تاریخ نشر :جمعه 10 آگوست 2012 مشاهده : خواص خوراکیها ، میوه ها ، سبزیجات RSS اشتراک:

خواص انگور

انگور میوه‌ای است بهشتی که شامل ویتامین‌های آ، ب، و ث می‌باشد هم چنین دارای مقداری منیزیم، کلسیم، آهن،‌ فسفر، پتاسیم و آلبومین است‌. امروزه در طب درمان‌های طبیعی (نتروپت), از رژیم‌های مختلف انگور استفاده می‌کنند. همچنین این میوه را برای درمان بیماری‌های یبوست،‌ عوارض رماتیسم، کم‌خونی و حتی پیشگیری از سرطان سودمند می‌دانند‌. انگور […]

انگور میوه‌ای است بهشتی که شامل ویتامین‌های آ، ب، و ث می‌باشد هم چنین دارای مقداری منیزیم، کلسیم، آهن،‌ فسفر، پتاسیم و آلبومین است‌. امروزه در طب درمان‌های طبیعی (نتروپت), از رژیم‌های مختلف انگور استفاده می‌کنند. همچنین این میوه را برای درمان بیماری‌های یبوست،‌ عوارض رماتیسم، کم‌خونی و حتی پیشگیری از سرطان سودمند می‌دانند‌.
انگور هم لاغر کننده است و هم چاق کننده بدین گونه که اگر انگور را از صبح تا ظهر خالی میل کنید لاغر کننده است و اگر آن را همراه با غذا میل کنید چاق کننده است. توجه داشته باشید وقتی انگور میل می‌کنید پشت آن آب سرد ننوشید و یا میوه‌های خشک مانند برگه هلو و غیره را با انگور و آب میل نکنید، زیرا دچار دل درد می‌شوید.

یکی از خواص انگور، صاف کننده و مولد خون بودن آن است‌. انگور قند خون را نیز تنظیم می‌کند. به علاوه انگور قرمز برای تصفیه خون و خون سازی از انگور سبز هم بهتر است. البته افرادی که قند خون پایین دارند می‌توانند از انگور بهره زیادی ببرند‌. بنابراین سعی کنید همیشه انگور داشته باشید و چند بار در روز از آن میل کنید‌.

انگور یکی از میوه‌های ضد سرطان شناخته شده است و این به خاطر خواص ضد عفونی کنندگی آن است‌. افرادی که در دوره نقاهت یک بیماری هستند و یا ضعف عمومی‌بدن دارند و در نتیجه قدرت دفاعی بدن آن‌ها کم شده است، سعی کنند از انگور، هویچ، سیب و هلو، به مقدار زیادی استفاده کنند‌. البته می توانند این میوه‌ها را با هم در آب میوه‌گیری ریخته و آب میوه حاصل شده را جرعه جرعه در طول روز بنوشند‌.
خوب است بدانید انگور پتاسیم زیادی دارد که به جبران ضعف بدن کمک می‌کند و در کنترل فشارخون موثر است. انگور و سیب هر دو میوه‌های بهشتی هستند که افراد مبتلا به ناراحتی‌های قلب و اعصاب می‌توانند آب آن را نیز در طی روز بنوشند‌.

انگور برای سلامتی قلب، ریه و کلیه نافع است و به علت داشتن املاح و مواد سلولزی، ملین و مدر بوده و برای مبتلایان به اوره بالای خون (نقرس) مناسب و سازگار است‌. این نکته را هم بدانید یبوست که عوارض آن بی‌اشتهایی، نفخ، سردرد،‌ تشنگی مفرط و بدبویی دهان است با خوردن آب انگور تازه برطرف می‌شود‌. خود انگور در درمان یبوست و التهاب معده و روده ها و شیره انگور خاصیت ملین دارد.برگ آن مقوی و قابض و دم کرده آن مدر است . آبغوره اش در رفع اورام مخاط لثه و دهان و سرکه حاصله از تخمیر دانه انگور در تسکین خارش پوست و جلوگیری از خونریزی ها بکار میرود و دانه های خشک آن صفرا و بلغم را دفع و پی را محکم کرده خستگی را رفع و حالت انبساط بوجود میاورد در همه حال انگور و برگ و شیره و دانه های خشک شده و دانه های نارس (غوره ) و دانه تخمیر شده (سرکه ) مصرف غذائی دارند .
کشمش: کشمش تقویت کننده بدن است و اگر آن را مانند چای دم کنید و بنوشید، برای نرم کردن سینه و درد گلو مفید است‌.
غوره: غوره برای افراد مبتلا به چربی خون بسیار مفید بوده و ضد عفونی کننده بدن نیز هست‌. هم چنین اگر با سالاد میل شود برای لاغر کردن سودمند است. سعی کنید غوره خالی را نخورید چون روی معده اثر سوء می‌گذارد.
همچنین خانم‌های باردار از خوردن غوره زیاد خودداری کنند، چون غوره مدر است و امکان دارد موجب سقط جنین شود‌.

خواص انگور

تاریخ نشر :شنبه 23 اکتبر 2010 مشاهده : خواص خوراکیها ، میوه ها ، سبزیجات RSS اشتراک:

خواص انگور

از میوه جاتی است كه در درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود . انگور بیماری هایی امثال : ورم معده مزمن , رمض اثنی عشر , سوء هاضمه , اسهال خونی , كم خونی , بیماری های طحال , نزف الدم ( خون ریزی از ریه ) , هموفیلی , سیاه […]

از میوه جاتی است كه در درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود . انگور بیماری هایی امثال : ورم معده مزمن , رمض اثنی عشر , سوء هاضمه , اسهال خونی , كم خونی , بیماری های طحال , نزف الدم ( خون ریزی از ریه ) , هموفیلی , سیاه سرفه , بیماری كیسه صفرا , ورم روده بزرگ , امراض قلبی , بیماری كلیه و كبد , تب مالت , سرطان معده , رماتیسم , یرقان , امراض عصبی , سل , نرمی استخوان , لاغری و چاقی را نیز درمان می كند . انگور تصفیه كننده خون است , انگور با پوستش برای یبوست بسیار خوب است . ولی نباید در خوردن آن زیاده روی كرد زیرا تولید اسهال می نماید چون انگور با بسیاری از غذا ها ناسازگار است .
انگور دارای ویتامین PP , B۲ , B۱ ,A و ویتامین C می باشد . قند موجود در ان هم از نوع گلوكز , دكستروز و سور بیتول می باشد

موسسه اطلاع رسانی طعام اسرار

خواص انگور

تاریخ نشر :سه شنبه 31 آگوست 2010 مشاهده : خواص خوراکیها ، میوه ها ، سبزیجات RSS اشتراک:

خواص انگور

مصرف انگور خستگی را برطرف می کند و به دلیل داشتن پتاسیم برای برطرف کردن ضعف بدن مفید است. یک متخصص تغذیه در گفتگو با فارس با بیان این که مصرف انگور برای مبتلایان به بیماری های اعصاب و قلب مفید است، افزود: مصرف آب انگور تازه می تواند یبوست که عوارض آن بی اشتهایی، […]

مصرف انگور خستگی را برطرف می کند و به دلیل داشتن پتاسیم برای برطرف کردن ضعف بدن مفید است.

یک متخصص تغذیه در گفتگو با فارس با بیان این که مصرف انگور برای مبتلایان به بیماری های اعصاب و قلب مفید است، افزود: مصرف آب انگور تازه می تواند یبوست که عوارض آن بی اشتهایی، نفخ، سردرد، تشنگی مفرط و بوی بد دهان است را از بین ببرد.

به گفته مرتضی صفوی، غوره که حالت کال انگور است نیز برای تسکین خارش های پوستی موثر است.

این متخصص تغذیه با تاکید بر این که دانه های خشک انگور صفرا و بلغم را رفع کرده ، مصرف روغن هسته انگور را نیز به دلیل داشتن اسید های چرب غیر اشباع برای بدن مفید دانست.

farsnews

خواص انگور

تاریخ نشر :پنجشنبه 06 مه 2010 مشاهده : خواص خوراکیها ، میوه ها ، سبزیجات RSS اشتراک:

خواص انگور

مصرف انگور به دليل داشتن پتاسيم براي رفع خستگي مفيد است.انگور براي سلامت قلب، ريه و كليه مفيد است و به دليل داشتن املاح و مواد سلولزي ، ملين است و موجب كاهش اوره خون مي‌شود جام جم آنلاين: اين متخصص تغذيه در گفتگو با فارس افزود: انگور حاوي ويتامين‌ هاي A ، B و […]

خواص انگورمصرف انگور به دليل داشتن پتاسيم براي رفع خستگي مفيد است.انگور براي سلامت قلب، ريه و كليه مفيد است و به دليل داشتن املاح و مواد سلولزي ، ملين است و موجب كاهش اوره خون مي‌شود

جام جم آنلاين: اين متخصص تغذيه در گفتگو با فارس افزود: انگور حاوي ويتامين‌ هاي A ، B و C است و مقداري منيزيم ، كلسيم ، آهن ، فسفر ، پتاسيم و آلبومين دارد.

وي گفت: انگور ميوه‌اي ضدعفوني كننده است و براي درمان بيماري‌هاي يبوست ، عوارض رماتيسم ، كم‌خوني و براي پيشگيري از سرطان سودمند است. انگور به دليل اينكه خاصيت ضد عفوني كننده دارد يكي از ميوه‌هاي ضد سرطان شناخته شده است.

اين متخصص تغذيه اضافه كرد: انگور سرشار از پتاسيم است كه براي برطرف كردن ضعف بدن بسيار مفيد است و مصرف آن براي افراد مبتلا به ناراحتي‌هاي قلب و اعصاب بسيار مفيد است.

صفوي گفت: انگور براي سلامت قلب، ريه و كليه مفيد است و به دليل داشتن املاح و مواد سلولزي، ملين و مدر است و موجب كاهش اوره خون مي‌شود. دانه‌هاي خشك انگور صفرا و بلغم را رفع مي‌كند و حالت‌هاي خستگي را برطرف مي‌كند.

اين متخصص تغذيه افزود: روغن هسته انگور نيز حاوي اسيد‌هاي چرب غير اشباع است و براي سلامت بدن مؤثر است.

خواص انگور

برندپوشانبهنودگشت