تاریخ نشر :سه شنبه 22 ژانویه 2008سایر خبرهاRSSاشتراک:

پولدارها کوپن نگیرند

پولدارها کوپن نگیرند
«شهروندانی که از درآمد متناسب برخوردارند کوپن نگیرند.» مدیرکل بسیج اقتصادی وزارت بازرگانی از دهک بالای جامعه خواست در توزیع عمومی کالابرگ مرحله سیزدهم شرکت نکنند تا دولت اقشار کم درآمد آسیب پذیر را مورد حمایت قرار دهد به عبارت دیگر پولدارها کوپن نگیرند تا اقشار آسیب پذیر که هنوز به طور کامل شناسایی نشده […]

«شهروندانی که از درآمد متناسب برخوردارند کوپن نگیرند.» مدیرکل بسیج اقتصادی وزارت بازرگانی از دهک بالای جامعه خواست در توزیع عمومی کالابرگ مرحله سیزدهم شرکت نکنند تا دولت اقشار کم درآمد آسیب پذیر را مورد حمایت قرار دهد به عبارت دیگر پولدارها کوپن نگیرند تا اقشار آسیب پذیر که هنوز به طور کامل شناسایی نشده اند از یارانه دولتی استفاده کنند.

جواد اسماعیلی ضمن تشریح توزیع کالابرگ های مرحله سیزدهم برای تامین قند و شکر، روغن و برنج خانوارهای روستایی، عشایری و شهری در سال ۸۷، توضیحاتی درباره نحوه توزیع کالابرگ ارائه کرد.

وی با بیان اینکه توزیع کالابرگ های مرحله سیزدهم در تهران از روز گذشته در مراکز پستی کشور آغاز شده و تا ۱۶ اسفندماه در گروه بندی های مشخص ادامه خواهد داشت، گفت؛ خانوار های پنج نفره از یکم تا هفتم بهمن به مدت شش روز، خانوار های چهارنفره از هشتم تا ۱۷ بهمن، خانوار های سه نفره از هشتم تا ۲۸ بهمن، خانوار های دونفره از ۲۹ تا چهار اسفند، خانوار های یک نفره از پنجم تا هشتم اسفند و نیز خانوار های شش و هفت نفره از ۱۱ تا ۱۴ اسفند و خانوار های هشت نفره به بالا هم از ۱۵ تا ۱۶ اسفندماه می توانند با مراجعه به دفاتر پستی و خدمات پستی نسبت به دریافت کوپن اقدام کنند.

اسماعیلی همچنین درباره مدارک مورد نیاز برای دریافت کوپن گفت؛ برای دریافت کوپن به همراه داشتن اصل شناسنامه، سرکوپن، کارت ملی یا شماره ملی الزامی است و چنانچه افراد مراجعه کننده این مدارک را به همراه نداشته باشند از دادن کالابرگ به آنها معذور خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه شهروندان علاوه بر مدارک مذکور باید فرم مخصوص دریافت کالابرگ را نیز باید با دقت پر کنند، افزود؛ امکان تمدید زمان تحویل کالابرگ وجود دارد بنابراین شهروندان عجله یی برای گرفتن کالابرگ نداشته و از ازدحام بپرهیزند، قطعاً در صورت نیاز زمان آن تمدید می شود.

وی درباره هزینه دریافت کوپن نیز گفت؛ برای هر نفر شهری ۵۰۰ تومان و برای هر خانوار روستایی و عشایری نیز ۵۰۰ تومان هزینه مورد نیاز است.

مدیرکل بسیج اقتصادی وزارت بازرگانی همچنین درباره نحوه اصلاح سرکوپن ها نیز توضیح داد؛ شهروندانی که به دلیل ازدواج فرزند، تولد، فوتی، انتقال و غیره به اصلاح سرکوپن نیاز دارند با مراجعه به بسیج سازندگی در تهران و پرداخت ۴۰۰ تومان هزینه سرکوپن جدید خود را دریافت کنند.

اسماعیلی در ادامه از شهروندانی که از درآمد متناسب با زندگی خود برخوردارند درخواست کرد نسبت به دریافت سرکوپن و کالابرگ اقدام نکنند تا دولت هر چه بیشتر اقشار کم درآمد و آسیب پذیر را مورد حمایت قرار دهد.

وی با بیان اینکه دریافت سرکوپن هیچ ارزش اداری ندارد تاکید کرد که در این دوره هم به فرزندان چهارم خانواده هایی که فرزند چهارم آنها پس از تاریخ ۲۶ دی ۷۲ متولد شده باشند کالابرگ تعلق نمی گیرد.

اسماعیلی همچنین با اشاره به تصویب نشدن طرح توزیع کالابرگ در شهر های زیر ۱۰۰ هزار نفر عنوان کرد؛ طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی توزیع کالابرگ به صورت سراسری بوده و محدودیتی برای هیچ شهری وجود ندارد.

البته در بودجه سال ۸۶ مقرر شده بود که مبلغ ۱۳ هزار و ۳۸۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال بابت تامین کالاهای یارانه یی کالابرگی به ساکنان روستاها و شهرهایی با جمعیت کمتر از یکصدهزار نفر و نیز محرومان شناسایی شده در سایر شهرها اختصاص یابد که با تصویب طرح مجلس مبنی بر اصلاح توزیع کالابرگ محدودیت توزیع برداشته شد.

عروسی ساز

آیسان پرواز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
چهل نما
مراسم یادبود جان‌باختگان هواپیمای تهران-یاسوج
مراسم یادبود جان‌باختگان هواپیمای تهران-یاسوج
حمایت یکتا ناصر از لیلا حاتمی
حمایت یکتا ناصر از لیلا حاتمی
چهره بدون گریم مهشید جوادی بازیگر نقش مارال سریال آنام!
چهره بدون گریم مهشید جوادی بازیگر نقش مارال سریال آنام!
تماس صوتی ایمو فیلتر شد!
تماس صوتی ایمو فیلتر شد!
التماس دعای نسرین مقانلو برای پدرش!
التماس دعای نسرین مقانلو برای پدرش!
عکس جنجالی یک کودک برای پدرش دردسر ساز شد!
عکس جنجالی یک کودک برای پدرش دردسر ساز شد!
دختر چادری رضاخان!
دختر چادری رضاخان!
پوستر متفاوت سریال گلشیفته منتشر شد!
پوستر متفاوت سریال گلشیفته منتشر شد!
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز