مرین فیث ‌فول خانم خواننده و هنرپیشه بریتانیایی چگونه زندگی کرده است ؟ + تصاویر

مرین فیث‌فول زندگی خواننده و هنرپیشه بریتانیایی بخشی از تاریخ راک اندرول، نشئه و عصیان است و نیز داستانی است درباره عشق و شور در هنر. در اینجا نگاهی داریم به فرازهایی از زندگی پرجوش ‌و ‌خروش این هنرمند. در آغاز درخشش بود و جوشش مرین فیث‌فول خوانندگی را از سنین نوجوانی در کافه‌های لندن شروع کرد. […]

مرین فیث‌فول

زندگی خواننده و هنرپیشه بریتانیایی بخشی از تاریخ راک اندرول، نشئه و عصیان است و نیز داستانی است درباره عشق و شور در هنر. در اینجا نگاهی داریم به فرازهایی از زندگی پرجوش ‌و ‌خروش این هنرمند.
 
در آغاز درخشش بود و جوشش
 
مرین فیث‌فول خوانندگی را از سنین نوجوانی در کافه‌های لندن شروع کرد. او کار حرفه‌ای خوانندگی را در سال ۱۹۶۴ با ترانه "As Tears Go By" آغاز کرد. این ترانه ساخته میک جگر و کیت ریچاردز از گروه رولینگ استون بود که با فیث‌فول در محافل هنری لندن آشنا شده بودند. دو ترانه‌ای که فیث‌فول پس از این خواند، „This Little Bird" و „Summer Night" نیز با موفقیت روبرو شدند.

مرین فیث ‌فول خانم خواننده و هنرپیشه بریتانیایی  چگونه زندگی کرده است ؟ + تصاویر

در قلب دهه وحشی ۱۹۶۰

یک سال پس از آن، فیث‌فول در سن ۱۸ سالگی با جان دانبار هنرمند ازدواج کرد. این زوج جوان ماه عسل خود را همراه با شاعران "نسل بیت" در پاریس به سر برد. در اواخر سال ۱۹۶۵ فرزندشان نیکولاس (عکس بالا) به دنیا آمد، اما دو سال بعد از هم جدا شدند و فیث‌فول رابطه‌ای عاشقانه را با یکی از بزرگترین خوانندگان تاریخ راک اندرول آغاز کرد.
 
خواهر مورفین
 
رابطه میان مرین فیث‌فول و میک جگر (عکس بالا) بر ترانه‌های مشهور رولینگ استون چون „Sympathy fort the Devil"، „Wild Horses" و „Sister Morphine" تاثیر گذاشت. آخرین ترانه یاد شده که توسط فیث‌فول هم به خوبی اجرا شده است، اعتیاد این خواننده به مواد مخدر را بازگو می‌کند. او پس از جدایی از میک جگر بیش از پیش معتاد به مصرف کوکایین و هرویین شد.
 
افسانه‌ای پاریسی

طبق یک داستان، فیث‌فول هنگام مرگ اسرارآمیز جیم موریسون، خواننده گروه "دور"، در سال ۱۹۷۱ در پاریس در کنار او بوده است. این شایعه وجود داشت که فیث‌فول وقتی موریسون بر اثر زیاده‌روی در مصرف هرویین جانش را از دست داد، در خانه او حضور داشته است. فیث‌فول در زندگی‌نامه‌اش نوشته که تنها چیزی که این دو را به هم پیوند می‌داده این بوده که هر دو از یک فروشنده مواد مخدر خود را تهیه می‌کرده‌‌اند.
 
سال‌های سکوت و سپس بازگشت

مرین فیث ‌فول خانم خواننده و هنرپیشه بریتانیایی  چگونه زندگی کرده است ؟ + تصاویر

پس از حدود ده سال درغلطیدن در کام اعتیاد به مواد مخدر و مدتی زندگی در خیابان‌های محله سوهو در لندن، فیث‌فول موفق شد در سال ۱۹۷۹ با آلبوم „Broken English" به صحنه موسیقی بازگردد. ترانه اصلی این آلبوم به اولریکه ماینهوف، از بنیانگذاران سازمان آلمانی چپ رادیکال "فراکسیون ارتش سرخ" اهدا شده است. فیث‌فول اعتیادش به هرویین را در سال ۱۹۸۵ به طور کامل کنار گذاشت.
 
فیث‌فول نه تنها خواننده‌ای عالی بلکه بازیگری برجسته است. او از سال ۱۹۶۰ تاکنون در بیش از ۲۰ فیلم بازی کرده، از جمله در فیلم "دختری سوار بر موتورسیکلت" در کنار آلن دلون (عکس بالا) و در نقش ملکه ماریا ترزا در فیلم تاریخی "ماری آنتوانت".
 
موفقیت در جشنواره برلین
 
مرین فیث‌فول با بازی در فیلم تراژدی کمدی "ایرینا پالم" (عکس بالا) به اوج موفقیتش در عرصه بازیگری دست پیدا کرد. این فیلم در جشنواره فیلم برلین سال ۲۰۰۷ نامزد دریافت جایزه خرس طلایی شد و منتقدان سینمایی و تماشاگران را به وجد آورد.
 
فیث‌فول در این فیلم نقش زن ۶۰ ساله بیکاری را بازی می‌کند که با نگاهی طنزآمیز به زندگی، گلیم خود را از آب بیرون می‌کشد.
 
خواننده‌ای با دوستان فراوان
 
فیث‌فول در عین منتشر کردن آلبوم‌های انفرادی مانند „Strange Weather" (۱۹۸۷) و „20th Century Blues" (۱۹۹۶) با دیگر شخصیت‌های برجسته عرصه موسیقی همکاری داشته است. او برای مثال با راجر واترز از گروه پینک فلوید، متالیکا، نیک کیو یا پی‌جی‌هاروی همکاری هنری داشته است.
 
شهروند جهان اهل لندن

مرین فیث ‌فول خانم خواننده و هنرپیشه بریتانیایی  چگونه زندگی کرده است ؟ + تصاویر

فرازهای کنسرت‌های مرین فیث‌فول در سال ۲۰۱۶ در اروپا را می‌توان هم اکنون می توان شنید و دید. آخرین آلبوم او „Give My Love To London" در سپتامبر ۲۰۱۴ منتشر شد. البته این هنرمند لندنی خیال ندارد برای اقامت دائم به زادگاهش بازگردد و در فرانسه و ایرلند احساس خوشبختی می‌کند.

برترین ها

اخبار مرتبط :

 خواننده زن معروف ترک از همسر ایرانی اش جدا شد!+عکس

خواننده زن جوان، پردرآمدترین سلبریتی جهان! + عکس

سلفی لیونل مسی با خواننده زن معروف! + عکس

این خواننده زن زیبا پردرآمدترین چهره جهان شد! + عکس

عکس بسیار زیبای سیبل جان (خواننده زن مشهور ترک) در کنار پسرش امیر

مرین فیث ‌فول خانم خواننده و هنرپیشه بریتانیایی چگونه زندگی کرده است ؟ + تصاویر