تاریخ نشر :دوشنبه 18 فوریه 2008سایر خبرهاRSSاشتراک:

شما آن چیزی هستید که باور دارید

شما آن چیزی هستید که باور دارید
جام جم آنلاین: یکی از مهمترین چیزهایی که قادر هستید در خود ایجاد کنید، باور و اعتماد به خود است. باور و اعتماد به این‌که شما در هر زمینه از زندگی‌تان توانایی انجام کارهای مختلف را دارید و نباید هیچ سایه شک و تردیدی بر این باور وجود داشته باشد. در واقع همه انسان‌ها ظرفیت […]

جام جم آنلاین: یکی از مهمترین چیزهایی که قادر هستید در خود ایجاد کنید، باور و اعتماد به خود است. باور و اعتماد به این‌که شما در هر زمینه از زندگی‌تان توانایی انجام کارهای مختلف را دارید و نباید هیچ سایه شک و تردیدی بر این باور وجود داشته باشد. در واقع همه انسان‌ها ظرفیت انجام کارهای فوق‌العاده در زندگی‌شان را دارند، اما بزرگترین مانع برای اکثر افراد، عدم اعتماد و اطمینان به خود است.
برخی افراد آرزو دارند که می‌توانستند کارهای خاصی را انجام دهند، اما فاقد این اطمینان و باور هستند که آنها توانایی انجام آن کارها را دارند.

این باور و اعتماد به نفس است که افراد را در دستیابی به اهدافشان یاری می‌کند. اکثر ما امیدها و آرزوهای بزرگی در سر داریم، اما به خود اجازه می‌دهیم تا شک و تردیدی روی توانایی‌ها و اثربخشی ما سایه بیفکند.

همه ما احساس حقارت و خود کم‌بینی داریم، چون تصور می‌کنیم آنقدرها خوب نیستیم. فکر می‌کنیم به اندازه آدم‌های دیگر خوب نیستیم و آنقدر خوب نیستیم که بتوانیم چیزهایی که در زندگی می‌خواهیم را به دست آوریم.

گاهی احساس می‌کنیم که استحقاق چیزهای خوب را نداریم. حتی اگر سخت کار کنیم و دستاوردهای زیادی در زندگی‌مان داشته باشیم، احساس می‌کنیم که مستحق این موفقیت‌ها نبوده‌ایم.

قانون جهانی باور و اعتماد می‌گوید که ما به هر چه باور داشته باشیم، با احساساتمان تبدیل به واقعیت می‌شود. ما آنچه را می‌بینیم باور نداریم، در عوض آنچه را که باور داریم می‌بینیم. اعتقادات و باورهای ما صفحه دید ما را نسبت به جهان شکل می‌دهد و به هیچ‌ اطلاعاتی که با اعتقادات و باورهای ما سازگار نباشد، اجازه نمی‌دهیم از آن عبور کند. حتی به آن دسته از اعتقاداتمان که کاملا با واقعیت ناسازگارند نیز اجازه دخول داده نمی‌شود. چون واقعیت و حقیقت برای ما همان باورهایمان هستند.

متداول‌ترین و همچنین مضرترین باورها آنهایی هستند که خود محدودکننده هستند. اینها باورهایی در رابطه با خودمان هستند. مثلا این که اعتقاد داشته باشید، نمی‌توانید چیزی را به دست آورید چون آموزش یا پول کافی ندارید.

ممکن است تصور کنید که نمی‌توانید چیزی را به دست آورید چون سن، جنسیت یا نژادتان برای دستیابی به آن مناسب نیست. اکثر این باورها صحیح نیستند و باعث عقب نشستن شما می‌شوند.

واقعیت این است که، شما استحقاق همه چیزهای خوبی را که توانایی به‌دست آوردن آن را از طریق استعداد‌ها و توانایی‌هایتان داشته باشد، دارید. تنها محدودیت برآنچه می‌توانید داشته باشید و دارید، فقدان میل و انگیزه است. اگر شما هدفی داشته باشید و برای به‌دست آوردن آن تلاش لازم را صرف کنید، هیچ‌چیز نمی‌‌تواند شما را از دستیابی به آن منع کند، فقط باید بخواهید و برای آن تلاش کنیم.

برای ایجاد باورهای مثبت باید دقیق تصمیم بگیرید که در آینده به کجا می‌خواهید برسید. هر چه در مورد نتیجه‌ای که می‌خواهید در آینده به‌دست آورید واضح‌تر تصمیم‌گیری کنید، برایتان آسان‌تر خواهد بود که عملکرد‌ها و رفتارهای خود را در کوتاه مدت تغییر دهید و به شما اطمینان خواهد داد که در بلند مدت به آنچه می‌خواستید برسید.

وقتی خیلی دقیق تصمیم گرفتی که چه نوع آدمی می‌خواهید باشید، اولین گام بزرگ برای ایجاد باورهای جدید را برداشته‌اید. برای ادغام باورهای جدیدتان با زندگی خود، باید برای خود مقرراتی تعیین کنید که در همه زمینه‌ها مثل آن فرد رفتار کنید. اگر شروع به رفتار کردن مثل آن فرد موفقی که دوست دارید بشوید بکنید، به‌تدریج ارزش‌ها، کیفیات و خصوصیات شخصیتی او را اتخاذ خواهید کرد و این خصوصیات کم‌کم جزو شخصیت شما خواهند شد.

اگر بتوانید هر روز و در همه موقعیت‌ها مثل آن فرد رفتار کنید، واکنش زنجیره‌ای خواهد داشت. گرایشات و حالت‌هایتان تغییر خواهد کرد و مثبت‌تر خواهد شد.

همین مساله باعث ایجاد باورهایی نیرومند‌تر و مثبت‌تر خواهد شد و این باورهایتان بعد‌ها تاثیری مثبت بر روی ارزش‌هایتان خواهد گذارد.

شما هیچ محدودیتی در توانایی‌هایتان ندارید، مگر آنهایی که خودتان به آن اعتقاد دارید. افراد موفق افرادی غیر عادی و خاص نیستند، هیچ فرقی با شما ندارند، تنها تفاوت آنها این است که باور دارند که قادر به انجام هر کاری هستند. شما خوب هستید و امروز به بعد خود را به بهترین شکل ممکن ببینید و هیچ محدودیتی برای امکانات و توانایی‌هایتان قائل نشوید. وقتی چنین باور و اعتمادی را در خود ایجاد کردید و بر طبق باورهایتان رفتار کردید، آینده‌تان نیز نامحدود خواهد بود.

مترجم: رزیتا شاهرخ‌

عروسی ساز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
چهل نما
مراسم تشییع شهدای آشوب خیابان پاسداران
مراسم تشییع شهدای آشوب خیابان پاسداران
پسری که مانند مرغ تخم می‌گذارد!
پسری که مانند مرغ تخم می‌گذارد!
در هفتمین روز جشنواره فیلم برلین چه گذشت؟
در هفتمین روز جشنواره فیلم برلین چه گذشت؟
کدام کشورها بیش‌ترین کاربران اینستاگرامی را دارند؟
کدام کشورها بیش‌ترین کاربران اینستاگرامی را دارند؟
زلزله هجدک در استان کرمان را لرزاند
زلزله هجدک در استان کرمان را لرزاند
تشییع پیکر شهید خیابان پاسداران؛ محمدحسین حدادیان
تشییع پیکر شهید خیابان پاسداران؛ محمدحسین حدادیان
واکنش کاربران به اظهارات تأسف‌آور لیلا حاتمی در برلین!
واکنش کاربران به اظهارات تأسف‌آور لیلا حاتمی در برلین!
مهم‌تری راز صدام فاش شد!
مهم‌تری راز صدام فاش شد!
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز