تاریخ نشر :پنجشنبه 24 نوامبر 2016 مشاهده : کاردستی RSS اشتراک:

آموزش تزئین موزائیک با شکسته های بشقاب +تصاویر

تزئین موزائیک وسایل لازم سیمان آب قالب شکسته های بشقاب یا فنجان چینی شیوه ساخت از این به بعد فنجان ها و بشقاب های چینی و سرامیکی را که به هر دلیلی شکسته می شوند دور نریزید. حتما می پرسید چرا؟ با ما در این آموزش همراه باشید تا شیوه استفاده از این شیشه خورده […]

تزئین موزائیک

تزئین موزائیک

وسایل لازم

سیمان

آب

قالب

شکسته های بشقاب یا فنجان چینی

شیوه ساخت

از این به بعد فنجان ها و بشقاب های چینی و سرامیکی را که به هر دلیلی شکسته می شوند دور نریزید. حتما می پرسید چرا؟ با ما در این آموزش همراه باشید تا شیوه استفاده از این شیشه خورده ها را به شما آموزش دهیم.

تزئین موزائیک

بشقاب های شکسته

برای شروع حتما از دستکش استفاده کنید زیرا هم سیمان به پوست دست شما آسیب می رساند هم استفاده از خورده های چینی در این کاردستی بسیار خطرناک است. بنابراین توصیه می کنیم برای ایمنی بیشتر حتما از دستکش ضخیم استفاده کنید. یک قالب در نظر بگیرید که نوع و شکل آن کاملا سلیقه ای است. می توانید از ظروف یک بار مصرف نیز استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که ظرف کاملا عمق داشته باشد. در ظرف پلاستیکی مقداری سیمان را با آب مخلوط کنید. غلظت آن از ماست بیشتر باشد. پس از مخلوط شدن آن را بلافاصله در قالب بریزید. توجه داشته باشید سیمان خیلی سریع خود را می گیرد و اگر زود کار را انجام ندهید غیر قابل استفاده خواهد شد.

تزئین موزائیک

تهیه کردن سیمان و قرار دادن تکه های بشقاب در آن

پس از این که سیمان را در قالب مورد نظر ریختید کمی به آن زمان بدهید تا کمی شکل قالب را به خود بگیرد. سپس خورده های چینی را به صورت نامنظم روی سیمان فرو کنید. سعی کنید لبه های شکسته داخل سیمان فرو رود. هر چه چینش قطعه ها نامنظم تر و متنوع تر باشد کار در انتها زیباتر خواهد شد. پس از این که سطح سیمان را با قطعات چینی پر کردید قالب را در جایی ثابت قرار دهید تا کاملا خشک شود. برای به ثمر رسیدن این کاردستی، حوصله و زمان و ایمنی را کاملا در نظر داشته باشید تا موزاییک شما زیباتر شود. پس از خشک شدن آن را با احتیاط از قالب بیرون آورید و مجددا یک روز آن را در جایی ثابت قرار دهید تا کاملا خشک شود. اگر از ظروف یک بار مصرف استفاده کردید می توانید پس از خشک شدن ظرف را بشکنید و موزاییک را از آن خارج کنید. موزاییک شما آماده است. می توانید آن را به دیوار اتاق یا در حیاط آویزان کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

 تزئین موزائیک

موزائیک تزئینی

نوجوان ها

اخبار مرتبط :

ایده هایی ساده برای تزئین حمام و دستشویی+ تصاویر

تزئین زیبای ظروف با فویل طرحدار +تصاویر

ایده های فوری و آسان برای تزئین تخم مرغ هفت سین +عکس

ایده های دوست داشتنی برای تزئین گلدان های ساده +عکس

ایده های تزئینی زیبا برای تزئین سینی پذیرایی +عکس

آموزش تزئین موزائیک با شکسته های بشقاب +تصاویر

    مطالب مرتبط:
چهل نما
رایانمهربهنودگشت