وضعیت قیمت‌گذاری خودرو در سال ۹۶

 زمان اعلام قیمت جدید خودرو‌ها معاون صنعت وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت قیمت‌گذاری خودرو در سال ۹۶ گفت: با توجه به اینکه هنوز در قانون خودرو جزو کالاهای انحصاری محسوب می‌شود، در سال ۹۶ نیز شورای رقابت وظیفه قیمت گذاری خودرو را به عهده خواهد داشت. محسن صالحی نیا ادامه داد: در […]

وضعیت قیمت‌گذاری خودرو در سال ۹۶

 زمان اعلام قیمت جدید خودرو‌ها

معاون صنعت وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت قیمت‌گذاری خودرو در سال ۹۶ گفت: با توجه به اینکه هنوز در قانون خودرو جزو کالاهای انحصاری محسوب می‌شود، در سال ۹۶ نیز شورای رقابت وظیفه قیمت گذاری خودرو را به عهده خواهد داشت. محسن صالحی نیا ادامه داد: در فروردین ماه، شورای رقابت مانند هر سال بر اساس شاخص‌هایی همچون تورم، قیمت ارز و قیمت مواد اولیه، قیمت خودرو‌های پر تیراژ را اعلام خواهد کرد.

وضعیت قیمت‌گذاری خودرو در سال ۹۶

سال ۹۷ تولید هیچ خودرویی متوقف نخواهد شد

وی ادامه داد: سال گذشته وزارت صنعت در خواست داد که با توجه به شرایط بازار کشور دیگر بحث انحصار در خودرو موضوعیت ندارد و قرار شد این درخواست در شورای اقتصاد مورد بررسی قرار بگیرد؛ لذا با توجه به حساسیت موضوع، اتخاذ این تصمیم زمان بیشتری خواهد برد.

وی در خصوص توقف خط تولید پراید در سال آینده گفت: به طور حتم تا سال ۹۷ تولید هیچ خودرویی متوقف نخواهد شد، اما به خودروساز‌ها اعلام کردیم که تا آن زمان فرصت دارند خودروهای تولیدی خود را از ۵۷ پارامتر استاندارد به ۸۱ پارامتر برسانند و اگر این موارد را رعایت نکنند، خط تولید آن‌ها متوقف خواهد شد.

 ایلنا

اخبار مرتبط:

اعلام قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا در سال ۹۵ جدول قیمت

اعلام قیمت خودروهای سوبارو در گمرک ایران تصاویر

تغییرات قیمت خودرو پس از برجام

وضعیت قیمت خودرو در اولین روز اجرای برجام

قیمت خودرو در منطقه آزاد جدول

نو عروس

هاست ایران

دکتر بتول طاهری

مبلمان اداری

چهل نما
رایانمهربهنودگشت