6 چیز درباره جیپ گرند چروکی سامِت که شاید ندانید+تصاویر

جیپ گرند چروکی سامِت ما همیشه جیپ گرند چروکی را به عنوان رنجروور آمریکایی‌ها می‌شناسیم. بله مدل‌های پایه‌ی این خودرو کابین ارزان‌قیمتی دارند اما مدل‌های فول تر این خودرو از این قضیه مستثنا هستند؛ اما این افزایش کیفیت انگار کافی نبوده است. جیپ برای پاسخگویی به مشتریانی که خواهان پرداخت پول بیشتر هستند نسخه‌ای خاص […]

6 چیز درباره جیپ گرند چروکی سامِت که شاید ندانید

جیپ گرند چروکی سامِت

ما همیشه جیپ گرند چروکی را به عنوان رنجروور آمریکایی‌ها می‌شناسیم. بله مدل‌های پایه‌ی این خودرو کابین ارزان‌قیمتی دارند اما مدل‌های فول تر این خودرو از این قضیه مستثنا هستند؛ اما این افزایش کیفیت انگار کافی نبوده است. جیپ برای پاسخگویی به مشتریانی که خواهان پرداخت پول بیشتر هستند نسخه‌ای خاص از گرند چروکی را با پسوند Summit عرضه کرده است. در این نوشتار 6 نکته‌ی لازم درباره‌ی این خودرو را از نظر می‌گذرانیم. با ما همراه باشید.

جای دیگری نروید!

6 چیز درباره جیپ گرند چروکی سامِت که شاید ندانید

جیپ گرند چروکی Overland همیشه لوکس‌تر بوده اما جیپ فهمیده که خریداران چیزی لوکس‌تر می‌خواهند و به همین خاطر سراغ نمونه‌هایی از لندروور می روند؛ اما سامِت اینجاست و می‌خواهد خریداران جیپ را با ارائه‌ای پکیجی ممتازتر راضی نگه دارد. این وظیفه تا زمان بازگشت گرند واگونیر ممتازتر بر عهده‌ی سامِت است.

اشرافیت صحیح

6 چیز درباره جیپ گرند چروکی سامِت که شاید ندانید

کابین مهم‌ترین بخش هر خودروی لوکسی است و جیپ در این بخش درست عمل کرده است. هر سطح داخل کابین گرند چروکی سامِت با چرم ناپای با کیفیت پوشانده شده است. خریداران می‌توانند بیش از این هم سفارش دهند و پکیج 4995 دلاری چرم Signature را به دست بیاورند. این پکیج چرم مرغوب را به پانل درب‌ها و صندلی‌ها، داشبورد و کنسول مرکزی اضافه می‌کند.

6 چیز درباره جیپ گرند چروکی سامِت که شاید ندانید

علاوه بر چرم، سامِت همچنین پوشش سقفی ویژه به همراه شیشه‌ی آکوستیک دارد. از دیگر ویژگی‌ها می‌توان به سیستم صوتی هارمن کاردن با 19 بلندگو و سه ساب ووفر اشاره کرد.
کار دماغه

6 چیز درباره جیپ گرند چروکی سامِت که شاید ندانید

دماغه‌ی خودرو نیز کمی دستخوش تغییر شده است. نمای جلوی منحصربه‌فرد دارای جلوپنجره‌ای بازنگری شده بوده و علاوه بر آن رینگ‌های 20 اینچی زیبا به‌صورت استاندارد توسط لاستیک‌های چهارفصل در آغوش گرفته شده‌اند.

گزینه‌های متعدد پیشرانه

6 چیز درباره جیپ گرند چروکی سامِت که شاید ندانید

خریداران دوست دارند که گزینه‌های متعددی را برای بخش قوای محرکه پیش رو داشته باشند و جیپ نیز سه پیشرانه را ارائه می‌کند. پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3.6 لیتری پنتاستار به‌صورت استاندارد وجود دارد.

این پیشرانه که برای سال 2017 بهبود یافته گشتاور بیشتری را در دورهای پایین تولید می‌کند. قدرت 295 اسب بخاری و گشتاور 352 نیوتون متری و مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی 13/9.4/11.2 لیتری از مشخصات این پیشرانه هستند (در صورت تجهیز به سیستم چهارچرخ محرک).

دو پیشرانه‌ی سفارشی دیگر نیز در دسترس هستند. با پرداخت 3795 دلار اضافه صاحب پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5.7 لیتری Hemi با قدرت 360 اسب بخاری و گشتاور 529 نیوتون متری می‌شوید. مصرف گرند چروکی Summit با این پیشرانه 16.8/10.7/13.8 لیتر در هر صد کیلومتر است. با پرداخت 5 هزار دلار می‌توان پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری اکودیزل را سفارش داد که قدرت 240 اسب بخاری و گشتاور 569 نیوتون متری دارد. مصرف سوخت این پیشرانه بهتر از دو نسخه‌ی قبلی می‌باشد.

اگرچه که هر سه پیشرانه خوب هستند اما ما احتمالاً نسخه‌ی Hemi را برای این خودروی ویژه انتخاب می‌کنیم چراکه پیشرانه‌ی بزرگ 8 سیلندر قدرت کافی را در جاده‌ها داشته و با مشخصات Summit بیشتر همخوانی دارد.

جیب‌های بزرگ

6 چیز درباره جیپ گرند چروکی سامِت که شاید ندانید

قیمت این خودرو از 51390 دلار آغاز می‌شود. علاوه بر تجهیزات جذاب اضافه شده به Summit که ذکر شد شما همچنین سیستم تعلیق بادی تنظیم شونده، صندلی‌های گرم/سرد شونده، نرم‌افزار و سخت‌افزار ایمنی فعال جیپ و سانروف پانورامیک را دریافت می‌کنید. گرند چروکی Summit فول مجهز به سیستم چهارچرخ محرک و پیشرانه‌ی اکودیزل برچسب قیمتی 68165 دلاری می‌خورد.

اما این ‌همه‌چیز نیست
انتظار می‌رود که جیپ گرند واگونیر فراتر از این خودرو هم عمل کند. به احتمال زیاد واگونیر بزرگ‌تر بوده و سه ردیف صندلی خواهد داشت و با قیمتی بالای 100 هزار دلار رقیبی سرسخت برای خودروهایی چون رنجروور و پورشه کاین خواهد بود.

موتور ترند

اخبار مرتبط:

10 نکته خواندنی در مورد ماشین های پلیس که از آن بی اطلاعین + تصاویر

21 نکته جالب درباره BMW که نمیدانستید

آیا این 5 نکته را در مورد هیوندای الانترا اسپورت 2017 می دانستید+تصاویر

10 نکته ساده و مهم در زمان فروش یک خودروی دست دوم

17 نکته بسیار جالب از لامبورگینی که نمی دانستید+ تصاویر

6 چیز درباره جیپ گرند چروکی سامِت که شاید ندانید+تصاویر