مواد گیاهی مناسب برای زنان باردار

یک گروه از داروسازان کانادایی با بررسی همه مطالعاتی که درباره گیاهان دارویی و مکمل های ویتامین صورت گرفته، فهرست جامعی از تمامی این قبیل اقلام به علاوه خواص دارویی آنها و نیز موارد استفاده آنها برای زنان حامله و مادرانی که نوزاد خود را شیر می‌دهند فراهم آورده‌اند. گیدون کورن و همکارانش از بیمارستان […]

یک گروه از داروسازان کانادایی با بررسی همه مطالعاتی که درباره گیاهان دارویی و مکمل های ویتامین صورت گرفته، فهرست جامعی از تمامی این قبیل اقلام به علاوه خواص دارویی آنها و نیز موارد استفاده آنها برای زنان حامله و مادرانی که نوزاد خود را شیر می‌دهند فراهم آورده‌اند.

گیدون کورن و همکارانش از بیمارستان ویژه کودکان بیمار در تورنتو برای رفع مشکل خانمهای حامله‌ای که درباره نوع مواد غذایی و گیاهان دارویی اظهارنظرهای ضد و نقیض از اطرافیان و یا حتی پزشکان دریافت می‌کردند، به تهیه این فهرست دست زدند.

به عنوان نمونه در این فهرست آمده است: زرشک، گل مینا، سیر و زنجبیل به ترتیب برای رفع عفونت مجرای ادار، مقابله با سرماخوردگی، فشار خون و حالت تهوع مناسبند.

به همه این گیاهان دارویی از حیث ایمنی و بی‌خطر بودن نمره الف داده شده است. معنای این امر آن است که در آزمایشهایی که بر روی این گیاهان به انجام رسیده مشخص شده که عوارض نامطلوب به بار نمی‌آورند.

از سوی دیگر براساس یافته‌های این فهرست شواهد قوی دایر بر این نکته وجود دارد که جعفری، اگر به عنوان یک آنتی اکسیدان مصرف شود می‌تواند احتمال سقط جنین را افزایش دهد.

به گفته نویسندگان درباره برخی از مواد گیاهی تحقیقات زیادی صورت نگرفته و بنابراین از میزان تاثیر آنها اطلاع علمی در دست نیست.

از جمله این مواد گیاهی موسوم به کوهاش سیاه است که در آمریکای شمالی از آن برای تسریع در آغاز حرکات جنین برای متولد شدن استفاده می‌شود.

به نوشته هفته‌نامه علمی نیو ساینتیست محققان کانادایی نتایج بررسی‌های خود را در هفته گذشته در کنفرانس اتحادیه پزشکان علفی که در شهر فونیکس در آریزونا برگزار شد ارایه کردند.

مواد گیاهی مناسب برای زنان باردار