جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد+تصاویر

جگوار F_Pace پس از ماه‌ها بحث و گفتگو و مشورت و رقابتی که از ماه سپتامبر در نمایشگاه خودروی پاریس آغاز شده بود، مثل سالیان گذشته امسال هم در نمایشگاه خودروی نیویورک برندگان هر شش دستهٔ خودروی سال 2017 جهان اعلام شدند. شاید مهم‌ترین بخش این رقابت، قسمت خودروی سال دنیا باشد که امسال جگوار […]

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

جگوار F_Pace

پس از ماه‌ها بحث و گفتگو و مشورت و رقابتی که از ماه سپتامبر در نمایشگاه خودروی پاریس آغاز شده بود، مثل سالیان گذشته امسال هم در نمایشگاه خودروی نیویورک برندگان هر شش دستهٔ خودروی سال 2017 جهان اعلام شدند. شاید مهم‌ترین بخش این رقابت، قسمت خودروی سال دنیا باشد که امسال جگوار F-Pace موفق به شکست دو فینالیست دیگر و کسب مقام اول شد. این دو رقیب که هر دو از گروه فولکس‌واگن هستند، آئودی Q5 و فولکس‌واگن تیگوآن بوده و F-Pace با برتری بر آن‌ها توانست به‌عنوان خودروی سال 2017 دنیا انتخاب شود. این برای اولین بار است که یک کراس‌اوور به‌عنوان خودروی سال دنیا انتخاب می‌شود.

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

جگوار F-Pace برای رسیدن به این پیروزی در طول این ماه‌ها با بیش از 20 رقیب سرسخت از سراسر جهان جنگیده و در مرحلهٔ آخر نیز به نبردی دشوار با دو فینالیست مذکور پرداخت. مدیر طراحی جگوار آقای «یان کالوم» که برای دریافت جایزه سفری طولانی به نیویورک داشته دراین‌ارتباط گفته است:

«F-Pace اولین کراس‌اوور ما است اما هنوز هم به‌وضوح به‌عنوان یک جگوار قابل‌تشخیص است. پیروزی در رقابت خودروی سال 2017 جهان برای ما افتخار بزرگی است و بر استفاده از اصول طراحی منحصربه‌فرد و کیفیت پویایی ما در دیگر بخش‌های بازار نیز تأثیر خواهد داشت».

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

اما انتخاب به‌عنوان خودروی سال 2017 دنیا تنها پیروزی جگوار F-Pace نیست چراکه این ماشین در نبرد با مرسدس بنز S کلاس کابریولت و تویوتا C-HR نیز توانست عنوان برترین طراحی سال را هم از آن خود کند. در بخش خودروی لوکس سال 2017 نیز مرسدس بنز E کلاس توانست با پیروزی بر ب‌ام‌و سری 5 و ولوو S90 به‌عنوان خودروی لوکس سال 2017 انتخاب شود.

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

در بخش خودروی عملکردی سال هم پورشه 718 کیمن/باکستر توانست بالاتر از مک‌لارن 570S و آئودی R8 اسپایدر قرار گرفته و برندهٔ رقابت شود درحالی‌که تویوتا پریوس نیز به‌عنوان خودروی سبز سال 2017 انتخاب شد. این انتخاب‌ها توسط هیئتی متشکل از 75 روزنامه‌نگار بین‌المللی حوزهٔ خودرو انجام گرفته است. سال 2016 و 2015 نیز به ترتیب مزدا MX-5 و مرسدس بنز C کلاس به‌عنوان خودروی سال انتخاب شدند. در ادامه نیز برندگان هر بخش در سال 2017 را ملاحظه می‌کنید.

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

خودروی سال  جگوار F-Pace
طراحی سال  جگوار F-Pace
خودروی شهری سال  ب‌ام‌و i3
خودروی لوکس سال  مرسدس بنز E کلاس
خودروی عملکردی سال  پورشه 718
خودروی سبز سال  تویوتا پریوس

جگوار F-Pace، خودروی سال دنیا شد

پدال

اخبار مرتبط:

جگوار XE معروف به پسر شجاع و این ویژگیهای باورنکردنی+تصاویر

لذت رانندگی کردن با جگوار F تایپ SVR گربه وحشی بریتانیایی+تصاویر

معرفی سه مدل مختلف ماشین های جگوار+تصاویر

رونمایی از شاسی بلند جگوار برای اولین بار در دنیا + تصاویر

رویای جگوار با نمایش این خودرو به حقیقت می پیوندد +تصاویر

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت