تاریخ نشر :سه شنبه 19 فوریه 2008سایر خبرهاRSSاشتراک:

گواهینامه‌ هوشمند از ماه آینده

گواهینامه‌ هوشمند از ماه آینده
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: ارایه گواهینامه‌های هوشمند که مطابق با آخرین استانداردهای بین‌المللی است از اسفند‌ماه به صورت پایلوت در کرج آغاز می‌شود. به گزارش فارس، سردار سید‌کمال هادیان‌فر امروز در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی ناجا در جمع خبرنگاران افزود: ارایه گواهینامه هوشمند توسط ناجا به شدت پیگیری می‌شود و […]

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: ارایه گواهینامه‌های هوشمند که مطابق با آخرین استانداردهای بین‌المللی است از اسفند‌ماه به صورت پایلوت در کرج آغاز می‌شود.

به گزارش فارس، سردار سید‌کمال هادیان‌فر امروز در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی ناجا در جمع خبرنگاران افزود: ارایه گواهینامه هوشمند توسط ناجا به شدت پیگیری می‌شود و در این راستا نیز مشکلات اجرای این طرح رفع شده و اجرای مرحله پایلوت ارایه آن از اسفندماه در کرج اجرایی می‌شود.

وی گفت: جنس گواهینامه‌های هوشمنداز مواد pvc است و کلیه هویت شخص اعم از کد‌ملی نیز در آن ثبت شده و در پشت آن نیز ویژگی‌های تمام گواهینامه اعم از موتورسیکلت، پایه دوم و پایه یکم تجمیع و استفاده صاحب آن از هر کدام از گواهینامه ها مشخص است

* دستورالعمل تبدیل مسافر‌کش‌های شخصی به تاکسی به تاکسیرانی ابلاغ شد

—————————————————————————————
سردار هادیان فر با اشاره به مصوبه دولت در جهت تبدیل مسافر‌برهای شخصی به تاکسی در سال ۸۷ گفت: دستورالعمل اجرایی آن به سازمان تاکسیرانی ابلاغ شده است و در اجرای این دستورالعمل سازمان تاکسیرانی تائید صلاحیت رانندگان مسافرکش شخصی تا صدور کارنامه‌ تاکسیرانی را انجام داده و سپس معرفی نامه‌ای جهت تبدیل خودروی آنها به تاکسی به پلیس راهور می دهد.

وی ادامه داد: خودروهای مدل سال ۸۲ به بالا می تواند بدون هیچ مشکلی از مسافرکش شخصی تبدیل به تاکسی شوند و خودروهای زیر مدل ۸۲ از سوی تاکسیرانی در طرح جایگزینی تبدیل می شوند. اما خودروهای مدل ۷۰ و قبل از آن فرسوده محسوب می‌شوند و نمی‌توانند به تاکسی تبدیل شوند.

*داشتن چراغ سقف و بغل نویسی خودروهای آژانس اجباری است
————————————————————————-
سردار هادیان فر با اشاره به لزوم داشتن چراغ سقف و بغل‌نویسی جهت خودروهای آژانس‌ها گفت: این خودروها نیز باید حتما از نوار شطرنجی در درب موتور جلو و صندوق عقب خودرو استفاده کنند و نصب علائم متحرک شطرنجی خلاف محسوب شده و پلیس و اتحادیه با آن برخورد می‌کنند.

وی با بیان اینکه مجوز ارائه ۴۵ هزار کارت سوخت به آژانس‌ها و مسافر‌کش‌ها توسط دولت صادر‌ شده است گفت: تا امروز ۵۴۴ کارت سوخت جهت این خودروها صادر شد که به دلیل نقص اطلاعات و مدارک ۱۱۸ هزار کارت باطل شد و ۳۴۰ هزار ۶۶۷ کارت سوخت نیز تحویل رانندگان آژانس و مسافرکش‌های شخصی شد.

وی گفت: هم‌اکنون به دلیل اشباح خودروهای مسافرکش شخصی و آژانس در استان‌ها آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان رضوی، قزوین و گلستان اطلاعات جدید از این استان‌ها وارد نمی‌شود.

* ۲۰ هزار و ۳۱۹ نفر در تصادفات جاده‌ای ۱۰ ماهه کشته شدند
——————————————————————-
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به کشته شدن ۲۴ هزارو ۶۰ نفر در تصادفات رانندگی ۱۰ ماهه سال ۸۵ گفت: در ۱۰ ماهه سال ۸۶، ۲۰ هزار و ۳۱۹ نفر در تصادفات جاده‌ای کشته شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۳ هزار و ۷۴۱ نفر کاهش با ۵/۱۵ درصد کاهش مواجه است.

وی گفت: در زمینه مجروحان تصادفات جاده‌ای نیز در سال ۸۵، ۲۴۰ هزارو ۴۸۰ نفر در تصادفات رانندگی مصدوم شدند که این رقم در سال ۸۶ به ۲۱۵ هزار و ۲۶ نفر رسید که در این زمینه با کاهش ۶/۱۰ درصدی مواجه بوده‌ایم.
* ۲۹ میلیون ۳۰۵ هزار گواهینامه رانندگی در کشور وجود دارد
——————————————————————-
سردار هادیان فر در ادامه با اشاره به وجود ۲۹ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۴۰۶ فقره انواع گواهینامه رانندگی در کشور گفت: در سال گذشته ۲ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۲۸۳ فقره گواهینامه رانندگی در کشور صادر شده است که این رقم با افزایش ۱۹ درصدی در ۱۰ ماهه سال ۸۶ به ۳ میلیون ۳۰۵ هزار ۴۰۶ فقره رسیده است.

عروسی ساز

مدیسه

نو عروس

تورهای نوروز 97

رایانمهر

تلگرام پرشین وی

مدیسه
چهل نما
واکنش کاربران به اظهارات تأسف‌آور لیلا حاتمی در برلین!
واکنش کاربران به اظهارات تأسف‌آور لیلا حاتمی در برلین!
مهم‌تری راز صدام فاش شد!
مهم‌تری راز صدام فاش شد!
برف و باران در راه است | وضعیت منطقه دنا نامساعد
برف و باران در راه است | وضعیت منطقه دنا نامساعد
معاینه چشم سهیلا جورکش توسط وزیر بهداشت
معاینه چشم سهیلا جورکش توسط وزیر بهداشت
واکنش مدیرعامل آسمان به پیدا شدن جعبه سیاه آی تی آر!
واکنش مدیرعامل آسمان به پیدا شدن جعبه سیاه آی تی آر!
زن خون آشام آمریکایی سوژه شد!!
زن خون آشام آمریکایی سوژه شد!!
۱۰ خودرویی که ارزان شدند+ جدول قیمت
۱۰ خودرویی که ارزان شدند+ جدول قیمت
امام جمعه سرپل ذهاب با لباس مبدل درحال امداد!
امام جمعه سرپل ذهاب با لباس مبدل درحال امداد!
چهل نما
رایانمهرامیران پرواز