج ماه دوام آوردند. او در بین این دو ازدواج دوبار به علت اعتیاد به مواد مخدر به مرکز ترک اعتیاد فرستاده شد و هر دو همسرش اعتیاد وی به مواد مخدر را علت جداشدن از وی ذکر کردند.

لیزاماری پریسلی و نیکلاس (سال ازدواج: ۱۹۹۵)

مدت دوام آوردن ازدواج : سه ماه و ۲۴ روز

لیزا ماری پریسلی، دختر الویس پریسلی نه بازیگر موفقی شد نه خواننده محبوبی. وی در زندگی زناشویی هم چندان موفق نبود، البته ازدواج اول او با دنی کو ۶ سال به طول انجامید اما ازدواج دوم او با مایکل جکسون تنها نوزده ماه دوام آورد، وی سپس با نیکلاس کیج که در آغاز راه شهرت بود ـ و عاشق موسیقی الویس پریسلی هم بود ـ ازدواج کرد اما فقط ۱۱۴ روز بعد از وی جدا شد. ازدواج چهارم او هم فقط ۱۶ ماه دوام آورد.

ارنست بورکناین و اتل مرمن (سال ازدواج : ۱۹۹۵)

مدت دوام آوردن ازدواج : ۱۱۵ روز

مرمن سال‌ها بعد از جدایی از بازیگر معروف دهه‌های پنجاه و شصت در مصاحبه‌ای گفت: «او نباید با من ازدواج می‌کرد، قبلا با الکل ازدواج کرده بود».

چارلی شین و دوناپله (سال ازدواج: ۱۹۹۵)

مدت دوام آوردن ازدواج : ۱۴۵ روز

بازیگر مشهور سینما و بازیگر ـ مجری تلویزیونی تنها یک هفته پس از آشنایی با هم ازدواج کردند اما پنج ماه بعد از هم جدا شدند. دوستان این دو در مورد جدایی آنها معتقد بودند که این دو هیچ علاقه مشترکی نداشتند مطلقا هیچ چیز».

کارمن الکترا و دنیس رادمن (سال ازدواج : ۱۹۹۸)

مدت دوام آوردن ازدواج : ۵ ماه

ستاره مشهور و جنجالی موسیقی و سینما و بازیگر مشهور بسکتبال NBA در یک مراسم خصوصی و به طرزی غیر منتظره و ناگهانی با هم ازدواج کردند. تنها یک هفته بعد رسانه‌های امریکا گزارش دادند که رادمن کلیه اسباب و وسایلش را از خانه الکترا خارج کرده و به تنهایی زندگی می‌کند. این خبر تکذیب شد اما چهار ماه بعد این زوج رسما از هم جدا شدند.

الیزابت تایلور و نیکی هیلتون (سال ازدواج : ۱۹۵۰)

مدت دوام آوردن ازدواج : ۸ ماه

الیزابت تایلور که نویسندگان مجله «ال» در سال ۱۹۸۵ او را زیباترین زن سینما دانستند. در سال ۱۹۵۰ در حالی که تنها نوزده سال داشت با نیکی هیلتون هتل‌دار معروف و یکی از شرکای مالک هتل‌های زنجیره‌ای هیلتون (و پدربزرگ پاریس هیلتون) ازدواج کرد اما خیلی زود از او جدا شد. او بعدها در مورد این ازدواج گفت: « تقصیر من بود، من آن زمان از لحاظ ظاهری کاملا شبیه یک زن بالغ بودم اما از لحاظ ذهنی مثل یک کودک بودم.»

جنیفر لوپز و کریس جاد (سال ازدواج ۲۰۰۱)

مدت دوام آوردن ازدواج : ۸ ماه

خواننده و گاه بازیگر مشهور دورگه متخصص ازدواج‌های کوتاه مدت است، ازدواج او با کریس جاد هشت ماه، ازدواج او با اویانی نوا سیزده ماه و ازدواج او با مارک آنتونی هم ۳۶ ماه دوام آورد.

رکورد داران ازدواج و طلاق

زازاگابور، یکی از معروف‌ترین چهره‌های دنیای مد، به نوعی متخصص ازدواج کردن و طلاق گرفتن است. وی تاکنون هشت بار ازدواج کرده است که البته یکی از آن‌ها غیر قانونی بود و تنها یک روز دوام آورد. وی در سال ۱۹۸۲ در حالی که رسما از مایکل شانچی جدا نشده بود در عرشه یک کشتی با فلیپ دی آلبا ازدواج کرد اما یک روز بعد این ازدواج رسما به دلیل فسخ نشدن ازدواج قبلی او و ثبت نشدن طلاقش باطل اعلام شد، پس از جدایی رسمی او از شانچی البته آلبا تمایلی به ازدواج با او نشان نداد.

گابور یک جمله معروف در مورد ازدواج دارد: «من یک خانه‌دار عالی هستم. یعنی هر وقت با مردی ازدواج کرده‌ام خانه او را نگه داشته‌ام!»

الیزابت تایلور بازیگر مشهور در میان سینامیی‌ها رکورد دار ازدواج بود. او در مجموع طی پنجاه سال هشت بار ازدواج کرد که طولانی‌ترین آنها ۹ سال دوام آورد. ازدواج هفتم او با مردی بود که ۲۲ سال از وی جوان‌تر بود.

———————————————————

رمز پایداری ازدواج از زبان ستاره‌ها

پیرس برازنان همسر کلی شای اسمیت : «کلی عاشق گل است و من هر روز صبح از باغ یک گل برای او می‌آورم.»

بیل کازبی، همسر کامیل کازبی «خاطرات، قلب عشق ما هستند، تقریبا اکثر اوقات زندگی مشترک ما با به یادآوری خاطرات گذشته و حرف زدن و خندیدن و تفسیر کردن این خاطرات می‌گذرد … »

کورتنی کاکس، همسر دیوید آراکوئت: «در ازدواج گذشت کردن مهمترین مساله است، من و همسرم همیشه این جمله را تکرار می‌کنیم که خراب کردن راحت‌تر از ساختن است، اما در ساختن و دوام آوردن لذتی است که در خراب کردن نیست».

جری فلاول همسر ماسل فلاول: «ما ۲۴ سال در کنار هم زندگی کردیم، فقط با تکرار این نکته که در ازدواج یا برد است یا باخت و برد تنها در صورتی است که هر دو طرف همراه هم برنده باشند و باخت هم به معنای باخت هر دو طرف است.»

سارا میشل گلار همسر فردی پریتنز جونیور: «ما بهترین دوستان همدیگر هستیم و این رمز بقای ازدواج ماست.»

ملانی گریفیت همسر آنتونیوباندراس: «مساله مهم این است که به همسرت نشان بدهی از بودن او و حضور او در کنارت خوشحال هستی، هر وقت که او را می‌بینم لبخند می‌زنم و او می‌فهمد که من از دیدنش و از بودن او و حرف زدن با او لذت می‌برم.»

پاتریشیاهیتون همسر دیوید هانت: «ما روز اول ازدواج یک قرار با هم گذاشتیم که تاکنون باعث حفظ ازدواج ما شده است. از ساعت پنج عصر به بعد به هیچ تلفنی جواب نمی‌دهیم.»

ویل اسمیت همسر جاداییکات اسمیت: «فکر می‌کنم رمز موفقیت ازدواج ما این است که هر دوی ما قبول داریم ما از انسان‌های معمولی هستیم که هیچ فرقی با بقیه نداریم.»

عروسی ساز

آیسان پرواز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
چهل نما
مراسم یادبود جان‌باختگان هواپیمای تهران-یاسوج
مراسم یادبود جان‌باختگان هواپیمای تهران-یاسوج
حمایت یکتا ناصر از لیلا حاتمی
حمایت یکتا ناصر از لیلا حاتمی
چهره بدون گریم مهشید جوادی بازیگر نقش مارال سریال آنام!
چهره بدون گریم مهشید جوادی بازیگر نقش مارال سریال آنام!
تماس صوتی ایمو فیلتر شد!
تماس صوتی ایمو فیلتر شد!
التماس دعای نسرین مقانلو برای پدرش!
التماس دعای نسرین مقانلو برای پدرش!
عکس جنجالی یک کودک برای پدرش دردسر ساز شد!
عکس جنجالی یک کودک برای پدرش دردسر ساز شد!
دختر چادری رضاخان!
دختر چادری رضاخان!
پوستر متفاوت سریال گلشیفته منتشر شد!
پوستر متفاوت سریال گلشیفته منتشر شد!
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز