تاریخ نشر :جمعه 01 سپتامبر 2017 مشاهده : خودرو RSS اشتراک:

بی ام و مدل X5 M خودرویی متفاوت برای سال 2017

BMW X5 M مدل 2017 است که می توان گفت تقریباً ویژگی های مثبت یک ماشین کامل را دارا است اما در عین حال نقاط ضعفی نیز در آن مشاهده شده که در ادامه به آنها می پردازیم.

بی ام و مدل  X5 M

بی ام و مدل  X5 M, در بازار خودروهای امروزی، کراس اوور-SUV ها به سرعت در حال توسعه و رواج در بازار هستند و برندهای مطرحی مثل بنتلی و آلفارومئو سرمایه گذاری زیادی در این کلاس کرده اند. اما این روند پرشتاب در حوزه کراس اوور-SUV ها بدان معنا نیست که کیفیت فدای کمیت شود و می توان گفت اکثریت ماشین هایی که در این کلاس معرفی می شوند، همگی عملکرد خوبی از خود نشان داده اند. یکی از این ماشین ها BMW X5 M مدل 2017 است که می توان گفت تقریباً ویژگی های مثبت یک ماشین کامل را دارا است اما در عین حال نقاط ضعفی نیز در آن مشاهده شده که در ادامه به آنها می پردازیم.

بی ام و مدل X5 M

خودرو  بی ام و مدل X5 M

BMW X5 M مدل 2017

می توان گفت این ماشین عملکرد بهتری از مدل X6 M دارد اما از لحاظ سواری و عملکرد کلی،
قطعا X6 M که یک کوپه چهار در است،
عملکرد بهتری دارد. مدل X5 M که وزنی حدود 5303 پوند دارد،
با کمترین تغییرات نسبت به نسل دوم این مدل که در سال 2015 معرفی شد، روانه بازار شده است.

بی ام و مدل X5 M

از پیشرانه 8 سیلندر با حجم 4.4 لیتری و توربوشارژرهای دوقلو در این ماشین استفاده شده که حداکثر قدرت آن 567 اسب بخار و حداکثر دورموتور آن 6500 دور در دقیقه و حداکثر گشتاورش 553 پوند-فوت است.

از سیستم انتقال هشت دنده ای با تنظیم M اتوماتیک برای انتقال نیروی موتور هب دو محور استفاده شده ،
بیشتر نیروی تولید شده توسط موتور به دیفرانسیل عقب این ماشین منتقل می شود.

بی ام و مدل X5 M

خودرو بی ام و مدل X5 M

متفاوت با اجداد بی ام و

در واقع در این مدل از BMW مواردی را شاهد هستیم که قبلا در سری M ندیده بودیم ,
چرا که BMW قصد داشت از سیستم توربوشارژ دو محور اتوماتیک در مدل های سوپرسدان M5 که در سال 2018 روانه بازار می شوند استفاده کند اما در این مدل شاهد استفاده از این سیستم پیشرفته هستیم. در مدل 2017 X5 M از نسخه 5 نرم افزار در سیستم نرم افزاری و سرگرمی آن استفاده شده که قابلیت استفاده از صفحه لمسی را به سرنشینان می دهد.

بسته Executive 4700که دلار قیمت دارد،
امکان شارژ بی سیم و هات اسپات Wifi را در اختیار خریداران می گذارد ,
خریداران این بسته همچنین می توانند رنگ اختصاصی متالیک خاص BMW را برای بدنه و استفاده از چرم مرغوب در طراحی داخلی آن را سفارش دهند.

بی ام و مدل X5 M

خودرو  بی ام و مدل X5 M

بررسی BMW X5 M مدل 2017

شاید مدل X6 از مدل X5 M سریع تر و بهتر عمل کند اما در دورانی که SUV های مزخرفی در حال تولید شدن هستند، از این مدل می توان به عنوان یک نمونه استاندارد نام برد. بر خلاف وزن سنگین و طول 1972.7 اینچی این ماشین، کراس اوور X5 M قادر است در هر شاخصی با سدان های اسپورت M3 شرکت BMW به رقابت بپردازد؛

به عناون مثال این ماشین ظرف 3.8 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت می رسد ,
ظرف 12.2 ثانیه قادر است 250 فوت را با سرعت 114 مایل در ساعت طی کند؛
با طی مسافت 153 فوت از سرعت 70 مایل در ساعت به ایست کامل می سرد. در تست هایی که قبلاً در ماشین های مختلف داشتیم، تنها بنتلی بنتاگیا و تسلا مدل X P90D از این ماشین سریع تر بودند که البته هیچکدام در عبور از پیچ ها قابلیت های بالای این مدل از BMW را نداشتند.

بی ام و مدل X5 M

 خودرو بی ام و مدل X5 M

پدال

بی ام و مدل X5 M خودرویی متفاوت برای سال 2017

چهل نما
رایانمهربهنودگشت