عکس : عقرب موتورسوار اعدام شد

جام جم آنلاين: چوبه دار به جنايات شوم شروري معروف به «عقرب موتورسوار» در شهر كرمان، پايان داد. او كه نام واقعي ‌اش «مجيد» بود، به دليل ده‌ها فقره تجاوز به عنف به زنان به اعدام محكوم شده بود. به گزارش خبرنگار جام‌جم از كرمان، صبح پنجشنبه 29 دي در حالي كه عقربه‌ها ساعت شش […]

جام جم آنلاين: چوبه دار به جنايات شوم شروري معروف به «عقرب موتورسوار» در شهر كرمان، پايان داد.
عکس : عقرب موتورسوار اعدام شد

او كه نام واقعي ‌اش «مجيد» بود، به دليل ده‌ها فقره تجاوز به عنف به زنان به اعدام محكوم شده بود.

به گزارش خبرنگار جام‌جم از كرمان، صبح پنجشنبه 29 دي در حالي كه عقربه‌ها ساعت شش بامداد را نشان مي‌داد خودروي حامل اين مجرم متجاوز در ميدان خواجوي شهر كرمان متوقف شد تا در حضور تعدادي از مسوولان قضايي، انتظامي و جمعيت كثيري از مردم كه از ساعتي قبل در اين محل حضور يافته بودند، حكم اعدام وي به اجرا درآيد.

پس از خروج متهم از خودرو در حالي كه مردم حاضر در محل با شعارهاي خود تنفرشان را از عملكرد اين شرور نشان مي‌دادند، حكم اعدام تاييد شده توسط ديوان عالي كشور توسط يكي از مسوولان قضايي استان در محل قرائت شد تا قبل از طلوع خورشيد با قرار گرفتن حلقه طناب‌دار بر گردن متهم و كشيده شدن آن، تنها پيكري بي‌جان از اين متجاوز باقي بماند.

عقرب موتورسوار كه بود

عقرب موتورسوار فردي 30 ساله به نام مجيد بود كه با داشتن همسر و 2 فرزند با مراجعه به آرايشگاه‌هاي زنانه، خياطي‌ها، دفاتر شركت بيمه و آموزشگاه‌هاي خصوصي مرتكب جرم عليه زنان مي‌شد.

اين فرد در فواصل مختلف و در محله‌هاي متفاوت اقدام به عمل مجرمانه خود مي‌كرد.

تحقيقات ماموران پليس از شكات اين پرونده نشان مي‌داد كه مجيد به صورت ناگهاني و نفس‌نفس‌زنان وارد آرايشگاه زنانه شده و با بيان جمله‌اي ثابت و تكراري تحت اين عنوان كه «من از دست پليس فرار كرده‌ام و قصد دارم چند دقيقه‌اي اينجا پنهان شوم» تلاش مي‌كرد كه اعتماد ساكنان آن محل را به خود جلب كند و با مظلوم‌نمايي قرباني را مجاب مي‌كرد كه خطري متوجه وي نيست اما پس از جلب اعتماد قرباني ناگهان با قمه و اسلحه كمري وي را تهديد مي‌كرد و سپس عمل شوم خود را انجام مي‌داد.

متهم هزار چهره

اين مجرم در فصل تابستان با استفاده از كلاه لبه‌دار و در زمستان با استفاده از كلاه بافتي و ماسك فيلتردار صورت خود را مي‌پوشاند تا شاكيان پرونده قادر به شناسايي چهره وي نباشند.

اين متجاوز دسته قمه خود را با استفاده از بند پوتين پوشانده بود تا اثر انگشت وي بر قمه به جاي نماند. وي در بيش از 90 درصد از صحنه‌هاي جرم دست و پاي قربانيان خود را با بند كفش مي‌بست و در فاصله‌هاي چهار و 10 روز و يا دو يا سه ماهه بار ديگر عمل شيطاني را انجام مي‌داد از نظر جغرافياي وقوع جرم نيز او متنوع عمل مي‌كرد.

متهم آخرين بار در 19 تير سال جاري قصد تعرض به دختربچه‌اي 11 ساله در راهروي منزلشان را داشت كه با داد و فرياد كودك مواجه و با توجه به حضور ساكنان مجتمع از محل متواري مي‌شود.

دستگيري و اعتراف

سرانجام در 21 تير پس از تحقيقات و بررسي‌هاي فني و تخصصي پليس و جمع‌آوري اطلاعات، ماموران مجيد را در حالي كه قصد شناسايي محل جديدي براي ارتكاب عمل مجرمانه‌اش داشت، شناسايي و محاصره كردند.جوان محكوم با توجه به ورزيدگي و استحكام بدني‌اش توانست از حلقه محاصره پليس فرار كند.

در اين تعقيب و گريز متهم به اخطارهاي پليس توجهي نكرد و ماموران با رعايت قانون به كارگيري سلاح، او را از ناحيه پاي راست مورد اصابت گلوله قرار داده و دستگير كردند.

با دستگيري متهم و اعتراف وي به ده‌ها فقره جرم سياه و شناسايي از سوي قربانيان، پرونده وي به صورت ويژه مورد رسيدگي قرار گرفت و او به مجازات مرگ در ملاعام محكوم شد.

پس از اعتراض متهم و وكيل مدافع وي پرونده به ديوانعالي كشور ارسال شد و با بررسي ويژه پرونده، حكم اعدام مرد متجاوز به دليل ارتكاب جرايم متعدد اخلاقي و ايجاد رعب و وحشت تاييد و به شعبه اجراي احكام دادسراي كرمان ارسال شد. پس از گذشت چند ماه مرد محكوم كه به عقرب موتورسوار مشهور شده بود، صبح پنجشنبه مقابل مردم و خانواده قربانيان به دار مجازات آويخته شد.

عکس : عقرب موتورسوار اعدام شد