نگاهی به خودروی پژو 208 GT-Line مدل 2016+تصاویر

 پژو 208 GT-Line مدل 2016 با بهای آغازی 27490 دلار استرالیا (بدون هرگونه آپشن اضافه‌ای) پژو خودروی قابل‌ابتیاعی همانند میتسوبیشی میراژ نساخته است. در حقیقت با پول این خودرو می‌توان دو دستگاه سوزوکی سلریو خرید.اما با دانستن این موضوع که زنان به راحتی و مکرر برای خرید یک جفت کفش بالای 1500 دلار پرداخت می‌کنند […]

نگاهی به  پژو 208 GT-Line مدل 2016

 پژو 208 GT-Line مدل 2016


با بهای آغازی 27490 دلار استرالیا (بدون هرگونه آپشن اضافه‌ای) پژو خودروی قابل‌ابتیاعی همانند میتسوبیشی میراژ نساخته است. در حقیقت با پول این خودرو می‌توان دو دستگاه سوزوکی سلریو خرید.
اما با دانستن این موضوع که زنان به راحتی و مکرر برای خرید یک جفت کفش بالای 1500 دلار پرداخت می‌کنند پس پرداخت مبلغ نزدیک 30 هزار دلار برای یک هاچبک فرانسوی نیز می‌تواند قابل توجیه باشد!

نگاهی به خودروی پژو 208 GT-Line مدل 2016

این خودرو که در صدر مدل‌های پنج درب 208 قرار می‌گیرد (مدل 208 GTI هنوز سه درب است) 1500 دلار گران‌تر از مدل Allure بوده و البته مشخصات یکسانی با آن مدل دارد. برای توجیه مبلغ اضافه‌تر برخی جزئیات را دریافت می‌کنید که از آن جمله می‌توان به تریم متفاوت، صندلی‌هایی با دوخت‌های قرمز، رینگ‌های 17 اینچی، چراغ‌های نقشه‌ی جلو و اهرم ترمزدستی چرمی اشاره کرد.
از نظر تجهیزات نیز این خودرو دارای 6 کیسه هوا، حسگرهای پارک جلو و عقب، صفحه لمسی 7 اینچی با عملکرد ناوبری و … اشاره کرد.
خودروی حاضر در تست علاوه بر موارد یاد شده با پرداخت 500 دلار به ترمز شهری فعال و دوربین پشتی مجهز شده بود. ما پیشنهاد می‌کنیم که این تجهیزات به‌صورت استاندارد روی خودرو نصب شوند چراکه با این بها واقعاً باید وجود داشته باشند.

نگاهی به خودروی پژو 208 GT-Line مدل 2016

نمای ظاهری خودرو کاملاً تیز است. جزئیات زیبای جلوپنجره و دماغه‌ی خودرو به همراه رینگ‌های بزرگ باعث برجسته شدن این خودرو شده‌اند. مخصوصاً رنگ قرمز خودرو نیز بر جذابیت‌های آن افزوده است. چراغ‌های LED روز روشن به همراه چراغ‌های پشتی نیز ظاهری شیک و ممتاز را ایجاد کرده‌اند.

در مقایسه با GTI سه درب مجبوریم این خودرو را یک لیموزین با فاصله‌ی طولانی بین محورها بنامیم!

نگاهی به خودروی پژو 208 GT-Line مدل 2016

داخل کابین موقعیت نشستن خوب و بالایی خواهید داشت و با توجه به جمع‌وجور بودن GT-Line اما فضای خوبی مهیا شده مخصوصاً که فضای سر مناسب و درخور است. البته این خودرو فاقد سانروف سفارشی 1000 دلاری است.

این احساس جادار بودن به کل کابین تعمیم می یابد. صندلی‌های عقب و حتی صندوق بار فضای احساس‌برانگیزی را برای چنین خودروی کوچکی ارائه می‌کنند. صندوق 311 لیتری 208 GT-Line از صندوق 308 لیتری مزدا 3 که تقریباً 1.5 برابر پژو طول دارد جادارتر است.
البته این فضای صندوق به‌طور هوشمندانه‌ای طراحی نشده است. نگه‌دارنده‌های لیوان نیز خیلی کوچک بوده و نمی‌توان بطری‌های بزرگ‌تر را در آن قرار داد. جایگیری استراحت گاه میانی نیز به گونه بوده که دسترسی به ترمزدستی را دشوار نموده است.

نگاهی به خودروی پژو 208 GT-Line مدل 2016

نکته دیگر در مورد جعبه‌فیوز است که در مدل‌های فرمان چپ به طرز هوشمندانه‌ای در نزدیکی غربیلک فرمان بود اما اکنون در مدل فرمان راست بخش اعظم جعبه داشبورد را اشغال کرده است. با این اوصاف جعبه داشبورد فقط برای جای دادن یک جفت دستکش بکار می‌رود!

پشت غربیلک فرمان کوچک خودرو شما شاهد سرعت‌سنج جذاب مدل‌های 308 نیستید اما طراحی iCockpit و سیستم اطلاعات سرگرمی واضح از کار درآمده است.

غربیلک فرمان پژو همیشه محل مناقشه بوده است. آیا این فرمان خیلی کوچک نیست؟ بسته به قد راننده و ترجیحات شخصی در استایل رانندگی، فرمان می‌تواند به آسانی تنظیم شود.
چرم بکار رفته در فرمان حس خوبی را منتقل می‌کند بنابراین طراحی کاربردی 208 در هنگام رانندگی به جذابیت خودرو کمک خواهد کرد.

نگاهی به خودروی پژو 208 GT-Line مدل 2016

مواد بکار رفته در کل کابین در مجموع کاملاً حس گران بهایی دارند و بافت داشبورد مخصوصاً برجسته است. صندلی کاملاً راحت بوده و کل خودرو با توجه به اندازه‌ای که دارد با کیفیت و مستحکم احساس می‌شود.

دیگر ویژگی‌های کابین اکثرا ارگونومیک هستند و باید با گذشت زمان بدانید که چگونه کار می‌کنند؛ مثلاً برف‌پاک‌کن‌های خودکار برای عمل کردن باید فعال شوند، چیزی که باید خودتان متوجه آن شوید چراکه دکمه یا برچسبی برای آگاهی از آن وجود ندارد.

صفحه لمسی 7 اینچی خودرو حالا به نرم‌افزار اطلاعات سرگرمی آشنای پژو سیتروئن مجهز شده و درحالی‌که به خوبی کار می‌کند اما بهترین سیستمی نیست که در بازار دیده‌ایم.

شما یک دکمه‌ی منوی ساده برای برگشتن به عقب و مجموعه‌ی اصلی دارید که یک‌قدم اضافه‌تر در فرایند کار با سیستم اطلاعات سرگرمی محسوب می‌شود. برای انتقال از سیستم ناوبری به رادیو یا گوشی همراه و سپس برگشت به عقب کار تقریباً زیادی را باید انجام دهید. به نظر می‌رسد که این بخش کمی پیچیده‌تر از آن چیزی است که باید باشد.

نگاهی به خودروی پژو 208 GT-Line مدل 2016

استفاده از بخاری و سیستم تهویه مطبوع آسان است. این را اضافه کنیم که استفاده از اینترنت و به‌روزرسانی نرم‌افزار به خوبی صورت می‌پذیرد.

شاید ارگونومی کابین فرانسوی باعث شود که سرمان را تکان دهیم اما درباره‌ی دینامیک خودروهایشان همیشه چیز بیشتری می‌خواهیم.

پیشرانه‌ی 1.2 لیتری توربوی این خودرو قدرت 110 اسب بخاری و گشتاور 205 نیوتون متری دارد. شاید این خروجی پیشرانه کم به نظر بیاید اما با حداکثر گشتاوری که از دور 1500 در دسترس شماست 208 GT-Line در محیط‌های شهری کاملاً فرز عمل می‌کند.
با سرعت می‌توانید پس از سبز شدن چراغ حرکت کنید و همچنین به آسانی از ترافیک رهایی یابید. برخی لرزش‌ها و صداها در سرعت‌های پایین احساس می‌شوند اما پس از مدتی خودرو آرام شده و به‌طور شگفت‌انگیزی در سرعت‌های 80 کیلومتر در ساعت و بالاتر خودرو آرام و ساکت است.

به علاوه ذات آرام پیشرانه به مصرف سوخت خوبی منجر شده است. پژو ادعا می‌کند که GT-Line در هر صد کیلومتر تنها 4.5 لیتر سوخت می‌سوزاند و ما در اکثر اوقات هفته مصرف زیر 6 لیتر را مشاهده کردیم. گفتیم اکثر اوقات هفته چون در چندین مورد که رانندگی پرشتاب و سنگینی داشتیم مصرف خودرو به 8 لیتر هم رسید.
غربیلک فرمان کوچک و ماهیت سفت و تنگ خودرو بسیار لذت‌بخش است. پژو به آسانی و با فرزی مثال‌زدنی می‌چرخد و حتی در زمین‌های مرطوب نیز با فشردن پدال گاز خوب عمل می‌کند. این خودرو شبیه یک مدل بزرگ‌تر حس می‌شود و ناهمواری‌های جاده آن را ناراحت نمی‌کنند. این خودرو با وزن 1070 کیلویی خود کمی سنگین‌تر از مزدا 2 (1058 کیلوگرم) و سبک‌تر از هوندا جاز (1130 کیلوگرم) است.

نگاهی به خودروی پژو 208 GT-Line مدل 2016

سواری خودرو نیز همانند یکی خودروی بزرگ‌تر و حتی عریض‌تر حس می‌شود چراکه کنترل و اعتمادبه‌نفس زیادی در هنگام عبور از جاده‌های پرپیچ‌وخم وجود دارد. 208 به خوبی از ناهمواری‌ها می‌گذرد اما برخی دست اندازها باعث ناآرامی خودرو شده اما در مجموع خودرو راحت است.

گیربکس 6 سرعته اتوماتیک تنها گزینه‌ی پیش روی شما در این تریم است. کنار دسته‌دنده شاهد دو دکمه‌ی برف و اسپورت هستیم که کمی حس ارزانی را منتقل می‌کنند اما خود گیربکس به خوبی عمل کرده و شاهد تعویض‌های نرم و سریعی هستیم.

دید بیرونی خودرو نیز عالی است. این خودرو واقعاً مدل کوچک فوق‌العاده‌ای است که شیک ساخته شده اما هنوز هم با بهترین بخش بازار 30 هزار دلاری‌ها فاصله دارد.

اگر تنها خودروی اروپایی می‌خواهید می‌توانید فولکس‌واگن پولو با بهای 23190 دلاری و یا اشکودا فابیا مونت کارلو را با 23490 دلار خریداری کنید. هر دو خودرو جذاب، شیک و اروپایی بوده و واضح است که در عملکرد خود “فرانسوی” بودن کمتری دارند.

البته می‌توانید تریم Allure را با بهای 25990 دلار بخرید که تفاوت‌های کمتری با GT-Line دارد.

اگر ارزش و بهای خودرو برای شما اهمیت دارد پس این بخش اشتباه بازار است. همانند کفش‌ها و کیف‌های شیک تبلیغ شده، اشتباهی درباره‌ی پرداخت پول زیاد برای کمی تجمل وجود ندارد اما اگر پول زیادی ندارید پس گزینه‌های دیگری نیز با بهی کمتر وجود دارند.

اما همه بر مبنای ارزش خرید نمی‌کنند و خریداران پژو 208 GT-Line استایلی شیک را دریافت می‌کنند. این خودرو جذاب، شیک و هیجانی است.

امتیازات پژو 208 GT-Line
پرفورمنس و راندمان: 7
فضای کابین و راحتی: 8
تکنولوژی و ارتباطات: 7
قیمت و تجهیزات: 6
سواری و هندلینگ: 7.5
امتیاز کلی: 7

کارد وایس

اخبار مرتبط:

پژو 208 نوه 206 به ایران آمد! + تصاویر

تست تصادف پژو 208 و 206/ایمنی کدامیک بیشتر است؟+ تصاویر

با اتومبیل زیبای پژو 208 و تفاوت هایش با 206 آشنا شوید! +عکس

پژو 208 مدل 2015 چه نسخه‌هایی در دنیا دارد؟ + تصاویر

پژو 208 (عکس)

نگاهی به خودروی پژو 208 GT-Line مدل 2016+تصاویر