تاریخ نشر :یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۶مشاهده : 59سایر خبرهاRSSاشتراک:

“مد” شدن طلاق توافقی در ایران

“مد” شدن طلاق توافقی در ایران
جام جم آنلاین: تازه ترین آمارهای اعلام شده از سوی مقامهای رسمی کشور، حکایت از یک رویداد تکان دهنده و تلخ در جامعه ایران دارد:” طلاق توافقی” در حال تبدیل شدن به یک “مد” در میان خانواده ها است و دیگر، جدا شدن زن و مرد از یکدیگر قبیح تلقی نمی شود. خبرگزاری ایسنا در […]

جام جم آنلاین: تازه ترین آمارهای اعلام شده از سوی مقامهای رسمی کشور، حکایت از یک رویداد تکان دهنده و تلخ در جامعه ایران دارد:” طلاق توافقی” در حال تبدیل شدن به یک “مد” در میان خانواده ها است و دیگر، جدا شدن زن و مرد از یکدیگر قبیح تلقی نمی شود. خبرگزاری ایسنا در این زمینه به نقل از معاون قضایی رییس کل دادگستری تهران گزارش داد: ۸۲ درصد طلاق‌های کشور در سال ۸۵ توافقی بوده است.
دکتر محمد اسحاقی معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان نیز در گفت وگو با خبرگزاری مهر، افزایش طلاق های توافقی را موضوعی نگران کننده در جامعه دانست و خواستار بازنگری اصولی این امر در دادگاهها و سیستم قضایی کشور شد.

آمارهای یادشده بیش از هر چیز، نمایانگر شکسته شدن قبح طلاق در بین زنان و مردان ایرانی است. شاخص‌های مهم اینگونه طلاق، مسایل اقتصادی، مسایل خانوادگی و مشکلات رفتاری، جسمی و جنسی،‌ اعتیاد، فقر و مانند آن است اما بیش از هر چیز نشان از آگاهی لازم افراد از یکدیگر پیش از ازدواج دارد. پس از ازدواج نیز اینگونه زن و شوهرهای جوان به سراغ راحت ترین گزینه یعنی طلاق توافقی می روند، بدون آنکه به پیامدهای آن و قبح اجتماعی آن بیندیشند.

بنا به آمارها، بیشتر طلاق‌ها در پنج سال اول زندگی رخ می‌دهد، یعنی درست در دوره‌ای که زن و مرد هنوز به شناخت درستی از هم نرسیده‌اند.

انگار دیگر طلاق فقط برای بچه‌ها زشت است

“همه می‌دونن که بچه طلاقم، اما چون مثل خودم با این اوصاف زیاده، چندان تنها نیستم. دو ساله که با مادرم زندگی می‌کنم و بابام دیگه سوراغمون نمی‌یاد، توافق کردن که دیگه با هم کاری نداشتن باشن، من ماله مامانم باشم و مامانم از مهریه‌ش بگذره! مامانم می‌گه اگه با بابات سر زندگی کردن توافق نداشتیم، حداقل سر طلاق به توافق رسیدیم. اما کاش همه چیز به همین توافق تموم می‌شد، من دوازده سالمه، اما نگاه و رفتار مردم رو که مثل خنجر به قلبمون می‌ره رو می‌فهمم، چه برسه به مامانم! تا آخر هفته باید این خونه رو خالی کنیم، اما هنوز جایی پیدا نکردیم؛ به یه زن تنها و یه پسربچه خونه نمی‌دن، ‌اونم وقتی مطلقه باشه! عوضش بابام الان داره با نامزدش خونه جدید شونو نقاشی می‌کنه و بهشون خوش می‌گذره! ”

اینها، اظهارات یک فرزند خانواده طلاق است، اما او در این سرنوشت تلخ تنها نیست. اگر خوب به اطراف خود دقت کنید، می بینید این روزها هر کسی برای خودش یا اطرافیانش حداقل یکبار شاهد طلاق بوده است: خاله‌ای، عمه‌ای، دختر عمویی، دوستی، حتی پدر، مادر، برادری، خواهری و یا خودش!

دامنه طلاق به عنوان امری که گفته می‌شود «هیچ حلالی در نزد خدا منفورتر از آن نیست» از معدود موارد یک دهه پیش جامعه ایران بود اما حالا با آمارهای تکان دهنده پشت دیوار خانه‌ها قرار گرفته است.

اگر این روزها تعداد عروسی‌ها در بین فامیل‌ها کم شده،‌ اگر دختران و پسران ۳۰ ساله و ۳۵ ساله حتی خواب ازدواج را هم نمی‌بینند، اگر بچه‌های کوچک ما به جای چگونگی تحکیم بنیان خانواده با مبانی حقوق زن برای گرفتن مهریه و نفقه و … بیشتر آشنا می‌شوند، همه و همه زنگ‌هایی است که سال‌هاست برای ما به صدا درآمده و ما انگارنمی‌شنویم و به این چیزها عادت کرده‌ایم.

طلاق و مطلقه بودن تا چند سال پیش یکی از بدترین سرنوشت‌های یک زوج به شمار می‌رفت‌؛ اما انگار پوست ما در برابر این زخم‌ عمیق، بی احساس شده است، انگار تعداد زنانی که این اقدام را کاملا در جهت آزادی تلقی می‌کنند و همراه با مردانشان، بهایی به پیوند گسسته شده و عواقب آن برای خود، فرزندان و البته جامعه نمی‌دهند و یا نمی‌دانند که باید بهایی بدهند، بیشتر شده است!

به گزارش ایسنا، در نظر سنجی‌های پیمایشی دانشجویان، آمارهای نگران کننده از افسردگی در بین کودکان طلاق فراوانی بیشتری دارد، تا پدر و مادرهای طلاق گرفته! کودکانی که تکیه به خانواده تنها امید آن‌ها برای ورود به این دنیای پرفراز و نشیب بوده و حالا همین تکیه‌گاه، مثل دیواری بر سرشان فرو ریخته است!

وقتی فرهنگ تغییر می کند

قدیم‌ترها و بزرگان فامیل، کوچکترها را از اختلاف و بداخلاقی در خانواده‌هاشان نهی می‌کردند، چرا که می‌دانستند یک اختلاف و طلاق در خانواده و خاندانشان همان سیب خرابی است که همه سیب‌های جعبه را خراب می‌کند، اما حالا دیگر پای بزرگترها از خانواده‌های هسته‌ای روزگار ما بریده شده، دیگر پدرها و مادرها کمتر در زندگی دختر و پسرشان وارد می‌شوند و حتی آن‌ها را به طلاق تشویق هم می‌کنند.

در بسیاری از موارد طلاق توافقی و بی دردسر تبدیل به نوعی رفتار روشنفکری شده است.

آرین منش ـ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ـ چندی پیش و پس از اعلام آخرین آمار طلاق و ازدواج در شش ماهه اول سال جاری، تاکید کرد که ریختن قبح طلاق مهم‌ترین عامل افزایش آن در جامعه است.
وی بر این باور است که پایین آمدن قبح طلاق، هزینه‌های متارکه را نیز پایین آورده است.

وی گفت: متاسفانه گسستن پیوند مقدس زناشویی به دلیل مشکلاتی کوچک و یا بزرگ به طلاق می‌انجامد و حتی برخی آشنایان و نزدیکان زن و مرد را تشویق هم می‌کنند.

ابراهیم رضوانی ـ مدیر کل امور اجتماعی استانداری تهران ـ نیز در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به افزایش طلاق‌های توافقی در چند سال گذشته تصریح کرد: افزایش طلاق توافقی ناشی از افزایش طلاق در جامعه است. بسیاری از زوج‌ها با مشاهده طلاق‌هایی با دلایل مختلف در اطرافشان، همواره خود را در آستانه این اتفاق می‌دانند و حتی در بسیاری از موارد طلاق توافقی و بی دردسر تبدیل به نوعی رفتار روشنفکری شده است.

رضوانی تاکید کرد: طلاق توافقی علت طلاق نیست، بلکه یکی از روش‌های طلاق است که به هیچ وجه پسندیده نیست.

از سوی دیگر، اسحاقی معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان ، تغییر قوانین و سیستم قضایی کشور را در گسترش طلاق های توافقی، مقصر می داند و معتقد است با سهل شدن شرایط طلاق توافقی، مسیر و سیستم آسانی در این راه فراروی خانواده های جوان قرار گرفته و عملا، باعث ازدیاد طلاق در جامعه شده است.

وی به خبرگزاری مهر گفت: زمانی که زوجین با توافق یکدیگر تصمیم به جدایی می گیرند با شرایط بسیار سهل و در مدت زمانی کوتاه از یکدیگر جدا می شوند و در دادگاهها نیز تلاش چندانی برای منصرف نمودن زوجین از تصمیم خود انجام نمی شود.

به گفته معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان، قضات دادگاه خانواده در مواجهه با توافق زوجین برای جدایی به سرعت وارد عمل می شوند و رای را صادر می کنند. در نتیجه، چنین برخوردهایی با این مقوله باعث شده تا با شرایطی مواجه شویم که بیش از دو سوم طلاق ها توافقی باشد.

اسحاقی خاطرنشان کرد: شرع مقدس اسلام بر ازدواج آسان و بر سخت اجرا شدن طلاق تاکید کرده اما این امر در جامعه در حال حاضر بر عکس شده است.

وی با تاکید بر اینکه در فرایند طلاق نباید تسریع ایجاد کرد، افزود : مسیر طلاق باید به منظور اتخاذ تصمیم و انتخاب صحیح از سوی زوجین به گونه ای منطقی و عقلانی طی شود.

معاون مطالعات و تحقیقات سازمان ملی جوانان خاطر نشان کرد : سیستم قضائی باید نگاه ویژه ای به مقوله افزایش طلاق داشته باشد، و روند طلاق ها را دادگاهها مورد بازنگری قرار دهند و نسبت به امر وقوع طلاق توافقی به عنوان یک امر نگران کننده توجه کنند.

باید چاره ای اندیشید

علت هر چه باشد، حقیقت آن است که ماهیت طلاق و اثرات منفی و مخرب آن در خانواده و جامعه نه تنها کم نشده؛ بلکه دامنه گسترده تری را نیز در بر گرفته است. اگر در خانواده‌های گسترده دیروز، زن یا مرد پس از مدتی طرد شدن از سوی خانواده دوباره ازدواج می‌کردند و فرزندانشان در این مدت به دست مادربزرگ و پدربزرگ، عمه، خاله و دایی بزرگ می‌شدند، امروز اوضاع کاملا فرق کرده است.

اگر چه گفته می‌شود قبح طلاق در چند سال اخیر در جامعه ما ریخته است، اما هنوز هم بیشترین آسیب از محل این واقعه نامیمون به زنان مطلقه وارد می‌شود

زن و مرد پس از طلاق؛ انگار قله‌ای عظیم را فتح کرده‌اند و داستان اختلافات و گرفتن طلاق را برای دوستان بارها و بارها با افتخار تعریف می‌کنند و در این میان هیچ آینده‌ای برای فرزندان و آینده و نگرش آن‌ها و خانواده‌ای که از هم می‌پاشد و خبرش به چندین و چند خانواده دیگر می‌رسد، روشن نیست!

انگار هیچ ارگان و نهادی نیست که به این مساله توجه کند که بخش عمده طلاق‌ها ناشی از نبود شناخت زن و شوهر در سال‌های اول است و بهترین راه جلوگیری که همان آموزش قبل و بعد از ازدواج است، اما متاسفانه ارگان و سازمان‌های متولی در این حوزه بسیار ضعیف و محدود عمل می‌کنند.

بیشتر بار ننگ روی دوش زنان است

اگر چه گفته می‌شود قبح طلاق در چند سال اخیر در جامعه ما ریخته است، اما هنوز هم بیشترین آسیب از محل این واقعه نامیمون به زنان مطلقه وارد می‌شود.

هنوز هم تعداد زنانی که پس از ازدواج اول و طلاق، تنها و یا با فرزند خود زندگی می‌کنند، بسیار بیشتر از مردان جداشده است؛ چرا که بیشتر مردان در همان روزهای اول پس از طلاق به فکر ازدواج بعدی هستند و ظرف مدت کوتاهی، زندگی جدید را شروع می‌کنند.

دکتر انور صمدی راد ـ استاد دانشگاه و آسیب‌شناسی ـ در گفت‌وگو با ایسنا، ‌خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد زنان مطلقه مورد نظرسنجی دارای فرزند، نسبت به آینده فرزندان خود نگرانی زیادی دارند، ۳۳ درصد این زنان عنوان کرده‌اند که فرزندانشان به خاطر طلاق در حد «زیاد» و «بسیار زیاد» احساس حقارت می‌کنند، همچنین ۸۸ درصد این زنان که فرزند دختر داشته‌اند، نگران آینده فرزند خود در ازدواج مجدد هستند و ۷۹ درصد همین زنان نسبت به آینده و تنهایی خود احساس نگرانی زیادی می‌کنند.

وی تاکید دارد که ۷۰ درصد زنان مطلقه وجود باورهای غلط و قضاو‌ت‌های تنگ نظرانه مردم را نسبت به طلاق و زنان مطلقه، عامل اصلی ناامنی و دوری آن‌ها از دیگران و روابط عادی و فامیلی تلقی می‌کنند.

این محقق که تحقیق خود را روی ۵۴۴ نفر از زنان هرگز ازدواج نکرده، دختران واقع در گروه سنی ۵۵ ــ ۲۸ ساله و زنان در حال حاضر بدون همسر بر اثر طلاق و فوت شوهر انجام داده است، تاکید می‌کند که ۵۵ درصد این زنان مطلقه، از طعنه‌ها و متلک‌های اهالی محل معذب بوده و حدود ۶۶ درصد در معرض انواع سوء‌نیت‌ها و آزارهای دیگران واقع شده‌اند و صدمه دیده‌اند، به گونه‌ای که ۸۷ درصد این زنان میزان امنیت اجتماعی خود را «کم» و یا «هیچ» می‌دانند.

در بیشتر موارد مردان زیادی، پس از ازدواج همه علت‌های طلاق را به گردن همسر خود می‌اندازند و متاسفانه جامعه نیز این ذهنیت غلط را هنوز به همراه دارد که زنان ناسازگاری بیشتری دارند و اگر زنی طلاق گرفت، حتما خطاکار بوده است و مرد گناهی نداشته، مگر این که خلاف این اتهام ثابت شود.

اگر چه قبح طلاق در جامعه ریخته، اما هنوز هم زنان مطلقه برای اجاره مسکن، اقامت تنها یا با فرزند خود در هتل‌ها، مهمانسراها و حتی حضور در مجالس میهمانی دچار همان نگاه مردسالارانه هستند.

از سوی دیگر، مراکز مشاوره و بعضا کلانتری‌ها در مرحله اول، ‌دادگاه‌ها در مرحله بعدی و دفاتر ثبت طلاق در مرحله نهایی چرخه کامل طلاق قرار دارند؛ به عبارتی اگر کارایی مراکز مشاوره و کارگاه‌های آموزشی آن قدر کافی و به اندازه باشد، بخش قابل توجهی از زوج‌ها در همان مراحل اولیه، تمایل به طلاق پیدا نمی‌کنند و اختلاف در همان ابتدا حل می‌شود، اما متاسفانه این چرخه ناقص و معیوب است و زوج‌ها یا پس از مشاجره و کلانتری کارشان به دادگاه می‌رسد و یا بدون طی این مراحل، یک راست به سمت دادگاه می‌روند و این مساله گویای غفلت بزرگ ماست.

تلگرام پرشین وی

زولا بازی کن

ندای ارژنگ

آیسان پرواز

نو عروس

نظر خود را بنویسید-نظرات کاربران (۰)
زولا بازی کن

آیسان پرواز

ندای ارژنگ
خانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کردخانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کرد
دختر ایرانی که مهمان ویژه عروسی سلطنتی مگان و هری بود!دختر ایرانی که مهمان ویژه عروسی سلطنتی مگان و هری بود!
ازدواج پگاه آهنگرانی بازیگر معروف ایرانی علنی شد!ازدواج پگاه آهنگرانی بازیگر معروف ایرانی علنی شد!
عکسی جدید از خوشگذرانی نازنین بیاتی در خارجعکسی جدید از خوشگذرانی نازنین بیاتی در خارج
تیپ مریم امیرجلالی در سالن زیبایی در کنار دوستانشتیپ مریم امیرجلالی در سالن زیبایی در کنار دوستانش
مدل ایرانی که می خواهد با کریستیانو رونالدو ازدواج کندمدل ایرانی که می خواهد با کریستیانو رونالدو ازدواج کند
بازیگر پیشکسوتی که سر سفره افطار همسرش را از دست دادبازیگر پیشکسوتی که سر سفره افطار همسرش را از دست داد
مهاجرت شهاب حسینی به آمریکا و تاسیس کمپانی فیلمسازی!مهاجرت شهاب حسینی به آمریکا و تاسیس کمپانی فیلمسازی!
دیدار گلشیفته فراهانى با خواهرش شقایق پس از سال ها!دیدار گلشیفته فراهانى با خواهرش شقایق پس از سال ها!
تیپ عجیب و متفاوت آزاده زارعی بازیگر سریال آوای بارانتیپ عجیب و متفاوت آزاده زارعی بازیگر سریال آوای باران
خانم بازیگر: جوانی ام را نگذاشتم تا در ۴۳ سالگی رایگان کار کنمخانم بازیگر: جوانی ام را نگذاشتم تا در ۴۳ سالگی رایگان کار کنم
تصاویری از هنرمندان معروف در مراسم تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعیتصاویری از هنرمندان معروف در مراسم تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعی
تیپ شاهزاده هری و همسرش مگان در اولین حضور سلطنتی!تیپ شاهزاده هری و همسرش مگان در اولین حضور سلطنتی!
تصویری از سفره افطار آقای رئیس جمهور و همسرشتصویری از سفره افطار آقای رئیس جمهور و همسرش
تیپ متفاوت و اروپایی بهنوش بختیاری در مونیختیپ متفاوت و اروپایی بهنوش بختیاری در مونیخ
تصویری از همایون شجریان در کنار خواهرش مژگانتصویری از همایون شجریان در کنار خواهرش مژگان
بازیگر برنده اسکار از همسر ایرانی‌اش جدا شدبازیگر برنده اسکار از همسر ایرانی‌اش جدا شد
پنجمین قسمت ماه عسل ۹۷ | عصبانیت علیخانی از گریه‌ ادامه‌دار مهمان!پنجمین قسمت ماه عسل ۹۷ | عصبانیت علیخانی از گریه‌ ادامه‌دار مهمان!
جزئیات درگذشت و تشییع سید مصطفی موسوی مجری معروف تلویزیون!جزئیات درگذشت و تشییع سید مصطفی موسوی مجری معروف تلویزیون!
لیانا دخترِ مهناز افشار در آغوش ایرج طهماسب مجری محبوبلیانا دخترِ مهناز افشار در آغوش ایرج طهماسب مجری محبوب
تبریک سالگرد ازدواج بابک جهانبخش به همسر دومشتبریک سالگرد ازدواج بابک جهانبخش به همسر دومش
گفتگوی جذاب علیخانی با فرهاد ایرانی و همسرش مهسا در ماه عسلگفتگوی جذاب علیخانی با فرهاد ایرانی و همسرش مهسا در ماه عسل
جشن تولد ۵۹ سالگی ایرج طهماسب در کنار همسر و دخترانش!جشن تولد ۵۹ سالگی ایرج طهماسب در کنار همسر و دخترانش!
تصویری از پوشش متفاوت بهنوش طباطبایی در جشن تولدشتصویری از پوشش متفاوت بهنوش طباطبایی در جشن تولدش
جشن تولد چهار نفره شایلی محمودی همسر دوم بنیامین بهادریجشن تولد چهار نفره شایلی محمودی همسر دوم بنیامین بهادری
تصاویری عجیب و وحشتناک از گور نوزادان در تبریزتصاویری عجیب و وحشتناک از گور نوزادان در تبریز
بازیگران سریال محبوب پایتخت را در کنار همسرانشان ببینید!بازیگران سریال محبوب پایتخت را در کنار همسرانشان ببینید!
عکس مدلینگ جدید صحرا مشایخی ( نوه استاد جمشید مشایخی)عکس مدلینگ جدید صحرا مشایخی ( نوه استاد جمشید مشایخی)
واکنش دختر شفر درباره شباهت مادرش به مریم سعادتواکنش دختر شفر درباره شباهت مادرش به مریم سعادت
تصویری از گریم متفاوت و عروس وار خانم بازیگر ایرانیتصویری از گریم متفاوت و عروس وار خانم بازیگر ایرانی
تصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروفتصاویری زیبا از عروس شدن بازیگر زن معروف
خانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کردخانم بازیگر سینما و تلویزیون از همسرش رونمایی کرد
تصویری زیبا از تولد ۷ سالگی بارانا دختر بنیامین بهادریتصویری زیبا از تولد ۷ سالگی بارانا دختر بنیامین بهادری
جنجالی شدن عکس ترلان پروانه در گوشی فرشاد احمدزادهجنجالی شدن عکس ترلان پروانه در گوشی فرشاد احمدزاده
مدل مانتوی جدید فریبا نادری و تبلیغ او برای طراح آن !مدل مانتوی جدید فریبا نادری و تبلیغ او برای طراح آن !
ازدواج‌ های متعدد و کوتاه پسر ۲۷ ساله آقای بازیگر معروفازدواج‌ های متعدد و کوتاه پسر ۲۷ ساله آقای بازیگر معروف
تیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خریدتیپ متفاوت ترانه علیدوستی به همراه دخترش حنا در یک مرکز خرید
انتشار تصویری از همسر محمد بن‌سلمان در کاخ ولیعهد!انتشار تصویری از همسر محمد بن‌سلمان در کاخ ولیعهد!
پوشش جالب و متفاوت هومن حاجی عبداللهی و همسرشپوشش جالب و متفاوت هومن حاجی عبداللهی و همسرش
مهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیباییمهناز افشار و دخترش لیانا در کنار دریا + مهناز افشار و خواهرش در سالن زیبایی
طناز طباطبایی در ویلای شیک و لاکچری اش در تهرانطناز طباطبایی در ویلای شیک و لاکچری اش در تهران
تصویر مرحوم ناصر چشم آذر ،آهنگ‌ساز ایرانی در کنار همسرشتصویر مرحوم ناصر چشم آذر ،آهنگ‌ساز ایرانی در کنار همسرش
مدل موی متفاوت مهدی پاکدل در یک مهمانیمدل موی متفاوت مهدی پاکدل در یک مهمانی
دختر ایرانی که مهمان ویژه عروسی سلطنتی مگان و هری بود!دختر ایرانی که مهمان ویژه عروسی سلطنتی مگان و هری بود!
مجری پرحاشیه کشورمان بعد از ۵ سال به تلویزیون بازگشتمجری پرحاشیه کشورمان بعد از ۵ سال به تلویزیون بازگشت
ماجرای دار زدن نگار ۱۷ ساله در کرج توسط پدر سنگدلماجرای دار زدن نگار ۱۷ ساله در کرج توسط پدر سنگدل
زشت ترین دختر دنیا بعد از عاشق شدن زیبا شدزشت ترین دختر دنیا بعد از عاشق شدن زیبا شد
ازدواج پگاه آهنگرانی بازیگر معروف ایرانی علنی شد!ازدواج پگاه آهنگرانی بازیگر معروف ایرانی علنی شد!
سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!سولماز حصاری و جشن تولد لاکچری ۳۶ سالگی اش!
حواشی پوشش جنجالی بازیگران ایرانی در فستیوال‌های جهانیحواشی پوشش جنجالی بازیگران ایرانی در فستیوال‌های جهانی
ژست صمیمانه «کتایون ریاحی» در کنار بدنساز معروفژست صمیمانه «کتایون ریاحی» در کنار بدنساز معروف
عکسی جدید از خوشگذرانی نازنین بیاتی در خارجعکسی جدید از خوشگذرانی نازنین بیاتی در خارج
نامزد سابق شاهزاده هری در مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا سوژه شد!نامزد سابق شاهزاده هری در مراسم ازدواج سلطنتی بریتانیا سوژه شد!
تصاویر جدید شهره سلطانی و همسرش و تبریک تولدتصاویر جدید شهره سلطانی و همسرش و تبریک تولد
جشن اولین سالگرد ازدواج هانیه غلامی و همسرشجشن اولین سالگرد ازدواج هانیه غلامی و همسرش
تیپ مریم امیرجلالی در سالن زیبایی در کنار دوستانشتیپ مریم امیرجلالی در سالن زیبایی در کنار دوستانش
ماجرای عجیب از ازدواج فوتبالیست ها و دختران سینمایی در ایران/تصاویرماجرای عجیب از ازدواج فوتبالیست ها و دختران سینمایی در ایران/تصاویر
حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!حاشیه های مراسم تشییع پیکر قاسم افشار و وداع آخر همکارانش با او!
اتاق عجیب جنیفر لوپز مادر دوقلوها و خواننده آمریکاییاتاق عجیب جنیفر لوپز مادر دوقلوها و خواننده آمریکایی
ستاره معروف فوتبال با دخترى بزرگتر از خود ازدواج کردستاره معروف فوتبال با دخترى بزرگتر از خود ازدواج کرد
به آسانی و فوری پولدار شوید ! بدون نیاز به صرف زمان و هزینه
جدیدترین مدل های دکوراسیون برای خانه ، آشپزخانه ، پذیرایی ، اتاق خواب
در پاتایا و آنتالیا چه می گذرد ؟ ایرانیان به دنبال چه هستند ؟
تورهای متنوع باکو با پرواز هفتگی ایران ایر !!
دختر و پسرهای اهل هیجان حتما ببینند !! داغ داغ
چند پیشنهاد ویژه برای خوشحال کردن آنکه دلش مال توست !
چیدمان شیک و طراحی فوق العاده اتاق کودک + تصاویر
مجلل ترین و باشکوه ترین عروسی های ایرانی !!!
شیک ترین و جدیدترین مدل های لباس عروس , سفره عقد , آرایش عروس و ...
عکس های ساناز سعیدی بازیگر نقش مامان صدیقه در بچه مهندس
حادثه تلخ در حاشیه مراسم تشییع مرحوم ملک مطیعی!
مراسم ازدواج هنرپیشه معروف هالیوود و خانم تهیه کننده با داشتن سه فرزند!!
دهمین برنامه ماه عسل| بحران سی سالگی احسان علیخانی چگونه گذشت؟
فریبا متخصص بازیگر شهرزاد : فتحی سریالش را تلخ تمام نمی‌کند!
آزادی حمید صفت خواننده رپ از زندان و خوشحالی مادرش
هشدار درباره خطرناک بودن بازکردن تلگرام با فیلترشکن!
مهناز افشار در مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی | او بادیگارد داشت؟
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۳/۷
عناوین روزنامه‌های امروز دوشنبه ۹۷/۳/۷
دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان
تیپ متفاوت و قدیمی احسان علیخانی در کنار مادرش
هومن سیدی در فیلم رامبد جوان بازی می کند
سکه‌های یادبود جام جهانی ۲۰۱۸ رونمایی شد
لاشه یک موجود مرموز در ساحل راسیلی در جنوب ولز پیدا شد
تصاویری از فوران آتشفشان هاوایی بعد از سه هفته
مشت زنی سخنگوی کاخ سفید به صورت بازیگر هالیوودی
حمید گودرزی به سریال “ستایش ۳” پیوست
تصویری از عموپورنگ در منزل مرحوم «ناصر ملک مطیعی»
همبازی شدن امین حیایی و پسرش برای اولین بار در سینما
چرا در رمضان نباید زولبیا و بامیه خورد؟
تصاویری از هنرمندان معروف در مراسم تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعی
معاون رئیس جمهور شدن بهنوش بختیاری !
انتقاد تند پرستویی از مهران مدیری و صدا و سیما در تشییع ملک مطیعی
مهاجرت شهاب حسینی به آمریکا و تاسیس کمپانی فیلمسازی!
مهناز افشار , پریناز ایزدیار و … در مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی
مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی با حضور گسترده هنرمندان و مردم!
خبر آناهیتا درگاهی از سرقت تندیس بازیگری ملک مطیعی از منزل دخترش!
تصاویری از مراسم عروسی با شکوه زن طراح لبنانی با یک میلیاردر!
حمید صفت در برنامه ماه عسل علیخانی بعد از آزادیش از زندان؟!
روایتی تلخ از لحظات آخر زندگی مرحوم ناصر ملک‌مطیعی!
عکس مدلینگ جدید صحرا مشایخی ( نوه استاد جمشید مشایخی)
سندروم سیندرلا , سندرمی خطرناک در کمین دختران جوان ایرانی!!
اولین تصاویر از آغاز مراسم تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعی | کاش با حسرت نمی رفت!
جزئیات بستری شدن جعفر پناهی کارگردان معروف در بیمارستان
واکنش دردناک امیر علی پسر ناصر ملک مطیعی به مرگ پدرش!
عناوین روزنامه‌های امروز یکشنبه ۹۷/۳/۶
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۷/۳/۶
دعای روز یازدهم ماه مبارک رمضان
گفتگو با مهران رجبی بازیگر پر کار ماه مبارک رمضان
تبریک سالگرد ازدواج بابک جهانبخش به همسر دومش
امین حیایی و محمدرضا گلزار با لباس بودایی در چین
تصویری از پسر سیدحسن خمینی در لباس روحانیت
نخستین عکس همسر ولیعهد عربستان منتشر شد
تصویری از سفره افطار آقای رئیس جمهور و همسرش
ماجرای خوردن گوشت گربه در جنوب ایران
هوتن شکیبا به افتتاح جنجالی استخر واکنش نشان داد
جانور گیاه خواری که مانند انسان‌ها اثر انگشت دارد
خانم بازیگر: جوانی ام را نگذاشتم تا در ۴۳ سالگی رایگان کار کنم
رئیس جمهور آمریکا نامه ای پر از غلط املایی به رهبر کره شمالی نوشت
دیدار گلشیفته فراهانى با خواهرش شقایق پس از سال ها!
تسلیت بهاره رهنما و همسرش برای مرگ ناصر خان ملک مطیعی!
رمز و راز نهفته در سبک پوشش متفاوت ملکه انگلیس چیست؟!!
واکنش اصغر فرهادی به فوت ناصر ملک‌مطیعی ستاره سینمای ایران
تصویری دیدنی از ناصر ملک مطیعی و مهران مدیری در پشت صحنه دورهمی!
جدیدترین تغییر کنکور سراسری ۹۸ اعلام شد!
بهروز وثوقی به درگذشت ناصر ملک‌ مطیعی چه واکنشی نشان داد؟
عکسی جدید و دیدنی از نیوشا ضیغمی و دخترش لنا
واکنش های متفاوت به درگذشت ملک‌مطیعی | از مهناز افشار و گلزار تا رامبدجوان و …
بیانیه کمیسیون مشترک برجام که بدون آمریکا برگزار شد!
واکنش های تند عرب نیا , حاجی عبداللهی و سهیلی به درگذشت ملک مطیعی
با پارتیشن اداری چگونه محیط کار دوستانه خلق کنیم ؟
بهترین محصولات مراقبت از پوست تالگو مخصوص خانمها و آقایون
چیدمان میز ناهارخوری با اصول و قواعد پذیرایی شیک و مدرن ! + تصاویر
در سال جدید نگران کسب درآمد نباشید | کسب درآمد عالی
ویژه بهار 97 | امسال را متفاوت تجربه کنید
چهل نما

آیسان پرواز

عکس های ساناز سعیدی بازیگر نقش مامان صدیقه در بچه مهندس
عکس های ساناز سعیدی بازیگر نقش مامان صدیقه در بچه مهندس
حادثه تلخ در حاشیه مراسم تشییع مرحوم ملک مطیعی!
حادثه تلخ در حاشیه مراسم تشییع مرحوم ملک مطیعی!
مراسم ازدواج هنرپیشه معروف هالیوود و خانم تهیه کننده با داشتن سه فرزند!!
مراسم ازدواج هنرپیشه معروف هالیوود و خانم تهیه کننده با داشتن سه فرزند!!
دهمین برنامه ماه عسل| بحران سی سالگی احسان علیخانی چگونه گذشت؟
دهمین برنامه ماه عسل| بحران سی سالگی احسان علیخانی چگونه گذشت؟
فریبا متخصص بازیگر شهرزاد : فتحی سریالش را تلخ تمام نمی‌کند!
فریبا متخصص بازیگر شهرزاد : فتحی سریالش را تلخ تمام نمی‌کند!
آزادی حمید صفت خواننده رپ از زندان و خوشحالی مادرش
آزادی حمید صفت خواننده رپ از زندان و خوشحالی مادرش
هشدار درباره خطرناک بودن بازکردن تلگرام با فیلترشکن!
هشدار درباره خطرناک بودن بازکردن تلگرام با فیلترشکن!
مهناز افشار در مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی | او بادیگارد داشت؟
مهناز افشار در مراسم تشییع ناصر ملک مطیعی | او بادیگارد داشت؟
رایانمهرامیران پرواز
چهل نما