تاریخ نشر :پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۹مشاهده : 68سایر خبرهاRSSاشتراک:

شرح دعای امام زین العابدین علیه السلام در وداع ماه مبارک رمضان

شرح دعای امام زین العابدین علیه السلام در وداع ماه مبارک رمضان
من، روزه‌دار عاشقی‌ام امام زین العابدین علیه السلام می فرماید:‌ «اللهم صل علی محمد و آله واجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مرّ علینا و أجلبه لعفو و أمحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن اللهم اسلخنا بانسلاخ هذا الشهر من […]

من، روزه‌دار عاشقی‌ام

امام زین العابدین علیه السلام می فرماید:‌ «اللهم صل علی محمد و آله واجبر مصیبتنا بشهرنا و بارک لنا فی یوم عیدنا و فطرنا و اجعله من خیر یوم مرّ علینا و أجلبه لعفو و أمحاه لذنب و اغفرلنا ما خفی من ذنوبنا و ما علن اللهم اسلخنا بانسلاخ هذا الشهر من خطایانا و أخرجنا بخروجه من سیئاتنا و اجعلنا من أسعد أهله به و أجز لهم قسماً فیه و أوفرهم حظاً منه.»

عید و معنای جشن گرفتن

اگر فراق ماه رمضان به خاطر از دست دادن برکات و الطاف الهی مصیبتی برای مؤمنان باشد، عیدی که پس از آن می‌آید به معنای جشن گرفتن انجام وظیفه و برکات آن رضایت و صفای شادمانی معنوی و توجه انسان به عظمت مسؤولیت در طول زمان، آن هم پس یک دوره تمرین ارادی تحمل محرومیت است.

خواست ما ای خدا این است که دشواری‌های ما در این ماه را جبران کنی و از الطاف خودت به ما ببخشی و روز عید و روزه گشایی ما را بر ما مبارک گردانی و فیوضات بسیاری خود را شامل حال ما بگردانی و این روز را بیشتر از روزهای دیگر مایه عفو و بخشش و محو گناهان ما قرار دهی تا ما از تمام گناهان آشکار و نهان خود بخشیده شویم و به سعادت ایمانی در دنیا و اطمینان معنوی در آخرت دست پیدا کنیم و برای ما گناهی نمانده باشد مگر اینکه آن را بخشیده باشی و ما نیز اثری از شقاوت و بدبختی در وجود خویش نیابیم که در سایه عفو و رحمت بیکران تو، این روز ما سراسر فایده و نعمت است.

«اللهم و من رعی هذا الشهر حق رعایته وحفظ حرمته حق حفظها وقام بحدوده حق قیامها والتقی ذنوبه حق تقاتها أو تقرب إلیک بقربه أوجبت رضاک له وعطفت رحمتک علیه فهب لنا مثله من وجدک وأعطنا أضعافه من فضلک فإن فضلک لایغیض وإن خزائنک لاتنقص بل تفیض وإنه معادن إحسانک لاتفنی وإن عطاءک للعطاء المهنا اللهم صل عل محمد وآله واکتب لنا مثل أجور من صامه أو تعبد لک فیه إلی یوم القیامه»

عطا در ترازوی الهی

خدایا هستند انسان‌هایی که ایمان در قلب و دل ایشان جای دارد و حرمت‌های الهی را حفظ کرده‌اند و حدود الهی را رعایت نموده‌اند و از این‌رو آن چنان که سزاوار بود حق تو را در این ماه رعایت نمودند و حرمت روزه‌داری و شب زنده‌داری این ماه را که تو قرار داده‌ای مراعات کردند و حدود حلال و حرام آن را حرمت نگاه داشتند و از گناهان پرهیز داشتند و به خاطر آگاهی از پیامدهای منفی گناه برای سرنوشت بدان‌ها نزدیک نشدند و با گفتار و رفتار و روابط خویش که بندگان را در معرض محبت و رضایت تو قرار می‌دهند به تو تقرب جستند. پس تو نیز از آنان راضی شدی و با شفقت و مهربانی خویش از رحمت خویش بدان‌ها بخشیدی و از عطای خود که برای پرهیزگاران مخلص قرار داده‌ای به ایشان پاداش دادی. اما تمام عطای تو به ایشان از روی فضل و عنایت توست نه سزاواری ایشان. زیرا بندگان هیچ‌گونه حقی ندارند. پروردگارا! از تو می‌خواهیم که مانند اینها را به ما نیز ببخشی و برای ما مضاعف بگردانی. زیرا عطا و بخشش تو تابع حساب و کتاب نیست که از نقصان گنجینه‌های خود بترسی. زیرا گنجینه‌ تو پایانی ندارد و با فضل و عنایت تو از آن چیزی کاسته نمی‌شود. پروردگارا! عطای خود را که بندگانت در سایه رفاه و آسایش آن سعادتمندانه زندگی می کنند ادامه بده.

آیا واژگانی داریم که بتواند حق ستایش تو را ادا کند و آیا می‌توانیم به معنای بلند ستایش که از عهده فضل تو برآید برسیم؟ و آیا در ازاء این همه کرمی که پایانی ندارد، می‌توانیم از تو بخواهیم که پاداش تمام روزه‌داران و شب زنده‌داران تا روز قیامت را به ما ببخشی؟

اما ما از آن اعمال صالحی که بندگان تو انجام می‌دهند تا به تو نزدیک شوند و به پاداش تو نائل گردند و تو به ایشان ثواب می‌دهی چیزی در اختیار نداریم، ولی خواست ما این است که به سزاواری ما نگاه نکنی بلکه به فضل و کرم و رحمت بی‌منتهای خود بنگری. پس این درخواست ما را مورد اجابت قرار ده، ای کریم‌ترین کریمان!

«اللهم إنّا نتوب إلیک فی یوم فطرنا الذی جعلته للمؤمنین عیداً و سروراً ولأهل ملتک مجمعاً ومحتشداً من کل ذنب اذنبناه أو سوء اسفناج أو خاطر شر ضمنا توبه من لاینطوی علی رجوع إلی ذنب و لایعود بعدها فی خطیئه توبه نصوحاً خلصت من الشک و الارتیاب فتقبل‌ها منّا وارض عنّا و ثبتنام علیها»
پروردگارا! از تو می‌خواهیم که به فضل خودت از ما درگذر و گناهان‌مان را بیامرزی. امّا ما این را فقط برای خودمان نمی‌خواهیم بلکه به یاد پدران و مادران خود نیز هستیم. زیرا همان گونه که از ما خواسته‌ای به خاطر احسان و فضل بی‌نهایتت نیز تو را سپاس گوئیم خودت از ما خواسته‌ای که به خاطر نیکی‌هایشان از آنان سپاسگزاری کنیم

و این روزها فطر است که زمان تازه‌‌ای را بدان آغاز کرده‌ایم و در آن از مسؤولیت روزه‌‌داری که تو در ماه رمضان بر ما واجب ساختی سبک شدیم و از طریق آن مثل مؤمنان ملتزم به فضای عید با معنای عمیق آن که به ما الهام کردی، گام نهادیم. زیرا طاعت خداوند در هر جای از حرکت انسان مؤمن عید، آن هم با همه اسرار معنوی عید، می‌باشد. زیرا با رویکرد به سوی خداوند، در چشم‌انداز پاداش الهی عمق تمام مفاهیم شادمانی معنوی را تحقق می‌بخشد. خدایا! خواست من این است که مؤمنان به جهت گردهمایی‌شان برای طاعت، همگی احساس شادمانی کنند و برادری اسلامی خود را درک کنند و با احساس یگانگی در خط ملتی که تو در وحی خود آن را قرار داده‌ای، به سوی قدرتمندی حرکت کنند.

خدایا! می خواهیم که پاکی اندیشه و احساسات و اعمال خود، معنای عید را در زندگی خود درک کنیم تا اندکی به پاکی مواقع الهی مورد نظر تو نزدیک شویم. تو دروازه‌های توبه را به روی ما گشوده‌ای که ما در معرض رحمت و رضایت تو قرار می‌دهد. از این‌رو در این روز – عید فطر – توبه می‌کنیم. آن هم توبه‌ای خالص که از اعماق وجود ما سرچشمه می‌گیرد، برای همه عمر و توبه‌ای نصوح، بدون هیچ‌گونه شک و تردیدی. زیرا این توبه از این ایمان راسخ و باور مطمئن سرچشمه می‌گیرد که ما باید به راه مستقیم تو دست پیدا کنیم تا شیطان ما را از راه خداوند به سمت گمراهی و طغیان خویش منحرف نکند و اشتباهاتی را که هوای نفس روان در خط شیطان ما را بدان انداخته است اصلاح کنیم و پس از رهایی از آن هیچگاه بدان باز نگردیم.

در اینجا ما توبه می کنیم تا خداوندا ! وقتی جانهای با ایمان خود را در معرض پاکی معنوی گشوده بر پاکی مقدس تو قرار می‌دهیم، هدیه عید برای تو باشد.

از تمام گناهان و گفتارها و رفتارهای ناشایست گذشته و افکار بد و منحرف و نیت‌های فساد‌آلود خود به سوی تو توبه می کنیم تا اندیشه خود را از بدی‌ها رها کنیم و بدنهای خود را از ناپاکی اشتباهات پاکیزه سازیم تا با ایمانی ناب و تقوایی گشوده بر طاعت تو در برابرت قرار گیریم. پس این توبه را از ما بپذیر و ما را از جمله توبه‌کنندگان قرار بده. آن کسانی که محبت خود را برایشان واجب گردانیده‌ای و بازگشت به طاعت خودت را از ایشان پذیرفته‌ای. ای عادل‌ترین عادلان!

توبه در عقل و باور
مراحل تقوا

توبه نصوح فقط یک فکر نیست که از عقل ما عبور کند و در تصمیم ما جریان پیدا کند. بلکه منظور ما از توبه آن آگاهی است که در مواقع حساس خود را بر شخصیت ما تحمیل کند تا اندیشه‌ای گرم و دلنشین تمام وجود را در برگیرد و آن را به سوی ثبات سوق دهد و این علاوه بر قدرت در معادلات عقل و توازن در محاسبات آینده و بدست دادن پیامدهای مثبت برای سرانجام انسان است.

ولی ما نمی‌توانیم به این منطقه از آگاهی معنوی درونی برسیم، مگر اینکه تو به ما کمک کنی تا در مفاهیم عبودیتی انسانی، ناب و تابع پروردگاری آفریننده و رحیم غرق شویم.

از تو می‌خواهیم نهال ترس عمیق از مجازاتی که در انتظار بندگان گنهکار است را در جان ما بکاری تا در حال و آینده همیشه آن را احساس کنیم تا اینکه مثل خوف در دنیا، خوف در آخرت نیز به حالتی درونی و پویا در وجود ما تبدیل شود. همین طور از تو می‌خواهیم شوق معنوی به پاداشی را که به بندگان پرهیزگار خود وعده داده‌ای در عواطف ما برانگیزی تا بر اثر ترس از مجازات و شوق به پاداش موعود، این احساس به احساس لذت در دعا تبدیل شود. در این دعا از تو می‌خواهیم که مغفرت و رضوان خودت را شامل حال ما بگردانی و از مجازات و زیان نیز به تو پناه می‌بریم و به تو توسل می‌جوئیم که ما را از جمله توبه کنندگانی قرار دهی که توفیق توبه یافته‌اند و توبه ایشان پذیرفته شده است تا از آن جایی محبت خود را برای توبه‌کنندگان قرار داده‌ای به محبت تو نائل شویم و با پذیرش بازگشت دوباره ما به جایگاه طاعت و بندگی سعادتمند گردیم. چرا که تو در تمام معیارهای عدل خود مبنی بر پاداش دادن نیکوکاران عادل‌ترین عادلان هستی.

«اللهم تجاوز عن آبان و أمهاتنا و اهل دینار جمیعاً من سلف بینهم و من غیر إلی یوم القیامه»

در اینجا ما توبه می کنیم تا خداوندا ! وقتی جانهای با ایمان خود را در معرض پاکی معنوی گشوده بر پاکی مقدس تو قرار می‌دهیم، هدیه عید برای تو باشد

همگان نیازمند رضایت تو هستند

پروردگارا! از تو می‌خواهیم که به فضل خودت از ما درگذر و گناهان‌مان را بیامرزی. امّا ما این را فقط برای خودمان نمی‌خواهیم بلکه به یاد پدران و مادران خود نیز هستیم. زیرا همان گونه که از ما خواسته‌ای به خاطر احسان و فضل بی‌نهایتت نیز تو را سپاس گوئیم خودت از ما خواسته‌ای که به خاطر نیکی‌هایشان از آنان سپاسگزاری کنیم. همین‌طور تمام هم‌کیشان خود را نیز یاد می‌کنیم که از طریق ایمان با ایشان مرتبط شده‌ایم. کسانی که پیامبر خود را برای ایشان فرستادی، ولی اینان مدتهاست که مرده‌اند و به سوی تو آمده‌اند تا در برابر تو با حساب خود مواجه شوند و با حکم عادلانه و رحمت گسترده‌ات منتظر سرنوشت خویش می‌باشند.

ما به یاد ایشان هستیم و می‌دانیم که ایشان باز از دست دادن فرصت عمل و تصحیح و جبران اشتباهات و گناهان خود، نیازمند مغفرت و رضوان تو هستند. لذا از تو می‌خواهیم که از ایشان درگذری و آن گونه که از ما درگذشتی و ما را بخشیدی از آنان نیز درگذر و آنان را بیامرز تا در فردای قیامت در سایه ایمان که راز وحدت و یگانگی ماست همگی گردهم آییم و در بهشت سرشار از نعمت تو یکجا گردیم.

«اللهم صل علی محمد و آله کما صلیت علی ملائکتک المقربین وصل علیه و آله کما صلیت علی انبیائک المرسلین وصل علیه و آله کما صلیت علی عبادک الصالحین و أفضل من ذلک یا رب العالمین صلاه‌ تبلّغنا برکتها و ینال‌ها نفعها و یستجاب لها دعاؤنا إنک أکرم من رغب إلیه وأکفی من توکل علیه وأعطی من سئل من فضله وأنت علی کل شیء قدیر».

التزام به خط پیامبر و آل او

صلوات بر محمد و خاندان او که حاملان رسالت و راهیان راه پیامبر و دارای رویکرد به اهداف آن حضرت هستند نشانه وفاداری و التزام است. این درود نشانه ارتباط با پیامبر و خاندان او در خط رسالت است، درست آن گونه که خداوند از ما خواسته است به فرشتگان مقرب او توجه کنیم. آن فرشتگان که خداوند اجرای فرامین خود را در نظام هستی به ایشان سپرده است و آنان غرق در عبادت پروردگار خود هستند و نیز باید پیامبران دیگر را نیز مدنظر قرار دهیم. آن کسانی که با اخلاص تمام و تحمل رنج‌های فراوان در مسیر رسالت الهی گام نهادند.

این صلوات برکات خاصی برای زندگی انسان دارد و مفاهیم ایمانی و دینی حاصل از این اسامی مبارک را به زندگی انسان ارزانی می‌دارد و احساس وفاداری به خداوند و رسالت را در جان ما بر‌می‌انگیزد. سود برکت معنوی حاصل از دعا به زندگی خود ما باز‌می‌گردد، اما خدایا! ما بسیار بیشتر از این تو می‌‌خواهیم. زیرا تو نسبت به امیدواران بسیار کریم و نسبت به حاجت‌مندان بسیار بخشنده و نسبت به رحمت طلبان بسیار رحیم هستی و این درخواست‌ها تو را به دشواری نمی‌اندازد که تو نسبت به هر چیزی توانایی.

تلگرام پرشین وی

زولا بازی کن

ندای ارژنگ

آیسان پرواز

نو عروس

نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
زولا بازی کن

آیسان پرواز

ندای ارژنگ
تصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروفتصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروف
سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!
مهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیباییمهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیبایی
حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!
تیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خریدتیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خرید
خانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کردخانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کرد
تصویری از شلوار عجیب بازیگر زن در جشن تولد شهره سلطانیتصویری از شلوار عجیب بازیگر زن در جشن تولد شهره سلطانی
نامزد سابق شاهزاده هری در مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا سوژه شد!نامزد سابق شاهزاده هری در مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا سوژه شد!
انتشار تصویری از همسر محمد بن‌سلمان در کاخ ولیعهد!انتشار تصویری از همسر محمد بن‌سلمان در کاخ ولیعهد!
ناجا به حضور همسر محسن افشانی در ورزشگاه واکنش نشان دادناجا به حضور همسر محسن افشانی در ورزشگاه واکنش نشان داد
نیکی کریمی با پوششی متفاوت در جشنواره کن ۲۰۱۸نیکی کریمی با پوششی متفاوت در جشنواره کن ۲۰۱۸
عکس دیده نشده از قاسم افشار گوینده فقید اخبار و دخترشعکس دیده نشده از قاسم افشار گوینده فقید اخبار و دخترش
مقصد ماه عسل شاهزاده هری و مگان مارکل ,عروس و داماد مشهور!مقصد ماه عسل شاهزاده هری و مگان مارکل ,عروس و داماد مشهور!
سحری بهنوش بختیاری در غربت (در سفرش به استکهلم سوئد)سحری بهنوش بختیاری در غربت (در سفرش به استکهلم سوئد)
عکس یادگاری نیوشا ضیغمی به همراه همسرشعکس یادگاری نیوشا ضیغمی به همراه همسرش
حاشیه های مراسم ازدواج سلطنتی و باشکوه شاهزاده هری و مگان مارکلحاشیه های مراسم ازدواج سلطنتی و باشکوه شاهزاده هری و مگان مارکل
تصویری از همایون شجریان در کنار خواهرش مژگانتصویری از همایون شجریان در کنار خواهرش مژگان
عکسی از مهران مدیری در کنار شیلا خداداد در یک مهمانیعکسی از مهران مدیری در کنار شیلا خداداد در یک مهمانی
تصویری از تیپ جدید الهام حمیدی در کنسرت محسن یگانهتصویری از تیپ جدید الهام حمیدی در کنسرت محسن یگانه
سحر دولتشاهی و خواهرش در یک مهمانی خصوصیسحر دولتشاهی و خواهرش در یک مهمانی خصوصی
قاسم افشار گوینده معروف خبر درگذشت! + بیوگرافیقاسم افشار گوینده معروف خبر درگذشت! + بیوگرافی
ازدواج پگاه آهنگرانی بازیگر معروف ایرانی علنی شد!ازدواج پگاه آهنگرانی بازیگر معروف ایرانی علنی شد!
بازیگر برنده اسکار از همسر ایرانی‌اش جدا شدبازیگر برنده اسکار از همسر ایرانی‌اش جدا شد
خانم بازیگر دوست قدیمی بازیکن خارجی استقلالخانم بازیگر دوست قدیمی بازیکن خارجی استقلال
تیپ متفاوت و راحت بهنوش بختیاری در اتریشتیپ متفاوت و راحت بهنوش بختیاری در اتریش
بهنوش طباطبایی و انعطاف بدنی فوق العاده اش در تولد ۳۷ سالگی!!بهنوش طباطبایی و انعطاف بدنی فوق العاده اش در تولد ۳۷ سالگی!!
شباهت جالب همسر شفر به بازیگر سریال زی زی گلوشباهت جالب همسر شفر به بازیگر سریال زی زی گلو
تصاویری عجیب و وحشتناک از گور نوزادان در تبریزتصاویری عجیب و وحشتناک از گور نوزادان در تبریز
تصاویری زیبا از بهنوش بختیاری در سوئدتصاویری زیبا از بهنوش بختیاری در سوئد
عکس یهویی و متفاوت بازیگر سریال آوای بارانعکس یهویی و متفاوت بازیگر سریال آوای باران
تصویری زیبا از تولد ۷ سالگی بارانا دختر بنیامین بهادریتصویری زیبا از تولد ۷ سالگی بارانا دختر بنیامین بهادری
جنجالی شدن عکس ترلان پروانه در گوشی فرشاد احمدزادهجنجالی شدن عکس ترلان پروانه در گوشی فرشاد احمدزاده
مدل مانتوی جدید فریبا نادری و تبلیغ او برای طراح آن !مدل مانتوی جدید فریبا نادری و تبلیغ او برای طراح آن !
تصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروفتصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروف
ازدواج‌ های متعدد و کوتاه پسر ۲۷ ساله آقای بازیگر معروفازدواج‌ های متعدد و کوتاه پسر ۲۷ ساله آقای بازیگر معروف
پوشش جالب و متفاوت هومن حاجی عبداللهی و همسرشپوشش جالب و متفاوت هومن حاجی عبداللهی و همسرش
طناز طباطبایی در ویلای شیک و لاکچری اش در تهرانطناز طباطبایی در ویلای شیک و لاکچری اش در تهران
تصویر مرحوم ناصر چشم آذر ،آهنگ‌ساز ایرانی در کنار همسرشتصویر مرحوم ناصر چشم آذر ،آهنگ‌ساز ایرانی در کنار همسرش
مدل موی متفاوت مهدی پاکدل در یک مهمانیمدل موی متفاوت مهدی پاکدل در یک مهمانی
مجری پرحاشیه کشورمان بعد از ۵ سال به تلویزیون بازگشتمجری پرحاشیه کشورمان بعد از ۵ سال به تلویزیون بازگشت
زشت ترین دختر دنیا بعد از عاشق شدن زیبا شدزشت ترین دختر دنیا بعد از عاشق شدن زیبا شد
ماجرای دار زدن نگار ۱۷ ساله در کرج توسط پدر سنگدلماجرای دار زدن نگار ۱۷ ساله در کرج توسط پدر سنگدل
حواشی پوشش جنجالی بازیگران ایرانی در فستیوال‌های جهانیحواشی پوشش جنجالی بازیگران ایرانی در فستیوال‌های جهانی
ژست صمیمانه «کتایون ریاحی» در کنار بدنساز معروفژست صمیمانه «کتایون ریاحی» در کنار بدنساز معروف
تصاویر جدید شهره سلطانی و همسرش و تبریک تولدتصاویر جدید شهره سلطانی و همسرش و تبریک تولد
جشن اولین سالگرد ازدواج هانیه غلامی و همسرشجشن اولین سالگرد ازدواج هانیه غلامی و همسرش
ماجرای عجیب از ازدواج فوتبالیست ها و دختران سینمایی در ایران/تصاویرماجرای عجیب از ازدواج فوتبالیست ها و دختران سینمایی در ایران/تصاویر
سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!
مهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیباییمهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیبایی
اتاق عجیب جنیفر لوپز مادر دوقلوها و خواننده آمریکاییاتاق عجیب جنیفر لوپز مادر دوقلوها و خواننده آمریکایی
ستاره معروف فوتبال با دخترى بزرگتر از خود ازدواج کردستاره معروف فوتبال با دخترى بزرگتر از خود ازدواج کرد
برگزاری مراسم عمامه گذاری سید احمد خمینی در حسینیه جمارانبرگزاری مراسم عمامه گذاری سید احمد خمینی در حسینیه جماران
زن و شوهر شدن بابک حمیدیان و مینا ساداتی در جشن دلتنگیزن و شوهر شدن بابک حمیدیان و مینا ساداتی در جشن دلتنگی
حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!
تیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خریدتیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خرید
فاجعه‌ای بسیار عجیب که «آزاده نامداری» را شوکه کردفاجعه‌ای بسیار عجیب که «آزاده نامداری» را شوکه کرد
پدر شوهر مهناز افشار در مراسم معمم شدن پسر سید حسن خمینیپدر شوهر مهناز افشار در مراسم معمم شدن پسر سید حسن خمینی
ژست بامزه و جالب هیما دختر علی کریمیژست بامزه و جالب هیما دختر علی کریمی
خانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کردخانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کرد
تیپ متفاوت اشکان خطیبی و همسرش در یک مراسمتیپ متفاوت اشکان خطیبی و همسرش در یک مراسم
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
جدیدترین مدل های دکوراسیون برای خانه ، آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق خواب
در پاتایا و آنتالیا چه می گذرد ؟ ایرانیان به دنبال چه هستند ؟
تورهای متنوع باکو با پرواز هفتگی ایران ایر !!
دختر و پسرهای اهل هیجان حتما ببینند !! داغ داغ
چند پیشنهاد ویژه برای خوشحال کردن آنکه دلش مال توست !
چیدمان شیک و طراحی فوق العاده اتاق کودک + تصاویر
مجلل ترین و باشکوه ترین عروسی های ایرانی !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان
انتقاد تند بازیگر خوش رکاب از حضور بازیگران در فیلم‌های مبتذل
مهناز افشار:کار من در سریال گلشیفته تمام شد
تصاویری از شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران
جایگاه و نقش روزه گرفتن در شب اول قبر
تصویری از پوشش متفاوت بهنوش طباطبایی در جشن تولدش
رونمایی از گوشی سامسونگ گلکسی اس لایت لاکچری
تیپ متفاوت خانم بازیگر ایرانی در ماشین پلیس
تصاویری زیبا و دیدنی از موزه فرش پایتخت
بازیگر ۳۳ ساله ای که احساس میانسالی می کند
تصویری از گریم متفاوت و عروس وار خانم بازیگر ایرانی
پانزدهمین جشن نفس با حضور جمعی از هنرمندان در تهران
عروسی مگان مارکل و پرنس هری و واکنش عجیب ما ایرانی‌ها!
پنجمین قسمت ماه عسل ۹۷ | عصبانیت علیخانی از گریه‌ ادامه‌دار مهمان!
سحر دولتشاهی با لباس سربازی در کنار رضا گلزار و امین حیایی!!
انواع فیلترشکن قسطی رسید! + هشدار به خانواده‌ها در خصوص فیلترشکن
فعالیت جدید و متفاوت باراک اوباما و همسرش پس از ریاست‌جمهوری
جزئیات جدید از اجرای محمدرضا گلزار و سریال مهران مدیری
رسیدن جایزه کن به دست جعفر پناهی + دلنوشته مستانه مهاجر
ازدواج پگاه آهنگرانی بازیگر معروف ایرانی علنی شد!
شناخته شدن عامل مسمومیت‌های قارچی اخیر + توصیه های مهم به هموطنان
واکنش یک استاد دانشگاه به اظهارات بهاره افشاری بازیگر تلویزیون!
این دختر ۱۸ ساله، جوان‌ترین نامزد انتخابات ترکیه است!
اختلالات این روزهای اینترنت به‌ دلیل فیلتر تلگرام است؟!
آشتی برادران قاسم‌ خانی و مهران مدیری | خبر آمد خبری در راه است!
عناوین روزنامه‌های امروز سه شنبه۹۷/۳/۱
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۳/۱
دعای روز ششم ماه مبارک رمضان
سرنوشت عجیب زنان و دختران صدام
تصویری جالب از تاکسی پرنده در پاریس
تصویری از همایون شجریان در کنار خواهرش مژگان
واکنش دختر شفر درباره شباهت مادرش به مریم سعادت
بازیگر برنده اسکار از همسر ایرانی‌اش جدا شد
خانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کرد
تصاویری از روی پا ایستادن هانیه دختر فداکار کرمانشاهی
تصاویری عجیب و وحشتناک از گور نوزادان در تبریز
واکنش جالب احسان علیخانی بعد از توبیخش به خاطر تلگرام! + فیلم
فروش دل و جگر لاکچری به قیمت ۷۲۰ هزار تومان
تصویری از بازیگر معروف سینما در استودیو رضا یزدانی
بابک حمیدیان بازیگر معروف هم استقلالی شد !
ماجرای کلیپ رفتار عجیب دیپلمات ایرانی در ترکیه که سوژه شد! + فیلم
انتشار تصویری از همسر محمد بن‌سلمان در کاخ ولیعهد!
تست گریم متفاوت لیلا حاتمی در فیلم جدید کمال تبریزی
ماده مخدر لاکچری برای بچه پولدارها و خوشگذران های شمال شهر!!
بهاره رهنما:از تلگرام می روم و به هیچ عنوان آن رو چک نخواهم کرد!
راهکارهای لاغری و رسیدن به تناسب اندام در ماه مبارک رمضان
چهارمین قسمت برنامه ماه عسل ۹۷ | علیخانی به سراغ اعتیاد رفت!
ماجرای جنجالی تجاوز به آزیا آرجنتو بازیگر زن در جشنواره کن ۲۰۱۸!
مگان مارکل عروس جدید خانواده سلطنتی بریتانیا کیست؟
جزئیات بستری شدن ناصر ملک‌مطیعی در بیمارستان
باران کوثری بازیگر عصبانی نیستم :نوید محمدزاده من را شگفت‌زده می‌کرد!
عناوین روزنامه‌های دوشنبه امروز ۹۷/۲/۳۱
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۲/۳۱
دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان
تصویری از گریم پرویز پرستویی در لس آنجلس-تهران
شباهت جالب همسر شفر به بازیگر سریال زی زی گلو
ماجرای جالب از یک جانباز شیمیایی که مسن ترین زندانی همدان است
تصاویری زیبا از بهنوش بختیاری در سوئد
ماجرای مرد اسیدپاشی که پای چوبه دار می رود
تیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خرید
تصویری از گوهر خیر اندیش روی پوستر «دشمن زن»
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
چیدمان میز ناهارخوری با اصول و قواعد پذیرایی شیک و مدرن ! + تصاویر
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه بهار 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
چهل نما

آیسان پرواز

دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان
دعای روز هفتم ماه مبارک رمضان
انتقاد تند بازیگر خوش رکاب از حضور بازیگران در فیلم‌های مبتذل
انتقاد تند بازیگر خوش رکاب از حضور بازیگران در فیلم‌های مبتذل
مهناز افشار:کار من در سریال گلشیفته تمام شد
مهناز افشار:کار من در سریال گلشیفته تمام شد
تصاویری از شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران
تصاویری از شهرک سینمایی و تلویزیونی ایران
جایگاه و نقش روزه گرفتن در شب اول قبر
جایگاه و نقش روزه گرفتن در شب اول قبر
تصویری از پوشش متفاوت بهنوش طباطبایی در جشن تولدش
تصویری از پوشش متفاوت بهنوش طباطبایی در جشن تولدش
رونمایی از گوشی سامسونگ گلکسی اس لایت لاکچری
رونمایی از گوشی سامسونگ گلکسی اس لایت لاکچری
تیپ متفاوت خانم بازیگر ایرانی در ماشین پلیس
تیپ متفاوت خانم بازیگر ایرانی در ماشین پلیس
رایانمهرامیران پرواز
چهل نما