تاریخ نشر :سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۸۶مشاهده : 62سایر خبرهاRSSاشتراک:

قانونی کردن ازدواج همجنس‌بازان در آمریکا

قانونی کردن ازدواج همجنس‌بازان در آمریکا
قانونی کردن ازدواج همجنس‌بازان در آمریکا معضلات بسیاری را در سیستم قضایی و چرخه اجتماعی ایجاد کرده است که این کشور را از ارائه راه‌حلی برای رفع آن درمانده کرده است. بعد از تصویب مشروعیت ازدواج همجنس‌گرایان در بعضی ایالات آمریکا و از جمله ماساچوست در سال ۲۰۰۴ عده زیادی از این افراد با رفتن […]

قانونی کردن ازدواج همجنس‌بازان در آمریکا معضلات بسیاری را در سیستم قضایی و چرخه اجتماعی ایجاد کرده است که این کشور را از ارائه راه‌حلی برای رفع آن درمانده کرده است.

بعد از تصویب مشروعیت ازدواج همجنس‌گرایان در بعضی ایالات آمریکا و از جمله ماساچوست در سال ۲۰۰۴ عده زیادی از این افراد با رفتن به این ایالات به طور رسمی و قانونی ازدواج خود را ثبت کرده و این حرکت را نشانه‌ای از دموکراسی و آزادی حاکم بر جامعه آمریکا نامیده و با افتخار در برابر دوربین‌ها ظاهر شدند.

در مدت زمان کمی بعد از شروع این روند معضلات و مشکلات بسیاری در سیستم قضایی و جامعه آمریکا ایجاد شده که می تواند عواقب وخیمی را برای بنیان‌های اجتماعی در این کشور در پی داشته باشد.

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن‌پست، زمانی که ازدواج ۳ ساله، خانمی ۴۴ ساله با زن دیگری به سرانجام نرسید او گمان می‌کرد که به راحتی از او جدا شده، اموال خود را تقسیم می‌کنند و مشترکاً سرپرستی فرزندان را به عهده خواهند گرفت. اما شریک زندگی او خواستار حضانت مستقل بچه‌ها و انتقال آنان به خارج از ایالت ماساچوست بود. در جلسات دادگاه هر دو ادعاهای مشابهی را داشتند: «بچه‌ها باید مال من باشند. من مادر آنها هستم.»

قضات دادگاه‌های خانواده در آمریکا به طور سنتی در بحث حضانت، متمایل به رجحان مادران نسبت به پدران بودند. اما مشکل زمانی ایجاد شده که هر دو نفر والدین زن بوده یا هیچکدام زن نباشند. قضات ایالت ماساچوست از سال ۲۰۰۴ و زمان اقامه اولین دعوای زنان و مردان همجنس‌گرا برای طلاق – که تنها ۷ ماه پس از قانونی شدن ازدواج هم‌جنسگرایان در این ایالت رخ داد – با این مشکل روبرو شدند.

حدود ۱۰ هزار نفر مرد و زن همجنس‌گرا بعد از تصویب قانون با شادی فراوان با یکدیگر ازدواج کرده‌ بودند. این ایالت آمار تعداد طلاق‌ها در مورد این افراد را ثبت نمی‌کند اما وکلا و کارشناسان خانواده معتقدند که تاکنون ده‌ها مورد از طلاق هم‌جنسگرایان رخ داده است. عده‌ای که قصد طلاق داشتند به زودی متوجه شدند که تروما و ضربات بعد از طلاق با مشکلات مالی و حقوقی جوانب بسیار پیچیده‌ای به خود می‌گیرد. مانعی که در بحث طلاق زوج‌های عادی و غیر همجنس وجود ندارد.

«جویس کافمن»، یک وکیل طلاق در بوستون که وکالت چندین پرونده ازدواج هم‌جنسگرایان را برعهده داشته است می‌گوید: یکی از مزایای ازدواج امکان طلاق است. اما برای بسیاری از زوج‌های همجنس این مزیت به مشکلی پیچیده و پرهزینه تبدیل شده است چرا که تا پیش از این نیز هیچ تجربه‌ و سابقه‌ای قضایی و اجتماعی در این زمینه موجود نبوده است.

در پرونده پزشکی که فوقاً به آن اشاره شد وی و زن همزیستش هر کدام مادر ۲ فرزندی شدند که اسپرم آن توسط یک اهدا‌کننده به آنها داده شده بود و سپس فرزند دیگری را به فرزندخواندگی پذیرفتند. از نظر بیولوژیکی این کودکان خواهر و برادر ناتنی هستند و از نظر قانونی برادر کامل.

در حالی که طرفین دعوا هر کدام استدلالات خود را دارند یک دادگاه خانواده در بوستون حکمی منحصر‌به‌فرد را صادر کرده است که برابر آن هر کدام از زن‌ها می‌تواند نیمی از هفته را در خانه و با فرزندان بگذارند.

برای زوج‌های هم‌جنس طلاق می‌تواند در نهایت امری ویرانگر باشد. بعضی از معافیت‌های مالیاتی پرداخت نفقه شامل حال زوج‌های غیر هم‌جنس می‌شود در صورتی که سازمان‌های مالیاتی داخلی ازدواج هم‌جنسگرایان را به رسمیت نشناخته و این مزایا را شامل حال آنان نمی‌دانند. این در حالی است که مسئله نفقه حتی در مورد ازدواج مردان با یکدیگر نیز وجود دارد.

«مایکل» مردی ۴۲ ساله و اهل بوستون است که از طرف دادگاه اجازه افشای جزئیات ازدواجش را ندارد. وی ۱۷ سال پیش با هم‌زیست خود که بسیار بزرگتر از وی و مردی پولدار بود آشنا شد او بدون هیچ درآمد و پشتوانه مالی پس از آزادی ازدواج با این مرد پولدار ازدواج کرد و هم‌اکنون قصد جدا شدن دارد و مشکلات آنها نیز از زمان مالکیت کارخانه‌ها و خانه‌های مرد پولدار در نقاط مختلف جهان آغاز شد.

مزایای بازنشستگی که به راحتی در مورد طلاق زوج‌های غیرهمجنس اعمال می‌شود در مورد زوج‌های هم‌جنس باید نقداً بوده و مالیات زیادی را نیز دارا می‌باشد.

«دیوید اپلی» وکیل طلاق زنان همجنس‌گرا می‌گوید: «قانون به طلاق مردان همجنس به عنوان غریبه‌ها نگاه می‌کند. آنها نمی‌توانند بدون پرداخت مالیات، اموالی را به یکدیگر انتقال دهند چه این معامله معوض باشد و چه به صورت رایگان.»

این در حالی است که وکلای زیادی هم به دلیل پیچیدگی‌های پرونده‌ها و نبود راه‌حل از پذیرفتن پرونده‌های هم‌جنسگرایان خودداری کرده و آن عده نیز که پرونده‌ها را می‌پذیرند به‌ندرت موفق به یافتن راه‌حل می‌شوند.

بعضی قضات در ماساچوست هم ‌اکنون بحث تقسیم اموال براساس طول مدت ازدواج را مطرح کرده‌اند.

«الیزابت زلدین» که چند پرونده طلاق هم‌جنس‌بازان را داشته است می‌گوید: «اگر زوجی برای ۲۵ سال در ماساچوست با هم زندگی کرده باشند سرمایه‌هایشان بین آنها نصف می‌شود. اما افرادی که زیر ۳ سال با هم زندگی کرده‌اند را نمی‌شود مانند آنها قضاوت کرد عده‌ زیادی از قضات هم متمایل به همین کار هستند.»

نقطه کور رسیدگی دادگاهها بحث حضانت کودکان بوده است. در سال ۱۹۹۶ کنگره آمریکا قانون حمایت از ازدواج را تصویب کرد و «بیل‌کلینتون» رئیس جمهور وقت نیز آن را امضا کرد که براساس آن هیچ ایالتی ملزم به شناسایی ازدواج همجنس‌گرایان ایالت دیگر نبوده و بنابراین نمی‌توانند طلاق آنها را نیز ثبت کنند.

براساس قوانین ماساچوست کلیه ساکنان این ایالت می‌توانند با هم ازدواج کنند. بعد از این قانون در سال ۲۰۰۴ دو مرد از ایالت رودآیلند بلافاصله به ماساچوست رفته و در حالی ازدواج کردند که قوانین ایالت رودآیلند در مورد چنین ازدواج‌هایی ساکت است. نهایتاً دادگاه عالی رودآیلند رأی داد که دادگاه‌های این ایالت صلاحیت طلاق همجنس‌گرایان را ندارند.

یکی از این دو می‌گوید: «هیچ راه دیگری برای طلاق ندارم غیر از اینکه به ماساچوست بروم. اقامت بگیرم و سپس یک سال صبر کنم تا اجازه طلاق بیابم.»

این تعارضات قانونی در بحث حضانت کودکان از ایالت به ایالت دیگری نیز دیده شده و به شدت روند جدا شدن این دسته زوج‌ها را با مشکل روبرو می‌کند.

تلگرام پرشین وی

زولا بازی کن

ندای ارژنگ

آیسان پرواز

نو عروس

نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
زولا بازی کن

آیسان پرواز

ندای ارژنگ
مدل مانتوی جدید فریبا نادری و تبلیغ او برای طراح آن !مدل مانتوی جدید فریبا نادری و تبلیغ او برای طراح آن !
تصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروفتصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروف
حواشی پوشش جنجالی بازیگران ایرانی در فستیوال‌های جهانیحواشی پوشش جنجالی بازیگران ایرانی در فستیوال‌های جهانی
سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!
مهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیباییمهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیبایی
حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!
بازداشت همسر محسن افشانی با گریم مردانه در ورزشگاه آزادی!!بازداشت همسر محسن افشانی با گریم مردانه در ورزشگاه آزادی!!
تیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خریدتیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خرید
تصویری از شلوار عجیب بازیگر زن در جشن تولد شهره سلطانیتصویری از شلوار عجیب بازیگر زن در جشن تولد شهره سلطانی
ناجا به حضور همسر محسن افشانی در ورزشگاه واکنش نشان دادناجا به حضور همسر محسن افشانی در ورزشگاه واکنش نشان داد
نیکی کریمی با پوششی متفاوت در جشنواره کن ۲۰۱۸نیکی کریمی با پوششی متفاوت در جشنواره کن ۲۰۱۸
نامزد سابق شاهزاده هری در مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا سوژه شد!نامزد سابق شاهزاده هری در مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا سوژه شد!
عکس دیده نشده از قاسم افشار گوینده فقید اخبار و دخترشعکس دیده نشده از قاسم افشار گوینده فقید اخبار و دخترش
سحری بهنوش بختیاری در غربت (در سفرش به استکهلم سوئد)سحری بهنوش بختیاری در غربت (در سفرش به استکهلم سوئد)
عمل جراحی ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهور آمریکا!عمل جراحی ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهور آمریکا!
عکس یادگاری نیوشا ضیغمی به همراه همسرشعکس یادگاری نیوشا ضیغمی به همراه همسرش
مقصد ماه عسل شاهزاده هری و مگان مارکل ,عروس و داماد مشهور!مقصد ماه عسل شاهزاده هری و مگان مارکل ,عروس و داماد مشهور!
تصویری از تیپ جدید الهام حمیدی در کنسرت محسن یگانهتصویری از تیپ جدید الهام حمیدی در کنسرت محسن یگانه
قاسم افشار گوینده معروف خبر درگذشت! + بیوگرافیقاسم افشار گوینده معروف خبر درگذشت! + بیوگرافی
سحر دولتشاهی و خواهرش در یک مهمانی خصوصیسحر دولتشاهی و خواهرش در یک مهمانی خصوصی
واکنش بهناز جعفری در جشنواره کن به سوءاستفاده‌های جنسی در سینماواکنش بهناز جعفری در جشنواره کن به سوءاستفاده‌های جنسی در سینما
عکسی از مهران مدیری در کنار شیلا خداداد در یک مهمانیعکسی از مهران مدیری در کنار شیلا خداداد در یک مهمانی
خانم بازیگر دوست قدیمی بازیکن خارجی استقلالخانم بازیگر دوست قدیمی بازیکن خارجی استقلال
حاشیه های مراسم ازدواج سلطنتی و باشکوه شاهزاده هری و مگان مارکلحاشیه های مراسم ازدواج سلطنتی و باشکوه شاهزاده هری و مگان مارکل
تیپ متفاوت و راحت بهنوش بختیاری در اتریشتیپ متفاوت و راحت بهنوش بختیاری در اتریش
بهنوش طباطبایی و انعطاف بدنی فوق العاده اش در تولد ۳۷ سالگی!!بهنوش طباطبایی و انعطاف بدنی فوق العاده اش در تولد ۳۷ سالگی!!
عکس یهویی و متفاوت بازیگر سریال آوای بارانعکس یهویی و متفاوت بازیگر سریال آوای باران
وحشت بیل گیتس از اطلاعات زیاد ترامپ درباره ظاهر دخترش!!وحشت بیل گیتس از اطلاعات زیاد ترامپ درباره ظاهر دخترش!!
شباهت جالب همسر شفر به بازیگر سریال زی زی گلوشباهت جالب همسر شفر به بازیگر سریال زی زی گلو
هفتمین سالگرد ازدواج لاله اسکندری و ساسان فیروزیهفتمین سالگرد ازدواج لاله اسکندری و ساسان فیروزی
تصویری زیبا از تولد ۷ سالگی بارانا دختر بنیامین بهادریتصویری زیبا از تولد ۷ سالگی بارانا دختر بنیامین بهادری
جنجالی شدن عکس ترلان پروانه در گوشی فرشاد احمدزادهجنجالی شدن عکس ترلان پروانه در گوشی فرشاد احمدزاده
مدل مانتوی جدید فریبا نادری و تبلیغ او برای طراح آن !مدل مانتوی جدید فریبا نادری و تبلیغ او برای طراح آن !
ازدواج‌ های متعدد و کوتاه پسر ۲۷ ساله آقای بازیگر معروفازدواج‌ های متعدد و کوتاه پسر ۲۷ ساله آقای بازیگر معروف
پوشش جالب و متفاوت هومن حاجی عبداللهی و همسرشپوشش جالب و متفاوت هومن حاجی عبداللهی و همسرش
طناز طباطبایی در ویلای شیک و لاکچری اش در تهرانطناز طباطبایی در ویلای شیک و لاکچری اش در تهران
تصویر مرحوم ناصر چشم آذر ،آهنگ‌ساز ایرانی در کنار همسرشتصویر مرحوم ناصر چشم آذر ،آهنگ‌ساز ایرانی در کنار همسرش
مدل موی متفاوت مهدی پاکدل در یک مهمانیمدل موی متفاوت مهدی پاکدل در یک مهمانی
تصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروفتصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروف
مجری پرحاشیه کشورمان بعد از ۵ سال به تلویزیون بازگشتمجری پرحاشیه کشورمان بعد از ۵ سال به تلویزیون بازگشت
زشت ترین دختر دنیا بعد از عاشق شدن زیبا شدزشت ترین دختر دنیا بعد از عاشق شدن زیبا شد
ماجرای دار زدن نگار ۱۷ ساله در کرج توسط پدر سنگدلماجرای دار زدن نگار ۱۷ ساله در کرج توسط پدر سنگدل
ژست صمیمانه «کتایون ریاحی» در کنار بدنساز معروفژست صمیمانه «کتایون ریاحی» در کنار بدنساز معروف
حواشی پوشش جنجالی بازیگران ایرانی در فستیوال‌های جهانیحواشی پوشش جنجالی بازیگران ایرانی در فستیوال‌های جهانی
تصاویر جدید شهره سلطانی و همسرش و تبریک تولدتصاویر جدید شهره سلطانی و همسرش و تبریک تولد
جشن اولین سالگرد ازدواج هانیه غلامی و همسرشجشن اولین سالگرد ازدواج هانیه غلامی و همسرش
ماجرای عجیب از ازدواج فوتبالیست ها و دختران سینمایی در ایران/تصاویرماجرای عجیب از ازدواج فوتبالیست ها و دختران سینمایی در ایران/تصاویر
اتاق عجیب جنیفر لوپز مادر دوقلوها و خواننده آمریکاییاتاق عجیب جنیفر لوپز مادر دوقلوها و خواننده آمریکایی
ستاره معروف فوتبال با دخترى بزرگتر از خود ازدواج کردستاره معروف فوتبال با دخترى بزرگتر از خود ازدواج کرد
برگزاری مراسم عمامه گذاری سید احمد خمینی در حسینیه جمارانبرگزاری مراسم عمامه گذاری سید احمد خمینی در حسینیه جماران
سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!
زن و شوهر شدن بابک حمیدیان و مینا ساداتی در جشن دلتنگیزن و شوهر شدن بابک حمیدیان و مینا ساداتی در جشن دلتنگی
مهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیباییمهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیبایی
پدر شوهر مهناز افشار در مراسم معمم شدن پسر سید حسن خمینیپدر شوهر مهناز افشار در مراسم معمم شدن پسر سید حسن خمینی
فاجعه‌ای بسیار عجیب که «آزاده نامداری» را شوکه کردفاجعه‌ای بسیار عجیب که «آزاده نامداری» را شوکه کرد
حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!
ژست بامزه و جالب هیما دختر علی کریمیژست بامزه و جالب هیما دختر علی کریمی
تیپ متفاوت اشکان خطیبی و همسرش در یک مراسمتیپ متفاوت اشکان خطیبی و همسرش در یک مراسم
تصاویر جالب و دیدنی از بهنوش بختیاری در آلمانتصاویر جالب و دیدنی از بهنوش بختیاری در آلمان
شباهت زیاد ساره بیات بازیگر عاشقانه به مادرششباهت زیاد ساره بیات بازیگر عاشقانه به مادرش
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
جدیدترین مدل های دکوراسیون برای خانه ، آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق خواب
در پاتایا و آنتالیا چه می گذرد ؟ ایرانیان به دنبال چه هستند ؟
تورهای متنوع باکو با پرواز هفتگی ایران ایر !!
دختر و پسرهای اهل هیجان حتما ببینند !! داغ داغ
چند پیشنهاد ویژه برای خوشحال کردن آنکه دلش مال توست !
چیدمان شیک و طراحی فوق العاده اتاق کودک + تصاویر
مجلل ترین و باشکوه ترین عروسی های ایرانی !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
دعای روز ششم ماه مبارک رمضان
سرنوشت عجیب زنان و دختران صدام
تصویری جالب از تاکسی پرنده در پاریس
تصویری از همایون شجریان در کنار خواهرش مژگان
واکنش دختر شفر درباره شباهت مادرش به مریم سعادت
بازیگر برنده اسکار از همسر ایرانی‌اش جدا شد
خانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کرد
تصاویری از روی پا ایستادن هانیه دختر فداکار کرمانشاهی
تصاویری عجیب و وحشتناک از گور نوزادان در تبریز
واکنش جالب احسان علیخانی بعد از توبیخش به خاطر تلگرام! + فیلم
فروش دل و جگر لاکچری به قیمت ۷۲۰ هزار تومان
تصویری از بازیگر معروف سینما در استودیو رضا یزدانی
بابک حمیدیان بازیگر معروف هم استقلالی شد !
ماجرای کلیپ رفتار عجیب دیپلمات ایرانی در ترکیه که سوژه شد! + فیلم
انتشار تصویری از همسر محمد بن‌سلمان در کاخ ولیعهد!
تست گریم متفاوت لیلا حاتمی در فیلم جدید کمال تبریزی
ماده مخدر لاکچری برای بچه پولدارها و خوشگذران های شمال شهر!!
بهاره رهنما:از تلگرام می روم و به هیچ عنوان آن رو چک نخواهم کرد!
راهکارهای لاغری و رسیدن به تناسب اندام در ماه مبارک رمضان
چهارمین قسمت برنامه ماه عسل ۹۷ | علیخانی به سراغ اعتیاد رفت!
ماجرای جنجالی تجاوز به آزیا آرجنتو بازیگر زن در جشنواره کن ۲۰۱۸!
مگان مارکل عروس جدید خانواده سلطنتی بریتانیا کیست؟
جزئیات بستری شدن ناصر ملک‌مطیعی در بیمارستان
باران کوثری بازیگر عصبانی نیستم :نوید محمدزاده من را شگفت‌زده می‌کرد!
عناوین روزنامه‌های دوشنبه امروز ۹۷/۲/۳۱
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۲/۳۱
دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان
تصویری از گریم پرویز پرستویی در لس آنجلس-تهران
شباهت جالب همسر شفر به بازیگر سریال زی زی گلو
ماجرای جالب از یک جانباز شیمیایی که مسن ترین زندانی همدان است
تصاویری زیبا از بهنوش بختیاری در سوئد
ماجرای مرد اسیدپاشی که پای چوبه دار می رود
تیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خرید
تصویری از گوهر خیر اندیش روی پوستر «دشمن زن»
راه های کاهش سردرد روزه داران
مراسم تشییع پیکر حسین شهاب بازیگر ایرانی با حضور هنرمندان
تصاویری از عروس های سریال پدر سالار در برنامه نیما کرمی
تصویری از یک کافی شاپ عجیب و غریب به نام کافه مرگ
نامزد سابق شاهزاده هری در مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا سوژه شد!
واکنش اصغر فرهادی و پرویز پرستویی به درخشش جعفر پناهی در جشنواره کن
مقصد ماه عسل شاهزاده هری و مگان مارکل ,عروس و داماد مشهور!
تصاویری از اولین کنسرت موسیقی که در فضا اجرا شد!!
در سومین قسمت از برنامه محبوب ماه عسل علیخانی چه گذشت؟
واکنش حیاتی به ارتباط کناره‌گیری‌ قاسم افشار با حوادث سال ۸۸!
عکسی از مهران مدیری در کنار شیلا خداداد در یک مهمانی
روش‌های جدید استخدام معلم | جذب دیپلم ها در آموزش و پرورش!!
احسان علیخانی مجری ماه عسل به خاطر فیلتر تلگرام توبیخ شد!؟
معرفی برندگان جشنواره فیلم کن |سه رخ جعفر پناهی برنده بهترین فیلمنامه
حاشیه های مراسم ازدواج سلطنتی و باشکوه شاهزاده هری و مگان مارکل
عناوین روزنامه‌های امروز یکشنبه ۹۷/۲/۳۰
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۲/۳۰
دعای روز چهارم ماه مبارک رمضان
بازیگر سریال «خانه سبز»: دیگر حال و حوصله بازیگری را ندارم!
تصاویر معنوی از ماه مبارک رمضان در کشورهای مختلف جهان
تصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروف
خانم بازیگر دوست قدیمی بازیکن خارجی استقلال
تصاویری متفاوت از فوران وحشتناک آتشفشان کیلاویا
مادر فداکار سنگ شکن مهمان برنامه ماه عسل شد
خواننده ترانه‌ی ماندگار «باروبارو» درگذشت
روحانی که مجری ماه عسل شیفته اش بود
عکس یهویی و متفاوت بازیگر سریال آوای باران
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
چیدمان میز ناهارخوری با اصول و قواعد پذیرایی شیک و مدرن ! + تصاویر
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه بهار 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
چهل نما

آیسان پرواز

دعای روز ششم ماه مبارک رمضان
دعای روز ششم ماه مبارک رمضان
سرنوشت عجیب زنان و دختران صدام
سرنوشت عجیب زنان و دختران صدام
تصویری جالب از تاکسی پرنده در پاریس
تصویری جالب از تاکسی پرنده در پاریس
تصویری از همایون شجریان در کنار خواهرش مژگان
تصویری از همایون شجریان در کنار خواهرش مژگان
واکنش دختر شفر درباره شباهت مادرش به مریم سعادت
واکنش دختر شفر درباره شباهت مادرش به مریم سعادت
بازیگر برنده اسکار از همسر ایرانی‌اش جدا شد
بازیگر برنده اسکار از همسر ایرانی‌اش جدا شد
خانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کرد
خانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کرد
تصاویری از روی پا ایستادن هانیه دختر فداکار کرمانشاهی
تصاویری از روی پا ایستادن هانیه دختر فداکار کرمانشاهی
رایانمهرامیران پرواز
چهل نما