تاریخ نشر :سه شنبه 23 آگوست 2011 مشاهده : هنر در خانه RSS اشتراک:

نظافت وسايل منزل

شستن پرده كركره افقي: براي شستن پرده كركره از اين روش كمك بگيريد: ابتدا پرده ها را پايين بكشيد. حالا همين طور كه پرده ها پايين است آن را ازجايگاه درآوريد و روي زمين پهن كنيد و با آب و پودر شوينده و برس نرم ابتدا يك طرف پرده را كاملاً برس بكشيد . سپس […]

شستن پرده كركره افقي:

براي شستن پرده كركره از اين روش كمك بگيريد: ابتدا پرده ها را پايين بكشيد. حالا همين طور كه پرده ها پايين است آن را ازجايگاه درآوريد و روي زمين پهن كنيد و با آب و پودر شوينده و برس نرم ابتدا يك طرف پرده را كاملاً برس بكشيد . سپس با كمك يك نفر ديگر پرده را برگردانيد وطرف ديگر را هم برس بكشيد . پس از شستن دو طرف پرده، از يك سمت شروع به آبكشي نماييد و آن را لوله كنيد ؛ حالا پرده ها را ايستاده كنار ديوار قرار دهيد تا آب آنها برود و خشك شوند.
تميز كردن شيشه:

براي بهتر پاك كردن شيشه و صرفه جويي درهزينه ، به جاي شيشه پاك كن مي توانيد از محلول آب و سركه( 2 قاشق غذا خوري سركه) استفاده كنيد و با روزنامه يا دستمال ، شيشه ها را پاك نماييد .
تميز كردن وسايل چوبي:

براي تميز كردن وسايل چوبي مانند ميز تلويزيون، كمد، ويترين و … مي توانيد از روغن چرخ استفاده كنيد. به اين صورت كه چند قطره روغن چرخ بر روي پارچه نرمي بريزيد و بعد بر روي ميز و يا اشياء ديگر بكشيد ؛ خواهيد ديد كه چقدر تميز و براق مي شوند و حتي اين كار باعث مي شود كه اشياء چوبي خاك به خود نگيرند.
تميز كردن كاشي اطراف شومينه:

اگر آجرهاي اطراف شومينه كثيف شد ، از سركه استفاده كنيد . قلم مو را داخل سركه سفيد زده و روي آجرها بكشيد . و با دستمال خشك ، آجرها را كاملاً تميز كنيد.
تميز كردن پشت تلويزيون يا وسايل برقي ديگر:

همان طور كه مي دانيد وسايل برقي مانند يخچال و تلويزيون هر چه بيشتر خاك بگيرند زودتر خراب مي شوند براي دوام اين وسايل ، از هواي جاروبرقي استفاده كنيد. هر دو هفته يكبار هواي جاروبرقي را روي سوراخهاي تلويزيون بگيريد، تا خاك هاي داخل آن خارج شود. اگر جاروي شما هوا ندارد از همان قسمت مكش هم مي توانيد استفاده كنيد. با اين روش، جاروبرقي خاك ها را به داخل خود مي كشد.
تميز كردن ديوارهاي نقاشي شده :

اگر ديوارهاي شما داراي رنگ روغن هستند ، به هيچ عنوان از مواد پاك كننده براي تميز كردن آن استفاده نكنيد؛ زيرا باعث مي شود كه رنگ ديوار بر اثرمواد پاك كننده از بين برود و حالت زيبايي خودش را از دست بدهد. بلكه فقط از يك دستمال و آب سرد استفاده كنيد.
تميز كردن اجاق گاز:

اگرغذا يا شيرسررفته واجاق گازتان را كثيف كرده و تميزكردن آن برايتان مشكل است، كافي است تا مقداري رب گوجه فرنگي را روي لكه ها ماليده و شب تا صبح بگذاريد، بماند. صبح با استفاده از يك اسفنج يا ابر نرم و مقداري آب گرم وصابون ، لكه ها را پاك كنيد.
تميز كردن آباژورهاي كاغذي :

براي تميز كردن اين نوع آباژور، هرگز از اسفنج مرطوب يا پارچه ي نمدار استفاده نكنيد، بلكه كافي است هر روز سطح داخلي و بيروني آباژور را با يك پارچه نرم پاك كنيد و در مواردي كه خيلي كثيف شده آن را از روي لامپ برداريد و با يك مداد پاك كن سفيد و تميز به آرامي آن را پاك كنيد.
تميز كردن آباژورهاي پلاستيكي :

براي تميز كردن اين نوع آباژورها مي توان از آب نيم گرم و صابون استفاده كرد كافي است پارچه سفيدي را در اين محلول خيس كنيد و روي آباژور بكشيد، سپس با يك پارچه خيس ديگر آنرا تميز كرده و بلافاصله خشك كنيد.
تميزكردن آباژورهاي كاغذ مخملي :

اين نوع آباژورها را با يك برس معمولي يا جاروبرقي پاك كنيد.
نكته اي در مورد تميز كردن چرم:

اگربا گردگيري اوليه ، چرم تميز نشد، مقداري كف صابون درست كنيد و با فرچه، كف صابون را روي وسيله چرمي بماليد و با پارچه خشك كنيد . حالا صبر كنيد تا چرم ، خوب خشك شود، بعد آن را چرب كنيد و واكس بزنيد.
تميزكردن اتو:

اتو را به شدت گرم كنيد و سپس روي پارچه خشن و بي مصرفي بكشيد تا تميز شود.
در صورتي كه كف اتوي شما از جنس تفلون نباشد ، مي توانيد با كشيدن يك تكه سنباده به كف اتو آن را تميز كنيد..irantrack.com

نظافت وسايل منزل

برچسب ها: ,
    مطالب مرتبط:
چهل نما
رایانمهربهنودگشت