آموزش درست کردن دفترخاطرات با مقوای رنگی +تصاویر

دفتر مقوایی وسایل لازم مقوای رنگی ماژیک و آبرنگ چسب پانچ فلزی نخ ابریشمی ضخیم و سوزن گوبلن دوزی شیوه ساخت ابتدا از مقوای رنگی به تعداد ردیف ورقه های دفترچه مستطیل هایی به عرض یک سانت و به طول یک سوم بلندی ورق های دفترچه برش بزنید. سعی کنید مقوای رنگی هم رنگ با […]

دفتر مقوایی

دفتر مقوایی

وسایل لازم

مقوای رنگی

ماژیک و آبرنگ

چسب

پانچ فلزی

نخ ابریشمی ضخیم و سوزن گوبلن دوزی

شیوه ساخت

ابتدا از مقوای رنگی به تعداد ردیف ورقه های دفترچه مستطیل هایی به عرض یک سانت و به طول یک سوم بلندی ورق های دفترچه برش بزنید. سعی کنید مقوای رنگی هم رنگ با جلد دفترچه باشد که در پایان جلوه زیباتری داشته باشد. تعداد ورق های دفتر چه بستگی به سلیقه شخصی شما دارد. نکته ای که باید توجه کنید هر 5 برگ ورق را از وسط روی هم تا بزنید تا یک دسته 5 برگی دولا داشته باشید. از وسط 4 تا 5 ردیف سوراخ روی کاغذها ایجاد کنید طوری که وقتی برگه ها را تا می زنید دوخت دقیقا روی لبه تا خورده قرار گیرد. پس از آن کناره های یک سانتی را روی لبه تا خورده بچسبانید.

جلد دفترچه را به سلیقه خود طراحی کرده و با رنگ گواش رنگ آمیزی کنید. سپس به تعداد سوراخ ها روی جلد با پانچ فلزی 4 تا 5 سوراخ ایجاد نمایید. برای شروع دوخت سوزن را نخ کنید و دو طرف انتهای نخ را به هم گره بزنید. سپس سوزن را از زیر سوراخ پانچ شده جلد رد کنید. سپس مجدداسوزن را از بین دونخ که گره خورده است عبور دهید تا نخ روی سوراخ جلد یک حلقه ایجاد کند. سپس سری اول برگه ها را روی جلد قرار دهید و سوزن را از سوراخ عبور دهید و مجددا از بین دو نخ آن را عبور دهید (به این نوع دوخت در گلدوزی اصطلاحاً قلاب دوزی گفته می شود) .توجه داشته باشید که سوراخ های ورق ها و جلد دقیقا باید در راستای هم قرار داشته باشند تا دوخت مرتب تری ایجاد شود .

به همین ترتیب تمام دسته های ورقه ها را روی هم قرار دهید و دوخت بزنید. در انتها جلد دوم دفترچه را قرار دهید و هنگامی که دوخت ایجاد شد سر دو نخ را محکم به هم گره بزنید و اضافه نخ را جدا کنید و باقی مانده گره را با چسب بین لایه های کناره محکم کنید. از نوشتن خاطراتتان در این دفتر چه  زیبا نهایت لذت را ببرید که با خلاقیت خودتان به وجود آمده است.

 دفترخاطرات

بریدن مقوا به تعداد ورقه های دفتر

  دفترخاطرات

درست کردن دفتر خاطرات

 دفترخاطرات

طراحی جلد دفتر

دفترخاطرات

دفترخاطرات مقوایی

نوجوان ها

اخبار مرتبط :

چگونه مقوای موجدار درست کنیم ؟+تصاویر

آموزش درست کردن جاسوزنی با پارچه و مقوا +تصاویر

با مقوای موج دار پروانه ای زیبا درست کنید +تصاویر

آموزش درست کردن دایناسور با مقوا +تصاویر

آموزش درست کردن جعبه کادو با در قلبی شکل با مقوا+تصاویر

آموزش درست کردن دفترخاطرات با مقوای رنگی +تصاویر

    مطالب مرتبط: