پوزخند مرگ به قاتل «شیدا»

پوزخند مرگ به قاتل «شیدا» نفس های مردی که در سومین جنایت زندگی اش ، دختر مورد علاقه‌ خود را در شمال غرب تهران کشت با تائید حکم اعدام به شماره افتاد. نفس های مردی که در سومین جنایت زندگی اش ، دختر مورد علاقه‌ خود را در شمال غرب تهران کشت با تائید حکم […]

پوزخند مرگ به قاتل «شیدا»

نفس های مردی که در سومین جنایت زندگی اش ، دختر مورد علاقه‌ خود را در شمال غرب تهران کشت با تائید حکم اعدام به شماره افتاد.

نفس های مردی که در سومین جنایت زندگی اش ، دختر مورد علاقه‌ خود را در شمال غرب تهران کشت با تائید حکم اعدام به شماره افتاد.
مرد 35 ساله‌ای به نام «فرنام» که پریشانی در چهره‌اش موج می‌زد عصر 24 بهمن 1385 به کلانتری 138 جنت آباد رفت و از کشتن دختر مورد علاقه‌اش «شیدا» با 35 ضربه کارد خبر داد.
سپس بازپرس محمدحسین شاملو (کشیک جنایی پایتخت) به همراه افسران دایره 10اداره آگاهی مرکز به خیابان شاهین شمالی رفت و رسیدگی به جنایت را در دستور کار خود قرار داد.
«فرنام»در بازجویی‌ها گفت : چند سالی است که بیماری اعصاب دارم و نمی‌دانم چه طور شد«شیدا» را به خانه‌ام کشاندم و با کارد به بدنش کوبیدم ! دختر خوبی بود و با حوصله به حرف ‌هایم گوش می‌داد.
پلیس در تحقیق‌ محلی متوجه شد «فرنام» سال 1379 نیز مادر و خواهرش را درخانه‌شان قربانی کرده بود.
وی آن زمان پس از دستگیری در دادگاه جنایی تهران ، مجنون شناخته و به تیمارستان معرفی شد.مرد عصیانگر پس از بهبودی ، به خانه‌اش بازگشت و بعدها به«شیدا» ابراز علاقه کرد.
همچنین پزشکی قانونی در تازه ترین اظهار نظر ، جنون «فرنام» را رد و اعلام کرد وی هنگام جنایت از سلامت عقل برخوردار بوده است.
به دنبال اعتراف های مرد چاقو کش ، کیفرخواست از سوی «آرش سیفی» دادیار شعبه اظهار نظر دادسرای جنایی پایتخت ، صادر و به شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.
در نشست رسیدگی به این پرونده که به ریاست قاضی «نورا… عزیزمحمدی» و با چهار مستشار برگزار شد ابتدا نماینده دادستان برای مجرم ، اشد مجازات (قصاص نفس) خواست.
سپس پدر و مادر قربانی در جایگاه ویژه قرار گرفتند و برای قاتل دخترشان تقاضای حکم اعدام خواستند.
مادر «شیدا» اظهار داشت : دخترم دانشجو بود.هر روز ، هفت صبح بیرون می رفت و عصرها به خانه برمی گشت اما روحم هم خبر نداشت سه سال بود با «فرنام» رفت و آمد داشت.گزارش ایسکانیوز می افزاید،زن مسانسال با اشاره به مجرم ، توضیح داد: این مرد دخترم را فریب داد و حالا باید اعدام شود.
وقتی نوبت دفاع «فرنام» رسید گفت : مدتی بود که در بیمارستان روانی بستری بودم و شیدا به همراه دخترخاله اش که روانشناس بود به آنجا می آمد.من عاشق شیدا شده بودم و وقتی از بیمارستان مرخص شدم سراغش رفتم.
وی ادامه داد : سه سال بود که با هم بودیم و همسایه ها خیال می کردند زن و شوهرهستیم.
*قاضی: با چه مجوزی سه سال با هم بودید؟
*«فرنام» : می خواستیم برای ازدواج با هم آشنا شویم .پدر و مادرش از این مساله بی خبر بودند.فقط خواهر شیدا ، موضوع را می دانست.من لیسانس ریاضی دارم و خواهر شیدا که شاگرد خصوصی ام بود گاهی به خانه ام می آمد .
*قاضی : چند ضربه به شیدا زدی؟
*«فرنام» : درست به خاطر ندارم چون دسته چاقو شکست.
*قاضی : پزشکی قانونی ، اثر 35 ضربه چاقو روی جنازه را تایید کرده است ؛ قبول داری؟
*«فرنام»: بله.
در پی اعتراف های تکان دهنده این مرد ، وکیلش «عزیزا… نوکنده ای» به دفاع پرداخت: «موکلم به اسکیزوفرونی حاد در حد جنون مبتلاست ؛ اما پزشکی قانونی سلامت روانی او را تایید کرده! به نظر می رسد این نظریه یا اوضاع و احوال موکلم مغایرت دارد و تقاضا دارم تا یکی از اعضای کمیسیون پزشکی برای رفع ابهام در دادگاه حاضر شود.
وی تصریح کرد : «فرنام» سابقه دو جنایت دارد اما بیمارستان روانی مشخص نکرد بعد از ترخیص ، مراقبت از او که حالتی خطرناک داشت و ظرفیت ناسازگاری اجتماعی اش احتمال ارتکاب جرم را بیشتر می کرد با که بود؟
در پایان این نشست ، هیئت قضایی وارد شور شد و «فرنام» را به مرگ محکوم کرد.امروز حکم به تائید شعبه 11 دیوان عالی کشور رسید و ضرباهنگ مرگ این تبهکار به صدا درآمد.

پوزخند مرگ به قاتل «شیدا»